Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Τώρα 10 πιτσιρικάδες που τρέχουν σαν τις κατσαρίδες όπως και να το κάνουμε είναι δύσκολο να τους πιάσεις.

έλα τώρα ρε συ. Ουτε να περάσουν την πύλη δεν θα έπρεπε.

Φαντάζομαι να πηγαίνανε να μπουνε μέσα στο ΥΠΕΘΑ του Πουτιν πχ και πεθαίνω στα γέλια :p  ούτε από το μυαλό τους δε θα περνούσε η ιδέα :hehe:

Αν ο χοντρός είχε λίγη τσίπα έπρεπε να παραιτηθεί αφού πάρει κεφάλια, αλλά μεταξύ μας δικά τους παιδιά είναι, οπότε...

 

Απλά για να έχουμε να λέμε και άλλα. Τώρα πχ κοιτάω την TV και βλέπω Πολάκη. Αλλο φρούτο και αυτό... Κυβερνώντες να μας πετύχουν...

Και μετά αναρωτιούνται φίλοι και γνωστοί μου γιατί δεν κοιτάω τηλεόραση...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

έλα τώρα ρε συ. Ουτε να περάσουν την πύλη δεν θα έπρεπε.

Φαντάζομαι να πηγαίνανε να μπουνε μέσα στο ΥΠΕΘΑ του Πουτιν πχ και πεθαίνω στα γέλια :p  ούτε από το μυαλό τους δε θα περνούσε η ιδέα :hehe:

Αν ο χοντρός είχε λίγη τσίπα έπρεπε να παραιτηθεί αφού πάρει κεφάλια, αλλά μεταξύ μας δικά τους παιδιά είναι, οπότε...

 

Απλά για να έχουμε να λέμε και άλλα. Τώρα πχ κοιτάω την TV και βλέπω Πολάκη. Αλλο φρούτο και αυτό... Κυβερνώντες να μας πετύχουν...

Και μετά αναρωτιούνται φίλοι και γνωστοί μου γιατί δεν κοιτάω τηλεόραση...

Γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι; Ο ρεζίλης που πουλάει θαυματουργά γιλέκα ζώνες και μπαντάνες 20% πάνω από τα μαγαζιά στο  skroutz.gr!

Επειδή απευθύνετε σε ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με το διαδίκτυο τους πιάνει κορόιδο ο αντιπρόεδρος

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Γιατί οι άλλοι είναι καλύτεροι; Ο ρεζίλης που πουλάει θαυματουργά γιλέκα ζώνες και μπαντάνες 20% πάνω από τα μαγαζιά στο  skroutz.gr!

Επειδή απευθύνετε σε ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με το διαδίκτυο τους πιάνει κορόιδο ο αντιπρόεδρος

 

τωρα που κολλάει αυτό; :huh:

εδω πάμε ή τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ, να βγάλω από το μυαλό μου τη καραμέλα που μας πετάνε κάθε φορά, φταίει ο προηγούμενος και επιτέλους να κάνουμε μια αρχή και ο εκάστοτε να αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Τώρα να λέω ότι μου φταίει ο άλλος ο τρόμπας δε λέει κάτι πραγματικά. Και ούτε σημαίνει και κάτι αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Αυτό δε δικαιολογεί τους τωρινούς. 

 

Όχι βέβεα… κανέναν δεν δικαιολογεί

Αλλά νομίζει οι έξω είναι καλύτεροι;  Κοίτα ξεφτίλα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Ο ρεζίλης που πουλάει θαυματουργά γιλέκα ζώνες και μπαντάνες 20% πάνω από τα μαγαζιά στο  skroutz.gr

Σε ανάγκασε κανείς να αγοράσεις γιλέκο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος astrolabos έγραψε:

Σε ανάγκασε κανείς να αγοράσεις γιλέκο;

 

Αθέμιτος ανταγωνισμός ονομάζετε αν δεν το ξέρης.

πριν 3 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

τωρα που κολλάει αυτό; :huh:

εδω πάμε ή τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ, να βγάλω από το μυαλό μου τη καραμέλα που μας πετάνε κάθε φορά, φταίει ο προηγούμενος και επιτέλους να κάνουμε μια αρχή και ο εκάστοτε να αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Τώρα να λέω ότι μου φταίει ο άλλος ο τρόμπας δε λέει κάτι πραγματικά. Και ούτε σημαίνει και κάτι αυτή τη στιγμή.

Κολλάει στο ότι δεν υπάρχει κανένας να κάνει αρχή,, άλλωστε το έχουν αποδείξει. Όλοι έχουν συνεργασθεί με όλους.  Ακόμα και το ΚΚΕ συνεργάσθηκε με τον νεοφιλελεύθερο Μητσοτάκη. Η ιδεολογία είναι για σανό στα πρόβατα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Αθέμιτος ανταγωνισμός ονομάζετε αν δεν το ξέρης.

Και συγκρίνεις με τιμές skroutz που όπως ξέρω και ξέρεις οι χαμηλότερες τιμές είτε είναι μούφα  ή είναι λόγω μη καταβολής ΦΠΑ ενδοκοινωτικών συναλλαγών και πηδάνε την εγχώρια αγορά που πάει με το σταυρό στο χέρι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Και συγκρίνεις με τιμές skroutz που όπως ξέρω και ξέρεις οι χαμηλότερες τιμές είτε είναι μούφα  ή είναι λόγω μη καταβολής ΦΠΑ ενδοκοινωτικών συναλλαγών και πηδάνε την εγχώρια αγορά που πάει με το σταυρό στο χέρι κανονικά.

Σου διαφεύγει το κυριότερο Αντώνη. Το νανογιλέκο δεν είναι θαυματουργό. Εάν φορέσεις την μπαντάνα δεν σου περνάει ο πονοκέφαλος.

Μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις αν νηστέψεις να σου περάσει ο πονοκέφαλος  

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Σου διαφεύγει το κυριότερο Αντώνη. Το νανογιλέκο δεν είναι θαυματουργό. Εάν φορέσεις την μπαντάνα δεν σου περνάει ο πονοκέφαλος.

Μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις αν νηστέψεις να σου περάσει ο πονοκέφαλος  

Για να συνοψίσουμε μια, ο αθέμιτος ανταγωνισμός είναι όταν πουλάς φθηνότερα από τη τιμή κόστους, τα σκρουτζομάγαζα που συγκρίνεις κάνουν αθέμιτο ανταγωνισμό και τα γιλέκα δεν υποχρεώσε κανένας κανέναν να τα πάρει. 

Απλά πρέπει να παραδεχθείς ότι είναι άλλη μια μάχη στο πόλεμο λάσπης που έχει ανοίξει ο σύριζα με την ΝΔ, με τον Σύριζα να είναι πιο αισχρός και αντιπαθής από τους άλλους. Μπορεί η ΝΔ να λέει τον Τσίπρα αγράμματο, αλλά ο Σύριζα λέει τον Μητσοτάκη μπάσταρδο, και δε περιορίζει τις επιθέσεις τους στους πολιτικούς, αλλά λερώνει με σκατά ό,τι μπορεί να λερωθεί. Μάνες, αδελφές, γυναίκες κτλ. Αυτό το νέο "αριστερίστικο" ήθος δε μου αρέσει και δε το θέλω. Προτιμώ να μένω στα δεδομένα που υπάρχουν, ότι κανένας από τους δύο δεν είναι ικανός να βγάλει τη χώρα από το τέλμα, αλλά μεταξύ των τυφλών, λέω να προτιμήσω τον μονόφθαλμο.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Για να συνοψίσουμε μια, ο αθέμιτος ανταγωνισμός είναι όταν πουλάς φθηνότερα από τη τιμή κόστους, τα σκρουτζομάγαζα που συγκρίνεις κάνουν αθέμιτο ανταγωνισμό και τα γιλέκα δεν υποχρεώσε κανένας κανέναν να τα πάρει. 

Απλά πρέπει να παραδεχθείς ότι είναι άλλη μια μάχη στο πόλεμο λάσπης που έχει ανοίξει ο σύριζα με την ΝΔ, με τον Σύριζα να είναι πιο αισχρός και αντιπαθής από τους άλλους. Μπορεί η ΝΔ να λέει τον Τσίπρα αγράμματο, αλλά ο Σύριζα λέει τον Μητσοτάκη μπάσταρδο, και δε περιορίζει τις επιθέσεις τους στους πολιτικούς, αλλά λερώνει με σκατά ό,τι μπορεί να λερωθεί. Μάνες, αδελφές, γυναίκες κτλ. Αυτό το νέο "αριστερίστικο" ήθος δε μου αρέσει και δε το θέλω. Προτιμώ να μένω στα δεδομένα που υπάρχουν, ότι κανένας από τους δύο δεν είναι ικανός να βγάλει τη χώρα από το τέλμα, αλλά μεταξύ των τυφλών, λέω να προτιμήσω τον μονόφθαλμο.

 

Δεν υπάρχει λάσπη στην υπόθεση με τα γιλέκα γιατί βρωμάει από μόνη της.

Διαπληκτίζονται για βλακείες επειδή στο διακύβευμα δηλαδή στην πολιτική διακυβέρνηση της χώρας δεν διαφωνούν σε τίποτα. Δεν έχουν δικά τους σχέδια για την χώρα και οι δύο επαφίενται στους ξένους. Δεν διαβάζουν καν...μόνο υπογράφουν.

Αναρωτιέμαι : Γιατί να έχουμε αυτά τα ρετάλια και να μην ψηφίζουμε στις γερμανικές εκλογές;

 

Ο μόνος μονόφθαλμος που πέρασε από την ΝΔ ήταν ο κουρασμένος πού δεν άντεξε, αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

Σε ανάγκασε κανείς να αγοράσεις γιλέκο;

Μα το θέμα δεν είναι αν αναγκάζεται κανείς ν' αγοράσει ή όχι.

Τα γιλέκα αυτά είναι απάτη. Σαφώς και μπορεί να πουλάει ό,τι θέλει. Όχι, όμως, και "θαυματουργά" γιλέκα. Το ίδιο προϊόν διαφήμιζε και ο Τριανταφυλλόπουλος.

Δεν μπορεί να κατέχεις θεσμική θέση και να καταφεύγεις σε απατεωνιές. Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι ο Γεωργιάδης δεν ήξερε ότι τα εν λόγω γιλέκα δεν θεραπεύουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, karmen1983 said:

έλα τώρα ρε συ. Ουτε να περάσουν την πύλη δεν θα έπρεπε.

Φαντάζομαι να πηγαίνανε να μπουνε μέσα στο ΥΠΕΘΑ του Πουτιν πχ και πεθαίνω στα γέλια :p  ούτε από το μυαλό τους δε θα περνούσε η ιδέα :hehe:

Αν ο χοντρός είχε λίγη τσίπα έπρεπε να παραιτηθεί αφού πάρει κεφάλια, αλλά μεταξύ μας δικά τους παιδιά είναι, οπότε...

 

 

Την καλύτερη αντίδραση τη διάβασα σε ένα ποστ στο τουίτερ

Έλεγε ένας

Πείτε στα παιδάκια αυτά να πάνε να κάνουνε ένα ντου και στην αμερικάνικη Πρεσβεία, χαλαρά θα τους υποδεχτούνε κι εκεί...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.enikos.gr/society/545839/sygklonistiko-video-i-stigmi-tou-sovarou-travmatismou-tis-dikigor

Εεε τωρα... που να φανταστούν ''τα παιδιά'' ότι υπήρχαν και πολίτες τριγύρω..... αυτοί άλλον νεκρό (κατά προτίμηση) ήθελαν

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι βγει ένας τρελαμενος από καμιά πολυκατοικία πίσω από τους γνωστούς άγνωστους με καμία καραμπίνα και αρχίζει και ρίχνει στο ψαχνό τι θα είναι ;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

http://www.enikos.gr/society/545839/sygklonistiko-video-i-stigmi-tou-sovarou-travmatismou-tis-dikigor

Εεε τωρα... που να φανταστούν ''τα παιδιά'' ότι υπήρχαν και πολίτες τριγύρω..... αυτοί άλλον νεκρό (κατά προτίμηση) ήθελαν

Και μετά σου λέει όχι βία. Ρε βαράτε τους μέχρι να μην υπάρχει αύριο.

Έλεος ποια με τον κάθε μ_λάκα που βγαίνει στους δρόμους και την πληρώνει ο αθώος κοσμάκης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.