Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Μολις καλεσα Kosmocar. Θα κανουν εναν ελεγχο για το αμαξι μου  βαση πινακιδας και αρ κινητηρα και θα με καλεσουν.

 

Ποσο θελω να μου πουν οτι καλυπτεται -κατι-.....  Απο το πρωι εχω φρικαρει με αυτο

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο στα μισά λεφτά, μπορεί και λιγότερο. Μην ασχολείστε με καινούργια, ειδικά από αντιπροσωπείες άμα δε παίζει θέμα με εγγύηση κάτι.

PS: Μεταφέρθηκαν στο αυτοκίνηση μιας και απ' ότι βλέπω θα τραβήξει η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, YDinopoulos said:
Προβλημα στο Mechatronic & αλλαγη δισκακια σε Golf mk6 DSG
 
2.100 € .... Πονος.....:(

 

Ouch!! :OO:  Και χτές άλλαξα βαλβολίνες στο dsg και το σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να κάτσει κάτι τέτοιο...

 

Πόσα χλμ έχεις; Αλλαγές σε βαλβολίνες/φιλτράκι είχαν γίνει;

 

@UltraB μεταχειρισμένο οκ ναι αλλά ποιός σου λέει οτι θα δουλεύει άψογα; Μόνο το ανέβα κατέβα και να το γεμίσεις βαλβολίνες πάει 300-400 για πλάκα

Έγινε επεξεργασία από and64
Link to comment
Share on other sites

125 χιλ χλμ. 

 

Αλλαγες ειχαν γινει στα 80κατι.

 

Mechatronic δεν υπαρχει 2ο χερι. Πολυδισκο ναι, αλλα χωρις εγγυηση. Τουλαχιστον τωρα οτι γινει, θα εχω 2 χρονια το κεφαλι ησυχο.

Τουλαχιστον εγινε κ ενας δευτερος ελεγχος για το θεμα καδενας, και ευτυχως ειχε αλλαχτει σε παλαιοτερι σερβις τζαμπε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, YDinopoulos said:

125 χιλ χλμ. 

 

Αλλαγες ειχαν γινει στα 80κατι.

 

Mechatronic δεν υπαρχει 2ο χερι. Πολυδισκο ναι, αλλα χωρις εγγυηση. Τουλαχιστον τωρα οτι γινει, θα εχω 2 χρονια το κεφαλι ησυχο.

Τουλαχιστον εγινε κ ενας δευτερος ελεγχος για το θεμα καδενας, και ευτυχως ειχε αλλαχτει σε παλαιοτερι σερβις τζαμπε.

 

Ωπα λάθος, εσύ έχεις το 7αρι κιβώτιο, που είναι ξηρό οπότε δεν έχει την ίδια διαδικασία με το δικό μου...

 

Όπως και να χει...περαστικά! Θα σου το καλύψουν τελικά;

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλβολινες ειχαν αλλαχτει το 2015 απο τον προηγουμενο. 

 

Δυστυχως οχι. Απλα μετα απο κλαμα, Εγινε εκπτωση απο 15% σε 30%, το οποιο ειναι κατι, οποτε παμε κατι λιγοτερο απο 1800. 

 

 

  • Sad 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, YDinopoulos said:

Βαλβολινες ειχαν αλλαχτει το 2015 απο τον προηγουμενο. 

 

Δυστυχως οχι. Απλα μετα απο κλαμα, Εγινε εκπτωση απο 15% σε 30%, το οποιο ειναι κατι, οποτε παμε κατι λιγοτερο απο 1800. 

 

 

 

χμμ..θα ρωτούσα και αλλού! Θυμάμαι στα vwclub sciroccoclub που γινόταν χαμός με τα κιβώτια, οτι το περνούσαν τελικά σε κάποια μορφή "εγγύησης" και πλήρωνες κάτι ψιλα εργατικά, κάπου 200 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Τα διαβασα ΟΛΑ.  Εκει ηταν σχετικα κοντα στις ληξεις των εγγυησεων (1-2 χρονια).

Εγω ειμαι 5+

 

Aν ήταν Toyota θα ήταν ακόμα εντός εγγύησης :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη το λες. Το δικό μου όταν ακόμα ήταν κάτω του ενός έτους και με λιγότερα από 10κ χιλιόμετρα, άρχισε σε κάποιες περιπτώσεις να χάνει την υποβοήθηση του τιμονιού. Μου είπαν ότι ήταν το εγκεφαλάκι του ηλεκτρικού τιμονιού και φυσικά το άλλαξαν δωρεάν. Κάπως έτσι τέτοια εποχή το 2016 που το αυτοκίνητο έκλεινε τα 6 χρόνια προβληματίστηκα αρκετά για το εάν θα αγόραζα την 2ετή επέκταση εγγύησης. Δε θυμάμαι πόσο ακριβώς κόστιζε, θυμάμαι όμως πως κατέληξα πως οι πιθανότητες να βγάλει βλάβη που να δικαιολογεί την αγορά της είναι μικρές. Μένει να φτάσουμε λοιπόν 1/3/2018 για να δούμε εάν επέλεξα σωστά :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.