Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

3 minutes ago, GFFermari said:

...τι datsun k ford του 60 ρα? τι πορσε κλπ?

Εγω καινουριο (ok mod...) ποσταρα.

 

WWW.RENAULT.CO.UK

Renault 17 electric show-car: discover the partnership between Renault and Ora Ïto, for a reinterpretation of the legendary Renault...

 


15 μερούλες παράδοση τα φόρντ και με κογιότ κιόλας. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2024 at 2:39 ΠΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

 

 

Α, μη το λες μόνο για Ελλάδα. Γύριζα νύχτα με 3 φίλους από Autobahn στη Γερμανία, μας σταμάτησε αστυνόμος, ζήτησε δίπλωμα, ρώτησε αν έχω πιει, του είπα όχι και  μας χαιρέτισε και συνεχίσαμε.

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2024 at 3:06 ΜΜ, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Τώρα καντο και βενζίνα μωρή Χιουντάι. 
 

WWW.TOPGEAR.COM

The 670bhp hydrogen powerhouse was mentioned at Hyundai’s recent Investor Day and will form part of 21 new cars...

 

 

Καλέ, ένα BMW M1! Περίπου...

On 8/9/2024 at 2:38 ΜΜ, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

espn simmons GIF

 

Ξαναήρθα. Τα διάβασα μαζεμένα από τον Ιούλιο...

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:
WWW.PROTOTHEMA.GR

Επιτρέπονται για πρώτη φορά οι σφήνες, μειώνεται στα 30 χλμ. το όριο ταχύτητας στον αστικό ιστό -...

 

 

 

Αυτό με τα μηχανάκια που έρχονται πρώτα στο φανάρι δε μου  αρέσει καθόλου.
Μου  χαλάνε την εκκίνηση όταν είμαι εγώ  πρώτος στο φανάρι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Πλακα κανεις?

 

Ενα αμαξε βγαζει <0,1% κ.ο. CO και ενα scooter μπορει να εχει 2, 3, 4%

 

Τι συγκρινεις? Μονο τα BMW ειναι καθαρα

Πλέον όλα τα μηχανάκια έχουν καταλύτες. Θέλεις να μου πεις ότι ένα αυτοκίνητο 1400 κυβικών που είναι μια ώρα στην κίνηση, ρυπαίνει λιγότερο από ένα σκούτερ που θα φτάσει σε 10-15' στην ίδια απόσταση;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Πλέον όλα τα μηχανάκια έχουν καταλύτες. Θέλεις να μου πεις ότι ένα αυτοκίνητο 1400 κυβικών που είναι μια ώρα στην κίνηση, ρυπαίνει λιγότερο από ένα σκούτερ που θα φτάσει σε 10-15' στην ίδια απόσταση;

Θα το πω στην χοντρή που όταν ανοίγει το γκάζει για να κουνήσει το σαπάκι με την τερματισμένη ανάρτηση, ο δρόμος θυμίζει αποβατική επιχείρηση από τους καπνούς 🤣

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2024 at 7:03 ΜΜ, το μέλος slalom έγραψε:

Θα το έξυσε...

 

Οποτε επιστρεφουμε στη shuko που "αντεχει" μονο 16Α. Θα χρειαστεις αλλη συνδεσμολογια για να "τραβηξεις" ολα τα Α, κλεμα πχ

 

ή 

 

 

WWW.ELECTROMATERIAL.COM

Cetac plug 2 pole + Earth 32A The discount applied to the PVP is -60%

 

 

 

Ήταν μια από τις αρχικές σκέψεις αλλά μετά από ένα μήνα φορτίσεων στα 8Α μου έφυγε το range anxiety και πλέον απλή shuko.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Έγινε επεξεργασία από filarhos
Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

 

Εδώ είναι τα δικά μας:

 

 

Τη Δευτέρα, πήρα το αμάξι 1η φορά μετά  τις διακοπές να  πάω μέχρι τον δίπλα δήμο, να αγοράσω υλικά για το σπίτι. Στην πορεία μου μύρισε λίγο βενζίνη, αλλά σκέφτηκα ότι θα ήταν επειδή ήταν  γεμάτο. Στην επιστροφή όμως, σταμάτησα σε ένα φανάρι και ήρθε έντρομος ένας με AUDI και μου είπε ότι τρέχει βενζίνη το αμάξι  από κάτω.

Σταμάτησα πιο κάτω και άρχισα να ψάχνω. Δεν είχα εργαλεία μαζί και δανείστηκα από ένα κοντινό μαγαζί ένα κατσαβίδι. Γρήγορα βρήκα το σωληνάκι, το έβγαλα και πήγα εκεί κοντά σε ένα μαγαζί που ψωνίζω ανταλλακτικά και πήρα ένα άλλο. Το άλλαξα και έτοιμο! Επισκευή επί τόπου.

Γράψτε μου αν βλέπετε το βίντεο.

  • Like 4
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, PetrosD said:

Δεν είχα εργαλεία μαζί

 

Μα για αυτό σου έχει όλο το σετάκι στο πορτμπαγκαζ η πεμβέ απ το εργοστάσιο. Πάντα το ζήλευα αυτό. Εμάς στα βαγκ έχει μόνο την θήκη για το μονολιτρο.

 

image.png

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

φαινεται το βιντεο ναι

τυχερος εισαι που δεν λαμπαδιασε (σαν κατι κορολλα τζιαρ χαχα)

και ευτυχως πιανουν τα χερια σου και εκανες εξπρες σερβις

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Γράψτε μου αν βλέπετε το βίντεο.

Σ' εμένα δεν φαίνεται το βίντεο. Γράφει: "Δεν βρέθηκε βίντεο με υποστηριζόμενη μορφή και τύπο ΜΙΜΕ."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Μα για αυτό σου έχει όλο το σετάκι στο πορτμπαγκαζ η πεμβέ απ το εργοστάσιο. Πάντα το ζήλευα αυτό. Εμάς στα βαγκ έχει μόνο την θήκη για το μονολιτρο.

 

image.png

 

Κάποιος προηγούμενος ιδιοκτήτης το έχει αδειάσει. Έχει 2 άσχετα κλειδιά, 1 λαμπάκι φρένων, 1 μπουλόνι ζάντας. Και της σειράς 3 είναι μικρότερο από τη φωτογραφία που έβαλες. Αυτό είναι μάλλον σειρά 5. Ποτέ δεν ασχολήθηκα να συμπληρώσω την εργαλειοθήκη. Τώρα θα το κάνω.

Μετάνιωσα που δεν πήρα όλα τα αυθεντικά εργαλεία και το φαρμακείο από την 320d  που είχα στη Γερμανία.

1 λεπτό πριν, το μέλος TopCLR έγραψε:

Σ' εμένα δεν φαίνεται το βίντεο. Γράφει: "Δεν βρέθηκε βίντεο με υποστηριζόμενη μορφή και τύπο ΜΙΜΕ."

 

Κι εμένα έτσι βγάζει.

11 λεπτά πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

φαινεται το βιντεο ναι

τυχερος εισαι που δεν λαμπαδιασε (σαν κατι κορολλα τζιαρ χαχα)

και ευτυχως πιανουν τα χερια σου και εκανες εξπρες σερβις

 

Ευτυχώς. Το σωληνάκι αυτό το είχα αλλάξει πρόσφατα, πριν καμιά 10αριά χρόνια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aυριο θα σε πω.Αλλα ειμαι Θεσσαλονικη.

Αλλα να σε πω την αληθεια δεν θα εμπλεκα με ενα τοσο καινουργιο και "πολυπλοκο" αμαξι να ασχοληθω με αεριο.

Η καταναλωση του ειναι ανεβασμενη αρκετα με τις προδιαγραφες του? Χλμ καθημερινα  που κανεις?

Πχ εγω που εβαλα κανω μινιμουμ 60χλμ (πηγαινε ελα εργασια μονο) .Το αμαξι ειναι παλιο αλλα η μηχανη ειναι σε αψογη κατασταση και για αυτο το εβαλα.

On 13/9/2024 at 5:33 ΜΜ, το μέλος Soclose έγραψε:

δε ξέρω αν συμφέρει να το πουλήσω και να πάρω καινούριο  κατευθείαν με αέριο

Αν εχεις την δυνατοτητα να το κανεις ορμα.Αλλα και αυτο εξαρταται παλι απο τα χλμ που κανεις καθημερινα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.