Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Εκεί που πήγαινα να φάω προχθές, πέτυχα στο διπλανό εστιατόριο τον Σαμαρά. Ήταν όρθιος πάνω στα τραπέζια και ούρλιαζε γιατί δεν είχαν να του δώσουν ψάρι. Απειλούσε τον σερβιτόρο, τον μαγαζάτορα και όλο τους το σοι ότι θα τους κλείσει, θα τους φυλακίσει, θα τους βασανίσει και στο τέλους θα τους σκοτώσει. Άρχισα να παίρνω βίντεο, και τότε πλησίασαν οι άνδρες της προσωπικής του φρουράς και με έβαλαν να διαγράψω ότι είχα τραβήξει. Μετά, με έβαλαν να κάνω και φορμάτ για να είναι σίγουροι λένε... 

Ηχητικό λεει το site, λέω οκ, δεν έχει το βίντεο αλλά έχει τις στριγγλιές της Ζωούλας, και αυτό που έχει είναι την "μάρτυρα" να μιλάει..

 

Ε ρε Γεωργιάδηδες που είστε.

 

Όταν παρόμοια περιστατικά (είτε αληθή είτε όχι) βγαίνανε στη φόρα τα "παλιά" τα χρόνια, η γλωσσίτσα σας πήγαινε ροδάνι.

Τώρα που γευόμαστε το μέλι, καλό είναι να κρατάμε και μία πισινή και να μην ακούμε ότι μπαρούφα πει ο κόσμος, ε;

 

Πάλι καλά. Αισιόδοξο αυτό. Δείχνει ότι αρχίζετε να βλέπετε και άλλα χρώματα εκτός του μοναδικού που βλέπατε πριν.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε Γεωργιάδηδες που είστε.

 

Όταν παρόμοια περιστατικά (είτε αληθή είτε όχι) βγαίνανε στη φόρα τα "παλιά" τα χρόνια, η γλωσσίτσα σας πήγαινε ροδάνι.

Τώρα που γευόμαστε το μέλι, καλό είναι να κρατάμε και μία πισινή και να μην ακούμε ότι μπαρούφα πει ο κόσμος, ε;

 

Πάλι καλά. Αισιόδοξο αυτό. Δείχνει ότι αρχίζετε να βλέπετε και άλλα χρώματα εκτός του μοναδικού που βλέπατε πριν.

 

Επικαλούμενος πάντως πηγές όμοιας εγκυρότητας (κοινωνικα δίκτυα δλδ) η κυρία που καταγγέλει ειναι στέλεχος της ΔΑΚΕ ΟΤΕ (παραταξης της ΝΔ) και οι αναρτήσεις τις ειναι αρκετά υποκειμενικές. Θα μπορούσε δλδ να έχει κίνητρο να πει και ψέμματα.Επομένως μέχρι να δω κάποιο στοιχειο πιο αντικειμενικό δεν πρόκειται να ασχολούμαι με βλακείες.(πχ κάμερα απο το πρατήριο)

Πάντως βάζοντας και τη λογικη να δουλέψει λίγο...

Δηλαδή πόσο λογικο φαίνεται σε ενα ανθρωπο η αιτια του τσακωμού να ειναι ότι πήγε σε βενζινάδικο να ζητήσει να τις αλλάξουν λάστιχα και επειδή της ειπαν εδώ ειμαστε βενζινάδικο αρχισε να τους απειλει?!? δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογικο στόρυ...

 

ειναι ακριβως ίδιο με το να πάω σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και να ζητήσω να μου κάνουν φορμάτ στο desktop.. δε νομίζω να χρειάζεται πολύ μυαλό για να καταλάβω ότι ειμαι σε λάθος μαγαζί...τεσπα ότι θέλουμε να πιστεψουμε το πιστεύουμε στη τελικη.. απλά εδώ φαίνεται τελειως ότι να ναι η ιστορία αυτή..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ειναι ακριβως ίδιο με το να πάω σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και να ζητήσω να μου κάνουν φορμάτ στο desktop.. δε νομίζω να χρειάζεται πολύ μυαλό για να καταλάβω ότι ειμαι σε λάθος μαγαζί...τεσπα ότι θέλουμε να πιστεψουμε το πιστεύουμε στη τελικη.. απλά εδώ φαίνεται τελειως ότι να ναι η ιστορία αυτή..

μια και δυο φορές έχει γίνει; :hehe:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επικαλούμενος πάντως πηγές όμοιας εγκυρότητας (κοινωνικα δίκτυα δλδ) η κυρία που καταγγέλει ειναι στέλεχος της ΔΑΚΕ ΟΤΕ (παραταξης της ΝΔ) και οι αναρτήσεις τις ειναι αρκετά υποκειμενικές. Θα μπορούσε δλδ να έχει κίνητρο να πει και ψέμματα.Επομένως μέχρι να δω κάποιο στοιχειο πιο αντικειμενικό δεν πρόκειται να ασχολούμαι με βλακείες.(πχ κάμερα απο το πρατήριο)

Πάντως βάζοντας και τη λογικη να δουλέψει λίγο...

Δηλαδή πόσο λογικο φαίνεται σε ενα ανθρωπο η αιτια του τσακωμού να ειναι ότι πήγε σε βενζινάδικο να ζητήσει να τις αλλάξουν λάστιχα και επειδή της ειπαν εδώ ειμαστε βενζινάδικο αρχισε να τους απειλει?!? δε μου φαίνεται ιδιαίτερα λογικο στόρυ...

 

ειναι ακριβως ίδιο με το να πάω σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας και να ζητήσω να μου κάνουν φορμάτ στο desktop.. δε νομίζω να χρειάζεται πολύ μυαλό για να καταλάβω ότι ειμαι σε λάθος μαγαζί...τεσπα ότι θέλουμε να πιστεψουμε το πιστεύουμε στη τελικη.. απλά εδώ φαίνεται τελειως ότι να ναι η ιστορία αυτή..

 

 

Mα αν είδες, γι' αυτό ανέφερα την φράση "είτε αληθή είτε όχι". Και μένα δεν μου κάνει για αληθινό, αλλά δεν σχολίασα αυτό καθ' αυτό το γεγονός. Την αντίδραση σε παρόμοιες καταστάσεις, που αλλάζει ανάλογα με τον "καιρό" σχολίασα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^^ Έλα τωρα.... Εδώ και 3 μήνες έχουν εκλείψει τα άρθρα για τα παιδιά που λιποθυμάνε στα σχολεία, για τα μωρά που παρατάνε στα νοσοκομεία... ακόμα και οι μετανάστες ''λιάζονται'' .... Σε λίγο καιρό θα δούμε και φωτογραφίες που θα λείπουν άτομα απο το επιτελείο..... (η επίσημη δικαιολογία δε θα είναι ''διακοπες για ανάπαυση απο την κούραση'') ;)

 

60 χρόνια (τουλάχιστον) και ακόμα τις ίδιες παιδικες ασθένειες κουβαλάνε... μανούλες στην προπαγάνδα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^^ Έλα τωρα.... Εδώ και 3 μήνες έχουν εκλείψει τα άρθρα για τα παιδιά που λιποθυμάνε στα σχολεία, για τα μωρά που παρατάνε στα νοσοκομεία... ακόμα και οι μετανάστες ''λιάζονται'' .... Σε λίγο καιρό θα δούμε και φωτογραφίες που θα λείπουν άτομα απο το επιτελείο..... (η επίσημη δικαιολογία δε θα είναι ''διακοπες για ανάπαυση απο την κούραση'') ;)

 

60 χρόνια (τουλάχιστον) και ακόμα τις ίδιες παιδικες ασθένειες κουβαλάνε... μανούλες στην προπαγάνδα.

 

Λάσπη λάσπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε Γεωργιάδηδες που είστε.

 

Όταν παρόμοια περιστατικά (είτε αληθή είτε όχι) βγαίνανε στη φόρα τα "παλιά" τα χρόνια, η γλωσσίτσα σας πήγαινε ροδάνι.

Τώρα που γευόμαστε το μέλι, καλό είναι να κρατάμε και μία πισινή και να μην ακούμε ότι μπαρούφα πει ο κόσμος, ε;

 

Πάλι καλά. Αισιόδοξο αυτό. Δείχνει ότι αρχίζετε να βλέπετε και άλλα χρώματα εκτός του μοναδικού που βλέπατε πριν.

1 (ένα) παράδειγμα? Που αρχίσαμε τις φωνές πριν να δούμε τα (ανύπαρκτα) στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που πήγαινα να φάω προχθές, πέτυχα στο διπλανό εστιατόριο τον Σαμαρά. Ήταν όρθιος πάνω στα τραπέζια και ούρλιαζε γιατί δεν είχαν να του δώσουν ψάρι. Απειλούσε τον σερβιτόρο, τον μαγαζάτορα και όλο τους το σοι ότι θα τους κλείσει, θα τους φυλακίσει, θα τους βασανίσει και στο τέλους θα τους σκοτώσει. Άρχισα να παίρνω βίντεο, και τότε πλησίασαν οι άνδρες της προσωπικής του φρουράς και με έβαλαν να διαγράψω ότι είχα τραβήξει. Μετά, με έβαλαν να κάνω και φορμάτ για να είναι σίγουροι λένε... 

Ηχητικό λεει το site, λέω οκ, δεν έχει το βίντεο αλλά έχει τις στριγγλιές της Ζωούλας, και αυτό που έχει είναι την "μάρτυρα" να μιλάει..

 

Η ψήφος μου στο Συριζα μου έδωσε τα εξής: 

 

1. Στα μεγάλα προβλήματα του ΕΚΠΑ (συγκομιδή σκουπιδιών, πρόσβαση σε επιστημονικά περιοδικά) δεν έγινε τίποτα. Αντ' αυτού, προστέθηκε το πρόβλημα της κατάληψης της πρυτανείας από μία μικρή ομάδα αυτοπροσδιοριζόμενων. Ο λόγος που δεν ψήφισα ΝΔ ήταν τα 2 μεγάλα προβλήματα, όχι ότι δεν άφηναν να γίνει κατάληψη στην Πρυτανεία.

 

2. Στα προβλήματα στο εσωτερικό της χώρας, ο Σύριζα υποσχέθηκε 751 ευρώ από την επομένη των εκλογών και κατάργηση του ΕΝΦΙΑ. Αντ' αυτών, είδαμε 'πρόοδο' μόνο σε όσα είμασταν επιφυλακτικοί, δηλαδή στο μεταναστευτικό (κατάργηση των κέντρων κράτησης και ξαμόλημα όλων στο κέντρο της Αθήνας, παρέα με τους νεοεισερχόμενους) όπου έχουμε ακούσει τις απίστευτες πίπες από τη Μούμια η οποία ανάβει τα λαμπάκια σε όλο το πολιτικό φάσμα - εκτός φυσικά από τους Αριστερούς Βορείων Προαστίων (ΑΒΠ) και διάφορους ηλίθιους που δεν γνωρίζουν από τάξη μεγέθους (ευδοκιμούν παντού).

 

3. Στα οικονομικά το πόκερ είναι δύσκολο, και παρόλο που είναι η αιχμή του δόρατος του Συριζα, ελέω Βαρουφάκη, και η αχίλλειος πτέρνα των ΝΔ/ΠΑΣΟΚ, η επιτυχία θα είναι αρκετά δύσκολη και σίγουρα κανένας όπως έχει διαφανεί δεν ενδιαφέρεται να αλλάξει ριζικά την πολιτική του. Ο Σύριζα θα πρέπει να δώσει μεγάλες μάχες στις διαπραγματεύσεις με την απειλή Grexit να είναι διαρκής. Δεν δικαιολογείται λοιπόν να έχει τόσο ψηλά τον αμανέ, όπως τον έχει η Κωνσταντοπούλου και η Μούμια.

 

Ο μόνος που αξίζει για μένα είναι ο Βαρουφάκης, ο οποίος και είναι πρακτικά εξωτερικός συνεργάτης. Το επιτελείο του Τσίπρα επίσης κρατάει λίγο σταθερά τα πράγματα, δηλαδή Τσίπρας / Σακελλαρίδης / Παπάς. Αλλά αν συνεχίσει το κόμμα να είναι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, βλέπω Τσίπρα και Βαρουφάκη να διαχωρίζονται σε άλλο Σύριζα, τον ηγετικό, και να μένει ο Σύριζα εσωτερικού να κάνει αντιπολίτευση γυρνώντας στο 4%. Πίστεψέ με, από το 37% των εκλογών το 30% ψηφίζει Τσίπρα / Βαρουφάκη και το 7% (και πολύ λέω) τις παράπλευρες απώλειες του συνοθυλεύματος ψευτοαριστερών τύπου Μούμιας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι δυνατόν να ασχολούμαστε με το λάστιχο της Κωνσταντοπούλου? 

Τον έχουμε κάνει λάστιχο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να ασχολούμαστε με το λάστιχο της Κωνσταντοπούλου? 

Τον έχουμε κάνει λάστιχο!

 

Μην κοιτάς το δέντρο... η Κωνσταντοπούλου είναι η μόνη αιτία που υπάρχει η επιτροπή λογιστικού ελέγχου για να μάθουμε πόσα κονομήσανε. Όχι πως θα τους κάνουν κάτι απλά να ξέρουμε, αλλά ούτε αυτό δεν θέλουν, για αυτό και οι επιθέσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι safe να πηγαίνω πάλι σε βενζιναδικο ή πρέπει ακόμα να φοβάμαι μην είναι εκεί η Ζωούλα και μου σπάσει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

 

745 μόνιμοι επί 750 ευρώ ο κατώτατος = 558.670 ευρώ | 16:53
558670 επί 12 % = 67050 ευρώ η αμοιβή του Κατουρούγκαλου

 

 

Ti βλακεία είναι αυτό?

Αφού ακόμα δεν πήγε 750 ο κατώτατος (ή κάνω λάθος?)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακόμη δεν αποδείχτηκε ότι έχει λαμβάνειν εργολαβικά από οποιαδήποτε τέτοια υπόθεση. Και πέρα από τον φαντεζί τίτλο του Βήματος, απλά υπέγραψε το ΦΕΚ (όπως όφειλε ως αρμόδιος υπουργός) στο οποίο δημοσιεύονται τα ονόματα όσων είχαν δικαιωθεί με αμετάκλητες δικαστικές αποφάσεις.

 

Εκτός αν προτιμούσαμε να μην υπογράψει και απλά να κάνουν μια αγωγή στο Δημόσιο για να πληρωθούν μετά από 2-3 χρόνια αναδρομικά και έντοκα από την έκδοση της απόφασης χωρίς να δουλεύουν κιόλας στο μεταξύ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

και μιας και τις προάλλες λέγαμε για κοπριές, λάχανα και κουκούλες, διαβάστε τι βρήκα: https://www.efsyn.gr/arthro/eheis-mployza-me-koykoyla-efta-hronia-fylaki

 

Μπορείτε να μαντέψετε ποια περίοδος του κειμένου είναι που μας απασχολεί, και γιατί κάνει το νόμο από ηλίθιο έως επικίνδυνο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.