Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

 

http://www.avgi.gr/article/5459460/o-dialogos-merkel-tsipra-dinete-to-14-tou-aep-gia-suntaxeis-oxi-mono-7-

Από το 7%, αν πούμε ότι ισχύει, θα πέφταμε στο 2,5% σε βάθος χρόνου. Είναι τα "όχι άλλα μέτρα" του Σαμαροβενιζέλου.

 

Με χρηματοδότηση θα έκοβαν συντάξεις ~9 δις ευρώ(την επιχορήγηση). Οπότε αν τα βρούνε σκούρα θα κάνουνε ό,τι και ο Σαμαράς σε μικρότερη έκταση μέχρι να ισοσκελίσουμε.

 

Σεραφείμ κατά Αλαφούζου: Ο ΣΚΑΪ στηρίζει το Εβραϊκό λόμπυ – Οι εργαζόμενοί του θα καίγονται στην κόλαση

 

Περίεργα ονόματα βλέπεις σε αυτά τα ντοκυμαντέρ, τα οποία προβάλλονται, ως συνήθως, πάνω στην εορταστική περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/varoyfakhs-oxi-se-orizontia-meiwsh-syntaksewn-nai-se-drastikh-meiwsh-prowrwn-syntaksiodothsewn.3416507.html

 

 

3) Όσον αφορά στο συνταξιοδοτικό σύστημα αντί για την οριζόντια μείωση των συντάξεων που προωθείται ως «ασφαλιστική μεταρρύθμιση», θα περιορίσουμε δραστικά πρόωρες συνταξιοδοτήσεις και θα αποτρέψουμε τράπεζες και άλλες εταιρίες (δημόσιες και ιδιωτικές) από το να μετακινούν τα διαχρονικά εργασιακά τους κόστη στα ασφαλιστικά ταμεία ενθαρρύνοντας πρόωρες συνταξιοδοτήσεις.

 

 

Έτσι !! Σκίστους που ζητάνε σύνταξη στα 45 και τα 50 ! Στα 67 για όλους. Νισάφι πια !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι safe να πηγαίνω πάλι σε βενζιναδικο ή πρέπει ακόμα να φοβάμαι μην είναι εκεί η Ζωούλα και μου σπάσει το κινητό;

Με τον αέρα του ανθρώπου που δε μπήκε εδώ μέσα για να σε τρολαρει οταν βγήκε η είδηση για την ανήλικη κορασίδα και τις περιπέτειες της στο βουλκανιζατέρ (εν μέρει επειδή ακριβώς δε μπορώ να ξέρω αν ειναι φιδιά και εν μέρει επειδή ήξερα ότι 10000% θα σκάσει "αντικειμενικός" μάρτυρας) έχω να πω το εξής:

Σε συνέχεια αυτού που είπε κάποιος άλλος χρήστης. Να φανταστώ ότι η μαρτυρία του αστυνομικού ειναι εγκυρότερη επειδή έτσι και όχι επειδή απλά σε συμφέρει να ειναι εγκυρότερη; Πριν κάτι μήνες είχε βγάλει ο Μαριας μια πίπα για ένα ψήφισμα που δεν είχαν ψηφίσει οι ευρωβουλευτές της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ κτλ. Έκανα το απλούστερο όλων, δηλαδή να ανεβάσω τη λίστα με τους ευρωβουλευτές όπου φαίνεται πεντακάθαρα ότι βουλευτής της ΝΔ δε συμμετέχει στη συγκεκριμενη επιτροπή. Ελπίζω να θυμάσαι πόσοι λάβατε υπόψη σας το συγκεκριμένο "αστερίσκο" και πόσοι συνεχίσατε να γαβγιζετε για τους νενεκους κτλ.

2 παρατηρήσεις τώρα για το επίμαχο θέμα. Α. Αν το ανήλικο είχε το δίκιο με το μέρος της τότε γιατί να ζητήσει τη διαγραφή του βίντεο;

Β. Θέλει η Συγγρου να κανει προβοκατσια; ΟΚ να το δεχτώ. Τόσο μα τόσο αλμπανιδες ειναι που έβαλαν τύπισα με προφίλ που ειναι πιο χρωματισμένο και απο το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Με τον αέρα του ανθρώπου που δε μπήκε εδώ μέσα για να σε τρολαρει οταν βγήκε η είδηση για την ανήλικη κορασίδα και τις περιπέτειες της στο βουλκανιζατέρ (εν μέρει επειδή ακριβώς δε μπορώ να ξέρω αν ειναι φιδιά και εν μέρει επειδή ήξερα ότι 10000% θα σκάσει "αντικειμενικός" μάρτυρας) έχω να πω το εξής:

Σε συνέχεια αυτού που είπε κάποιος άλλος χρήστης. Να φανταστώ ότι η μαρτυρία του αστυνομικού ειναι εγκυρότερη επειδή έτσι και όχι επειδή απλά σε συμφέρει να ειναι εγκυρότερη; Πριν κάτι μήνες είχε βγάλει ο Μαριας μια πίπα για ένα ψήφισμα που δεν είχαν ψηφίσει οι ευρωβουλευτές της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ κτλ. Έκανα το απλούστερο όλων, δηλαδή να ανεβάσω τη λίστα με τους ευρωβουλευτές όπου φαίνεται πεντακάθαρα ότι βουλευτής της ΝΔ δε συμμετέχει στη συγκεκριμενη επιτροπή. Ελπίζω να θυμάσαι πόσοι λάβατε υπόψη σας το συγκεκριμένο "αστερίσκο" και πόσοι συνεχίσατε να γαβγιζετε για τους νενεκους κτλ.

2 παρατηρήσεις τώρα για το επίμαχο θέμα. Α. Αν το ανήλικο είχε το δίκιο με το μέρος της τότε γιατί να ζητήσει τη διαγραφή του βίντεο;

Β. Θέλει η Συγγρου να κανει προβοκατσια; ΟΚ να το δεχτώ. Τόσο μα τόσο αλμπανιδες ειναι που έβαλαν τύπισα με προφίλ που ειναι πιο χρωματισμένο και απο το δικό μου;

~3 μήνες τώρα, κάθε τρεις και λίγο η Ζωή στην επικαιρότητα, σε πόσες από αυτές τις περιπτώσεις η Ζωή φέρεται να φώναξε ή να χάσει την ψυχραιμία της? Σε καμία, έχει πάντα το βλέμα της αγελάδας και παραμένει ψύχραιμη. Για αυτό και μου ακούγεται εγκυρότερη μια άλλη μαρτυρία που δεν την "δείχνει" εκτός εαυτού και που εξηγεί γιατί ο υπάλληλος μπορεί να φερόταν έτσι και γιατί οι τύπισσες οι άλλες έκαναν ότι έκαναν.

 

Στο περιστατικό με την λίστα είχες δίκιο, δεν θυμάμαι να συνέχισα το γαυγισμα..

 

Για το Α: Γιατί είναι παράνομο. Της το ζήτησε ευγενικά, αν ήθελε ας το κρατούσε, να το έδινε στα κανάλια, και θα βλέπαμε και τι είχε γίνει, και αν μετά η Ζωή θα την κυνηγουσε δικαστικά.

Για το Β: Ποιος είπε ότι όλο αυτό το υποκίνησε η Συγγρού;;

Link to comment
Share on other sites

Για το Α: Γιατί είναι παράνομο. Της το ζήτησε ευγενικά, αν ήθελε ας το κρατούσε, να το έδινε στα κανάλια, και θα βλέπαμε και τι είχε γίνει, και αν μετά η Ζωή θα την κυνηγουσε δικαστικά.

ούτε καν

 

-------------------

 

Σε άλλα νέα, πρώτη φορά αριστερά:

 

 

2 πράγματα:

 

α. Επανέρχεται το άσυλο, μόνο για τις περιπτώσεις που δε θα κάνει έφοδο η αστυνομία

 

β. Ευτυχώς που ο συριζας θα καθάριζε τα ματ από τους ακροδεξιούς πυρήνες... η παραπάνω επιχείρηση γίνεται με διμοιρίτη το χρυσαυγίτη Δαρείο Λυκιαρδόπουλο. μα με πανούση υπουργό τι περίμενες; Αλλά δε φταίει ο πανούσης. όσο τον αφήνουν στη θέση του, τόσο θα κάνει αυτά που θέλει αυτός.

Εδιτ2/ΥΓ: Να μας ενημερώσετε για τα ναρκωτικά που θα βρεθούν στην Πρυτανεία, και για τις φθορές.

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλο αυτο με την κωνσταντοπούλου δεν μου φαίνεται και πολύ της προκοπής, μπάζει απο παντού. Μηπως επείδη είναι στην εξεταστική?

Δεν πιστευώ οτί θα μπεί κανεις φυλακή για τις βρωμιές που καναν επι μνημονίων αλλά αμα βγεί καμια βρώμα ποτε δεν ξέρεις.

Επιτέλους πρέπει να μάθουμε ποιος ευθύνεται για τις μ@λακίες που κάναν ειδικα με τα PSI (x2) και κερδοσκοπήσαν για ακόμα μια φορά με τα Αντισταθμιστικά κεφάλαια τραπεζες, παρατράπεζες και επενδυτές.

Link to comment
Share on other sites

TA ΜΑΤ τι σχέση έχουν με την απόφαση για μια επέμβαση της αστυνομίας;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να θεωρούμε κάποιους χώρους "ακατάλληλους" ή "μη προσοδοφόρους" για κάθε λογής παραβάσεις και εγκλήματα. Που για μένα η κάθε κατάληψη δημόσιου κτηρίου είναι έγκλημα. Δλδ ως πότε θα ζούμε τα ίδια και τα ίδια; Μόνο εγώ έχω βαρεθεί αυτήν την σιχαμερή εικόνα των καταλήψεων;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες στο κεντρο "μυρισε ΝΔουλα-μΠΑτΣΟΚ".

Ειχα καιρο (κανα 5-6μηνο) να δω τοση μπατσοκρατια....

Μια οι 500-600 Ελντοραντιτες στο Συνταγμα, μια καμια 50ρια Αφγανοι στην Βασ Σοφιας, μια οι αλλοι στην Πανεπιστημιου... Ευτυχως μου εφεξε και πηρα ποδηλατο, αλλιως ακομα θα ημουν στο αμαξι μποτιλιαρισμενος :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TA ΜΑΤ τι σχέση έχουν με την απόφαση για μια επέμβαση της αστυνομίας;

 

είπα εγώ ότι τα ΜΑΤ έχουν σχέση με την απόφαση για την επέμβαση;

 

είπα ότι από τη μία κατεβάζουν νέο νομοσχέδιο που επαναφέρει το παν/μιακό άσυλο, και από την άλλη αποφασίζουν έφοδο της αστυνομίας

 

επίσης, είπα ότι πολιτική θέση του συριζα ήταν η κάθαρση των ματ, η οποία όχι απλώς δεν έχει γίνει πραγματικότητα, αλλά δεν έχει γίνει καν κάποια κίνηση προς την πραγμάτωση αυτής, αλλά οι ίδιοι που καθοδηγούσαν τα ματ τότε συνεχίζουν να είναι ανέγγιχτοι στη θέση τους.

 

τι διάολο; κράμα πολύδωρα με ζουράρι είμαι και καταλαβαίνετε μονίμως άλλα από αυτά που θέλω να πω;

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/eglima/o-polukarpos-gewrgiadhs-metaksu-twn-syllhfthentwn-sthn-prytaneia.3417387.html

 

 

Μεταξύ αυτών, ο 37χρονος Πολύκαρπος Γεωργιάδης, συνεργός του Βασίλη Παλαιοκώστα.

 

 

Όλος ο καλός ο κόσμος πάει κατάληψη τη σήμερον ημέρα... ''δέιξε μου το φίλο σου.....'' που λέγαν και οι παλαιοί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.