Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

15 hours ago, konnos said:

Δεν παίζει αυτό που λες, τα είχες ρυθμισμένα λάθος και μια παραμικρή απόκλιση προς τα πάνω θα ρίχνει τη δέσμη στα μάτια των απέναντι.

Πάντα τα ρυθμίζω τα φώτα, τα είχα σωστά ρυθμισμένα. Απλά είναι λάθος τα φανάρια για ξένον, για ξένον θες projector lens με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.

Τώρα για μικρορύθμιση προφανώς δεν μπορείς να την κάνεις εν κινήσει, αλλά αμφιβάλλω και το αυτόματο σύστημα που έχουν τα xenon για το πόσο γρήγορα τα ρυθμίζει.

 

16 hours ago, f117 said:

 

 

οι White vision λένε 450 ώρες

Αν ισχύουν οι 450 ώρες δεν είναι λίγες, από τη στιγμή που μιλάμε για χρήση νύχτα. Εμένα το αυτοκίνητο μηδενίζει το trip κάθε 100 ώρες, και στις 100 ώρες είχα 5500 χιλιόμετρα περίπου. Άρα 450 ώρες με όλη την ώρα ανοιχτά τα φώτα είναι περίπου 20.000 κμ. Βάλε ότι λογικά τουλάχιστον τα 2/3 θα οδηγάς μέρα (όσον αφορά την ώρα οδήγησης), υπολογίζω 50-60000 κμ. Άρα 3 χρόνια με 20κ το χρόνο και έντονη χρήση. Δεν είναι πολλά, στο 309 δεν πρέπει να μου είχε καεί ποτέ λάμπα με 23 χρόνια και 135000 κμ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Πώς μετράτε τις ώρες που έχουν λειτουργήσει οι λάμπες σας;

Υπολογίζω.... κάθε μέρα πάω δουλειά με φώτα το πρωί ....25 λεπτά... το βράδυ να πάω στο κορίτσι 40 λεπτά....25 λεπτά να γυρίσω.... αυτά μέχρι να αλλάξει η ώρα... μετά μπορεί το 40λεπτο να εξαφανιστεί γιατί θα έχει φώς.... τα άλλα όμως μένουν... άρα... 6 μήνες έτσι...και 6 μήνες 30 δουλειά και 25 γύρνα από τη γυναίκα .... 273 ώρες και 167 ώρες αντίστοιχα... πάμε 440 το χρόνο περίπου (αν βάλεις σκ δεν πάω δουλειά αλλά καμια βόλτα... εκει είμαστε περίπου)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Υπολογίζω.... κάθε μέρα πάω δουλειά με φώτα το πρωί ....25 λεπτά... το βράδυ να πάω στο κορίτσι 40 λεπτά....25 λεπτά να γυρίσω.... αυτά μέχρι να αλλάξει η ώρα... μετά μπορεί το 40λεπτο να εξαφανιστεί γιατί θα έχει φώς.... τα άλλα όμως μένουν... άρα... 6 μήνες έτσι...και 6 μήνες 30 δουλειά και 25 γύρνα από τη γυναίκα .... 273 ώρες και 167 ώρες αντίστοιχα... πάμε 440 το χρόνο περίπου (αν βάλεις σκ δεν πάω δουλειά αλλά καμια βόλτα... εκει είμαστε περίπου)

Ε παντρέψου και εσύ να ησυχάσεις βρε αδελφάκι μου :hehe: 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

Ε παντρέψου και εσύ να ησυχάσεις βρε αδελφάκι μου :hehe: 

χααχχααχαχαχαχ... και γλιτώνουμε και λάστιχα και πετρέλαια κ σέρβις....   Ρε λες?

 

 

famous-funny-quotes-about-marriage-listening-to-wife-is-like-reading-the-terms-condition-website-understand.jpg

0035ca605725af2ec22b11455f6a5bce.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

να πούμε μπράβο στην μερσεντα;μπράβο στους γονείς για το δώρο η μπράβο που εκαναν κόντρες και σωθηκαν; η μπράβο για την παιδεία;

μακαρι μετα απο αυτο, να καταλάβει και ο γονεας και ο ίδιος οτι δεν ειναι ολα τα αντικείμενα για όλους.

ακου 18 χρονων σκατο μου θελει μερσεντες και κοντρες...

Link to comment
Share on other sites

Σού χω και χειρότερο, παρ'όλο που το άρθρο γράφει C200, αυτό που δείχνει στο video ίσως είναι το AMG με 360 άλογα και τετρακίνηση :p 

 

Τείνω να πιστεύω ότι όσο πιο υποανάπτυκτη είναι μια χώρα, τόσα πιο πολλούς κάγκουρες έχει. Και όσο πιο χαλαροί είναι οι νόμοι, τόσο ευκολότερα βλέπουμε τέτοια φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sotiris said:

ΠΩ!!! ρε φιλε γαματο τουνελ για κοντρες!!!!

μισο λεπτο να βαλω παλι την ποδια μου γιατι ερχονται οι φυλακες!!!! :hehe:

471343e068ea5943234e99cc864153a8.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει γινει μια συζητηση για τα ελαστικα, να πω οτι μονο την τελευταια εβδομαδα εχω δει δυο ακινητοποιημενα στον κηφισσο απο διαλυμενο λαστιχο (το ενα επιβατικο). Εκτος απο αυτα που εχω δει με τα ματια μου live κατα καιρους. Βαζω και αυτη τη φωτο, ειναι σημερινη απο ενα maverick της γειτονιας που κυκλοφορει καθημερινα.

1.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2017 at 11:27 PM, cna said:

δεν επαρκεί ο μέσος χρόνος αντίδρασης ούτε του νωτιαίου μυελού (νομίζω είναι λίγο πάνω από 1 sec).

Τί είναι αυτό τώρα; Τί εννοείς; Πρώτη φορά το ακούω και σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει.

Αυτό το παραπάνω λάστιχο είναι για πέταμα. Μήπως να ενημέρωνες την αστυνομία; Αυτός που το έχει, έχει επικίνδυνο όχημα, αν το κυκλοφορεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, PetrosD said:

Τί είναι αυτό τώρα; Τί εννοείς; Πρώτη φορά το ακούω και σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει.

Εννοώ ότι εάν τρέχεις με 250χλμ/ω και σου πεταχτεί κάτι στα 70 μέτρα μέχρι να πατήσεις το φρένο θα έχεις περάσει από πάνω του...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, PetrosD said:

Τί είναι αυτό τώρα; Τί εννοείς; Πρώτη φορά το ακούω και σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει.

Αυτό το παραπάνω λάστιχο είναι για πέταμα. Μήπως να ενημέρωνες την αστυνομία; Αυτός που το έχει, έχει επικίνδυνο όχημα, αν το κυκλοφορεί.

Και ειμαι σιγουρος πως στο κτεο θα περασε με σχολιο : χρηζει αλλαγη ελαστικων.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.