Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν είχα dashcam πριν 3 μέρες, όταν πέτυχα μία άλλη BMW να κάνει όπισθεν με 20 km/h κάθετα σε Εθνική Οδό, δύο λεπτά αφού με είχε προσπεράσει βιαστικά.

 

Αφού φρενάρω για να μην την εμβολίσω και την αποφεύγω κουνώντας το κεφάλι συγκαταβατικά, συνειδητοποιώ ότι το αυτοκίνητο είναι άδειο.

 

Ο τύπος είχε σταματήσει για καφέ και είχε ξεχάσει το χειρόφρενο. Το αυτοκίνητο τελικά διέσχισε μόνο του κάθετα 2+1 λωρίδες εθνικής, κατρακύλησε στο πρανές και κατέληξε στα χωράφια. Δεν έμεινα για το άφτερμαθ.

 

f66b8e32-39e0-410f-a1e7-5adff0edb817_tex

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 3
  • Wow 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, acct said:

Δυστυχώς δεν είχα dashcam πριν 3 μέρες, όταν πέτυχα μία άλλη BMW να κάνει όπισθεν με 20 km/h κάθετα σε Εθνική Οδό, δύο λεπτά αφού με είχε προσπεράσει βιαστικά.

 

Αφού φρενάρω για να μην την εμβολίσω και την αποφεύγω κουνώντας το κεφάλι συγκαταβατικά, συνειδητοποιώ ότι το αυτοκίνητο είναι άδειο.

 

Ο τύπος είχε σταματήσει για καφέ και είχε ξεχάσει το χειρόφρενο. Το αυτοκίνητο τελικά διέσχισε μόνο του κάθετα 2+1 λωρίδες εθνικής, κατρακύλησε στο πρανές και κατέληξε στα χωράφια. Δεν έμεινα για το άφτερμαθ.

 

f66b8e32-39e0-410f-a1e7-5adff0edb817_tex

 

Πετυχα BMW Ε36 να παει αντίθετα στον κάθετο Σερρών / Προμαχώνα και να μου παίζει και φώτα. Εβγαλα ασπρη τρίχα στο μουσι. 

Δε ξερω τι παίζει με αυτούς.

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Πριν 22~23 χρόνια στο CCNA που έκανα, σε κάποιο πηγαδάκι μας έλεγε κάποιος πως είδε νωρίτερα έναν οδηγό να ξεκινάει με στραβοτιμονιά από το φανάρι έτσι ώστε να μην αστοχήσει χτυπώντας ένα αδέσποτο που καθόταν στην άκρη του δρόμου. Πετάγεται αμέσως ένας άλλος και ρωτάει αν ήταν 316. -Που το ήξερες ρε φίλε;

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f117 said:

Ρε σεις? Αυτός με το χάος? Τι έγινε?😅


όντως ρε που χάθηκε αυτό το boi;;

Αυτός ο Έλληνας Κλαρκσον ο μπλαμπλαμπαλίδης η καπως έτσι που είναι να πάρει κάνα interview και να ρίξει λίγο φως; 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.NEWSAUTO.GR

Σε σπίτι Ρομά βρέθηκαν κλεμμένα οχήματα την περασμένη Τρίτη. Δείτε αποκλειστικές εικόνες του...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2024 at 11:45 ΜΜ, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:


όντως ρε που χάθηκε αυτό το boi;;

Αυτός ο Έλληνας Κλαρκσον ο μπλαμπλαμπαλίδης η καπως έτσι που είναι να πάρει κάνα interview και να ρίξει λίγο φως; 

Πουλάει σφουγγαρίστρες 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σοβαρή ερώτηση.
 

Με τα πολλά έχει μείνει εδώ και κάποια χρόνια χωρίς αμάξι ο πατέρας μου και χρησιμοποιεί κάθε φορά κάποιο απ τα δικά μου shitboxes τα οποία ομως θα τα ξεκάνω εντός έτους μάλλον γιατί είναι πολλοί τόσοι κουβάδες και γιατί βαρέθηκα όλη αυτή τη φάση και λέω να κάνω το επόμενο βήμα σε λουξ νεκρό-σπορκαρ. 

 

Όποτε μιας και ο φαδερ θα μείνει χωρις μεταφορικό λέω να κάνω ένα δωράκι, κατι μικρό που να μη το λυπάται και να μη θέλει συνεργείο κάθε τρεις και λίγο  για να πηγαίνει λαϊκή, σούπερ, καπη, ουσιαστικά κάτι σαν παπί αλλά με 4 ρόδες. 

Απο μεγάλα ταξίδια αντε να κάνει ταξίδι 100χλμ να δει τα εγγόνια του μια φορά το μήνα και αν. 

Που εκεί και I will chime in με το necro-luxury για να πάμε και παρέα. 
 

Λέω να του πάρω AygoX 2024. Τι λέτε;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HotPeanut said:

 


 

 

23 minutes ago, Cyber_Cookie said:

μικρό που να μη το λυπάται και να μη θέλει συνεργείο κάθε τρεις και λίγο  για να πηγαίνει λαϊκή, σούπερ, καπη, ουσιαστικά κάτι σαν παπί αλλά με 4 ρόδε


 

Για αυτό σκέφτηκα Τογιότα και aygox. Απ ότι είδα δεν είναι πλέον το Peugeot/ Citroen αλλά δικό της. 
Και έχει και σχετικά καλό clearance για να μη βρίσκει εύκολα στους χωματόδρομους όταν πάει για να μαζέψει μαντζούνια. 
Δεν χρειάζεται κάτι λουσάτο είχε τέτοια και τα ξεφορτώθηκε και ο ίδιος.
Ένα αγροτικό θα ήταν καλύτερο αλλά με ~15 παίρνεις λιωμένα 20ετιας που βρωμάνε τραγίλα και τα καινούργια πλέον παίζουν στο 50.
Αν δώσω τόσα δε θα μου μείνει τπτ εμένα για BMW. :hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:


 

 


 

Για αυτό σκέφτηκα Τογιότα και aygox. Απ ότι είδα δεν είναι πλέον το Peugeot/ Citroen αλλά δικό της. 
Και έχει και σχετικά καλό clearance για να μη βρίσκει εύκολα στους χωματόδρομους όταν πάει για να μαζέψει μαντζούνια. 
Δεν χρειάζεται κάτι λουσάτο είχε τέτοια και τα ξεφορτώθηκε και ο ίδιος.
Ένα αγροτικό θα ήταν καλύτερο αλλά με ~15 παίρνεις λιωμένα 20ετιας που βρωμάνε τραγίλα και τα καινούργια πλέον παίζουν στο 50.
Αν δώσω τόσα δε θα μου μείνει τπτ εμένα για BMW. :hehe:

 

 

91cum7.jpg

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Με τα πολλά έχει μείνει εδώ και κάποια χρόνια χωρίς αμάξι ο πατέρας μου και χρησιμοποιεί κάθε φορά κάποιο απ τα δικά μου shitboxes τα οποία ομως θα τα ξεκάνω εντός έτους

Γιατι δεν του δινεις ενα απο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, slalom said:

Γιατι δεν του δινεις ενα απο αυτα?


Αυτο με τον κομμένο στρόφαλο αυτό με το σπασμένο westgate αυτό με το κολλημένο με ηλεκτροκολληση διαφορικό η το πόλο στο οποίο μια θυμωμένη αιγαλαιωτισα έγραψε τις σκέψεις της και είναι για πλήρη βαφή;

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.