Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μαξιμιλιανός: Το «ξήλωμα» από τα Δ.Σ. του καθηγητή, οι σκέψεις του Τζιτζικώστα και... έρχονται οι Σουηδέζες


 

Παράθεση

 

Ο καθηγητής Α.Δ. που εμπλέκεται σε ποινικές υποθέσεις τοκογλυφίας, μεταξύ άλλων, έχει εξαιρετικά πλούσιο βίο και πολιτεία. Ρώτησα χθες και έμαθα ότι, αρχικά, έφυγε από το Δ.Σ. του Πράσινου Ταμείου, το οποίο υπάγεται στο υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας. Είχε τοποθετηθεί εκεί το 2018, επί ΣΥΡΙΖΑ, παρέμεινε επί ΝΔ και μάλιστα τον Ιούλιο που βγήκε καινούργιο Δ.Σ. παρέμεινε. Όμως, αίφνης, στις 4 Αυγούστου του 2021, δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ η αποχώρησή του από το Δ.Σ. Παράλληλα, ένα με ενάμιση μήνα μετά έφυγε και από το Δ.Σ. του Κέντρου Μελετών Ασφαλείας που υπάγεται στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.

 

Στο μεταξύ, κάνοντας τηλέφωνα για τον Α.Δ. χθες έπεσα σε μια απίστευτη σύμπτωση. Άκουγα, λοιπόν, τον πρύτανη του ΟΠΑ Δημήτρη Μπουραντώνη να λέει προχθές σε κανάλια ότι έχει παραπέμψει τον καθηγητή στο Πειθαρχικό και από εκεί και μετά δεν ξέρει τι έγινε (ασχολίαστο). Περιήλθε εις γνώσιν μου, λοιπόν, από ψαγμένο αναγνώστη ότι πρόεδρος του εν λόγω Πειθαρχικού είναι ανώτατος δικαστικός. Ρώτησα κι εγώ ποιος και κόντεψα να χάσω τα μαλλιά μου. Μου είπαν, λοιπόν, ότι ήταν ανώτατος δικαστικός του ΣτΕ, ο οποίος πριν έναν μήνα είχε εμπλακεί σε περιπέτεια με ναρκωτικά και νεαρούς και έκτοτε... χαιρέτισε. Φυσικά, εφόσον δεν έχει θέση, δεν είναι και πρόεδρος του Πειθαρχικού, αλλά μιλάμε για μαγεία...

 

 

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δειτε το video.

0008.jpg
THESSTODAY.GR

Σε θρίλερ έχει εξελιχθεί ο «περίεργος» ήχος που τρομάζει κάθε βράδυ για πέμπτη συνεχόμενη εβδομάδα τους κατοίκους στην...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

EKTAKTI-ARTH.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Η δόνηση καταγράφηκε στα 23 χιλιόμετρα νότια νοτιοδυτικά του Άθου, σύμφωνα με το Γεωδυναμικό - Στα 10 χιλοόμετρα το εστιακό βάθος

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, karmen1983 said:
EKTAKTI-ARTH.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Η δόνηση καταγράφηκε στα 23 χιλιόμετρα νότια νοτιοδυτικά του Άθου, σύμφωνα με το Γεωδυναμικό - Στα 10 χιλοόμετρα το...

 

 

Τον κατάλαβα στην Αθήνα!

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Proteas said:

Δειτε το video.

0008.jpg
THESSTODAY.GR

Σε θρίλερ έχει εξελιχθεί ο «περίεργος» ήχος που τρομάζει κάθε βράδυ για πέμπτη συνεχόμενη εβδομάδα τους κατοίκους στην...

 

 

Το μετρό είναι.

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Proteas said:

To μετρο πεφτει μακρια απο την περιοχη εκτος και αν ανοιγουν μυστικα διαδρομη για το 424 οσο για τον σεισμο εμεις δεν νιωσαμε τιποτα.

 

Πιστεύεις ότι είναι μήνυμα από τη φύση δηλαδή? Για μετροπόντικας ακούγεται, τώρα τι ακριβώς θα δείξει! Συστολές / διαστολές με τόσο ρυθμό πολύ δύσκολο!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Proteas said:

To μετρο πεφτει μακρια απο την περιοχη εκτος και αν ανοιγουν μυστικα διαδρομη για το 424 οσο για τον σεισμο εμεις δεν νιωσαμε τιποτα.

 

Για πλάκα το είπα.Δεν έχω ιδέα που θα περνάει το μετρό,ουτε ξέρω την περιοχή. 😬

Το πιο πιθανό πάντως είναι να είναι το πρόβλημα στους σωλήνες της ύδρευσης.Ισως δεν γίνεται σωστά εξαερισμός του δικτύου ειδικά αν έχει μεγάλο υψόμετρο.

Αν είναι αυτό κάποια στιγμή θα σπάσουν.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φαινομενο που διαρκει βδομαδες και συγκεκριμενες ωρες λιγο απιθανο μου ακουγετε και μενα για αυτο λεω για γραμμη μετρο προς το 424.

Μπορει να ειναι αυτο που λεει ο rory γιατι η περιοχη οντως ειναι υψομετρικα ψηλα. Εχω βαλει χαρτη που γινεται ακριβως, σημ. η πορτοκαλι

γραμμη δεν ειναι καν υποκατασκευη ακομα.

Spoiler

AM_Thess_Metro_map_Ext.NW_Mar19_gr.thumb.png.d5de404775188315458b9d9d3735e115.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

" Όλοι οι αρμόδιοι φορείς πρέπει να έρθουν βράδυ στο σημείο για να καταλάβουν τι συμβαίνει αφού μετά τις 1:30 τα μεσάνυχτα ξεκινάει το ”πάρτι” του ήχου», υποστηρίζουν."

 

Αν κόβετε η παροχή του νερού τις νυκτερινές ώρες μάλλον γίνεται αυτό που λέω.

Τα ασφαλίστηκα εξαερισμού θα έχουν κολλήσει και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας μεγαλος εφυγε...

 

alekos-fassianos-portrait-painting-on-fl
WWW.IN.GR

Ο Αλέκος Φασιανός άφησε την τελευταία  του πνοή  σπίτι του, έχοντας στο πλευρό του τη σύζυγό του Μαρίζα...

 

  • Sad 9
Link to comment
Share on other sites

70d866cf001b45e184b8720caec7df9b.jpg
WWW.CAPITAL.GR

To ψηφιακό ευρώ βρίσκει λύσεις για τον σχεδιασμό και τη λειτουργία.

Θέλω ψηφιακή δραχμή.

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.