Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

η σάτιρα έχει δύο όψεις. Δεν είναι πάντα βολική σε όλους

 

http://www.voltairenet.org/article189299.html\

 

Γνωρίζουμε σήμερα ότι ο αρχισυντάκτης του Charlie Hebdo μόλις είχε λάβει ένα «δώρο» 200.000 ευρώ από την Εγγύς Ανατολή για να συνεχίσει την αντι-μουσουλμανική εκστρατεία του [1], ότι οι δολοφόνοι είχαν σχέση με τις γαλλικές μυστικές υπηρεσίες [2], ότι η προέλευση των όπλων τους καλύπτεται από το μυστικό της Άμυνας (Secret-Défense) [3]. Έχω ήδη αποδείξει ότι η επίθεση αυτή δεν ήταν μια ισλαμιστική επιχείρηση [4], ότι είχε γίνει αντικείμενο μιας άμεσης κρατικής ανάκτησης [5], και ότι η ανάκτηση αυτή είχε συναντήσει ανταπόκριση στον εχθρικό πληθυσμό προς τη Δημοκρατία [6], -μια ιδέα που αναπτύχθηκε έξοχα λίγους μήνες αργότερα από τον δημογράφο Emmanuel Todd [7]

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μετέτρεπες τις χώρες τους σε βόθρο για να χρηματοδοτήσεις την δική σου ευμάρεια δεν θα ξεσπιτώνονταν να έρθουν να χέσουν στην αυλή σου.

 

Το μεγάλο λάθος και αυτό που κάνουν όλοι είναι ότι μετατρέπουν ένα θρησκευτικό πρόβλημα σε ένα πολιτικό πρόβλημα.

Ένας τρίτης γενιάς Βέλγος, από ποια χώρα έχει καταγωγή? Εγώ πιστεύω από το Βέλγιο.

Ένας Ευρωπαίος με χαρακτηριστικά αρείας φυλής που προσυλητίζεται στο στρατό του τζιχάντ, ποια χώρα φταίει?

 

Το πρόβλημα ξεκινάει:

1. Από την παρερμηνεία των ανοχών της ανεξιθρησκείας (ανεξιθρησκεία σημαίνει να πιστεύεις ό,τι θες, όχι να αναγκάζεις τους άλλους να πιστεύουν ό,τι θες ούτε να κυρήσσεις διαρκώς το ότι οι άλλοι είναι άπιστοι, αμαρτωλοί και ξέκωλα).

2. Από την πληθυσμιακή κατανομή μεταναστών και των επόμενων γενεών τους που δεν ενσωματώνονται στο κοινωνικό σύνολο λόγω θρησκείας.

 

Το πρόβλημα είναι ένα: η θρησκεία του Ισλάμ και οι παρερμηνείες της.

 

Οι αιτίες του προβλήματος σίγουρα μπορεί να είναι οι εκάστοτε βομβαρδισμοί της Δύσης, αλλά η διασύνδεση δεν είναι άμεση.

Οι βομβαρδισμοί της Δύσης δεν έχουν κάποιο αντίκτυπο στην ξανθιά γερμανίδα που γίνεται μουσουλμάνα και φοράει τη μπούρκα.

Τα γκέτο των πόλεων ναι. Για τα γκέτο, περισσότερα στο Μεταναστευτικό πρόβλημα στην Αθήνα :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο λάθος και αυτό που κάνουν όλοι είναι ότι μετατρέπουν ένα θρησκευτικό πρόβλημα σε ένα πολιτικό πρόβλημα.

Ένας τρίτης γενιάς Βέλγος, από ποια χώρα έχει καταγωγή? Εγώ πιστεύω από το Βέλγιο.

Ένας Ευρωπαίος με χαρακτηριστικά αρείας φυλής που προσυλητίζεται στο στρατό του τζιχάντ, ποια χώρα φταίει?

 

Το πρόβλημα ξεκινάει:

1. Από την παρερμηνεία των ανοχών της ανεξιθρησκείας (ανεξιθρησκεία σημαίνει να πιστεύεις ό,τι θες, όχι να αναγκάζεις τους άλλους να πιστεύουν ό,τι θες ούτε να κυρήσσεις διαρκώς το ότι οι άλλοι είναι άπιστοι, αμαρτωλοί και ξέκωλα).

2. Από την πληθυσμιακή κατανομή μεταναστών και των επόμενων γενεών τους που δεν ενσωματώνονται στο κοινωνικό σύνολο λόγω θρησκείας.

 

Το πρόβλημα είναι ένα: η θρησκεία του Ισλάμ και οι παρερμηνείες της.

 

Οι αιτίες του προβλήματος σίγουρα μπορεί να είναι οι εκάστοτε βομβαρδισμοί της Δύσης, αλλά η διασύνδεση δεν είναι άμεση.

Οι βομβαρδισμοί της Δύσης δεν έχουν κάποιο αντίκτυπο στην ξανθιά γερμανίδα που γίνεται μουσουλμάνα και φοράει τη μπούρκα.

Τα γκέτο των πόλεων ναι. Για τα γκέτο, περισσότερα στο Μεταναστευτικό πρόβλημα στην Αθήνα :p

 

Ένας τρίτης γενιάς βέλγος πριν τέσσερις  γενιές ήταν πάνω σε γκαμήλα στην έρημο της Αραβίας.

Αν δεν αναρωτηθείς τι τον έκανε να φύγει από εκεί δεν πρόκειται να λύσης το πρόβλημα.

Το σφάλμα που κάνεις είναι ότι θέλεις με κατασταλτικού τύπου μέτρα να του αλλάξεις μυαλά. Αντίθετα εγώ δεν θέλω να τον διδάξω τον πολιτισμό μου ούτε θέλω να έχω σχέσεις μαζί του. Θα έκανα λοιπόν  ότι μπορούσα για να μείνει στην πατρίδα του.

Απλά πράγματα δηλαδή: Δεν θα τον έκλεβα.

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/politiki/thn-paraithsh-sakellaridh-zhthse-o-alekshs-tsipras.3778414.html

 

 

Ο πρωθυπουργός φέρεται να είπε στον Γ. Σακελλαρίδη ότι "δεν μπορεί να γίνεται α λα καρτ η ψήφιση των νόμων".

 

 

Α να χαθεί ο απαισιότατος, που είχε και την απαίτηση να διαθέτει κρίση / συνείδηση

 

εμ! όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα, τον τρώνε οι κότες....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξένοι σύζυγοι Βρετανών κατοίκων πρέπει να μιλούν αγγλικά για να ζήσουν στη χώρα

Το ανώτατο δικαστήριο της Βρετανίας έκρινε ότι οι ξένης υπηκοότητας σύζυγοι Βρετανών υπηκόων και μόνιμων κατοίκων στη χώρα πρέπει να περάσουν εξέταση για να δείξουν επάρκεια στην αγγλική γλώσσα προτού τους επιτραπεί να ζήσουν στη χώρα, είπε το δικαστήριο σε δήλωσή του χθες.

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64289795&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Εδώ δεν γίνεται να εφαρμοστεί και να ήθελαν κάποιοι γιατί η κ. Διαμαντοπούλου εισήγαγε και την Αγγλική γλώσσα σαν επίσημη. Οπότε αν κοβόταν ο αλλοδαπός άντρας ή γυναίκα στα Ελληνικά θα μπορούσε να δώσει εξετάσεις και στα Αγγλικά. :lol:  Η κ. Διαμαντοπούλου της γνωστής λέσχης, κοιτούσε μακριά. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.