Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

18 ώρες πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:
ασελγεια.png
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ο πατέρας δικαιώθηκε και ξεκινά δικαστικό αγώνα εναντίον της πρώην συζύγου του - Η ιδιώτης...

 

11 περιπτώσεις ψευδών βεβαιώσεων για ασέλγεια, και έχει ακόμα άδεια ασκήσεως επαγγέλματος αυτή η απατεώνισσα;

Η πατριαρχεία μας φταίει...

Έγινε επεξεργασία από hurin
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

fotia-purkagia-gallia-ziront-gironde.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Ενώ η περίοδος αιχμής των πυρκαγιών δεν έχει ακόμη τελειώσει, ο προσωρινός απολογισμός τους...

 

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

06650fcb071b446691f62894e7754ac3.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Η φωτιά ξέσπασε από βραχυκύκλωμα την ώρα που 5.000 πιστοί ήταν συγκεντρωμένοι στην...

 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

7e1f92b8b4b5482e88c70527f6dfece2.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Αυξάνεται κατά 2,4 ευρώ η κιλοβατώρα από την 1η Οκτωβρίου για οικιακούς και επαγγελματικούς...

first time GIF

γατάκια; Τι να μας πείτε κι εσείς απ' τη ζωή σας....

  • Like 5
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

xirasia-14-8-2022-620x350.jpg
WWW.IN.GR

Από καταστροφικές πυρκαγιές και έλλειψη νερού πλήττονται οι περισσότερες περιοχές της Γηραιάς...

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
xirasia-14-8-2022-620x350.jpg
WWW.IN.GR

Από καταστροφικές πυρκαγιές και έλλειψη νερού πλήττονται οι περισσότερες περιοχές της Γηραιάς...

 


Θα σταθώ μόνο σε αυτό:

 

Οσο για τη Νορβηγία, η οποία είναι ίσως η πιο πλούσια χώρα της Ευρώπης σε νερό και από τα φράγματα καλύπτει το 90% της ηλεκτροπαραγωγής της, η κατάσταση έχει αναγκάσει την κυβέρνηση να προειδοποιήσει ότι είναι πιθανό να περιορίσει τις εξαγωγές ενέργειας προς άλλες χώρες.

 

Δεν ξέρω που έχει αναφερθεί αυτό που λέει το άρθρο, πάντως το φετινό καλοκαίρι ήταν από τα ΠΙΟ βροχερά που έχω ζήσει εγώ τα τελευταία 10 χρόνια που ειμαι στη χώρα. Στην ουσία δεν ζήσαμε καλοκαίρι ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Υπήρχε όντως πρόβλημα μέχρι και τον Απρίλιο αλλά οι τελευταίοι 3-4 μήνες ήταν αρκετά βροχεροί. 

 

  • Like 4
  • Sad 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, τα αυτοκίνητα είναι φθηνά ακόμα. Δώσε πόνο. 

 

Rhine-0.jpg?fit=696%2C464&ssl=1
WWW.AUTOBLOG.GR

Ο ποταμός Ρήνος διασχίζει τη Γαλλία, τη Γερμανία και την Ολλανδία, μεταφέροντας...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Δεν ξέρω που έχει αναφερθεί αυτό που λέει το άρθρο, πάντως το φετινό καλοκαίρι ήταν από τα ΠΙΟ βροχερά που έχω ζήσει εγώ τα τελευταία 10 χρόνια που ειμαι στη χώρα. Στην ουσία δεν ζήσαμε καλοκαίρι ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Υπήρχε όντως πρόβλημα μέχρι και τον Απρίλιο αλλά οι τελευταίοι 3-4 μήνες ήταν αρκετά βροχεροί. 

 

 

Σχετικά με τα νερά τέλη Ιουλίου η πληρότητα των ταμιευτήρων  στη Νορβηγία ήταν στο 66% ενώ η μέση τιμή για την αντίστοιχη περίοδο τις χρονιές 2002-2021 ήταν κάπου στο 75%. Είναι σημαντική απόκλιση αυτή και σίγουρα σε ένα σοβαρό κράτος σίγουρα θα δημιουργηθούν σχέδια ετοιμότητας. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

 

Σχετικά με τα νερά τέλη Ιουλίου η πληρότητα των ταμιευτήρων  στη Νορβηγία ήταν στο 66% ενώ η μέση τιμή για την αντίστοιχη περίοδο τις χρονιές 2002-2021 ήταν κάπου στο 75%. Είναι σημαντική απόκλιση αυτή και σίγουρα σε ένα σοβαρό κράτος σίγουρα θα δημιουργηθούν σχέδια ετοιμότητας. 


Όντως ισχύει τελικά αν και μου φαίνεται παρά πολύ περίεργο…

 

Norway-power-export-controls-drought-hyd
BALKANGREENENERGYNEWS.COM

Norway is preparing a framework for limiting electricity exports at times when the levels of water in hydropower...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Όντως ισχύει τελικά αν και μου φαίνεται παρά πολύ περίεργο…

Οι βροχοπτωσεις μπορει να ειναι πολλες αλλα παιζει σημαντικο ρολο η ξηροτητα του εδαφους στο αν θα απορροφησει η οχι το νερο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

Καλά για την Αγγλία κάθε μέρα γράφουν ότι δεν έχουμε νερό, τρόφιμα, καύσιμα κλπ. 

Ναι, αλλά η Αγγλία είναι εκτός Ε.Ε.😛...

 

 

kouba-purkagia.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Η πυρκαγιά που μαινόταν για μια εβδομάδα στις αρχές του Αυγούστου σε εγκατάστασης αποθήκευσης...

 

  • Like 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

 

maxairi-thessaloniki.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

 Δείτε βίντεο και φωτογραφίες - «Τη μαχαίρωνε και φώναζε πως έχει σχέση με τον άντρα της» λέει η αδελφή του θύματος

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τραγική υπενθύμιση ότι μπορεί να τα κάνεις όλα σωστά, και να χαθείς σε μια στιγμή...

Δυστυχώς ήμουν μπροστά όταν ο κακόμοιρος άνθρωπος που περίμενε στο φανάρι καταπλακώθηκε από δέντρο.

Το ξαναβλέπω συνέχεια στο μυαλό μου...

Βαριές οι ευθύνες όσων έχουν την επιμέλεια των δέντρων, και δεν ήταν το μόνο σε αυτή την κατάσταση, ούτε καν στην ίδια λεωφόρο.

 

nekros-dentro.jpg?itok=HzuZVGWc
WWW.CRETALIVE.GR

Ο άτυχος άνδρας ήταν σταματημένος στο φανάρι όταν έγινε το κακό...

 

Έγινε επεξεργασία από minast
typo
  • Like 2
  • Sad 9
  • Wow 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:
maggas-620x350.jpg
WWW.IN.GR

Θλίψη έχει σκορπίσει στο καλλιτεχνικό χώρο η ξαφνική είδηση θανάτου...

 

 

 

a-19-620x350.jpeg
WWW.IN.GR

Ευτυχώς δεν ισχύει η θλιβερή είδηση για τον θάνατο του βιρτουόζου του κλαρίνου...

 

 

troll 1986 GIF by absurdnoise

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος minast έγραψε:

Τραγική υπενθύμιση ότι μπορεί να τα κάνεις όλα σωστά, και να χαθείς σε μια στιγμή...

Δυστυχώς ήμουν μπροστά όταν ο κακόμοιρος άνθρωπος που περίμενε στο φανάρι καταπλακώθηκε από δέντρο.

Το ξαναβλέπω συνέχεια στο μυαλό μου...

Βαριές οι ευθύνες όσων έχουν την επιμέλεια των δέντρων, και δεν ήταν το μόνο σε αυτή την κατάσταση, ούτε καν στην ίδια λεωφόρο.

 

nekros-dentro.jpg?itok=HzuZVGWc
WWW.CRETALIVE.GR

Ο άτυχος άνδρας ήταν σταματημένος στο φανάρι όταν έγινε το κακό...

 

Αυτη η μανια με τα πευκα, και να μην πειραζει κανεις ουτε βελονο απο πευκο περναει πλεον σε εγκληματικη διασταση. Ξεκαθαρα, τα πευκα πρεπει να ειναι μακρυα απο τον ανθρωπο και ο ανθρωπος μακρυα απο τα πευκα. Κοιταχτε δω, πευκο μεσα στην πολη, μπαζωμενο με πλακες πεζοδρομιου. Ακομα και μικρο παιδι ξερει οτι αργα η γρηγορα οι ριζες του πευκου θα ξεριζωσουν οτι βρουν μπροστα τους. Παρολα αυτα εμεις εκει, πευκα στους δρομους, πευκα στο πεζοδρομιο, πευκα σε αχτιστα οικοπεδα, χτισιμο μεσα σε πευκα. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.