Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

On 2/4/2018 at 1:05 AM, and64 said:

Αυτά βέβαια γίνονται και στις καλύτερες οικογένειες ενίοτε (βλ ferrari που στις 360 οι διακόπτες είναι φτιαγμένοι απο κάποιο ελλεινό πλαστικό στην ίδια γραμμή παραγωγής με κανα seicento, που με τον καιρό γίνεται κολλώδες και θέλουν ολοι άλλαγμα!!:hehe:

 

Υπάρχει όντως θέμα στα ακριβά ιταλικά, στο fiat stilo, alfa 147 166 etc. πολυμερίζονται τα μαλακά πλαστικά στα 10+ χρόνια.

Αυτό είναι μια επίστρωση που δίνει την αίσθηση του μαλακού - ποιοτικού.

Στο Punto που είναι φτηνή κατασκευή και δεν ήθελαν τέτοια αίσθηση, είναι σαν καινούρια τα πλαστικά μέσα!

 

Δεν πιστεύω ότι το έκαναν για κόστος, απλά δεν ήξεραν ότι στα 10+ χρόνια θα χαλάσει. Δηλαδή αμφιβάλλω ότι τσιγγουνεύτηκαν τα κουμπιά στην 360 μόντενα και όχι στο punto :p 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotiris said:

Δεν πιστεύω ότι το έκαναν για κόστος, απλά δεν ήξεραν ότι στα 10+ χρόνια θα χαλάσει. Δηλαδή αμφιβάλλω ότι τσιγγουνεύτηκαν τα κουμπιά στην 360 μόντενα και όχι στο punto :p 

 

:hehe: και γω ετσι θέλω να πιστεύω!

 

5 hours ago, Nickzzz said:

Το διάγραμμα του νέου κινητήρα της Toyota που συζητάγατε τις προηγούμενες ημέρες.

 

tq.thumb.png.7c216a81a37c2ce1a2e4ee57ee2823a3.png

 

Κλασική ατμόσφαιρα, η ροπή κορυφώνεται ενοχλητικά ψηλά για νορμάλ αυτοκίνητο (πόσο μάλλον για suv) και επειδή δεν έχει πολλά κυβικά κάτω απο τη max ροπη τα νούμερα δε τα λες και καλά...

 

Πάμε γι άλλα! 

Έγινε επεξεργασία από and64
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..
Σε ποιον μαστορα θα πρεπει να παω το καρο μου γιατι απο τοτε που ανοιχτηκε η καμπινα εσωτερικα, εχουν αρχισει τα τριξιματα και με ενοχλει απιστευτα.
Εχω εντωπισει το σημειο που τριζει το οποιο αν το πιεσω λιγο σταματαει ο θορυβος.
Ξερουμε κανεναν;
Chevrolet laccetti.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

@adpanos είσαι σίγουρα στο σωστό θέμα; Παίρνουν κάνα στόλο Auris με leasing οι ΕΔ; :D

 

 

Είχα δυο θέματα ανοικτά σε διαφορετικες καρτέλες και  κάπου το έχασα ... :amen:

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, f117 said:


Ρε...καρναβαλο θα κανω το αμαξι μου; :p

@Simon Το σημειο ειναι στη θεση του συνοδηγου στο ταμπλο πανω προς το παρμπριζ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Να ρωτησω..
Σε ποιον μαστορα θα πρεπει να παω το καρο μου γιατι απο τοτε που ανοιχτηκε η καμπινα εσωτερικα, εχουν αρχισει τα τριξιματα και με ενοχλει απιστευτα.
Εχω εντωπισει το σημειο που τριζει το οποιο αν το πιεσω λιγο σταματαει ο θορυβος.
Ξερουμε κανεναν;
Chevrolet laccetti.

 

 

Όταν λες ότι ανοίχτηκε η καμπίνα, εσωτερικά, τι εννοείς ?

 

Αυτά τα πράγματα δεν τα φτιάχνει μάστορας ....

Οι μάστορες μόνο τα χαλάνε .........

 

 

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να μπει αφρωδης ταινια στο σημειο (εννοειται χωρις να φαινεται) ειναι η καλυτερη λυση. Αλλιως, αν ειναι καποια ενωση ριξε λιγο λιπαντικο σπρει. Γενικα θα απεφευγα να το λυσω το ταμπλο επειδη αυτο μαλλον θα δημιουργησει πιο πολλα προβληματα απο οσα θα λυσει.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν προηγουμένως έχει λυθεί το ταμπλό, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα κάτι να έχει σπάσει κατά το λύσιμο ....

 

Στο δικό μου που το έλυσα ολόκληρο, όπου είχε βάλει χέρι μάστορας, υπήρχε και κάτι σπασμένο . Κάποια βασούλα, κάποιο κλιψάκι  κ.λ.π.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.