Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

15 hours ago, honda22 said:

d.jpg

Εδώ βάζουμε τα θείτσικα c5 φίλοc!

Για supercars και -μονο στα ονειρα του δημιουργου- dreamcars (μα πόσο μπροστά αυτός ο αστρολάμπος πχια;;;;;) υπάρχει το ανάλογο thread 😛 :hehe: 

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

220107112818_1062725-600x314.jpg
WWW.NEWSAUTO.GR

Από τις 6 Ιουλίου 2022, όλοι οι κατασκευαστές θα πρέπει να τοποθετούν νέα μοντέλα με ένα σύστημα που παρακολουθεί τα τεχνικά δεδομένα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15000 το aygo...

πρώτα θα στερέψει η βενζίνη μετά θα πετάξω τη c5 :p 

 

 

1.jpg
WWW.DRIVE.GR

Η ελληνική αντιπροσωπεία της Toyota ανακοίνωσε τις τιμές πώλησης του νέου Aygo X για την χώρα μας.

 

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Haha 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sotiris said:

15000 το aygo...

πρώτα θα στερέψει η βενζίνη μετά θα πετάξω τη c5 :p 

 

Άστα γελάνε τα τσιμέντα! Έχει και καλύτερο όμως, αν διαβάσεις λέει πλέον με πιο κοντό πρόβολο φοράει και 18αρα ζάντα!!!! 

 

Μάλλον θα είναι για τα 8πίστονα τα φρένα που δεν έμπαιναν αλλιώς, άλλωστε πως θα σταματήσουν 72 ΟΛΟΚΛΗΡΑ άλογα; 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

15000 το aygo...

πρώτα θα στερέψει η βενζίνη μετά θα πετάξω τη c5 :p 

 

 

1.jpg
WWW.DRIVE.GR

Η ελληνική αντιπροσωπεία της Toyota ανακοίνωσε τις τιμές πώλησης του νέου Aygo X για την χώρα μας.

 

 

Γελοίοι απλά. Το top spec 20k. 🙄

Έγω βλέπω ότι όλοι οι κατασκευαστές το πάνε προς εξίσωση τιμών των συμβατικών με τα ηλεκτρικά εκμεταλλευόμενοι και τη συγκυρία της πανδημίας.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Και το fiesta τα ίδια, διάβασα στο drive από 18800. Τα άλλα το ίδιο, οποιοδήποτε μικρό πλέον για να το πάρεις καλά (όχι τέλεια) εξοπλισμένο θες 18κ.

Ενδεικτικά:

 

ΟΚ το μοντέλο που δείχνει είναι το δικό μου (exclusive etc.) που δεν έκανε 18900 αλλά 35000+ με το αυτόματο, αλλά 2011 19000 για έστω και άδεια C5 και 2021 19000 για έστω γεμάτο Aygo νομίζω δείχνει μια καθαρή αύξηση πολύ μεγαλύτερη από τουλάχιστον την ανάπτυξη του ευρωπαϊκού μέσου όρου.

 

Ενδεικτικά για να καταλάβετε τιμές ρώτησα στην Audi για το Α1 cross (κάπως το ονομάζει δεν θυμάμαι), δηλαδή για T-cross με άλλο όνομα. Η τιμή του διαθέσιμου >30.000 ευρώ. Το C3, στην ίδια τη Citroen (για να μη συκγρίνουμε μήλα με πορτοκάλια), 17000 και 21000 ευρώ το super εξοπλισμένο (τα πάντα όλα + αυτόματο). Κάτω από 17000 όμως το χάος, και μιλάμε για 1200 με 82 άλογα. 

Με αυτά που είδα δεν υπάρχουν πλέον φτηνά μικρά. Δεν αξίζει να πάρεις κάτι με 15000 γιατί δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο, και πλησιάζεις προς τα 20000 που έχεις πολλές και διάφορες entry level επιλογές, κατά τη δική μου γνώμη υπερτιμημένες. Το μόνο που μου φάνηκε σε καλή τιμή αναλογικά με το μοτέρ του ήταν το Yaris 1.5 turbo με τα 125 άλογα, στα 16-17κ. Νομίζω είναι η μόνη τίμια επιλογή και αν χώραγα άνετα θα το είχα σκεφτεί πολύ σοβαρά. Το ίδιο και για το yariss cross το δικίνητο, αν και είναι ιδιαίτερα άσχημο. Τώρα όταν πας και φτάνεις 15000 το Aygo cross 72 άλογα 1000ρι entry level (δεν είανι φουλ, το φουλ 20) και έχεις 17000 το yaris cross, νομίζω βάζεις γκολ από τα αποδυτήρια.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.