Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

ο τυπος ειχε τη δουλεια που ονειρευομουν απο μικρος και επαθε καταθλιψη...ενταξει τι να λεμε τωρα..

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/kosmos/369824/gallia-apozimiosi-40-000-evro-se-ergazomeno-epeidi-i-douleia-tou-itan-vareti

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

sassoli-24-8.jpg?itok=47Kw8H0c
WWW.IEFIMERIDA.GR

Θλίψη προκαλεί η είδηση ότι ο πρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, Νταβίντ Σασόλι, έχασε τη ζωή του, σε ηλικία 65 ετών. | ΚΟΣΜΟΣ | iefimerida.gr | ΝΤΑΒΙΝΤ ΣΑΣΟΛΙ, Ευρωπαϊκό...

 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

aimodosia.jpeg
WWW.IN.GR

Ο κ. Κατσίβελας τόνισε πως παραδοσιακά υπήρχε μία μειωμένη προσέλευση των αιμοδοτών τις...

 

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Το εκχύλισμα πράσινου τσαγιού και πιο σπάνια η κατάποση μεγάλων ποσοτήτων πράσινου τσαγιού, έχουν εμπλακεί σε περιπτώσεις κλινικά εμφανούς οξείας ηπατικής βλάβης, οξείας ηπατικής ανεπάρκειας, ανάγκης επείγουσας μεταμόσχευσης ήπατος ή θανάτου.

 

 

th-livertox-lrg.png
WWW.NCBI.NLM.NIH.GOV

Green tea is a popular and commonly consumed drink and its extract is found in many herbal and dietary supplements (HDS). Green tea extract and, more rarely, ingestion of large amounts of green tea...

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

106526-100669marijuanabig1280.jpg
WWW.IATRONET.GR

Μελέτη που δημοσιεύτηκε στο Journal of Nature Products δείχνει ότι δυο ενώσης κάνναβης καταφέρνουν να σταματήσουν την διείσδυση το

 

Κάποιο νομοί της χώρας μας έχουν το φάρμακο...

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

plithorismos_shutterstock-2.jpg
WWW.IN.GR

Η άνοδος του εναρμονισμένου δείκτη τιμών καταναλωτή κατά 4,8% στη χώρα μας τον Δεκέμβριο, σύμφωνα με τα πρόσφατα στοιχεία...

 

https://img-comment-fun.9cache.com/media/aW8xv04/aM7gWVxa_700wv_0.mp4

  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Μπορεί να μην είναι αρνάκι ο Βαξεβάνης , αλλά … παρατηρούμε με μεγάλη προσοχή τις προσπάθειες της κυβέρνησης εναντίον του

Κυβέρνηση <> Δικαιοσύνη. Αν το ξέρανε οι δικοί σου όταν ήταν κυβέρνηση μπορεί και να μην τα τράβαγε τώρα αυτά ο Βλαξεβανης

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει η ωρα και για περισσοτερα αυταρχικα μετρα,η στιγμη που το χρημα σου δε θα σου ανηκει ειναι κοντα,οταν γινουν υποχρεωτικα ηλεκτρονικα τοτε bye bye freedom ,bye bye democracy,αντιο ανεξαρτησια και αυτονομια...

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/369750/erxetai-prostimo-stis-trapezikes-katatheseis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Κυβέρνηση <> Δικαιοσύνη. Αν το ξέρανε οι δικοί σου όταν ήταν κυβέρνηση μπορεί και να μην τα τράβαγε τώρα αυτά ο Βλαξεβανης

Δεν ξέρω ποιους ευνοείς δικούς μου – από όλους αυτούς μόνο τον κουρασμένο συμπαθώ που δεν ήταν σφουγκοκωλάριος Γερμανών και Αμερικάνων παρά του ότι γενικά απέτυχε- αλλά αυτό το κόλπο κρατάει από την «ίδρυση»… όπως λέει και ο φίλος σου ο Καλύβας ; )

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος steve_m έγραψε:

πλησιαζει η ωρα και για περισσοτερα αυταρχικα μετρα,η στιγμη που το χρημα σου δε θα σου ανηκει ειναι κοντα,οταν γινουν υποχρεωτικα ηλεκτρονικα τοτε bye bye freedom ,bye bye democracy,αντιο ανεξαρτησια και αυτονομια...

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/369750/erxetai-prostimo-stis-trapezikes-katatheseis

 

 

Παράθεση

ανοιχτό το ενδεχόμενο επιβολής φυλάκτρων στις καταθέσεις των επιχειρήσεων που υπερβαίνουν ένα ποσό, το οποίο λεγεται ότι μπορεί να διαμορφωθεί γύρω στις 100.000 ευρώ (κάτι που συμβαίνει ήδη στην Κύπρο).

Όσον αφορά τα νοικοκυριά, δεν προβλέπεται τέτοιου είδους επιβάρυνση. Πάντως, δεν αποκλείεται να φτάσει ο... λογαριασμός και στους πολίτες που έχουν καταθέσεις, μέσω άλλων προμηθειών.

 

E και συ μη κρατάς πάνω απο 100.000 στο λογαριασμό του μαγαζιού.

Μοίρασέ τα στους λογαριασμούς παιδιών / γυναίκας / κλπ να είσαι ψιλο-safe μέχρι να βρείς τι να κάνεις. Τι να κάνουμε τώρα, μας καταπατάνε τις τελευταίες ελευθερίες.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος steve_m έγραψε:

ξερεις τι σκεφτομαι,αμα κατσω να χωρισω τα εκατομμυρια ολο και καπου θα ξεχασω καποιο εξαψηφιο ποσο και θα μου τα φαει η τραπεζα🤣

 

Εγώ δε ξέρω (φτωχός γαρ) αλλά μου χουν πει άλλοι πως όντως είναι πολύ μεγάλη μανούρα.

Τσέκαρε πάντως και στο gov.gr αν έχει τίποτε tutorial για μεταφορές/υπεράκτιες κλπ. τόση αθροιστική εμπειρία αιώνων έχουν, δε μπορεί να μη βγάλανε κάνα guide.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Κυβέρνηση <> Δικαιοσύνη.

Σωστή παρατήρηση, αλλά γενικά όταν η Δικαιοσύνη κυνηγάει δημοσιογράφους ή "δημοσιογράφους" χρειάζεται προσοχή.

Δεν είναι τυχαίο ότι σε δείκτες ελευθερίας δημοσιογραφίας ή απονομής δικαιοσύνης κοιτάμε από μακριά την Ευρώπη.

Επίσης είναι προκλητικό να μπορεί εύκολα να διωχθεί ποινικά δημοσιογράφος, αλλά για πολιτικούς χρειάζεται να ξαναπεράσει ο κομήτης του Halley.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Δεν ξέρω ποιους ευνοείς δικούς μου – από όλους αυτούς μόνο τον κουρασμένο συμπαθώ που δεν ήταν σφουγκοκωλάριος Γερμανών και Αμερικάνων παρά του ότι γενικά απέτυχε- αλλά αυτό το κόλπο κρατάει από την «ίδρυση»… όπως λέει και ο φίλος σου ο Καλύβας ; )

Ρε συ Γιάγκο. Κοψοχερης ρε μπαγάσα;

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Σωστή παρατήρηση, αλλά γενικά όταν η Δικαιοσύνη κυνηγάει δημοσιογράφους ή "δημοσιογράφους" χρειάζεται προσοχή.

Δεν είναι τυχαίο ότι σε δείκτες ελευθερίας δημοσιογραφίας ή απονομής δικαιοσύνης κοιτάμε από μακριά την Ευρώπη.

Επίσης είναι προκλητικό να μπορεί εύκολα να διωχθεί ποινικά δημοσιογράφος, αλλά για πολιτικούς χρειάζεται να ξαναπεράσει ο κομήτης του Halley.

Κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος minast έγραψε:

Σωστή παρατήρηση, αλλά γενικά όταν η Δικαιοσύνη κυνηγάει δημοσιογράφους ή "δημοσιογράφους" χρειάζεται προσοχή.

Δεν είναι τυχαίο ότι σε δείκτες ελευθερίας δημοσιογραφίας ή απονομής δικαιοσύνης κοιτάμε από μακριά την Ευρώπη.

Επίσης είναι προκλητικό να μπορεί εύκολα να διωχθεί ποινικά δημοσιογράφος, αλλά για πολιτικούς χρειάζεται να ξαναπεράσει ο κομήτης του Halley.

Επειδή έτυχε να διαβάσω το σκεπτικό έχω μια βασική παρατήρηση. Η συντριπτική πλειοψηφία των παρατηρήσεων του jsf τα τελευταία χρόνια έχει να κάνει με επεμβάσεις στα της κάλυψης του προσφυγικού. Σε ποιους κόπηκε το φαγοπότι στα του προσφυγικού; ΜΚΟ. Τι είναι το jsf? ΜΚΟ. Το αν είναι όλες οι ΜΚΟ συγκοινωνούντα δοχεία ή όχι το αφήνω ως άσκηση για τον καθένα εδώ μέσα. 
περαν τούτου το point σου για το ακαταδίωκτο των πολιτικών θα ήταν έγκυρο αν αυτό αφορούσε μόνο τους δημοσιογράφους. Καλώς ή κακώς όλοι μας είμαστε πιο ευάλωτοι στη πιθανότητα δίωξης σε σχέση με αυτούς. 

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Επειδή έτυχε να διαβάσω το σκεπτικό έχω μια βασική παρατήρηση. Η συντριπτική πλειοψηφία των παρατηρήσεων του jsf τα τελευταία χρόνια έχει να κάνει με επεμβάσεις στα της κάλυψης του προσφυγικού. Σε ποιους κόπηκε το φαγοπότι στα του προσφυγικού; ΜΚΟ. Τι είναι το jsf? ΜΚΟ. Το αν είναι όλες οι ΜΚΟ συγκοινωνούντα δοχεία ή όχι το αφήνω ως άσκηση για τον καθένα εδώ μέσα. 
περαν τούτου το point σου για το ακαταδίωκτο των πολιτικών θα ήταν έγκυρο αν αυτό αφορούσε μόνο τους δημοσιογράφους. Καλώς ή κακώς όλοι μας είμαστε πιο ευάλωτοι στη πιθανότητα δίωξης σε σχέση με αυτούς. 

Δεν είναι το ίδιο. Η δημοσιογραφία αποκαλείται τέταρτη εξουσία, και θα πρέπει να έχει ευρύ πεδίο καλόπιστου ελέγχου των άλλων τριών, χωρίς φόβο καταδίωξης. Δεν εννοώ βεβαίως ότι θα πρέπει να είναι ανεξέλεγκτη η ίδια.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

TROXAIO-02.png
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ο οδηγός το αγόρασε σήμερα και το οδηγούσε για πρώτη φορά - Ανέπτυξε ταχύτητα  βγήκε εκτός δρόμου και...

 

  • Like 2
  • Wow 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος LL_NEO έγραψε:

Ρε συ Γιάγκο. Κοψοχερης ρε μπαγάσα;

Κοίτα, δεν ξέρω τί άποψη έχεις για τον εαυτό σου, εγώ δεν διεκδικώ το αλάθητο, δεδομένου ότι έχω πιαστεί πολλάκις κορόιδο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.