Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις, π.χ. Δούρου και λειτουργίες, εδώ έχουν δίκιο.

Nαι, ο ΣΥΡΙΖΑ θα παίρνει κάθε μέρα το αστυνομικό δελτίο και θα δίνει συγχαρητήρια. Είναι τραγικό να τον εγκαλούνε και για αυτό, πραγματικά ότι του φανεί του λωλοστεφανή.. Άσε που ο χρόνος σύλληψης του και το ότι δεν αντιστάθηκε είναι αρκετά ύποπτα.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Nαι, ο ΣΥΡΙΖΑ θα παίρνει κάθε μέρα το αστυνομικό δελτίο και θα δίνει συγχαρητήρια. Είναι τραγικό να τον εγκαλούνε και για αυτό, πραγματικά ότι του φανεί του λωλοστεφανή.. Άσε που ο χρόνος σύλληψης του και το ότι δεν αντιστάθηκε είναι αρκετά ύποπτα.

Δεν πιάσανε τον νεαρό που έκλεψε την τσάντα της γιαγιάς. Τώρα το αν θα έπρεπε να παραλύσει το κράτος εντελώς μέχρι τις εκλογές, ή το αν θα έπρεπε ο Ξηρός να μην απογοητεύσει τους θαυμαστές του και να σκοτώσει πάνω στην σύλληψη κάποιον αστυνομικό, προσωπικά δεν ξέρω.

 

Ίσως ένας θάνατος αστυνομικού θα βοηθούσε να βγει μια ανακοίνωση από αυτούς που δεν είναι διατεθειμένοι να παίρνουν κάθε μέρα το αστυνομικό δελτίο στα χέρια τους και να δίνουν συγχαρητήρια, μια ανακοίνωση σχετικά με το πόσο απροστάτευτους έχουν αφήσει τους αστυνομικούς μας οι πολιτικές της τρόικας. Αν είναι να λειτουργούμε σκεπτόμενοι έτσι, τότε μιλάμε για εμετό.

Link to comment
Share on other sites

Άσε που ο χρόνος σύλληψης του και το ότι δεν αντιστάθηκε είναι αρκετά ύποπτα.

Γιατί ύποπτα?

Αφού ξέρει ότι, χάρη στον αγώνα της αριστεράς, θα μπορεί να πάει πανεπιστήμιο από το κελί του.

Link to comment
Share on other sites

@yanni, πάλι εσύ είσαι αυτός που μου βάζει λόγια. Εμετική είναι η περίπτωση να τον είχαν βρει από καιρό και να περίμεναν να τον συλλάβουν στην προεκλογική περίοδο,@Hero, χάρη στους αγώνες της Αριστεράς επίσης εσύ δουλευεις 8ωρο, πληρώνεσαι 8ωρο και παίρνεις και επιδόματα διακοπών.

 

Υ.Γ. Είναι επισης ύποπτο γιατί μέσα στους κόλπους της Αναρχίας ακούγεται ότι είναι ρουφιάνος της ασφάλειας..

 

DISCLAIMER: Δεν λέω ότι η περίπτωση του να περίμεναν να τον συλλάβουν είναι η αλήθεια, λέω ότι κατά πολλούς, είναι μια πιθανή περίπτωση,

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρω τηλέφωνο φίλους/γνωστούς (από όσους δουλεύουν εννοείται) τότε δεν θα υπάρχει κανείς που να δουλεύει απληρωτες υπερωρίες ή να υποπληρωνεται?

Link to comment
Share on other sites

@yanni, πάλι εσύ είσαι αυτός που μου βάζει λόγια. Εμετική είναι η περίπτωση να τον είχαν βρει από καιρό και να περίμεναν να τον συλλάβουν στην προεκλογική περίοδο

 

Δεν σου έβαλα λόγια. Απλά σου λέω ότι το κράτος δεν παραλύει πριν τις εκλογές και έτσι πρέπει. Αυτό με το ύποπτο timing το έχω βαρεθεί μιας και το επικαλούνται όλοι ανεξαιρέτως όταν ξέρουν ότι την πάτησαν ή όταν δεν τους συμφέρουν οι εξελίξεις/αποκαλύψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις, π.χ. Δούρου και λειτουργίες, εδώ έχουν δίκιο.

 

Είναι ίδιου επιπέδου με το να βγάλει ανακοίνωση ο ΣΥΡΙΖΑ "γιατί η κυβέρνηση δεν έχει βγει ακόμα να παραδεχθεί ότι τα έκανε σαν τα μούτρα της με την υπόθεση του Norman Atlantic και εξαιτίας της πέθαναν τόσοι άνθρωποι. Ο κύριος Βαρβιτσιώτης είναι ακόμα σε πλατώ πρωινής εκπομπής;".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρω τηλέφωνο φίλους/γνωστούς (από όσους δουλεύουν εννοείται) τότε δεν θα υπάρχει κανείς που να δουλεύει απληρωτες υπερωρίες ή να υποπληρωνεται?

Νόμιμα κανείς.

 

Δεν σου έβαλα λόγια. Απλά σου λέω ότι το κράτος δεν παραλύει πριν τις εκλογές και έτσι πρέπει. Αυτό με το ύποπτο timing το έχω βαρεθεί μιας και το επικαλούνται όλοι ανεξαιρέτως όταν ξέρουν ότι την πάτησαν ή όταν δεν τους συμφέρουν οι εξελίξεις/αποκαλύψεις.

Είπα εγώ ότι πρέπει το κράτος να παραλύει προεκλογικά ή υπονόησα κάτι τέτοιο ? Όχι. Εσύ το είπες.

Πως ακριβώς την πάτησε ή δεν συμφέρουν οι εξελίξεις τον κόσμο που επικαλείται το ύποπτο timing?

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ότι πρέπει το κράτος να παραλύει προεκλογικά ή υπονόησα κάτι τέτοιο ? Όχι. Εσύ το είπες.

Πως ακριβώς την πάτησε ή δεν συμφέρουν οι εξελίξεις τον κόσμο που επικαλείται το ύποπτο timing?

Όχι δεν το είπες και ούτε είπα ότι το είπες και ναι εγώ το είπα (....) για να σου δώσω να καταλάβεις το αυτονόητο. Για να είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι δεν θα γίνει καμιά μεγάλη σύλληψη σε ύποπτο προεκλογικό timing θα έπρεπε να παραλύσει το κράτος. Έχω άδικο; Δηλαδή ότι επιτυχία υπάρξει στον οποιονδήποτε τομέα μέχρι τις εκλογές, θα αντιμετωπίζεται ως ύποπτη; Απλό ερώτημα.

 

Κάτι ακόμα. Είτε τον έβρισκαν πριν λίγες μέρες και περίμεναν να περάσουν οι εκλογές για να μην χαρακτηριστεί ύποπτο το timing, είτε τον παρακολουθούσαν καιρό και τον πιάσανε τώρα για προεκλογικούς λόγους, είναι το ίδιο πράγμα ως θεωρίες. Δεν είναι η μία ύποπτη και η άλλη εμετική. Δεν μπορούμε να τα έχουμε μονά ζυγά δικά μας.

 

 

 

Είναι ίδιου επιπέδου με το να βγάλει ανακοίνωση ο ΣΥΡΙΖΑ "γιατί η κυβέρνηση δεν έχει βγει ακόμα να παραδεχθεί ότι τα έκανε σαν τα μούτρα της με την υπόθεση του Norman Atlantic και εξαιτίας της πέθαναν τόσοι άνθρωποι. Ο κύριος Βαρβιτσιώτης είναι ακόμα σε πλατώ πρωινής εκπομπής;".

 

Μάντεψε

ΣΥΡΙΖΑ: Τεράστιες οι ευθύνες της κυβέρνησης για το Norman Atlantic - Πολιτικές ειδήσεις - Το Βήμα Online

 

Μια χαρά τα σούρει στην κυβέρνηση εκεί και καλά κάνει.

 

Μάλιστα αν επικεντρώσω σε αυτό το κομμάτι της ανακοίνωσης

 

Ωστόσο, τα ερωτήματα είναι πολλά και ο υπουργός Ναυτιλίας, αντί να διαφωτίσει τον ελληνικό λαό συσκότισε ακόμα περισσότερο τα πράγματα, σε μια εμφανή προσπάθεια να αποσείσει τις τεράστιες ευθύνες της συγκυβέρνησης Σαμαρά- Βενιζέλου, που προκύπτουν από την εφαρμογή των μνημονιακών πολιτικών.

φοβάμαι ότι θα έχω δίκιο στην ποιο πάνω υπόθεση που κάνω, ότι αν είχε σκοτωθεί αστυνομικός, ο ΣΥΡΙΖΑ θα έτρεχε να βγάλει ανακοίνωση για να καταγγείλει τους Σαμαροβενιζέλους και την πολιτική της τρόικας. Αλλά στην επιτυχία μόκο. Είναι ίσως και λίγο ταμπού, μάλλον επικίνδυνο προεκλογικά, να δίνεις συγχαρητήρια στην αστυνομία για την σύλληψη ενός επαναστάτη.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είπες και ούτε είπα ότι το είπες και ναι εγώ το είπα (....) για να σου δώσω να καταλάβεις το αυτονόητο. Για να είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι δεν θα γίνει καμιά μεγάλη σύλληψη σε ύποπτο προεκλογικό timing θα έπρεπε να παραλύσει το κράτος. Έχω άδικο; Δηλαδή ότι επιτυχία υπάρξει στον οποιονδήποτε τομέα μέχρι τις εκλογές, θα αντιμετωπίζεται ως ύποπτη; Απλό ερώτημα.

 

Κάτι ακόμα. Είτε τον έβρισκαν πριν λίγες μέρες και περίμεναν να περάσουν οι εκλογές για να μην χαρακτηριστεί ύποπτο το timing, είτε τον παρακολουθούσαν καιρό και τον πιάσανε τώρα για προεκλογικούς λόγους, είναι το ίδιο πράγμα ως θεωρίες. Δεν είναι η μία ύποπτη και η άλλη εμετική. Δεν μπορούμε να τα έχουμε μονά ζυγά δικά μας.

 

μάλλον επικίνδυνο προεκλογικά, να δίνεις συγχαρητήρια στην αστυνομία για την σύλληψη ενός επαναστάτη.

Από την στιγμή που τον βρουν, πρέπει να τον πιάσουν την επόμενη κιόλας ημέρα, συμφωνούμε σε αυτό? (και λέω την επόμενη γιατί πάντα είναι θετικό να βρουν και κανέναν .. συνάδελφο του) . Συμφωνούμε σε αυτό. Από εκεί και πέρα και για να απαντήσω, ναι, δυστυχώς έτσι όπως είναι η κατάσταση και με όσα έχουν δει τα μάτια μας, η οποιαδήποτε επιτυχία μπορεί να θεωρηθεί ύποπτη.

 

Προσδιορισε μου αν μπορείς το "νόμιμα"

"Όπως ο νόμος ορίζει", να το πω αλλιώς, αν αρχίσεις τα τηλέφωνα, θα βρεις πολλούς που όμως πρακτικά τα αφεντικά τους παρανομούν, και οι εργαζόμενοι δεν το καταγγέλουν γιατι έχουν ανάγκη τα χρήματα. Αυτό, δεν είναι νόμιμο.

Όμως, μέχρι να καταργηθεί το οχτάωρο στην Ελλάδα (γιατί αν δεν κάνω λάθος, δεν είσαι στην Ελλάδα και στην Ελλάδα έχει σχεδόν καταργηθεί το 8ωρο τα τελευταία χρόνια από τις γνωστές νεοφιλελέυθερες πολιτικές) ήταν παράνομο να σε προσλαμβάνουν για 4 ώρες την ημέρα και να σε πληρώνουν 4 ώρες την ημέρα

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος στο τελευταίο? Να δουλεύεις 4 ώρες και να πληρώνεσαι 4 ώρες. Μήπως εννοούσες να δουλεύεις 8 ώρες και να πληρώνεσαι 4? Αν ναι, τότε συμφωνώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα. Μεταξύ μας όμως αυτά τα πράγματα δεν τα έφεραν "οι (νεο)φιλελευθερες πολιτικες". Αυτά προϋπηρχαν χρόνια τώρα και ελέω οικονομικής κρίσης έγιναν χειρότερα (είτε αυτό, είτε μια μερίδα επιχειρηματιων το εριχναν σαν δικαιολογία).

Από κει και πέρα, ξέρω άτομα που δουλεύουν μαύρα και ο εργοδότης τους πληρώνει οπότε το θυμάται, ξέρω επίσης άτομα που ναι μεν μαύρα αλλά ο εργοδότης έχει προσυμφωνησει προφορικά τι θα δώσει (και το κάνει).

Από αλλά άτομα που δουλεύουν/δούλευαν σε δημόσιο/κτλ, ήταν σχετικά πιο χαλαροι (και ας γκρινιαζανε που δεν είχανε αρκετά λεφτά επειδή ξοδευανε πολλά παραπάνω)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις λάθος στο τελευταίο? Να δουλεύεις 4 ώρες και να πληρώνεσαι 4 ώρες. Μήπως εννοούσες να δουλεύεις 8 ώρες και να πληρώνεσαι 4? Αν ναι, τότε συμφωνώ ότι είναι σοβαρό πρόβλημα. Μεταξύ μας όμως αυτά τα πράγματα δεν τα έφεραν "οι (νεο)φιλελευθερες πολιτικες". Αυτά προϋπηρχαν χρόνια τώρα και ελέω οικονομικής κρίσης έγιναν χειρότερα (είτε αυτό, είτε μια μερίδα επιχειρηματιων το εριχναν σαν δικαιολογία).

Από κει και πέρα, ξέρω άτομα που δουλεύουν μαύρα και ο εργοδότης τους πληρώνει οπότε το θυμάται, ξέρω επίσης άτομα που ναι μεν μαύρα αλλά ο εργοδότης έχει προσυμφωνησει προφορικά τι θα δώσει (και το κάνει).

Από αλλά άτομα που δουλεύουν/δούλευαν σε δημόσιο/κτλ, ήταν σχετικά πιο χαλαροι (και ας γκρινιαζανε που δεν είχανε αρκετά λεφτά επειδή ξοδευανε πολλά παραπάνω)

Όχι δεν κάνω λάθος, το ακούς συχνά και ως ευέλικτες μορφές εργασίας , με ποιο γνωστή παραλαγή το "σε θέλω 8 ώρες σήμερα, 4 αυριο, 3 μεθαυριο και 5 παραμεθαυριο και σε πληρώνω ανάλογα". Αν και για τους νεοφιλελευθερους αυτό ακούγεται δίκαιο και σωστό ειναι πολύ άσχημο για τον εργαζόμενο γιατί ακόμα και στην πρώτη (καλή) περίπτωση ο εργαζόμενος δεν μπορεί να ζήσει με αυτά τα χρήματα, και θα πρέπει να βρει μια δευτερη δουλειά, που να βολευουν τα ωράρια, και πάλι θα καταλήγει πτώμα σπίτι του κάθε μέρα.

 

Μεταξύ μας, έχεις άδικο, αυτή ειναι η επιτομή του νεοφιλελευθερισμού και η Αριστερά πάλευε και παλευει για την κατάργηση τους. Εσένα σε χαλάει για κάποιο λόγο ο αγώνας της Αριστεράς για τους φυλακισμένους, αλλά να δούμε τι θα έλεγες αν η Αριστερά παγκοσμίως δεν είχε παλέψει για το 8ωρο.

Για τις περιπτώσεις που ξέρεις, καταλαβαίνεις ότι υπάρχει κάποια παρανομία στην μέση ελπίζω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι να ξέρει ο εργαζόμενος το ωράριο του (είτε ανά εβδομάδα, είτε ανά μήνα) και να μην τον καλεί ο εργοδότης οπότε του ταυλωσει για μια δουλειά που δεν επειγει. Αυτό και να πληρώνεται τα προσυμφωνημενα χωρίς μα και μου. Αυτό που δεν μπορείς όμως να καταλάβεις λόγω παρωπίδες, είναι ότι ο επιχειρηματίας δεν είναι ο Ιησούς Χριστός που μπορεί να κάνει παπάδες και να προσλαμβάνει ΜΟΝΟ full time κάποιον που στην ουσία τον χρειάζεται μόνο τις μισές.

Κατά πρώτον, αν μπορούσαν κάτι τέτοιο δεν θα έκλειναν τα μαγαζιά, ενώ, κατά δεύτερον, ο εξαναγκασμος να κάνει ο εργοδότης μόνο full time προσλήψεις συνεπάγεται έξτρα ρίσκο στα οικονομικά του. Και μάντεψε τι θα κάνει ο επιχειρηματίας αν όλο το ρίσκο είναι πάνω του και με το ζόρι βγάζει κέρδος. Σωστά, υποθέτεις. Θα πει "πάρτε τα τέτοια μου" και θα το κλείσει (ή δεν θα το ανοίξει καν).

Ενα πολύ άσχημο που γίνεται είναι το harrassment που πέφτει πανελλαδικως. Αλλά δεν σε έχω δει να το έχεις αγγίξει το θέμα.

Η δεύτερη σου παράγραφος είναι τίγκα στην διαστρεβλωση, στα ψέμματα και στη λάσπη ( να υιοθετησω, για μια φορά, δικό σου λεξιλόγιο).

Οκ, θα τους το μεταφέρω αν ποτέ τους δω (πάει καιρός βλέπεις) για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εννοείς κύριε Μαργαρίτη; Μίλα ξεκάθαρα κύριε Μαργαρίτη που να με πάρει ο διάολος. Θες να πεις ότι η Ελλάδα δε βγαίνει από το ευρώ άμα βγει ο ΣΥΡΙΖΑ; Και το σοβαρό Κάπιταλ.τζιαρ μας λέει ψέματα τόσο καιρό; Η κυβέρνηση; Ο Άδωνις;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό είναι να ξέρει ο εργαζόμενος το ωράριο του (είτε ανά εβδομάδα, είτε ανά μήνα) και να μην τον καλεί ο εργοδότης οπότε του ταυλωσει για μια δουλειά που δεν επειγει. Αυτό και να πληρώνεται τα προσυμφωνημενα χωρίς μα και μου. Αυτό που δεν μπορείς όμως να καταλάβεις λόγω παρωπίδες, είναι ότι ο επιχειρηματίας δεν είναι ο Ιησούς Χριστός που μπορεί να κάνει παπάδες και να προσλαμβάνει ΜΟΝΟ full time κάποιον που στην ουσία τον χρειάζεται μόνο τις μισές.

Κατά πρώτον, αν μπορούσαν κάτι τέτοιο δεν θα έκλειναν τα μαγαζιά, ενώ, κατά δεύτερον, ο εξαναγκασμος να κάνει ο εργοδότης μόνο full time προσλήψεις συνεπάγεται έξτρα ρίσκο στα οικονομικά του. Και μάντεψε τι θα κάνει ο επιχειρηματίας αν όλο το ρίσκο είναι πάνω του και με το ζόρι βγάζει κέρδος. Σωστά, υποθέτεις. Θα πει "πάρτε τα τέτοια μου" και θα το κλείσει (ή δεν θα το ανοίξει καν).

Ενα πολύ άσχημο που γίνεται είναι το harrassment που πέφτει πανελλαδικως. Αλλά δεν σε έχω δει να το έχεις αγγίξει το θέμα.

Η δεύτερη σου παράγραφος είναι τίγκα στην διαστρεβλωση, στα ψέμματα και στη λάσπη ( να υιοθετησω, για μια φορά, δικό σου λεξιλόγιο).

Οκ, θα τους το μεταφέρω αν ποτέ τους δω (πάει καιρός βλέπεις) για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Πολύ θα ήθελά να ξέρω τι ακριβώς διαστρέβλωσα (στο άλλο θέμα έγραψα ακριβώς τι διαστρεβλωσες) αλλά ακούω νιαουρίσματα.

Για ποιο harassment μιλας όμως? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Νιαου (επειδή έτσι)

Στο UK υπάρχει νόμος γενικότερα κατά του harrassment στο εργασιακό περιβάλλον. Ρίξε μια ματιά εδώ:

https://www.gov.uk/workplace-bullying-and-harassment

Σε αρκετές περίπτωσεις που ξέρω, συν έχω ακούσει, στην Ελλάδα οι εργοδότες είτε βρίζουν τους υπαλλήλους, είτε έμμεσα έμμεσα τους λένε/δείχνουν ότι "τους κάνουν χάρη". Δεν ξέρω πως ακριβώς να μεταφρασω τον όρο στα ελληνικά, αλλά περιλαμβανει αρκετά πράγματα. Από τον εργοδότη στον υπάλληλο, ή από πελάτες στον εργαζόμενο.

Το point μου είναι ότι θεωρώ πως το harrassment στο ελληνικό εργασιακό περιβάλλον, είναι τεράστιο. Και θεωρώ ότι πρέπει να μειωθεί γιατί ουσιαστικά δεν βοηθάει κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Νιαου (επειδή έτσι)

Στο UK υπάρχει νόμος γενικότερα κατά του harrassment στο εργασιακό περιβάλλον. Ρίξε μια ματιά εδώ:

https://www.gov.uk/workplace-bullying-and-harassment

Σε αρκετές περίπτωσεις που ξέρω, συν έχω ακούσει, στην Ελλάδα οι εργοδότες είτε βρίζουν τους υπαλλήλους, είτε έμμεσα έμμεσα τους λένε/δείχνουν ότι "τους κάνουν χάρη". Δεν ξέρω πως ακριβώς να μεταφρασω τον όρο στα ελληνικά, αλλά περιλαμβανει αρκετά πράγματα. Από τον εργοδότη στον υπάλληλο, ή από πελάτες στον εργαζόμενο.

Το point μου είναι ότι θεωρώ πως το harrassment στο ελληνικό εργασιακό περιβάλλον, είναι τεράστιο. Και θεωρώ ότι πρέπει να μειωθεί γιατί ουσιαστικά δεν βοηθάει κανέναν.

Βρες και κέρδισε:

Οι δεξιες ή οι αριστερές πολιτικες ενθαρρύνουν τέτοια φαινόμενα με νόμους υπέρ τον εργοδοτών και κατάργηση νόμων υπέρ των εργαζομένων.

Link to comment
Share on other sites

Βρες και κέρδισε:

Οι δεξιες ή οι αριστερές πολιτικες ενθαρρύνουν τέτοια φαινόμενα με νόμους υπέρ τον εργοδοτών και κατάργηση νόμων υπέρ των εργαζομένων.

Βρες τις διαφορές:

Τόσα χρόνια ΠΑΣΟΚ-ΑΡΑ (αυτό το κόμμα κυρβερνούσε τις περισσότερες φορές αν δεν απατώμαι τα τελευταία 40 χρόνια. Αν κάνω λάθος, ας με διορθώσει κάποιος) και το εργασιακό περιβάλλον ήταν μια από τα ίδια, όσον αφορά τα επίπεδα harrassment. Γιατί ποτέ δεν έγινε καμία προσπάθεια να αλλάξει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

http://www.902.gr/eidisi/topika-nea/58520/patra-syllipsi-gia-hreos-50-eyro-pros-tin-eforia-dilosi-toy-kosta-peletidi

 

με νύχια και με δόντια να την κρατήσουμε ετούτη την κυβέρνηση. Ο Μυλιώνης καλά; Ο Μελισσανίδης; Μπα αυτός όχι, γιατί του βομβάρδισαν δεξαμενόπλοιο στη Λιβύη. Ο έτερος λαθρέμπορος;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.