Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

On 24/9/2021 at 2:15 ΜΜ, το μέλος sotiris έγραψε:

Το δεύτερο θέλει πολλές φορές χτύπημα με σφυρί ανάλογα του πόσο έχει χτίσει η σκουριά.

Δεν προλαβαίνει να χτίσει η σκουριά αν αλλάζεις σε χειμερινά.

image.png.d1fec01a027d99a06fe3cc83691baf10.png

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

 

Που ακριβως? Ποια εγνατια?

 

Κάθετος άξονας Προμαχώνα - Θεσσαλονίκης.

 

Μπαίνουν απ' τον κόμβο γεφυρας Στρυμώνα στο αντίθετο ρεύμα.

Spoiler

@GFFermari

 

Αγνοούν αυτο

image.png

 

Και μπαίνουν εδώ.

 

1.png

 

 

Μπαίνοντας, έχουν τα βέλη ανάποδα, μια τεραστια πινακιδα αναποδα, δε πτοούνται όμως. Πτσα τους.

 

2.png

 

image.png

 

 

Μετά μου λέει ο άλλος οτι τρέχουν. Τι τρέχουν ρε μάστορα εδώ οι μισοί δεν έχουν βασικό map awareness. Αμοιβάδες με εκλογικά βιβλιάρια.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:
aema-skai.png
WWW.PROTOTHEMA.GR

Ο άντρας όχι μόνο δεν ζήτησε συγγνώμη για την πράξη του, αλλά απευθύνθηκε και με ανεπίτρεπτες...

 

Πότε θα βρεθεί ενας σαλεμένος να βουτήξει κάτι τέτοιους ψευτόμαγκες και να τους στείλει σπιτι τους σε σπιρτόκουτο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος wesker έγραψε:

Πότε θα βρεθεί ενας σαλεμένος να βουτήξει κάτι τέτοιους ψευτόμαγκες και να τους στείλει σπιτι τους σε σπιρτόκουτο.

Δεν εμφανίζονται πάντα...αν ήταν άντρας χωρίς κάμερα με κάποια περισσότερα κιλά στρατηγικά τοποθετημένα δεν θα μίλαγε καθόλου ; )

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, wesker said:

Πότε θα βρεθεί ενας σαλεμένος να βουτήξει κάτι τέτοιους ψευτόμαγκες και να τους στείλει σπιτι τους σε σπιρτόκουτο.

 

1. Επιτρέπεται αυτό που έκανε.

2. Δεν έκλεινε το πεζοδρόμιο

3. Ήταν πολύ ψύχραιμος και ούτε τους έβρισε ούτε τίποτα

 

Για το 1.

Πρασιά. Είναι ο χώρος μεταξύ πολυκατοικίας / πεζοδρομίου. Βλέπουμε εκεί πιο κάτω φυτά, βλέπουμε τραπεζοκαθίσματα κλπ. Το αυτοκίνητο βρίσκεται κυρίως εκεί.

Για το 2.

Φαίνεται ότι υπήρχε χώρος μεταξύ πολυκατοικίας / αυτοκινήτου.

Για το 3.

Δεν άκουσα βρισιά. Άκουσα να λέει ότι δεν θέλει να βιντεοσκοπηθεί και ότι δεν είναι δουλειά του ΣΚΑΙ να έχει το ρόλο της αστυνομίας. Και τα 2 σωστά.

 

Υπάρχει πολύ μεγάλη ρητορική για το παρκάρισμα κλπ. 

Κανένας δεν λέει όμως το προφανές: πολλές και φτηνές (ή δωρεάν) θέσεις στάθμευσης.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που κλείνει τη διάβαση των τυφλών είναι παράνομο.

Για το προφανές των θέσεων στάθμευσης έχω κουραστεί να το λέω. Εδώ που είμαι φαρδαίνουν τα πεζοδρόμια από 2m σε 5m και ανοίγουν ληστρικά ακριβά ιδιωτικά πάρκινγκ, μέχρι να κυκλοφορούμε όλοι με ηλεκτρικά πατίνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

 

1. Επιτρέπεται αυτό που έκανε.

2. Δεν έκλεινε το πεζοδρόμιο

3. Ήταν πολύ ψύχραιμος και ούτε τους έβρισε ούτε τίποτα

 

Για το 1.

Πρασιά. Είναι ο χώρος μεταξύ πολυκατοικίας / πεζοδρομίου. Βλέπουμε εκεί πιο κάτω φυτά, βλέπουμε τραπεζοκαθίσματα κλπ. Το αυτοκίνητο βρίσκεται κυρίως εκεί.

Για το 2.

Φαίνεται ότι υπήρχε χώρος μεταξύ πολυκατοικίας / αυτοκινήτου.

Για το 3.

Δεν άκουσα βρισιά. Άκουσα να λέει ότι δεν θέλει να βιντεοσκοπηθεί και ότι δεν είναι δουλειά του ΣΚΑΙ να έχει το ρόλο της αστυνομίας. Και τα 2 σωστά.

 

Υπάρχει πολύ μεγάλη ρητορική για το παρκάρισμα κλπ. 

Κανένας δεν λέει όμως το προφανές: πολλές και φτηνές (ή δωρεάν) θέσεις στάθμευσης.

 

 

 

Μόνο πρασιά; Δε λες ότι ήταν σαλόνι ή λουτροκαμπινές καλύτερα. Τα τραπεζοκαθίσματα κυρίως ενέχουν το εχέγγυο νομιμότητας : P

 

Εσύ πάλι αν παίσεις σε κάνα Evander Holyfield μην του μιλήσεις τόσο ευγενικά όπως αυτός ; )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Διασταυρωση με στοπ 9 η ωρα το βραδυ, σταματω, κοιταω δεξια κοιταω αριστερα κανεις, κανω να ξεκινησω και με την ακρη του ματιου βλεπω ενα μαυρο ογκο να ερχεται απο τα δεξια με 30-40 χλμ, στα φρενα εγω περναει απο μπροστα μου στο μισο μετρο ενα πατινι ηλεκτρικο χωρις φωτα και χωρις ανακλαστικο γιλεκο. Του κατεβαζω τα κλασικα καντηλια απο το παταρι σταματα στα 10 μετρα γυρναει "σοβαρα τωρα ? εχω προτεραιότητα..." 

 

Για να μην αρχισω να αραδιαζω νομους, οσοι κινειστε με πατινια σε δρομους, νυχτα, καλο ειναι να παιρνετε μετρα προφυλαξης οπως κρανος, φωτα και γιλεκο.

Το να βρεθεις κολλημενος σαν χαλκομανια επανω σε κανενα αμαξι ειναι θεμα δευτερολεπτων,... επισης εκει στην τροχαια για δειτε το θεμα λιγο ποιο σοβαρα.

 

%CE%BA%CE%BF%CE%BA%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Διασταυρωση με στοπ 9 η ωρα το βραδυ, σταματω, κοιταω δεξια κοιταω αριστερα κανεις, κανω να ξεκινησω και με την ακρη του ματιου βλεπω ενα μαυρο ογκο να ερχεται απο τα δεξια με 30-40 χλμ, στα φρενα εγω περναει απο μπροστα μου στο μισο μετρο ενα πατινι ηλεκτρικο χωρις φωτα και χωρις ανακλαστικο γιλεκο. Του κατεβαζω τα κλασικα καντηλια απο το παταρι σταματα στα 10 μετρα γυρναει "σοβαρα τωρα ? εχω προτεραιότητα..." 

 

Για να μην αρχισω να αραδιαζω νομους, οσοι κινειστε με πατινια σε δρομους, νυχτα, καλο ειναι να παιρνετε μετρα προφυλαξης οπως κρανος, φωτα και γιλεκο.

Το να βρεθεις κολλημενος σαν χαλκομανια επανω σε κανενα αμαξι ειναι θεμα δευτερολεπτων,... επισης εκει στην τροχαια για δειτε το θεμα λιγο ποιο σοβαρα.

Και δε ξεκιναγες?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Χθες επιτέλους τελείωσα με τον προγραμματισμό του αυτοκινήτου. 

Παρακάτω ένα από τα πολλά πατηματα (περίπου 50) που έγιναν πάνω στο δυναμόμετρο κατά τη διάρκεια του tuning.

 

 

Το αμάξι πήγε καλά και έβγαλε τελικά περίπου 1010 άλογα και νομίζω γύρω στα 110 κιλά ροπή, στο μοτέρ πάντα.

 

 

Ω να σ γ..........

Άντε βγάλτο και στον δρόμο να μας φύγουν τα @@...

Να το χαίρεσαι!!!!!!!!

  • Like 3
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Χθες επιτέλους τελείωσα με τον προγραμματισμό του αυτοκινήτου. 

Παρακάτω ένα από τα πολλά πατηματα (περίπου 50) που έγιναν πάνω στο δυναμόμετρο κατά τη διάρκεια του tuning.

 

 

Το αμάξι πήγε καλά και έβγαλε τελικά περίπου 1010 άλογα και νομίζω γύρω στα 110 κιλά ροπή, στο μοτέρ πάντα.

 Εξωπραγματική δύναμη για sedan. Η μετάδοση θα αντέξει;

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

Χθες επιτέλους τελείωσα με τον προγραμματισμό του αυτοκινήτου. 

Παρακάτω ένα από τα πολλά πατηματα (περίπου 50) που έγιναν πάνω στο δυναμόμετρο κατά τη διάρκεια του tuning.

 

 

Το αμάξι πήγε καλά και έβγαλε τελικά περίπου 1010 άλογα και νομίζω γύρω στα 110 κιλά ροπή, στο μοτέρ πάντα.

 

Εξαιρετικο ! Τι ροπη εβγαλε?  Εχεις καπου την καμπυλη να την δω? (ισως και να την παιξω κιολας...χαχαχ)

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.