Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

5 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
296fe40331b248b99e4c35c243dd2a43.jpg
WWW.CAPITAL.GR

Τι λένε ΗΕ - Κυπριακό ΥΠΕΞ για το περιστατικό.

 

 

"Τις τελευταίες δέκα μέρες οι προκλήσεις του τουρκικού στρατού στη νεκρή ζώνη έχουν ξεφύγει, "

 

Τα τελευταία 100 χρόνια, η αδράνεια και τα παρακάλια στους διεθνείς οργανισμούς του Ελληνικού + Κυπριακού κράτους έχουν ξεφύγει.

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτές οι τιμές είναι κάποιος ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΟΣ μέσος όρος γιατί από την εφαρμογή που έχω βλέπω πως η τιμή εδώ που ειμαι κυμαίνεται από 1.75 ως 1.96. Αυτά τα νούμερα εγώ σε βενζινάδικο δεν τα έχω δει ποτέ. Τουλάχιστον εδώ στο Όσλο. Ακόμα και στο Trømsø που είναι 1140χλμ βόρεια η τιμή είναι στο 1.95 με 2.05.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μάλλον αυτές οι τιμές είναι κάποιος ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΟΣ μέσος όρος


Μήπως κοιτάς σε δολάρια;

Αγγλία τόσο είναι οι τιμές πάντως,άντε +- 1,2 λεπτά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jax7480 said:

Μάλλον αυτές οι τιμές είναι κάποιος ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΟΣ μέσος όρος γιατί από την εφαρμογή που έχω βλέπω πως η τιμή εδώ που ειμαι κυμαίνεται από 1.75 ως 1.96. Αυτά τα νούμερα εγώ σε βενζινάδικο δεν τα έχω δει ποτέ. Τουλάχιστον εδώ στο Όσλο. Ακόμα και στο Trømsø που είναι 1140χλμ βόρεια η τιμή είναι στο 1.95 με 2.05.

 

Σίγουρα έχεις δίκιο, αλλά μήπως είναι πιο σωστή η τιμή σε NOK (20.15 / l) και το χάνουν στην ισοτιμία; Από τον αστερίσκο υποτίθεται ότι τροφοδοτείται από επίσημη πηγή.

 

Το ελληνικό πάντως έχει την επίσημη τιμή του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, την ίδια που αναρτάται σε στατικό .pdf στην υπερσύγχρονη ιστοσελίδα (ναι, σωστά λείπει το "s") http://www.fuelprices.gr/, με την ένδειξη (drumroll) "ΑΝΑΡΤΗTEO ΣΤΟ FUELPRICES".

 

http://www.fuelprices.gr/files/deltia/IMERISIO_DELTIO_PANELLINIO_08_02_2022.pdf

 

Τι να πω... Και μεις 'βλογάμε τα Rafale και στο Ιράν 'βλογάνε τα F-14, αλλά εκεί φαίνεται η μπεντσίνα κάνει 0.045 € / l. Στη λάθος θεοκρατία πέσαμε; 😉

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

20220121165507_IMG_0283-1-768x512-1-768x
WWW.IN.GR

Νεα ερωτηματικά για το «θρίλερ» με τις αιτιάσεις της 24χρονης. Τι προκύπτει για τον εντοπισμό αλκοόλ στις τοξικολογικές...

 

Suspicious Season 2 GIF by Paramount+

 

Έδειξε και τη μούρη της. :slap:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μην παραπονιέστε για την τιμή της βενζίνης εδώ στην Ελλάδα. Ένα πράγμα θα σας παρηγορεί: "Ξέρετε πόσο έχει η βενζίνη στο Χογκ Κονγκ; 2,37€!" :p

 

Η παράθεση του Lakiss δείχνει σε δολάρια, έχει επιλογή νομίσματος πάνω από την στήλη. Τώρα που το γύρισα σε Ευρώ μου έβγαλε για Ελλάδα 1,85€, προχτές έβαλα με 1,81€, οπότε το θεωρώ ρεαλιστικό νούμερο (παλιότερα έχω "τρομάξει" με τιμές βενζίνης εκτός της περιοχής που μένω).

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να μην μας έκατσε το ελεύθερο εμπόριο και ο ανταγωνισμός...

 

H Ευρώπη βρήκε τη λύση: Επιδότηση 45 δις ευρώ για την παραγωγή chips

Παράθεση

 

Συνολικά το ποσό που θα διατεθεί ώστε να επιτευχθεί ο τεχνολογικός μετασχηματισμός της ευρωπαϊκής ηπείρου πρόκειται να αγγίξει τα 45 δισεκατομμύρια ευρώ, εκ των οποίων τα 15 δις εντάσσονται στο πρόγραμμα που η Ευρωπαϊκή Ένωση ονομάζει “European Chips Act”.

To “European Chips Act” θα διασφαλίσει ότι η ΕΕ θα αποκτήσει τα απαραίτητα εργαλεία, τις δεξιότητες και τις τεχνολογικές ικανότητες για να γίνει ηγέτης στον τομέα αυτόν, στοχεύοντας, πέρα από την έρευνα και τον σχεδιασμό, στην κατασκευή προηγμένων τσιπ. Με αυτόν τον τρόπο πρόκειται να διασφαλίσει την επάρκεια ημιαγωγών, μειώνοντας την εξάρτησή της από τρίτες χώρες.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

n_r05546.jpg
WWW.ELLINES.COM

Ο Νικόλας Θεοδώρου ανήκει στην Generation Z, την γενιά που γεννήθηκε κοντά στο millenium, για πολλούς τα παιδιά της...

 

Παράθεση

παρόλο που μάζεψα 18.835 μόρια στις Πανελλήνιες εξετάσεις και πέρασα σε πολύ καλή σειρά στους Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς στο ΕΜΠ, αποφασίσαμε οικογενειακώς να δεχτώ την σκακιστική υποτροφία του St. Louis University, μιας και εκεί θα μου παρείχαν, και όντως έτσι συνέβη, εξαιρετικές σπουδαστικές και οικονομικές συνθήκες, τέτοιες που με βοήθησαν να προοδεύσω πολύ στο σκάκι και να φτάσω στη νόρμα του GM. Δυστυχώς, τα Ελληνικά Πανεπιστήμια δεν προβλέπουν ειδική μέριμνα, οικονομική ενίσχυση, κατάλληλες προπονητικές συνθήκες, κ.λπ., για φοιτητές που συνδυάζουν πρωταθλητισμό σε κάποιο άθλημα. Μακάρι να ήταν αλλιώς τα πράγματα και μακάρι να γίνουν έτσι κάποτε…” δήλωσε ο Νικόλας.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.