Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

5 minutes ago, astrolabos said:

Διαψεύδει το Μαξίμου ανάκληση της απόφασης για τη μετακίνηση του Μ. Σφακιανάκη από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (από bankingnews)

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Καμία απώλεια το να φύγει ο Σφακιανάκης από τη ΔΗΕ, αλλά αποφασίστε. Βασικά, μετά τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια έπρεπε να φάει πόδι μόνο και μόνο για λόγους ιεραρχίας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος DJD έγραψε:

Εσύ κατάλαβες ότι υποστηρίζω τον Λαζόπουλο δηλαδή;  Την κοροϊδία της ευαισθητοποίησης του κώλου δε την καταλαβαίνεις; Τον έπιασε η καρδιά του από την στεναχώρια τον Μητσοτάκη, όταν υπέγραφε να κοπεί το επίδομα, δεν την θυμόταν την κακομοίρα την μάνα του. Ψεύτικες φωνές και κροκοδείλια δάκρυα.

εγω δεν ντρεπομαι να  ομολογησω οτι αμα πεταγανε παρομοια κοτσανα  οι ραδιο-αρβυλα  τοτε εδω μεσα  δεν θα εγραφα τιποτα ή/και ισως να κραταγα ουδετερη σταση ενω εσυ θα σχολιαζες με τον τροπο που σχολιαζεις συνηθως οσους ειναι απο το "αντιπαλο" στρατοπεδο 

 

επισης δεν ντρεπομαι να πω οτι τον εχω μεγαλο αχτι γιατι οπλισε το χερι εκατονταδων χιλιαδων κοψοχερηδων  σε αυτη τη χωρα (ενω τα χρηματα του ειναι στην Ελβετια βεβαιως βεβαιως) και τους επεισε να κανουν ξανα το ιδιο λαθος, " ας τους δωσουμε αλλη μια ευκαιρια ρε παιδιαααααα " 

 

προφανως οταν  καποιος βγαινει στην τηλεοραση και εχει 38% θεαματικοτητα ( και οχι ακροαματικοτητα οπως εγραψε ενα  αγραμματο κοκκινο ορκ του συριζα στο FB ) πρεπει να ζυγιζει πολυ προσεκτικα τα λογια του ειτε κανει σατιρα ειτε οχι, εδω ο αλλος  εστειλε πριν 20 χρονια κατι καρκινους και του το χτυπανε ακομα ( ασχετα αν ζητησε συγνωμη την αμεσως επομενη μερα) 

 

το "σιγα μωρε ! ετσι μιλαμε ολοι για τον σοιμπλε  οταν ειμαστε   μεταξυ μας"  ειναι το πιο ηλιθιο επιχειρημα που μπορει να χρησιμοποιησει καποιος για ενα δημοσιο προσωπο,  ετσι πηγε να το σωσει το (θρεμμενο) γκομενακι του Δημα και εφαγε τα μουτρα του 

 

http://www.koolnews.gr/showbiz/den-xyno-sampanies-o-remos-apanta-kai-gia-ton-pousti-schauble/

 

Ενώ για την φράση «θα σηκωθεί ο π@ύστης Σόιμπλε» που είπε, απολογήθηκε λέγοντας πως έκανε απλά χιούμορ, το χιούμορ που κάνει ο μέσος Έλληνας.

πριν 17 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Καμιά σχέση δεν έχει ο Σόιμπλε με τους άλλους ΑΜΕΑ.

Έγινε ανάπηρος εξαιτίας του μίσους που προκαλεί στους ανθρώπους.

Απλά συνεχίζει να προκαλεί μίσος.

Άλλο θέμα η ευκαιρία που έδωσε ο Λαζόπουλος στους ευαίσθητους ( εδώ γελάμε) για πολιτική εκμετάλλευση.

 

το νοικοκυριο εχει κυρηξει πτωχευση, ερχονται να τους παρουνε το σπιτι και τα βαζουν με τον κλητηρα αντι να τα  βαλουν με αυτον που τους εφερε σε αυτο το σημειο. 

fuck logic 

 

και για να μην λεει κανεις πως  κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου ή οτι το παιζω  υποδειγμα ελληνα πολιτη, δηλωνω ο ιδιος οτι μια περιοδο πηγα και ποσταρα  κατι στο στυλ " ο αχρηστος με το πιστολι  αντι να τελειωσει την δουλεια  δεν σημαδεψε καλα και τωρα ο σοιμπλε ζει ακομα  "

 

στην Ελλαδα της κρισης, κοστιζει πολυ σε μερικους το   να παραδεχθουν και να αναγνωρισουν τα λαθη τους βαζοντας το "εγω" στην ακρη, πιο πολυ ισως αποσα θα τους κοστιζε ενας νυχτερινος  λουλουδοπολεμος  στον παντελιδη.

 

 

 

α μια και ανεφερα τον συγχωρεμενο ^ ελαχιστα τον ξερω, σημερα εμαθα οτι τον λεγανε παντελη στο μικρο ( μου ειχε κολλησει το γιωργος λολ ) παιζει να μην εχω ακουσει ουτε  ενα τραγουδι του / να μην ηξερα οτι το ταδε καψουροτραγουδο που επαιζε στο ραδιο το ελεγε  αυτος

 

αν κρινω ομως απο την παιδεια του, το στυλακι του και τον τροπο που εφυγε πρεπει να ητανε υποδειγμα "ελληναρα" ισως  γι αυτο  ητανε και  τοσο δημοφιλης ??? 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Οι πρώτες αναφορές λένε για υπερβολική ταχύτητα και ότι ο ίδιος δε φορούσε ζώνη. Η τοξικολογική δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα.

 

 

Εδω λεει οτι εκοψαν το αυτοκινητο για να τον βγαλουν , και πως η γκομενιτσα στην θεση του συνοδηγου χρειαστηκε μοσχευματα επειδη ειχαν διαλυθει τα πλευρα της απο την μια πλευρα ,η αλλη λεει πρεπει να ακροτηριαστει  (εκτος αμα ελεγαν για την ιδια), ε με τζιπακι θελει λιγη προσπαθεια να παθεις τετοια ζημια . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

 

 

Εδω λεει οτι εκοψαν το αυτοκινητο για να τον βγαλουν , και πως η γκομενιτσα στην θεση του συνοδηγου χρειαστηκε μοσχευματα επειδη ειχαν διαλυθει τα πλευρα της απο την μια πλευρα ,η αλλη λεει πρεπει να ακροτηριαστει  (εκτος αμα ελεγαν για την ιδια), ε με τζιπακι θελει λιγη προσπαθεια να παθεις τετοια ζημια . 

 

 

 

Δεν είναι τόσο ακριβές αυτό με τα τζιπάκια μιας και πλέον δεν αγοράζονται (άρα και δεν σχεδιάζονται) για τις δουλειές που έκαναν παλιά (αναβάσεις σε γκρεμούδια κτλ). Για να έχουμε μια εικόνα τα 5 αστέρια που παίρνουν τα αυτοκίνητα για την παθητική ασφάλεια που προσφέρουν περιλαμβάνουν ελέγχους σε συγκρούσεις με στατικό αντικείμενο και για ταχύτητα 50χλμ/ώρα. Προφανώς τα όρια σχεδιασμού είναι μεγαλύτερα αλλά η ουσία είναι ότι μετά τα 120-130χλμ/ώρα κάνεις την προσευχή σου να βγεις απλά ζωντανός (κι όχι κατ' ανάγκην αρτιμελής) έτσι και συμβεί κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Βρε και ferrari να ήταν από τέτοιες συγκρούσεις το μόνο που σε σώζει είναι το roll bar (βλέπε JEEP Renegade) σε συνδυασμό ΦΥΣΙΚΑ με την ζώνη (που μάλλον δεν φορούσε κανείς τους)...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, deninho said:

Βάστα γερά Σόιμπλε.

Στον Ρόμελ ξέραμε την εναλλακτική και την προτιμούσαμε. Δείξε μου τον διάδοχο του Σόιμπλε να δούμε αν μας συμφέρει να μείνει εκεί πού είναι. Εκτός αν νομίζεις ότι όταν λείψει οι Γερμανοί θα καταργήσουν το υπουργείο οικονομικών τους ή θα βάλουν επικεφαλής του τον Λαζόπουλο και τον Λαφαζάνη. Ό,τι κι αν πιστεύει κάποιος για τον Σόιμπλε η χυδαία αθλιότητα του Λαζόπουλου παραμένει χυδαία αθλιότητα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνώ. Κατάπτυστος ο Λαζόπουλος, για αυτό άλλωστε τα καμώματά του, εδώ και χρόνια, τα μαθαίνω από αυτούς που τον παρακολουθούν για να τον κράξουν. Όμως χυδαίες επιθέσεις έχουν δεχθεί κι άλλα ΑΜΕΑ, με λιγότερο επιθετική συμπεριφορά απέναντι στους υπολοίπους, αλλά τότε δεν υπήρξε καμία αντίδραση. Και μιλάμε για δημόσιες επιθέσεις.

 

tl;dr, ειρωνεία σε όσους θυμήθηκαν τώρα να ευαισθητοποιηθούν ήταν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος DJD έγραψε:

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ακριβώς, βλέπεις φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν. Για να απαντήσω στα υπόλοιπα (περί συμφερόντων και δημιουργία εντυπώσεων), θα πρέπει να το γυρίσω επί προσωπικού, και δεν ειμαι του ξεκατινιάσματος, εγώ πάντως δεν ήμουν εγώ στο payroll του Συριζα με πληρωμένη πένα.

 

 

Στο χωρίο μου το να ρίχνεις υποννοούμενα είναι χειρότερο απο το ξεκατινιασμα. Τι θα λεγες λοιπόν να μας πεις ποιον θεωρείς πληρωμένη πένα; 

Απο κει και πέρα μη μου το παίζεις εμένα Ραχήλ Μακρή και αρχίζεις τις ζειμπεκιές όταν σε στριμώχνουν στη γωνία. Ένα και ένα κάνουν 2 αγόρι μου.

 

Υπήρχαν αυτοκτονίες, θάνατοι απο μαγκάλια και πνιγμοί μεταναστών επι Σαμαρά; Υπήρχαν.

Σκούζατε σαν να μη  πω τί; Σκούζατε

Υπάρχουν  αυτοκτονίες, θάνατοι απο μαγκάλια και πνιγμοί μεταναστών επι Τσίπρα; Υπάρχουν.

Έχετε βγάλει το σκασμό; Προφανώς

 

Το γιατί υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση και ευαισθησία στο ίδιο ακριβώς φαινόμενο ας κάτσει να το κρίνει ο κάθε αναγνώστης εδώ μέσα

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θα ήθελα να καταλάβω είναι πως όταν κάποιος βγαίνει κυβέρνηση λέει το ποίημα ακριβώς όπως το λέγανε οι άλλοι. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος, άρα όσοι είναι στην αντιπολίτευση μας κοροϊδεύουν ψιλό γαζί ή τους απειλούν ότι θα τους σκοτώσουν αυτούς και όσους αγαπάνε αλλά και πάλι γιατί τέτοια κολοφαγούρα για τη καρέκλα;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος astrolabos έγραψε:

...αλλά και πάλι γιατί τέτοια κολοφαγούρα για τη καρέκλα;

Γιατί εμείς τα φάγαμε καλέ, τα πολλά. Ξέρεις πόσα λεφτά είναι οι διπλές και τριπλές συντάξεις και τα επιδόματα; Αμέ... Αυτοί για το μισθό του βουλευτή παλεύουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, astrolabos said:

Εγώ αυτό που θα ήθελα να καταλάβω είναι πως όταν κάποιος βγαίνει κυβέρνηση λέει το ποίημα ακριβώς όπως το λέγανε οι άλλοι. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος, άρα όσοι είναι στην αντιπολίτευση μας κοροϊδεύουν ψιλό γαζί ή τους απειλούν ότι θα τους σκοτώσουν αυτούς και όσους αγαπάνε αλλά και πάλι γιατί τέτοια κολοφαγούρα για τη καρέκλα;

 

Η ερώτησή σου, δεν μπορεί παρά να έχει μόνο μια απάντηση: 

 

Η διοίκηση / διαχείριση /όπως_σας_αρέσει_πείτε_το ενός κράτους, δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με τις πολιτικές πεποιθήσεις αυτών που καλούνται να φέρουν εις πέρας αυτό το έργο (την διαχείριση δηλαδή). Είναι, το λιγότερο ανόητο, να περιμένει κανείς πως ο (α) θα δώσει μεγαλύτερες συντάξεις απο τον (β), μόνο και μόνο επειδή είναι κομμουνιστής/καπιταλιστής/σοσιαλιστής/οτιδήποτε. Επίσης ο τρόπος ανάπτυξης της οικονομίας ενός κράτους, έχει ξεκαθαριστεί εδώ και πάνω απο 60 χρόνια, ασχέτως τι θέλουν να πιστεύουν οι λοιποί που είναι απόξω απο το χωρό.

 

Τρανταχτή απόδειξη του ανωτέρω συμπεράσματος προβάλλω, αφενός την επι 17μηνου συνέχεια του κράτους του Βελγίου χωρίς την ύπαρξη εκλεγμένης κυβέρνησης, και χωρίς παρατράγουδα,  και αφετέρου την αδυναμία της τρέχουσας κυβέρνησης να δώσει στο πόπολο ότι είχε τάξει.

 

Η πρόκληση που αντιμετωπίζουμε σήμερα είναι ακριβώς αυτή: Να αποπέμψουμε απο την καθημερινότητά μας τις έννοιες δεξιοί/αριστεροί/κεντρώοι/κομμουνιστές/σοσιαλιστές/εθνικιστές, μιάς και (αποδεδειγμένα πλεόν) δεν έχουν τίποτα απολύτως να προσθέσουν, στη λύση του προβλήματος που αντιμετωπίζουμε ως χώρα. Τουναντίον.

Έγινε επεξεργασία από colt3003
τυπογραφικά
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει τελεσιδικήσει η υπόθεση, το βλέπω σωστό -όσο κι αν δε μ'αρέσει- να τον αφήνουν με περιοριστικούς όρους. Το θέμα είναι γιατί 30 μήνες τώρα δεν έχει καταδικαστεί για ένα έγκλημα το οποίο έχει ομολογήσει αν θυμάμαι καλά...

 

Εδιτ: Σε άλλα νέα, πέθανε σε ηλικία 89 ετών η Harper Lee, συγγραφέας του βιβλίου "To kill a Mockingbird"

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.