Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Για να μιλήσουμε Ελληνικά, κάτι τέτοιο εννοείς -> http://portable.generatorguide.net/avr.html
 

Συμβαίνει συχνά ? 

 

Θυμάμαι θετικά σχόλια απο κατόχους μοτοσυκλετών που έκαναν την αλλαγή 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Thresh86 έγραψε:

Για να μιλήσουμε Ελληνικά, κάτι τέτοιο εννοείς -> Automatic Voltage Regulator (AVR) for Generators
 

Συμβαίνει συχνά ? 

 

Θυμάμαι θετικά σχόλια απο κατόχους μοτοσυκλετών που έκαναν την αλλαγή 

Ναι

Σπάνια αλλα είναι ζαριά

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2018 at 9:53 AM, GriGaS said:

Το αυτοκίνητο είναι 8 ετών με κάπου 65.000 χλμ. Πλήρη εγγύηση 3 ετη και άλλα 3 για μηχανικά μέρη από την αντιπροσωπία.

 

Τώρα που το θυμήθηκα στα 3 έτη παρά 1 ημέρα αλλάχθηκε η μπαταρία εντός εγγύησης. Μετά από 4μιση χρόνια άλλαξα πάλι μπαταρία. 120 ευρώ κάνει λόγω start/stop.

 

Έχεις πολύ λίγα χιλιόμετρα! Το punto στα 6 χρόνια που το πήρα είχε 60.000 κμ και δεν είχε βγάλει σχεδόν τίποτα (αντίστοιχα με τα δικά σου).

Μετά τα 150κ αρχίζουν τα προβλήματα, ειδικά όταν συνδυάζονται με την παλαιότητα (>10 χρόνια).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Τι κόλλημα έχουν φάει στα καινούργια τα γρήγορα και αναπαράγουν τον ήχο του κινητήρα από τα ηχεία......... :tomato:

 

να έμεναν μόνο εκεί ...

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα ψηθεί να πάρω Osram Night breaker Laser για το yaris, αλλά μετά διάβασα πως αντέχουν 200-300 ώρες. Τις είχα βρει κάπου 25 ευρώ στο αμαζον. Μετά είπα να πάρω Osram Ultra Life στα 15. Κάτι δε μου καθόταν καλά όμως οπότε παρήγγειλα από τον Καφκα ένα ζευγάρι απλές Osram με 4.30 ευρώ... 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος rory έγραψε:

Τα δυο συρματόσχοινα που εχει για ασφάλεια στο 5 λεπτο παιζει να τον κράτησαν κατω και να γλίτωσε καμιά τούμπα.

 

Δεν γίνεται αυτό, θα έπρεπε να είναι αγγυρωμένα ανά 10 μέτρα. Έτσι που είναι πιασμένα στην κορυφή και στην αρχή  έχουν τεράστια ελαστικότητα.  Πρέπει να κλειδώνουν χειροκίνητα  οι χαλκάδες από κάτω στην δύσκολη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, GriGaS said:

Είχα ψηθεί να πάρω Osram Night breaker Laser για το yaris, αλλά μετά διάβασα πως αντέχουν 200-300 ώρες. Τις είχα βρει κάπου 25 ευρώ στο αμαζον. Μετά είπα να πάρω Osram Ultra Life στα 15. Κάτι δε μου καθόταν καλά όμως οπότε παρήγγειλα από τον Καφκα ένα ζευγάρι απλές Osram με 4.30 ευρώ... 

 

Ισχύει οτι οι Night braker έχουν πολύ μικρό lifespan, τις είχα στο άλλο που δν έχει xenon και καιγόντουσαν συνεχώς

 

Όμως έχουν αρκετά πιο λευκό και δυνατό φως! 

Link to comment
Share on other sites

Η πτώση φωτεινότητας οφείλεται σε φθορά του νήματος λόγω χρήσης; Έχω την εντύπωση πως μετά από χρόνια η μεγάλη σκάλα είναι όπως την πρώτη μέρα, αλλά τα πορείας  μεσαία μου φαίνεται πως έχουν πέσει αισθητά... 

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GriGaS said:

Η πτώση φωτεινότητας οφείλεται σε φθορά του νήματος λόγω χρήσης; Έχω την εντύπωση πως μετά από χρόνια η μεγάλη σκάλα είναι όπως την πρώτη μέρα, αλλά τα πορείας μου φαίνεται πως έχουν πέσει αισθητά... 

 

Ναι και σε αυτό. Oι nightbreaker στη μεγάλη σκάλα (Η1 λάμπες) παρότι το αυτοκίνητο κάνει συχνά βραδινά ταξίδια δεν κάηκαν ποτέ, ζουν ακόμα 4 χρόνια+ από τότε που είχαν μπει :hehe:

Έγινε επεξεργασία από and64
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.