Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

On 12/4/2017 at 6:57 ΠΜ, το μέλος f117 έγραψε:

 

Πιο δυνατό και ακούγεται και καλύτερα...περιμένω να περάσει το πάσχα για να το πάω για δυναμομέτρηση... οσο για την κατανάλωση άμα το πατήσεις θα κάψει σαφώς περισσότερα από οτι πρίν...αρκετά περισσότερα...άμα το πας χαλαρά στα ίδια είσαι με βία λίγο πιο κάτω........ έχεις yarouba? άμα δεις το racechip ανάμεσα σε άλλα επώνυμα είναι το πιο καλύτερο-αποδοτικό με βάση συγκριτικά που είχανε κάνει περιοδικά του χώρου...θα ψάξω να βρώ και θα ποστάρω ........... http://www.racechip-usa.com/media/racechip_review.pdf και ένα ακόμα περιοδικό

Μπαίνει μόνο σε diesel αυτο; Σε ενα καινούργιο opel corsa diesel 1.3 που έχω μπορεί να περαστεί; Έχει εδώ στο Ελλαντα κανενα μαγαζι να περασω να ενημερωθω;

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος KostasNK έγραψε:

Μπαίνει μόνο σε diesel αυτο; Σε ενα καινούργιο opel corsa diesel 1.3 που έχω μπορεί να περαστεί; Έχει εδώ στο Ελλαντα κανενα μαγαζι να περασω να ενημερωθω;

https://www.racechip.eu/shop/opel/corsa-e-from-2014/1-3-cdti-1248ccm-95hp-70kw-200nm.html

 

https://streetandcircuit.gr/chip-tuning-street-circuit-racechip-chip-tuning-box-c-187954.html Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

To τράβηξα λίγο το σχοινάκι σήμερα και ζήτησα από την Tesla το αυτοκίνητο για ένα ΣΚ. O πωλητής είπε πως θα μιλήσει με τον manager του και θα μου δώσει απάντηση από Δευτέρα.

Έχω συνάδελφο που το έχει κάνει και το πήρε για 3ημερο.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jax7480 said:

...

 

Το αυτοκίνητο για τα δικά μου δεδομένα έχει τα πάντα και κάνει τα πάντα. Από δύναμη μέχρι αυτόματο πιλότο. Δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται κανείς για να το αποκτήσει (εκτός από τα 145.000€ περίπου που κοστίζει).

 

Το Νορβηγία Ελλάδα θα το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Τί ήχος!

 

Το προπερασμένο Σαββατοκύριακο είχα για 2 μέρες μια 118i F20 1500 κυβικά 3κύλινδρη τούρμπο ( B38B15 ) βενζίνη 136 άλογα, 22 κιλά ροπή πεντάπορτη. Σαν οδηγική συμπεριφορά μου άρεσε. Η κρεμαγιέρα αρκετά γρήγορη και η ανάρτηση σπορ, που επέτρεπαν σβέλτες αλλαγές κατεύθυνσης. Η κατανάλωση υψηλή για τον κινητήρα. Εθνική οδό ταξίδι με 120-140 δεν έπεσε κάτω από 8 λίτρα στα 100 με cruise control και 8,3 χωρίς (τιμές board computer).

75 ευρώ (50 λίτρα) βενζίνη συνολικά για 550 χιλιόμετρα, τα 480 εθνική οδό, τα υπόλοιπα στην πόλη. Στη πόλη είδα και 12 λ/100χμ.

 

Μέσα στην πόλη είχε μέτρια έως ικανοποιητική επιτάχυνση. Η τελική στην εθνική οδό δεν με ικανοποίησε. Ψηλά, το μοτέρ ψόφαγε.

Η θέση οδήγησης, αν και με πολλές ρυθμίσεις, δεν με ικανοποίησε. Συνέχεια έψαχνα να τη βελτιώσω και όλο και κάτι με χάλαγε.

Γενικά σαν αυτοκίνητο, πολύ καλύτερο από την 320ed F30 1600 τούρμπο βενζίνη, κι ας έχει λιγότερη δύναμη.

 

005_1312.thumb.jpg.d2c897b3875547cb79a08047e436d203.jpg

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2017 at 11:12 ΠΜ, το μέλος f117 έγραψε:

 

Το κακό είναι οτι δεν βλέπω να έχει κατάστημα εδω στην Ελλάδα να στο εκγαταστήσει και να έχεις και support. Αν γίνει κάτι τρέχα γύρευε...

Το corsa με +29Hp και +53Nm θα πετάει βέβαια. Κατα πόσο είναι safe αυτοί οι εγκέφαλοι και πώς λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.