Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

Δε νομιζω πως οι αποδημοι θα ελυναν τα προβληματα της χωρας με τη ψηφο τους. Ακομα κ αυτοι κρατισμο ψηφιζουν κατα 90+%. Το οτι δε ψηφιζουν απλυτους ή εξωφθαλμα απατεωνες, οκ. Αλλα οι κρατιστες με κουστουμι ή ζιβαγκο δε θα λυσουν ποτε τα προβληματα.

 

Επισης δε θεωρω πως ειναι περισσοτερο πατριωτες απο τους Ελληνες εσωτερικου. Καποιοι μεταναστευσαν γιατι ειχαν τρομακτικες ικανοτητες κ μονο στο εξωτερικο θα μπορουσαν να δουλεψουν αξιοποιωντας αυτες, αλλοι, σα κ εμενα, που δε συνεφερε να δουλευουν στην Ελλαδα με 70+% φορους αλλλα μπορουσαν να επιβιωσουν τρωγοντας κανα πεταμενο παξιμαδι απο τους αυτους εξοχοτητες ΔΥ κ αλλοι που φυγανε για λογους καθαρα επιβιωσης.

Το προβλημα της χωρας ειναι οτι δεν εχει στοχο κ ταυτοτητα - ειναι στον αυτοματο πιλοτο. Δλδ να πουμε σαν εθνος οτι θελουμε η Ελλαδα κ οι Ελληνες το 3021, στο ανιβερσαρι 1200 χρονων απο την απελευθερωση, να ειναι ετσι.

 

*ισως οχι στο βαθμο που το κανουν οι Αγγλοι, αλλα κοντα σε αυτο.

Η ξενιτιά σε κάνει καλύτερο πατριώτη, όπως και οποιαδήποτε έλλειψη αυξάνει την επιθυμία και το συναίσθημα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το πρόβλημα έχει εύκολη λύση και δυστυχώς την ξέρουν όλοι, για αυτό δεν… ψήφο στους απόδημους. Βλέπουν τα προβλήματα από απόσταση χωρίς να πάσχουν, δεν επηρεάζονται από την ψηφοθηρία, είναι περισσότερο πατριώτες

Πιστεψε με, επειδή εχω παρα πολλούς γνωστούς,φίλους, συγγενεις που ζούνε εξω, οσοι εχουν μεταναστευσει εξω δεν τους ενδιαφέρει καν να ψηφίσουν, και σαφώς δεν τους ενδιαφέρουν τα προβληματα της Ελλάδας.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wesker said:

Πιστεψε με, επειδή εχω παρα πολλούς γνωστούς,φίλους, συγγενεις που ζούνε εξω, οσοι εχουν μεταναστευσει εξω δεν τους ενδιαφέρει καν να ψηφίσουν, και σαφώς δεν τους ενδιαφέρουν τα προβληματα της Ελλάδας.

 

Οχι κ οχι. Δε ξερω καποιον που να εχει μεταναστευσει και μην ενδιαφερεται κ για τα δυο (...κ απο τη σχολη μου κ το σοι μου, το 90% των κατω των 40 ειμαστε εξω).

Γνωριζω μονο για αυτους που γεννηθηκαν στο εξωτερικο κ δεν τους ενδιαφερει οντως.

Επισης ειναι διαφορετικο το να μη μπορουν να ψηφισουν επειδη η σοβιετια δε δεχεται ηλεκτρονικη ή αποστολικη ψηφο για αυτους που μενουν μακρια απο τις πρεσβειες.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Οχι κ οχι. Δε ξερω καποιον που να εχει μεταναστευσει και μην ενδιαφερεται κ για τα δυο (...κ απο τη σχολη μου κ το σοι μου, το 90% των κατω των 40 ειμαστε εξω).

Γνωριζω μονο για αυτους που γεννηθηκαν στο εξωτερικο κ δεν τους ενδιαφερει οντως.

Επισης ειναι διαφορετικο το να μη μπορουν να ψηφισουν επειδη η σοβιετια δε δεχεται ηλεκτρονικη ή αποστολικη ψηφο για αυτους που μενουν μακρια απο τις πρεσβειες.

 

Ναι και ναι. Όλους οσους ξέρω και συγγενεις, και φίλους, και παλιούς συναδέλφους τους ειναι αδιάφορο το αν θα μπορούνε να ψηφίσουνε, και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών ακόμα και αν ειχαν αυτό το δικαιωμα δεν θα το εξασκούσαν. Εδω πολλοί απο αυτούς δεν εχουν ξαναέρθει ουτε για διακοπές Ελλάδα. Μεταξύ μας και εγω αν εφευγα εξω, θα μου ηταν αδιάφορο αν θα μπορούσα να ψηφίσω για να λύσω τα προβλήματα μιας χωρας στην οποία πλεον δεν κατοικώ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό οι περισσότεροι από αυτούς που γνωρίζεις να μην ψήφιζαν ακόμα και όταν ήταν Ελλάδα.

42% αποχή και περίπου 2% άκυρα σε εκλογές είναι τραγική εικόνα για μια χώρα και δείχνει μεγάλη αδιαφορία.

Πάντως και εγώ όσους γνωρίζω έξω θα ήθελαν να ψηφίσουν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος rory έγραψε:

Πολύ πιθανό οι περισσότεροι από αυτούς που γνωρίζεις να μην ψήφιζαν ακόμα και όταν ήταν Ελλάδα.

42% αποχή και περίπου 2% άκυρα σε εκλογές είναι τραγική εικόνα για μια χώρα και δείχνει μεγάλη αδιαφορία.

Πάντως και εγώ όσους γνωρίζω έξω θα ήθελαν να ψηφίσουν.

Και όμως ψήφιζαν. Τωρα πλεον θεωρουν τους εαυτούς τους πολίτες της εκαστωτε χωρας που εχουν πάει, και αντιμετωπίζουν τα προβληματα της ελλάδας με αδιαφορία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζει ο γύφτος, ψηφίζει και ο "επίπεδη Γη", ψηφίζει και ο "δεν κάνω το εμβόλιο επειδή έχει τσιπάκι".

 

Αν δεν έχετε πιστεί ακόμα ότι είναι επικίνδυνο να ψηφίζουν οι πολλοί, κάτι αντιλαμβάνεστε λάθος. 

 

Το έγραψα κάπου αλλού και θα το ξαναγράψω. Ευτυχώς που ΤΕΛΙΚΑ αποφασίζουν οι λίγοι και όντως "πεφωτισμένοι". Αν λέγονται Illuminati ή λέσχη Bildeberg ή High Elves ή Τα Δελφινάκια, δεν το γνωρίζω. Και δεν εννοώ πρωθυπουργούς και υπουργούς. 

Διανύω αισίως το, στατιστικά, δεύτερο μισό της ζωής μου. Χρειάστηκαν 45 χρόνια και η εμφάνιση μιας πανδημίας (είτε τυχαία είτε όχι) για να καταλάβω ότι η λέξη 'Λαός' είναι μια μεγάλη απάτη.

 

Προσέξτε τώρα: Για κάποιους που είναι γύφτοι, πιστεύουν στην επίπεδη Γη, και στα εμβόλια-τσιπάκια, ΕΓΩ είμαι ο τεμπέλης-παράσιτο ή ο Βλαξ ή ο πλανεμένος και ΑΡΑ αυτός που δεν θα πρέπει να καθορίζει τις ζωές τους επειδή δεν έχει την δυνατότητα αντίληψης της ΜΙΑΣ και ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ πραγματικότητας.

 

Καταλάβατε λοιπόν το 'ασυμβίβαστο' και γιατί ο 'ΛΑΟΣ' στον οποίο ανήκω και εγώ και οι τρείς παραπάνω κατηγορίες αποτελεί κίνδυνο για το μέλλον του είδους;

 

ΥΓ. Αν διακρίνετε ρατσισμό κατά των γύφτων, έχετε 99% δίκιο! Δεν είμαι ρατσιστής σε βάρος του 1% των ανθρώπων αυτών που πραγματικά όντως προσπαθούν να αποτελέσουν τμήμα της κοινωνίας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

psifgov.jpg
WWW.IN.GR

Οι νέες εφαρμογές αναμένεται να έχουν ολοκληρωθεί και να αρχίσουν να λειτουργούν το πρώτο εξάμηνο...

Βρε, μπας και κάναμε πρωθυπουργό τον λάθος Κυριάκο;

Υ.Γ. Γιατί το άυλο διαζύγιο θα υλοποιείται μέσω πληρεξουσίων δικηγόρων; Ένα ηλεκτρονικό έντυπο θα συμπληρώνουν οι ενδιαφερόμενοι, δεν χρειάζονται δικηγόρους.

Εκτός εάν πρόκειται για ενδιάμεσο-μεταβατικό στάδιο. Σε κάνα χρόνο θα ξέρουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο Μόσιαλος προσβάλλει την “ιερότητα” κάνοντας καλαμπούρι!

Παράθεση

 

Είναι παρατηρημένο πλέον: Τα τελευταία χρόνια, σε κάθε μεγάλη θρησκευτική ή εθνική εορτή, κάποιοι θα βγουν να ειρωνευτούν ή να απαξιώσουν το βαθύτερο περιεχόμενο, την “ιερότητα” και τον συμβολισμό της. Ανήμερα την 25η Μαρτίου, κάποιοι θα βγουν να αμφισβητήσουν τον μεγάλο ξεσηκωμό, αποδίδοντας με περίσσιο κυνισμό την απελευθέρωση της Ελλάδας στη Ναυμαχία του Ναβαρίνου!

Ξεχνώντας βέβαια, ότι η Επανάσταση άρχισε το 1821, η Ναυμαχία του Ναβαρίνου έγινε το 1827, κι αν οι επαναστατημένοι Έλληνες δεν είχαν καταφέρει να επικρατήσουν πλήρως στο Μωριά και στο μεγαλύτερο μέρος της Ρούμελης και στα περισσότερα νησιά, δεν θα υπήρχε καμία “παρέμβαση” των τριών στόλων υπέρ τους!

Ξεχνώντας τέλος, ότι και η Αμερικανική Επανάσταση του 1776 κατά της Μεγάλης Βρετανίας στηρίχθηκε από δύο μεγάλες δυνάμεις της εποχής, την Γαλλία και την Ισπανία. Και μάλιστα πολύ πιο αποφασιστικά και επί σειρά ετών κι όχι μόνο “στιγμιαία”, όπως έκαναν οι τρείς στόλοι στο Ναβαρίνο. Κι όμως, οι Αμερικανοί ποτέ δεν σκέφτηκαν να απαξιώσουν τη δική τους Επανάσταση,

 

Όχι! Ο κ. Μόσιαλος δεν κλήθηκε να σχολιάσει όλα αυτά “από επιστημονική άποψη”. Απλώς έκανε χοντρή πλάκα. Απρόκλητα. Πλάκα με το θρησκευτικό συναίσθημα των συμπολιτών του. Και το δικαίωμα να θίγει απρόκλητα τα θρησκευτικά συναισθήματα των συμπολιτών του, μάλλον δεν το έχει. Και είναι και ψιλοάσχετος! Διότι ο μύθος της “παρθενογένεσης” είναι αρχέγονος. Δεν συναντάται μόνο στο Χριστιανισμό. Υπάρχει πολύ πριν το Χριστιανισμό, στις περισσότερες αρχαίες θρησκείες.

Ο κ. Μόσιαλος δεν τα νογάει όλα αυτά. Νομίζει ότι έχει το θάρρος να τα “βάλλει με την Εκκλησία”. Αλλά δεν “τα βάζει” με την Εκκλησία. Με την Εκκλησία τα έβαλε –όταν είχε νόημα αυτό– ο Κοπέρνικος, ο Κέπλερ, ο Τζορντάνο Μπρούνο, και παρ’ ημίν ο Μεθόδιος Ανθρακίτης, ο Ευγένιος Βούλγαρης και ο Αδαμάντιος Κοραής. Ο κ. Μόσιαλος δεν έχει καμία σχέση με όλους αυτούς.

Την εποχή εκείνη η σύγκρουση με το “Ιερατείο” προϋπέθετε θάρρος και συνεπαγόταν ρίσκο. Σήμερα είναι διαδεδομένος “συρμός” και βοηθά την κοινωνική ανέλιξη.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η Εκκλησία προσβάλλει την "ιερότητα", όταν έχει επί 40 χρόνια τιτουλάριο Ταγματάρχη της Χωροφυλακής που ακόμη και εν αποστρατεία (επιτέλους) μας αποκαλεί όλους "ΤΕΚΝΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ" (sic).

 

naa-5.jpg
WWW.EKKLISIAONLINE.GR

Διαβάστε αναλυτικά τα όσα γράφει στην επιστολή του ο Μητροπολίτης Αμβρόσιος.

 

Quote

Οι Ιεράρχες μας προωθούν, και μάλιστα κατά τρόπον επιτακτικόν σπρώχνουν, τον Λαόν του Θεού προκει-μένου οι χριστιανοί μας να υποστούν το Εμβόλιον, οπότε αυτομάτως οι εμβολιασμένοι ΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ ΤΕΚΝΑ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ!

 

Στην τελική, ας ανελιχθούν κοινωνικά όσοι δεν ανέχονται τον σκοταδισμό. Ωφέλιμο για όλους θα είναι...

 

Καλημέρα, καλη χρονιά, ευτυχισμένο το 2022!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς στην κοινωνία μας έχουμε αποφασίσει ότι θέλουμε το δικαίωμα να κάνουμε καλαμπούρι με την "ιερότητα".

Σχεδόν δηλαδή, ακόμα θυμάμαι τον κακόμοιρο Παστίτσιο, τον οποίο έτρεχαν στα δικαστήρια...

 

Για την Επανάσταση, επιτρέπεται να σχολιάσουμε ότι εκφυλίστηκε (όπως συνηθίζεται στην Ελλάδα) σε εμφύλιο, ή έτσι την απαξιώνουμε; Την κατάληξη του Αδαμάντιου Κοραή που επικαλείται το slpress δεν χρειάζεται να την θυμίσουμε σε κανέναν, ούτε το ανθηρό μέλλον όσων καπηλεύτηκαν την Πατρίδα και τους συνανθρώπους τους για προσωπικό όφελος, σε όλα τα στάδια της σύγχρονης Ελληνικής ιστορίας.

Ο Μόσιαλος μας μάρανε...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Ευτυχώς στην κοινωνία μας έχουμε αποφασίσει ότι θέλουμε το δικαίωμα να κάνουμε καλαμπούρι με την "ιερότητα".

Σχεδόν δηλαδή, ακόμα θυμάμαι τον κακόμοιρο Παστίτσιο, τον οποίο έτρεχαν στα δικαστήρια...

 

Για την Επανάσταση, επιτρέπεται να σχολιάσουμε ότι εκφυλίστηκε (όπως συνηθίζεται στην Ελλάδα) σε εμφύλιο, ή έτσι την απαξιώνουμε; Την κατάληξη του Αδαμάντιου Κοραή που επικαλείται το slpress δεν χρειάζεται να την θυμίσουμε σε κανέναν, ούτε το ανθηρό μέλλον όσων καπηλεύτηκαν την Πατρίδα και τους συνανθρώπους τους για προσωπικό όφελος, σε όλα τα στάδια της σύγχρονης Ελληνικής ιστορίας.

Ο Μόσιαλος μας μάρανε...

Άλλο να έχεις το δικαίωμα και άλλο να καταδέχεσαι να το εξασκείς εις βάρος όσων πάσχουν όταν το κάνεις.

Θέλω να πω όταν δεν κερδίζεις κάτι εποικοδομητικό από τον χλευασμό το κάνεις μόνο από ευτελή συναισθήματα

Έχω την ίδια απορία με τον συγγραφέα: Οι αστιάτορες της ορθόδοξης πίστης δεν βρίσκουν κάτι για τον Ιουδαϊσμό η τον μωαμεθανισμό;

 

Όσο για τούς παπάδες θα περίμενε κανείς τουλάχιστον εδώ μέσα να μην αναφέρονται καθόλου. Ό άλλος προσπάθησε να «θάψει» βιασμούς παιδιών στο Παπάφειο και όταν το έμαθαν και οι πέτρες είπε ότι δόθηκε υπερβολική έκταση στο γεγονός... προφανώς γιατί οι αλλαξοκωλιές πάνε σύννεφο στο παπαδαριό... που είναι δικαίωμά τους βέβαια, αλλά δυστυχώς προσκρούει στην αγαμία που προϋποθέτει το σχήμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, wesker said:

Ναι και ναι. Όλους οσους ξέρω και συγγενεις, και φίλους, και παλιούς συναδέλφους τους ειναι αδιάφορο το αν θα μπορούνε να ψηφίσουνε, και το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών ακόμα και αν ειχαν αυτό το δικαιωμα δεν θα το εξασκούσαν. Εδω πολλοί απο αυτούς δεν εχουν ξαναέρθει ουτε για διακοπές Ελλάδα. Μεταξύ μας και εγω αν εφευγα εξω, θα μου ηταν αδιάφορο αν θα μπορούσα να ψηφίσω για να λύσω τα προβλήματα μιας χωρας στην οποία πλεον δεν κατοικώ.

 

Οκ, δεν αμφισβητω αυτα που γραφεις. Προφανως η διαφορα μας υπαρχει λογω του τυπου των ανθρωπων που εχουμε γυρω μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Οκ, δεν αμφισβητω αυτα που γραφεις. Προφανως η διαφορα μας υπαρχει λογω του τυπου των ανθρωπων που εχουμε γυρω μας.

Σαφώς. Καποιοι εχουμε ανθρωπους που φυγανε για εξω και νοσταλγουν την Ελλάδα. και καποιοι ανθρωπους που φυγανε για εξω και την μισουνε. Δεκτά και τα 2.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Έχω την ίδια απορία με τον συγγραφέα: Οι αστιάτορες της ορθόδοξης πίστης δεν βρίσκουν κάτι για τον Ιουδαϊσμό η τον μωαμεθανισμό;


Στη χώρα μας η επικρατούσα θρησκεία είναι ο Χριστιανισμός (Ορθόδοξος). Το βρίσκω ανούσιο (ή τουλάχιστον μικρότερης σημασίας) να στηλιτεύεις κάτι που δεν επηρεάζει την κοινωνία σου. Δε φαντάζομαι ο κάθε Μόσιαλος να πιστεύει ότι ο Μωαμεθανισμός είναι λιγότερος οπισθοδρομικός από τον Χριστιανισμό. Είναι και whataboutism...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος dfk_7677 έγραψε:


Στη χώρα μας η επικρατούσα θρησκεία είναι ο Χριστιανισμός (Ορθόδοξος). Το βρίσκω ανούσιο (ή τουλάχιστον μικρότερης σημασίας) να στηλιτεύεις κάτι που δεν επηρεάζει την κοινωνία σου. Δε φαντάζομαι ο κάθε Μόσιαλος να πιστεύει ότι ο Μωαμεθανισμός είναι λιγότερος οπισθοδρομικός από τον Χριστιανισμό. Είναι και whataboutism...

Στο Fb ήμουνα φίλος με τον Ιλάν έναν εξαιρετικό παραγωγό ραδιοφώνου σε ότι αφορά την τζαζ.

Πριν γίνει κυβέρνηση, ο ΣΥΡΙΖΑ κανόνιζε ποίους υποψηφίους θα κατεβάσει Ένας από αυτούς σε κάποια επαρχεία που είχε πάρει το χρίσμα, κάτι είχε πει για τους Εβραίους. Ό Σολομών έγραφε για αυτόν λίβελους. Τού γράφω από κάτω ότι αν εκπληρώνει τα πολιτικά κριτήρια του κόμματος δεν είναι δα και τόσο σπουδαίο να υποστήριξε κάτι για μια θρησκεία μέσα στις τόσες χιλιάδες που υπάρχουν. Με διέγραψε από τους φίλους και το εβραϊκό λόμπι παρενέβει για να φάει πόρτα από τον ΣΥΡΙΖΑ ο συγκεκριμένος υποψήφιος.

Επίσης φαντάζομαι γνωρίζεις ότι δύο υπουργοί της ΝΔ δήλωσαν μετάνοια για κάτι μλκες περί Εβραίων που είχαν πει, πριν υπουργοποιηθούν

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Επίσης φαντάζομαι γνωρίζεις ότι δύο υπουργοί της ΝΔ δήλωσαν μετάνοια για κάτι μλκες περί Εβραίων που είχαν πει, πριν υπουργοποιηθούν

 

Ε, ναι μωρέ, ποιος παρεξηγήθηκε από την υπεράσπιση από τηλεοπτικού αέρος και ενώπιον της Δικαιοσύνης του ανθρώπου (και, συμπτωματικά, πατρός του ενός) που έγραφε: "Εβραίος και άνθρωπος είναι έννοιες αντιφατικές" ή "έτσι θέλουν οι Εβραίοι, διότι μόνο έτσι καταλαβαίνουν, εντός 24 ωρών και εκτελεστικό απόσπασμα".

 

Ή τη διαφήμιση του πονήματός του με επιχειρήματα όπως ότι είναι "ωραία στοιχειοθετημένο, με αποφάσεις, με πράματα-θάματα, τρομερό" και "το αγαπημένο μου βιβλίο".

 

Θυμίζω ότι κι ο τρίτος της παρέας, επίσης υπουργός πλέον, έφερε στην Αθήνα τον Λεπέν και κουμπάριασε με τον αντιπρόεδρο του Front National.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος acct έγραψε:

 

Ε, ναι μωρέ, ποιος παρεξηγήθηκε από την υπεράσπιση από τηλεοπτικού αέρος και ενώπιον της Δικαιοσύνης του ανθρώπου (και, συμπτωματικά, πατρός του ενός) που έγραφε: "Εβραίος και άνθρωπος είναι έννοιες αντιφατικές" ή "έτσι θέλουν οι Εβραίοι, διότι μόνο έτσι καταλαβαίνουν, εντός 24 ωρών και εκτελεστικό απόσπασμα".

 

Ή τη διαφήμιση του πονήματός του με επιχειρήματα όπως ότι είναι "ωραία στοιχειοθετημένο, με αποφάσεις, με πράματα-θάματα, τρομερό" και "το αγαπημένο μου βιβλίο".

 

Θυμίζω ότι κι ο τρίτος της παρέας, επίσης υπουργός πλέον, έφερε στην Αθήνα τον Λεπέν και κουμπάριασε με τον αντιπρόεδρο του Front National.

Γιατί τα γράφεις αυτά σε μένα; Από το μλκες που έγραψα κατάλαβες ότι τους υπερασπίζομε;

Πιστεύεις ότι ο στόχος του κειμένου είναι να υπερασπιστεί το υβρεολόγιο τον ψόγο την ειρωνεία ή έστω το καλαμπούρι απέναντι σε οποιοιδήποτε θρησκεία;

 

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Τα τελευταια δε χρειαζονται :)
  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2022 at 6:07 PM, ΓιαγκΤ said:

Η ξενιτιά σε κάνει καλύτερο πατριώτη, όπως και οποιαδήποτε έλλειψη αυξάνει την επιθυμία και το συναίσθημα

 

On 1/1/2022 at 9:26 PM, wesker said:

Πιστεψε με, επειδή εχω παρα πολλούς γνωστούς,φίλους, συγγενεις που ζούνε εξω, οσοι εχουν μεταναστευσει εξω δεν τους ενδιαφέρει καν να ψηφίσουν, και σαφώς δεν τους ενδιαφέρουν τα προβληματα της Ελλάδας.

 

Προφανώς και τίποτα δεν γενικεύεται, ούτε και το συγκεκριμένο.

Έλλην που έχει μεγαλώσει στην Ελλάδα, ευελπιστώ ότι θα θέλει τουλάστιχον να εκφράσει δια της ψήφου του την άποψή του. Αν πρέπει να πάει μισή μέρα ταξίδι για να το κάνει βέβαια, τότε άντε γεια.

Η ξενιτιά μπορεί να σου επηρεάσει τις αναμνήσεις από την πατρίδα. Οπότε είτε θυμάσαι τα καλά, ή τα κακά, συνήθως τα πρώτα. Εκτός και αν έφυγες κατατρεγμένος.

Μπορεί όμως και να βλέπεις από μακριά και υπό το πρίσμα της παρούσης χώρας σου, τα κακώς κείμενα που στέκονται ακόμη και να απογοητεύεσαι

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να παίζει η είδηση οπότε πρέπει να θυσιαστώ για να σας ενημερώσω, όσο εμείς κλειστήκαμε στα σπίτια μας και εμβολιαστήκαμε για να προφυλαχτούμε κάποιοι έκαναν πάρτι στο Σύνταγμα , αρκεί να μπείτε στο twitter σήμερα με #Συνταγμα και να ενημερωθείτε

 

Οι λανθασμένες πολιτικές μας έφτασαν μέχρι εδώ, κράτος εν κράτει

παραθέτω μερικά αποσπάσματα

 

 

 

και κλείνω

 

Image

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
  • Agree 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.