Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

2 ώρες πριν, το μέλος f117 έγραψε:

@Lakisss ωραιοςς...

Στα ποσά είσαι τώρα?

Seat Leon 2003 με 132.000. Ζήτημα φέτος αν έχει κάνει 2k χιλιόμετρα, δεν το κινώ και ζει ακόμα παρά τον συναγερμό. Μια φορά στις δυο εβδομάδες θα το βάλω μπροστά για 15'.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

iMT κιβώτιο ?

What is iMT? 

Manual 6αρι είναι 

Α ξέχασα να πω ότι έχει και flat shift. Από την μανούλα του, δεν το έχω βάλει εγώ. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο 

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BloodMage said:

What is iMT? 

Manual 6αρι είναι 

Α ξέχασα να πω ότι έχει και flat shift. Από την μανούλα του, δεν το έχω βάλει εγώ. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο 


ε αυτό θα ναι ρε 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

What is iMT? 

Manual 6αρι είναι 

Α ξέχασα να πω ότι έχει και flat shift. Από την μανούλα του, δεν το έχω βάλει εγώ. Δεν ξέρω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο 

 

Άμα είναι Hyundai, μιας και δεν έχεις πει το μοντέλο, έτσι λειτουργεί το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

Λογικά είναι το flat shift που είπε και ο κούκις απο πάνω.

απλα το κανει χωρις να εχω πατημενο το γκαζι γιαυτο δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι απο εκει

το Flat shift δουλευει αλλιως. Εχεις τερμα πατημενο γκαζι με ταχυτητα μεσα και κοντα στις 5500-6000 αναβει ενα λαμπακι και οπως εισαι με τερμα πατημενο γκαζι πατας συμπλεκτη και αλλαζεις ταχυτητα χωρις να αφησεις καθολου το γκαζι.

1 ώρα πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

Driving 50 Cent GIF

Αποτι ειδα ειναι το Intelligent Manual Transmission που χρησιμοποιει η KIA και Hyundai. 
Επρεπε να το ξερω ? 😛 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BloodMage said:

απλα το κανει χωρις να εχω πατημενο το γκαζι γιαυτο δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι απο εκει

το Flat shift δουλευει αλλιως. Εχεις τερμα πατημενο γκαζι με ταχυτητα μεσα και κοντα στις 5500-6000 αναβει ενα λαμπακι και οπως εισαι με τερμα πατημενο γκαζι πατας συμπλεκτη και αλλαζεις ταχυτητα χωρις να αφησεις καθολου το γκαζι.


Απλά αρνούμαι να πιστέψω πως δεν είναι feature αλλά bug. 

Απ την άλλη, ford. 🤷‍♀️

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

δεν ειπα οτι με πειραζει. απλα μου κανει εντυπωση και θα ηθελα να μαθω γιατι το κανει

Μετα απο τοση αναλυση, μαλλον σε πειραζει

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

απλα το κανει χωρις να εχω πατημενο το γκαζι γιαυτο δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι απο εκει

το Flat shift δουλευει αλλιως. Εχεις τερμα πατημενο γκαζι με ταχυτητα μεσα και κοντα στις 5500-6000 αναβει ενα λαμπακι και οπως εισαι με τερμα πατημενο γκαζι πατας συμπλεκτη και αλλαζεις ταχυτητα χωρις να αφησεις καθολου το γκαζι.

Αποτι ειδα ειναι το Intelligent Manual Transmission που χρησιμοποιει η KIA και Hyundai. 
Επρεπε να το ξερω ? 😛 

 

Α, έχω κι εγώ Flat shift στο E30!

Μερικές φορές...

Όταν θέλω.... Δεν το κάνω πάντα.

Ανεβάζω μέχρι 6500 στον κόφτη και από τον ήχο του κινητήρα που τον έχω μάθει, πατάω συμπλέκτη με τέρμα γκάζι και ανεβάζω. :hehe:

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Μετα απο τοση αναλυση, μαλλον σε πειραζει

πιστεψε με, μετα απο 2 χρονια κατοχης θα τους το ειχα φερει στο κεφαλι αν με πειραζε

φαντασου πηγα προχθες να αλλαξαω λαδια στα 7Κ χλμ που αλλαζα παντα και ξεχασα να τους ρωτησω. τοσο πολυ με πειραζει :hehe:

35 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Απλά αρνούμαι να πιστέψω πως δεν είναι feature αλλά bug. 

Απ την άλλη, ford. 🤷‍♀️

αυτο ακριβως τιποτα αλλο!

22 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Α, έχω κι εγώ Flat shift στο E30!

Μερικές φορές...

Όταν θέλω.... Δεν το κάνω πάντα.

Ανεβάζω μέχρι 6500 στον κόφτη και από τον ήχο του κινητήρα που τον έχω μάθει, πατάω συμπλέκτη με τέρμα γκάζι και ανεβάζω. :hehe:

σκληρος!!! σε βλεπω για μασχαλη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Όχι, δεν είναι τραγικό, αν το δεις να γίνεται.

Σε πειραζω :p

Η πλακα ειναι οτι και στο δικο μου τις παιρνει πιο βουτηρο με Flat παρα κανονικα χαχαχ αλλα λυπαμαι τον δισκο πλατο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Πήγατε στην έκθεση αυτοκινήτου στο ΜΕΚ;

Οδήγησα το BYD Seal. 4κίνητο πολύ δυνατή επιτάχυνση τόσο που ζαλίστηκα! Μεθυστικό.

δεν πηγα βαρεθηκα

ποσα αλογα ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

530 τετρακίνητο ηλεκτρικό.

παρομοια εμπειρια ειχα με το mach-e που μου ειχαν δωσει για τεστ Drive. ειναι πολυ αποτομη η ροπη

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.