Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

 

Έχω κάτι φίλους γραμμένους στη ΝΔ και τους ρώτησα τότε γιατί βγάλατε τον Βαγγέλα. Έλα τώρα ο Κυριάκος είναι μακράν καλύτερος ποιο μορφωμένος θα φέρει άλλο αέρα…

Τώρα τον μυρίζω και εγώ αυτόν τον αέρα ...

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

No photo description available.

 

Συνελήφθη 42χρονος ημεδαπός σε περιοχή της Ημαθίας για παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων και κατοχή ναρκωτικών ουσιών.

 

Spoiler

Problematic Faves: Indiana Jones | SYFY

 

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2021 at 7:39 PM, Γιάννης_84 said:

Τόσο ανεξάρτητο όσο το mega και το skai. Και με εξίσου διάφανη και αθώα χρηματοδότηση. Το ότι υπάρχουν και άσχετοι που κάνουν monitoring, δεν αναιρεί τίποτα.

 

Εάν και όταν τα κάνουν άλλοι αυτά, μια χαρά κατηγορούνται για βία και ας μοιράζανε που και που τρόφιμα.

Εισαι ασχετος τελειως, χωρις ιδιαιτερη διαθεση να σε προσβαλλω.

Έγινε επεξεργασία από Die
Link to comment
Share on other sites

Το ότι κάποιος γράφτηκε στο lab για να πει αυτό, κάτι λέει πέρα από το αν είμαι άσχετος.

 

Κάποτε είχα προσπαθήσει να εμπλακώ στο ευαγές αυτό site για να ικανοποιήσω την περιέργεια μου και να μειώσω την ασχετοσύνη μου και σιγουρεύτηκα ότι εκεί μέσα βασιλεύει το μίσος και διάφορα συμπλέγματα. Δεν μου τα είπε αυτά κάποιος, τα είδα.

 

Πολύ μίσος όμως. Και το μίσος τυφλώνει. Γι'αυτό ίσως και οι εμπλεκόμενοι δεν το συνειδητοποιούν και κοροϊδεύουν τον εαυτό τους postάροντας συσίτια και έχοντας μόνιμη καραμέλα την (αυστηρά φιλτραριζόμενη*) αλληλεγγύη.

 

*αλληλεγγύη μόνο για κατατρεγμένους τύπου Κουφοντίνα, όχι τύπου Μυρτούς ή των συγγενών της Παπαθανασοπούλου ας πούμε.

 

Μικρή είναι η Ελλαδίτσα, όλοι ξέρουμε όλους.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Γιάννης_84 said:

Το ότι κάποιος γράφτηκε στο lab για να πει αυτό, κάτι λέει πέρα από το αν είμαι άσχετος.

 

Κάποτε είχα προσπαθήσει να εμπλακώ στο ευαγές αυτό site για να ικανοποιήσω την περιέργεια μου και να μειώσω την ασχετοσύνη μου και σιγουρεύτηκα ότι εκεί μέσα βασιλεύει το μίσος και διάφορα συμπλέγματα. Δεν μου τα είπε αυτά κάποιος, τα είδα.

 

Πολύ μίσος όμως. Και το μίσος τυφλώνει. Γι'αυτό ίσως και οι εμπλεκόμενοι δεν το συνειδητοποιούν και κοροϊδεύουν τον εαυτό τους postάροντας συσίτια και έχοντας μόνιμη καραμέλα την (αυστηρά φιλτραριζόμενη*) αλληλεγγύη.

 

*αλληλεγγύη μόνο για κατατρεγμένους τύπου Κουφοντίνα, όχι τύπου Μυρτούς ή των συγγενών της Παπαθανασοπούλου ας πούμε.

 

Μικρή είναι η Ελλαδίτσα, όλοι ξέρουμε όλους.

@@ ξερεις, δεν νιωθω την αναγκη να σε ενημερωσω. Ειμαι παλιος χρηστης, παιζει να το παρακολουθω το lab πιο παλια απο εσενα. Μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου.

Έγινε επεξεργασία από Die
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Die έγραψε:

ξερεις, δεν νιωθω την αναγκη να σε ενημερωσω

Αλλά το κάνεις, οπότε νοιώθεις μια ανάγκη. 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Die έγραψε:

Ειμαι παλιος χρηστης

 

Όπως λέμε : "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε;" (Δεν μας νοιάζει)

Αλήθεια, γιατί δεν έχουμε κουμπί dislike; 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Die έγραψε:

παλιος χρηστης

 

Χρήστης σε τι ακριβώς ;

 

 

 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

retzep-tagip-erntogan.jpg
M.NAFTEMPORIKI.GR

Σύσκεψη συγκαλεί για αύριο το μεσημέρι ο πρόεδρος της Τουρκίας Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν προκειμένου...

Χμ, πραξικόπημα+Σουλτάν=l.f.e.?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιος χρειάζεται πόλεμο στην Ευρώπη;

 

Παράθεση

Η επίθεση του Τζο Μπάιντεν στον Βλαντίμιρ Πούτιν, ο δυσμενής αντίκτυπος αυτής στην Ουκρανία και οι ωφελούμενοι από το έγκλημα

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Die έγραψε:

@@ ξερεις, δεν νιωθω την αναγκη να σε ενημερωσω.

 

Η μήπως απλά βαριέσαι μια που στο προφίλ σου δηλώνεις τεμπέλης*; Πάντως για να μην είμαι ανενημέρωτος και άσχετος, μπήκα μια στο site να φρεσκάρω τις εντυπώσεις μου και διάβασα από την αρχική τους ένα σεντόνι (τεράστιο σαν τις προκυρήξεις μετά από βόμβα) που εξηγούσε πως ο Κολοκοτρώνης δεν ήξερε γιατί έκανε την επανάσταση ενώ ο πυρήνας Αγ. Αναργύρων - Καματερού ξέρει. Παρεμπιπτόντως βλέπω ότι ακολουθούν και τη νέα διαρύθμιση των Δήμων, πλάκα έχουν. Επίσης ενημερώθηκα για ποιο λόγο τα κρεωπολεία και τα ιχθυοπωλεία πρέπει να παταχθούν επειδή είναι πτωματοπωλεία και εάν είχα λίγο ακόμα χρόνο, μάλλον θα μάθαινα και άλλα εξίσου φανταστικά πράγματα.

 

*Αλήθεια εκείνη την τεμπελιάδα γιατί τη σταματήσανε να την αναφέρουν; Κρίμα.

πριν 9 ώρες, το μέλος Die έγραψε:

Ειμαι παλιος χρηστης, παιζει να το παρακολουθω το lab πιο παλια απο εσενα. Μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου.

Καθρεφτάκι :hehe:

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

K6UODYsOksqdO5vqgHiEOkybBNJugIFPU9wOSE3f
WWW.IN.GR

Τι περιλαμβάνει το νομοσχέδιο που επεξεργάζεται ο Κ. Χατζηδάκης – Απόλυτη ευελιξία στην τηλεργασία – Με ατομικές συμβάσεις η διευθέτηση του χρόνου εργασίας – Απασχόληση και...

 

AptRigidAvians-size_restricted.gif

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, p55 said:

Αλλά το κάνεις, οπότε νοιώθεις μια ανάγκη. 

 

 

Όπως λέμε : "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε;" (Δεν μας νοιάζει)

Αλήθεια, γιατί δεν έχουμε κουμπί dislike; 

 

 

Χρήστης σε τι ακριβώς ;

 

 

 

Φιλαρακι δεν φτανει το κουμπι dislike οταν ο αλλος γραφει χοντροειδεις π@παριες με το υφος ατομου που γνωριζει.

Δεν ειπα οτι ειμαι κατι ιδιαιτερο, απλα δεν εφτιαξα το account για αυτον.

Το χιουμορ σου κοντραρει αυτο της αμοιβαδας.

Έγινε επεξεργασία από Die
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Γιάννης_84 said:

 

Η μήπως απλά βαριέσαι μια που στο προφίλ σου δηλώνεις τεμπέλης*; Πάντως για να μην είμαι ανενημέρωτος και άσχετος, μπήκα μια στο site να φρεσκάρω τις εντυπώσεις μου και διάβασα από την αρχική τους ένα σεντόνι (τεράστιο σαν τις προκυρήξεις μετά από βόμβα) που εξηγούσε πως ο Κολοκοτρώνης δεν ήξερε γιατί έκανε την επανάσταση ενώ ο πυρήνας Αγ. Αναργύρων - Καματερού ξέρει. Παρεμπιπτόντως βλέπω ότι ακολουθούν και τη νέα διαρύθμιση των Δήμων, πλάκα έχουν. Επίσης ενημερώθηκα για ποιο λόγο τα κρεωπολεία και τα ιχθυοπωλεία πρέπει να παταχθούν επειδή είναι πτωματοπωλεία και εάν είχα λίγο ακόμα χρόνο, μάλλον θα μάθαινα και άλλα εξίσου φανταστικά πράγματα.

 

*Αλήθεια εκείνη την τεμπελιάδα γιατί τη σταματήσανε να την αναφέρουν; Κρίμα.

Καθρεφτάκι :hehe:

Ρε ασχετε καθεσαι και γραφεις οτι το indymedia χρηματοδειται σαν τα καναλια τυπου σκαι και μεγκα. Και μαλιστα με υφος ατομου που ξερει.

Το indymedia εχει τους servers του στο Μετσοβιο Πολυτεχνειο απο αναρχικη συλλογικοτητα.

Μην μου ξανα απευθυνεις τον οχετο σου.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Die έγραψε:

Το indymedia εχει τους servers του στο Μετσοβιο Πολυτεχνειο απο αναρχικη συλλογικοτητα.

Και αναρωτιέμαι ποιους νόμους παραβιάζει το να χρησιμοποιεί κάποιος πανεπιστημιακούς server για να φιλοξενήσει το προσωπικό/συλλογικό του ιστότοπο.

Από την άλλη το συγκεκριμένο domain, έχει Ιταλική IP, οπότε μάλλον εσφαλμένες οι παραπάνω πληροφορίες.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

iliaka-pagkakia-agia-paraskevi-pigi-dimo
WWW.SKAI.GR

Τα «έξυπνα» παγκάκια χρησιμοποιούν ανανεώσιμη πηγή ενέργειας μέσω ηλιακών πάνελ, υποστηρίζουν τη φόρτιση ηλεκτρονικών συσκευών με θύρες USB, αλλά και ασύρματα, διαθέτουν έξυπνο...

 

Spoiler

Best Cyberpunk 2077 4 K GIFs | Gfycat

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Ριγκανισμός πεθαίνει στις ΗΠΑ, επιβιώνει στην Ευρώπη και βασιλεύει στην ΕλλάδαΤου Πέτρου Παπακωνσταντίνου

Παράθεση

 

Πριν από 40 χρόνια, ο Ρόναλντ Ρίγκαν διακήρυξε, μετά την ορκωμοσία του ως πρόεδρος των ΗΠΑ, ότι “η κυβέρνηση δεν είναι η λύση στα προβλήματά μας, η κυβέρνηση είναι ΤΟ πρόβλημα”. Την Τετάρτη, 31 Μαρτίου, ο Τζο Μπάιντεν βάλθηκε να ενταφιάσει τον Ριγκανισμό, τουλάχιστον ως προς αυτό το σκέλος του. Το πρόγραμμα- μαμούθ για την αναστύλωση των αμερικανικών υποδομών, ύψους 2,25 τρισ δολαρίων (γύρω στο 10% του αμερικανικού ΑΕΠ) προκάλεσε συνειρμούς, στις σελίδες του αμερικανικού Τύπου, με το New Deal του Φράνκλιν Ντέλανο Ρούζβελτ και τη “Μεγάλη Κοινωνία” του Λίντον Τζόνσον

 

Αν όμως το νεοφιλελεύθερο δόγμα, που έγινε κοσμική θρησκεία χάρη στη Θάτσερ και τον Ρίγκαν, πνέει τα λοίσθια στην Αμερική, δεν συμβαίνει το ίδιο στην Ευρώπη,  Στον πρώτο χρόνο της πανδημίας, το αμερικανικό κράτος έριξε 5,3 τρισ (τρισ!) δολάρια για την άμεση στήριξη νοικοκυριών και επιχειρήσεων που κινδύνευαν να κλείσουν (2,5 τρισ επί Τραμπ, άλλο 0,9 τρισ στη μεταβατική περίοδο και πρόσθετο 1,9 τρισ επί Μπάιντεν). Την ίδια περίοδο, η ΕΕ, παρότι αναγκάστηκε να σπάσει τα γερμανικά ταμπού της δημοσιονομικής πειθαρχίας, έριξε στην αγορά μόλις 750 δισ ευρώ, με μια οικονομία γύρω στα τρία τέταρτα της αμερικανικής. 

 

Ο Εμανουέλ Μακρόν αναγκάστηκε να αναγνωρίσει ότι οι συγκρίσεις είναι τραγικές για την Ευρώπη. “Η δύναμη της αμερικανικής απάντησης και του σχεδίου Μπάιντεν μας θέτει ενώπιον ιστορικών ευθυνών. Ο Γάλλος πρόεδρος έχει καλούς λόγους να ανησυχεί: χάρη στα ογκώδη πακέτα βοήθειας που προώθησε η κυβέρνηση Μπάιντεν, η αμερικανική οικονομία αναμένεται να φτάσει τους προ πανδημίας ρυθμούς ανάπτυξης στα μέσα του 2021, ενώ στην Ευρώπη κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται να συμβεί πριν από το 2022.

 

Εκεί που ο Ριγκανισμός όχι απλά φυτοζωεί, αλλά γνωρίζει μια πραγματική, δεύτερη άνοιξη είναι στην Ελλάδα του Κυριάκου Μητσοτάκη. Έτοιμοι να ειρωνευτούν κάθε ιδέα για εθνικοποίηση, επίταξη, αναδιανομή και δημόσια επένδυση ως συνώνυμα της Βόρειας Κορέας, ο πρωθυπουργός και οι κορυφαίοι υπουργοί του εκμεταλλεύτηκαν τη συγκυρία της πανδημίας και του εγκλεισμού για να προωθήσουν σειρά αντεργατικών και αντισυνδικαλιστικών νόμων που έφεραν την Ελλάδα στην τελευταία θέση μεταξύ των 27 ως προς τις εργασιακές σχέσεις, σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία Συνδικάτων. Σε αυτή τη λογική κινείται και το “Εθνικό Σχέδιο Ανάπτυξης” το οποίο παρουσίασε με τυμπανοκρουσίες ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Χρηματοδοτημένο από το ευρωπαϊκό Ταμείο Ανάκαμψης, το κυβερνητικό πρόγραμμα δικαιώνει απολύτως τον ανατριχιαστικό του τίτλο “Ελλάδα 2.0” (ωσάν αυτός ο τόπος κι αυτός ο λαός να είναι ελαττωματικά προϊόντα, που πρέπει να βγουν σε μια δεύτερη, πιο ανταγωνιστική έκδοση):

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

Εκεί που ο Ριγκανισμός όχι απλά φυτοζωεί, αλλά γνωρίζει μια πραγματική, δεύτερη άνοιξη είναι στην Ελλάδα του Κυριάκου Μητσοτάκη.

 

Απλα λολ.

1. Η σοβιετια αποκαλειται νεοφιλελευθερισμος. ΟΚ.

2. Καλη η δικαιολογια της πανδημιας για να κοψει/μοιρασει κρατικο χρημα η ΕΕ. Ολα οι κρατιστες επι ποδος. Αριστεροι κ δεξιοι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.