Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος colt3003 έγραψε:

Αιφνίδια κρίση στις ελληνορωσικές σχέσεις -Απέλαση διπλωματών, απειλές | iefimerida.gr

 

έλα ρε φίλε..... συμβαίνουν τέτοια πράγματα στο ελλαδιστάν ?? φέρτε μου σύννεφα να πέσω ...

 

Θα τους καρφώσανε στον Geoffrey …

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:

 Τα περί απελάσεως δύο Ρώσων διπλωματών δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι συνέπεσε χρονικά με την έναρξη της Συνόδου Κορυφής του ΝΑΤΟ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΓιαγκΤ said:

 

Από το βίντεο:

"also, most likely, if there's an agreement between Albania and Greece, because also there it's about, shall we say, restructuring of borders, and this is always something which is very crucial and critical for citizens"

 

Νομίζω απλά αναφέρεται στην τροποποίηση της συμφωνίας του 2009 για την οριοθέτηση των θαλασίων συνόρων (κλειστοί κόλποι, σημείο εκκίνησης 12 νμ οι Οθωνοί, αντί τη νησίδα Μπακρέτα -ελληνικές υποχωρήσεις για να κλείσει το θέμα και να αξιοποιηθεί ως "δεδικασμένο" για το Αιγαίο). Δεν ξέρω αν υπονοεί ότι ζητούν κάτι για τα χερσαία σύνορα οι Αλβανοί, αλλά θα μου φαινόταν εξαιρετικά περίεργο.

 

Υποψιάζομαι είναι γενικά αποδεκτό ότι τα χερσαία σύνορα ορίζονται με τη Συνθήκη του Λονδίνου, δύο Πρωτόκολλα που έχουν υπογραφεί στη Φλωρεντία ('13, '24) και ένα στην Κέρκυρα ('14), τα οποία βέβαια όριζαν και το καθεστώς αυτονομίας της Β. Ηπείρου, που οι Αλβανοί έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ζητούν και αλλαγή χερσαίων συνόρων...

 

Πάντως, δεν έχω αρκετά καλή γνώση του θέματος για να το κρίνω σε μεγαλύτερο βάθος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οι καλοί αριστεροί, δεν αφήνουν ποτέ τους συντρόφους τους πεινασμένους.... σάμπως απο την τσέπη τους τα δίνουν ?

http://www.iefimerida.gr/news/430039/apisteyto-meta-skandalo-gia-epidoma-enoikioy-i-rania-antonopoyloy-dioristike-ston-oosa

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Το βλέμμα του Αλέξη τα λέει όλα: ''θα σε βατέψω εγώ εσένα μετά''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

"Δημοκρατία της Μακεδονίας" εε!; Μάλλον τσάμπα γίναν οι συνομιλίες και η συνθήκη των Πρεσπών!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.