Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν μου κάθεται καλά ως είδηση. Οι ναυαγοσώστες είναι δύο, πιθανόν γυμνασμένοι. Στην χειρότερη ο ένας θα μπορούσε να απασχολεί τον πατέρα, όσο ο άλλος θα προσπαθούσε να σώσει την κοπέλα. Άλλοι λουόμενοι δεν υπήρχαν στην παραλία; Δεν θα μου έκανε εντύπωση να είναι ψεύτικη είδηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάθεται καλά ως είδηση. Οι ναυαγοσώστες είναι δύο, πιθανόν γυμνασμένοι. Στην χειρότερη ο ένας θα μπορούσε να απασχολεί τον πατέρα, όσο ο άλλος θα προσπαθούσε να σώσει την κοπέλα. Άλλοι λουόμενοι δεν υπήρχαν στην παραλία; Δεν θα μου έκανε εντύπωση να είναι ψεύτικη είδηση.

 

Κακό πράγμα ο θρησκευτικός φανατισμός, και μην σου κάνει εντύπωση αν είναι όντως αληθινή είδηση

Link to comment
Share on other sites

http://www.wired.co.uk/magazine/archive/2015/07/features/estonia-e-resident

 

But what Estonia has achieved makes the Northern Californians look like laggards: despite only half of the country having a phone line in 1991, by 1997, 97 per cent of Estonian schools were online. In 2000, cabinet meetings went paperless. By 2002, the government had built a free Wi-Fi network that covered most of the populated areas. By 2007, it had introduced e-voting, and by 2012 huge amounts of fibre-optic cabling were being laid -- promising ultra-high-speed data connections -- and 94 per cent of the country's tax returns were being made online, taking users an average of five minutes to fill in the parts that hadn't been automatically completed by the link between the tax office and local banks. Now, every task that can be done with a digital service, is.

Κι εμείς τον έχουμε κάνει λάστιχο από την πολύ γραφειοκρατία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.wired.co.uk/magazine/archive/2015/07/features/estonia-e-resident

 

Κι εμείς τον έχουμε κάνει λάστιχο από την πολύ γραφειοκρατία.

 

πράγματι, δίνει άλλη έννοια στο "τα λαστιχά μου είναι Ελληνικά" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα νέα για την έκρηξη στην Κίνα:
 
http://www.bbc.com/news/world-asia-china-33896292
 

Massive explosions have hit China's northern city of Tianjin, reportedly injuring at least 300 people and causing at least seven deaths.
According to Chinese state media, the blasts occurred when a shipment of explosives blew up in the port city at about 23:30 (16:30 GMT).

The first explosion was followed by another 30 seconds later. An official Chinese seismic agency said the force of the first explosion was equivalent to three tons of TNT, the second was 21 tons.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Και Μαλαισιανά... Δεν ξέρω, είναι περίεργη η κατάσταση στον επαγγελματικό αθλητισμό. Πχ αυτές οι συμπεριφορές είναι αποδεκτές όταν προέρχονται από τον McEnroe, επειδή κέρδιζε περισσότερα Grand Slam; Είναι καλύτερο ή χειρότερο παράδειγμα οι πολυεκατομμυριούχοι ποδοσφαιριστές που βουτούν προσποιούμενοι ότι τραυματίστηκαν με την παραμικρή επαφή; Μήπως είναι και αναμενόμενη η επιθετικότητα του όταν έχει γαλουχηθεί ακούγοντας σχόλια όπως αυτά;

 

Προφανώς δεν είναι κανένα καλόπαιδο, αλλά δε βρίσκω να να είναι χειρότερος από άλλους αθλητές. Τουλάχιστον οι δικές του αντιδράσεις είναι αυθεντικές. Αν ο αντίπαλός του παρεξηγήθηκε επειδή πάνω στον αγώνα του είπαν για την σύντροφό του, ας μην έλεγε κι εκείνος τα δικά του. Ή ας περάσει από κανένα γήπεδο που σου βρίζουν εν χορώ ζώντες και θανόντες συγγενείς να δει αν είναι καλύτερο.

 

Προσωπικά μου φαίνεται εντελώς υποκριτικός ο προσποιητός καθωσπρεπισμός που εξακολουθεί νε περιβάλλει το επαγγελματικό τένις και γι αυτό έχω σταματήσει να το παρακολουθώ πολλά χρόνια. Δεν τους πειράζει όταν μια αθλήτρια έχει κάνει δεκάδες γυμνές φωτογραφήσεις (δικαίως), αλλά μην τυχόν και φανεί μια μαύρη τιράντα από σουτιέν ή καμιά πορτοκαλί σόλα όταν παίζουμε στο Γουίμπλεντον, θα θιγούν οι Λόρδοι...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ανέκαθεν το τέννις άνηκε στα "ευγενή" αθλήματα, γι' αυτό και δε βλέπεις κανέναν από τους μεγάλους να έχει τέτοιες συμπεριφορές. Δε νομίζω ότι είχε ανεκτεί κανένας τον McEnroe, και τότε είχε δεκτεί αρκετή κριτική, κι όταν έβρισε τον διαιτητή τον γιούχαρε όλο το στάδιο. Ο όλος ο ντόρος γίνεται γιατί δεν συνηθίζεται το dirty talking στο tennis, στο μπάσκετ πχ είναι καθημερινό φαινόμενο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, του είπε πάνω στο παιχνίδι "σου αύτωσαν τη γκόμενα". Αν πήγαινε βόλτα στο Αζερμπαϊτζάν, θα βγάζανε καμιά ναζιστική σημαία, και μετά θα σκότωναν και το δημοσιογράφο που μετέφερε την είδηση...

Προσωπικά μου φαίνεται λίγο ευαισθητούλης ο Ελβετός, και μπορεί να μην το συζητούσαμε καν εάν είχε νικήσει...

Στα παραλειπόμενα: ο Kyrgios ζήτησε συγγνώμη προσωπικά και δημόσια και πλήρωσε πρόστιμο:

http://www.bbc.com/sport/0/tennis/33916365

Και για να γελάσουμε λίγο:

s6FXwD3.png

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.