Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

53 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Αν δώσω τόσα δε θα μου μείνει τπτ εμένα για BMW.

Η ερωτηση τους 1000000: ποια BMW?

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:


Αυτο με τον κομμένο στρόφαλο αυτό με το σπασμένο westgate αυτό με το κολλημένο με ηλεκτροκολληση διαφορικό η το πόλο στο οποίο μια θυμωμένη αιγαλαιωτισα έγραψε τις σκέψεις της και είναι για πλήρη βαφή;

Ειναι πανω απο χιλιαρικο αυτες οι δυο ζημιες?

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:


 

  Hide contents

Range Rover sport. 
 

  Hide contents

Πλάκα κάνω ε, δε ξέρω, απλά κάτι πιο «σοβαρό», δε κόλλαω σε μάρκες  

 

 

θελεις κατι ετοιμο η σε ψηνει και καποιο project? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, slalom said:

Ειναι πανω απο χιλιαρικο αυτες οι δυο ζημιες?


Στο συγκεκριμένο δεν είναι μόνο το westgate, έχει και αλλά για μάζεμα. Είναι πολύ πάνω από 2 χιλιάρικα για να πεις ότι είναι απροβλημάτιστο. 

Το πόλο θέλει βάψιμο σε όλα τα μέρη. Σε λαμαρινά της προκοπής  κάπου εκεί βγαίνει, χιλιάρικο +\-  και είναι ήδη 135κ χλμ οποτε δε του μένει πολλή απροβλημάτιστη ζωή. 
Ίσως το κρατήσω για μένα μέχρι να πάρω το επόμενο. Πάντως απ όλα είναι αυτό που δε θέλει πιο πολύ απ όλα ο φαδερ λόγω χαμηλού ride height. 

3 minutes ago, BloodMage said:

θελεις κατι ετοιμο η σε ψηνει και καποιο project? 

 
Ότι και να πάρω πρότζεκτ θα γίνει. Μιλάμε για necro-luxury. 
Κάτι πειραγμένο και κανιβαλισμένο από άλλον δε παίζει να πάρω, μόνο στοκ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Στο συγκεκριμένο δεν είναι μόνο το westgate, έχει και αλλά για μάζεμα. Είναι πολύ πάνω από 2 χιλιάρικα για να πεις ότι είναι απροβλημάτιστο.

Το καινουριο που θα αγορασεις, με το που παρεις την αδεια στα χερια σου, εχεις χασει τοσα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Για αυτό σκέφτηκα Τογιότα και aygox. Απ ότι είδα δεν είναι πλέον το Peugeot/ Citroen αλλά δικό της. 
Και έχει και σχετικά καλό clearance για να μη βρίσκει εύκολα στους χωματόδρομους όταν πάει για να μαζέψει μαντζούνια. 
Δεν χρειάζεται κάτι λουσάτο είχε τέτοια και τα ξεφορτώθηκε και ο ίδιος.
Ένα αγροτικό θα ήταν καλύτερο αλλά με ~15 παίρνεις λιωμένα 20ετιας που βρωμάνε τραγίλα και τα καινούργια πλέον παίζουν στο 50.
Αν δώσω τόσα δε θα μου μείνει τπτ εμένα για BMW. :hehe:

 

Suzuki Ignis ?

Έγινε επεξεργασία από Lamogio
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, slalom said:

Το καινουριο που θα αγορασεις, με το που παρεις την αδεια στα χερια σου, εχεις χασει τοσα


Μιλας σε επαγγελματία shitboxer. Δεν έχω πάρει ποτέ καινούριο και για μένα δε θα το σκεφτόμουν. 
Αλλά ότι πάρω δε θα πουληθεί άμεσα έτσι και αλλιώς. Θα το κρατήσει όσο μπορεί και οδηγάει μάλλον. 

 

 

3 minutes ago, Lamogio said:

 

Suzuki Ignis ?


Το σκέφτηκα και αυτό και είναι ίδια λεφτά αλλά είναι mhev, δε νομίζω να έχει κανονικό απλό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Ότι και να πάρω πρότζεκτ θα γίνει. Μιλάμε για necro-luxury. 
Κάτι πειραγμένο και κανιβαλισμένο από άλλον δε παίζει να πάρω, μόνο στοκ.

Παίρνεις ένα μαμά rx8 που η λαμαρίνα του να είναι κομπλέ χωρίς να σε νοιάζει το μοτέρ (γιατί θα πάει για σκραπ) και του πετάς ένα rb. Η ότι άλλο θέλεις και γουστάρεις 

Ένα τέτοιο πρότζεκτ θέλω πολύ να κάνω κάποια στιγμή 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 


Το σκέφτηκα και αυτό και είναι ίδια λεφτά αλλά είναι mhev, δε νομίζω να έχει κανονικό απλό. 

 

Απλό όχι δεν έχει. Μετά κάτι του στυλ picanto - i10. Το Panda δεν το λέω γιατί είναι ψευτουβριδικό σαν το ignis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lamogio said:

 

Απλό όχι δεν έχει. Μετά κάτι του στυλ picanto - i10. Το Panda δεν το λέω γιατί είναι ψευτουβριδικό σαν το ignis.

 

Αυτά απορρίπτονται γιατί δεν έχει αντιπροσωπεία της προκοπής. Oι καλύτερες 2 είναι η VW και η Τογιότα  των Σερρών με την την τογιότα να είναι παρα, πάρα πολύ καλή στο after sales.

Με τέτοια χρηση σε διαδρομές κάτω απο 15 λεπτα από χωριό σε χωρίο με μηδενική κίνηση έχω την εντύπωση πως το mhev είναι άχρηστο, τζάμπα το βάρος απ τις μπαταρίες που θα κουβαλάει το αμάξι.

Αν είναι για παραπάνω βάρος που θα πιάσει τόπο, καλύτερα σε ότι και αν πάρω τελικά να του περάσω 3-4 τετραγωνικά STP να γίνει Rolls Royce από ηχομόνωση.  :hehe:

 

22 minutes ago, BloodMage said:

Παίρνεις ένα μαμά rx8 που η λαμαρίνα του να είναι κομπλέ χωρίς να σε νοιάζει το μοτέρ (γιατί θα πάει για σκραπ) και του πετάς ένα rb. Η ότι άλλο θέλεις και γουστάρεις 

Ένα τέτοιο πρότζεκτ θέλω πολύ να κάνω κάποια στιγμή 

 

Aν το έκανα θα εβαζα coyote μέσα. Γιατί; Μα γιατί  πρώτον, fck Greta και δεύτερον, δεν έχει δευτερον. Coyote

Όμως οραματίζομαι όπως είπα κάτι σχετικα luxury class, από τα παραδοσιακά του είδους ώστε αν χρειαστεί να υπάρξει προβολή, να μπορεί να "πουλήσει".

Aλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Πρώτα πρέπει να αδειάσει η αυλή από τη σαβούρα και να λυθουν μερικά ζωτικά αλλά και πρακτικά ζητήματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το suzuki ignis mhev το έχει φίλος και έχω πάει βόλτες, είναι παντελώς αδιάφορο οδηγικά αν έχει κάποια σημασία.

Σκέψου εναλλακτικά για BYD Dolphin :p

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Aν το έκανα θα εβαζα coyote μέσα. Γιατί; Μα γιατί  πρώτον, fck Greta και δεύτερον, δεν έχει δευτερον. Coyote

Όμως οραματίζομαι όπως είπα κάτι σχετικα luxury class, από τα παραδοσιακά του είδους ώστε αν χρειαστεί να υπάρξει προβολή, να μπορεί να "πουλήσει".

Aλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα. Πρώτα πρέπει να αδειάσει η αυλή από τη σαβούρα και να λυθουν μερικά ζωτικά αλλά και πρακτικά ζητήματα.

Εννοείται οτι συμφωνώ με το coyote αλλα ειπαμε κατι πιο γηινο, στην Ελλάδα είμαστε. με οτι συνεπάγεται αυτο. κοστος καυσίμου κλπ κλπ 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BloodMage said:

Εννοείται οτι συμφωνώ με το coyote αλλα ειπαμε κατι πιο γηινο, στην Ελλάδα είμαστε. με οτι συνεπάγεται αυτο. κοστος καυσίμου κλπ κλπ 

 

 

Δε καταλαβαίνω που το προβλημα. Πιο προβληματικό είναι ένα RB που έχει δηλωθεί κλεμμένο παρά ένα κογιοτ. Υπηρξαν προηγουμενα με κλεμμένα RB ειδικά στην Ελλάδα.

 

Spoiler
Spoiler
Spoiler

ασε που και ΚΤΕΟ με ενα 50αρικο και παλι θα περνάει ενα αμαξι με swap coyote.

 

Διαχωρίζω την θέση μου και απλά λεω τι κάνουν οι κακοβουλοι. Ειναι εντελώς καταδικαστέο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω και δεύτερη λαμπρή ιδέα: γιατί δεν του παίρνεις ένα yaris του 2000-2003 που δεν σπάει με 2.5-3 χιλιάρικα;

Αλλιώς αν είναι να τα δώσεις πάρτου ένα T-Cross να νιώσει χλιδή

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Simon said:

2000-2003 που δεν σπάει με 2.5-3

 

Με 400κ χλμ και καμμένο χρώμα? Κανένα αμαξι 20ετιας στην Ελλάδα δεν αξίζει πάνω απο 500€ γιατί κανένα δεν είναι συντηρημένο. Ασχετο που τα πουλάνε στο όριο του δανείου που δίνουν οι κλεφτες της μικροχρηματοδοτησης.

 

14 minutes ago, Simon said:

Αλλιώς αν είναι να τα δώσεις πάρτου ένα T-Cross να νιώσει χλιδή

 

Είχε τουαρεγκ πριν. Κατάντια θα νιώσει, πρώτον και δεύτερον μέχρι 15 δίνω +/- για κάτι που είναι αξιόπιστο. Το tcross απλά θα διαλύσει, και κάνει και 25 όχι 15.

 

Έλεγα κάτι της προκοπής μτχ αλλά όλα είναι κοροϊδίες. Λιωμένο κάθισμα οδηγού που υποδηλώνει 200κ χλμ αλλά με 85000 χλμ στο κοντέρ. Αν θες κάτι που να είναι λίγο καθαρό και να μη θέλει μαζέματα πας κοντά στα 10.

Ετσι σκέφτηκα να κάνω την υπέρβαση και να κουμπώσω ένα ταλιρο για να πάω για κάτι κουτιού που δε πρόκειται να πάθει τίποτα και ακόμα και αν δε το θέλει άλλο θα αξιοποιηθεί μέσα στην οικογένεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Με 400κ χλμ και καμμένο χρώμα? Κανένα αμαξι 20ετιας στην Ελλάδα δεν αξίζει πάνω απο 500€ γιατί κανένα δεν είναι συντηρημένο. Ασχετο που τα πουλάνε στο όριο του δανείου που δίνουν οι κλεφτες της μικροχρηματοδοτησης.

 

Αφού οι μαντράδες γράφουν ευκαιρία στις αγγελίες.. δε νομίζω να θέλουν να με πιάσουν κότσο.

 

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Είχε τουαρεγκ πριν.

 

Δεν κρύβονται τα λεφτά ε :hehe:

 

Στην τρέχουσα κατάσταση συμφωνώ μαζί σου. Αν θέλει απλά ένα κουβαδάκι για πήγαινε-έλα είναι μια χαρά αυτό που βλέπεις.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.