Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

7 minutes ago, jax7480 said:

Δεν έχω σκοπό να πάω σε SUV και ο λόγος είναι πως είμαι σίγουρος πως μετά από λίγο καιρό θα θέλω να το αλλάξω. Αλλιώς έχω βρει πολύ καλή ευκαιρία για το Audi Q7 etron. 

Πάνε Στοκχόλμη οι τιμές είναι πολύ πιο φτηνές σε σύγκριση με Όσλο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Καλημερααα

IMG_20180410_043248.jpg

 

Με τυφλώνεις και δεν είναι από την ταχύτητα .... :p

 

Στα πόσα τερματίζει ? Εμένα σε μικρή κατηφόρα ξεπερνά τα 205 -210 , αν βγάλεις και το σφάλμα του κοντέρ, έρχεσαι στα 190-195.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, f117 said:

Καλημερααα

IMG_20180410_043248.jpg

 

Εγώ που έχω 150 στις 4000 rpm θαμπώνομαι από την αιθαλομίχλη της πετρελαιίλας! :p 

Πώς είναι από κατανάλωση στα 180?

Έγινε επεξεργασία από sotiris
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2018 at 11:23 PM, jax7480 said:

100 με 130 χιλιάδες δεν παίζει να κάνω σε 5ετια αλλά σίγουρα καμία 75 θα τα κάνω.

Όπως είπα θα δω σίγουρα και ένα Panamera Turbo. Είδα σήμερα ένα 4S σε μια αντιπροσωπία από τύχη. Έκατσα, το έβαλα και μπροστά. Καλά τι ήχος και τι καθισματαρες έχει το Porsche... πολύ μπροστά σε σχέση με το S8.

Τώρα για τα BMW που είπε ο φίλος παραπάνω, αν και την BMW δεν την γουστάρω σαν εταιρεία, γλυκοκοιτουσα και ένα M6 Grand Coupe.  Αλλά εντάξει ο σχεδιαστής του εσωτερικού πρέπει απλά να μαστιγωθει σε δημόσιο χώρο. Μέσα το αυτοκίνητο δεν μου άρεσε καθόλου. Ενώ από έξω είναι κούκλα μέσα, για τα δικα μου γούστα, δεν είναι όμορφο. Βέβαια περί ορέξεως...

 

Αυτό που είχες (A8 4.2 diesel δεν είναι?) γιατί να το αλλάξεις? 

Αν θες για οικογενειακή χρήση μάλλον καλύτερα να κοιτάξεις κάποιο station στο οποίο θα μπορείς να χωράς τα καρότσια που θες πιο άνετα.

 

Τώρα αν είναι γενικού ενδιαφέροντος η ερώτηση, porsche από εμένα. Θα χαίρεσαι το εσωτερικό της. Επίσης ακόμη και τα ίδια χρήματα που βγάζεις εκεί να τα δήλωνες Ελλάδα, μάλλον δεν θα μπορούσες να καλύψεις το τεκμήριό της :p:p Οπότε λες πήρες κάτι που δεν θα μπορούσες να το πάρεις Ελλάδα και δικαιολογείς λίγο ακόμη την απουσία ήλιου :) 

 

Τώρα σε γενικότερα καγκουρέ αυτοκίνητα με την προβιά του οικογενειακού, προσωπική επιλογή θα ήταν μια M5 με τον V10, καθαρά και μόνο για τον ήχο (έβγαινε και σε station). Αλλά από προβλήματα είχαν ακουστεί αρκετά οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να μπλέξεις με κάτι τόσο παλιό (έβγαινε 2005-2010, οπότε μόνο αν βρεις κάποια από τις τελευταίες).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Θες να πατήσουμε μαζί το Σάββατο ή την Κυριακή;

 

πριν 25 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι! με τι εσύ?? 

 

πριν 14 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Με το αμάξι μου.

 

9b3.png

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Στο χωριο παρκαρε ενας το αυτοκίνητο για ωρα μπροστά στο σπίτι μας οπου υπάρχει πινακίδα και κίτρινη θέση για ανάπηρους γιατι δεν το ειδε!!! ( εκλεισε και το μεγαλύτερο κομματι της σκαλας)

 

Εριξα ενα καντιλι και 3 λόγια στο τύπο μπροστά στη γυναίκα  και το παιδί του.

Worth it

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sotiris said:

 

Αυτό που είχες (A8 4.2 diesel δεν είναι?) γιατί να το αλλάξεις? 

Αν θες για οικογενειακή χρήση μάλλον καλύτερα να κοιτάξεις κάποιο station στο οποίο θα μπορείς να χωράς τα καρότσια που θες πιο άνετα.

 

Πάλιωσε. 13 ετών αυτοκίνητο και άρχισε να βγάζει. Έχει και χιλιόμετρα αρκετά (259.000) και επειδή είναι τίγκα στα ηλεκτρονικά σίγουρα θα βγάλει και άλλα εκτός από τα πρόσφατα (αερανάρτηση, δαγκάνα χειρόφρενου). Βρήκα καλή τιμή να το δώσω χωρίς να το επισκευάσω οπότε είπα ευκαιρία είναι να πάρουμε κάτι καλό. Έχασα 5.000€ σε 3 χρόνια που το είχα. Το ευχαριστήθηκα, με εξυπηρέτησε καλά, ανεβοκατέβηκα και Όσλο-Ελλάδα. Καλοσυντηρημένο ήταν από εμένα αλλά όταν αρχίζουν τα χοντρά, εδώ ειδικά, το ξεφορτώνεσαι και ας ασχοληθεί ο επόμενος. Μαντράς βασικά μου το παίρνει και μάλλον θα το πουλήσουν κομμάτια για να βγάλουν περισσότερα.

 

Το μόνο station που θα κοιτούσα είναι το RS6 το τελευταίο αλλά είναι εκτός budget.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.