Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

έχοντας οδηγήσει 4-5 dieselakia τελευταία (από citroen c4, peugeot 308, golf, astra ως και qashqai ) να πω την φτωχή -ερασιτεχνική μου αποψη ότι την καλύτερη αίσθηση την είχα με το astra 1600 στα 135 άλογα...το αμάξι φυσάει ... βγήκε και αυτοκίνητο της χρονιάς 2016 (όχι ότι λέει κάτι αυτό) αλλά νομίζω ότι στην κατηγορία του έχει ξεκάθαρη υπεροχή (κινητήρας, εμφάνιση και χώρος επιβατών)... Υστερεί στον χώρο αποσκευών αλλά οκ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το 308 με τι κινητήρα; Απ όλα όσα είπες πιο είχε την καλύτερη οδηγική συμπεριφορά; Διαβάζω ότι το Astra (K) κάνει παπάδες στη τιμή που παίζει, από κινητήρα, οδηγική συμπεριφορά, εξοπλισμό, τα πάντα. Χαίρομαι που βλέπω κόσμο να το προτιμάει. Έχω δει σχετικά αρκετά στο δρόμο και άλλα 2-3 να πηγαίνουν στην αντιπροσωπεία προς παράδοση, αρκετά θα έλεγα για το Ηράκλειο, πόσο μάλλον όταν έχει κυκλοφορήσει μερικούς μήνες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οδήγησα το peugeot 308 allure 1.6 (115 hp).

Test drive έκανα σε astra dynamic [όχι την biturbo των 160 αλόγων ] 

εγώ πάλι δεν το βλέπω ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝ.ΑΤΤΙΚΗ  & ΒΠ .... ίσως επειδή υπήρχαν αμφιβολίες για την επέκταση του μέτρου της απόσυρσης και είχε παγώσει το θέμα.

Εχω δει της αντιπροσωπίας, το test drive και άλλα 3-4 στον δρόμο... Οδηγώντας το μου άφησε τις καλυτερες εντυπώσεις  στα ρεπρίζ, στα φρένα, στις ταχύτητες (manual 6ταχυτο οδήγησα -- οι 3 πρώτες σχέσεις είναι κοντές-τις αλλάζεις για πλάκα).

Απ'την άλλη δεν το λες και φθηνό για την κατηγορία του [εκδοση excellence στα 22300]...Παίζει με το GOLF μαζί και τα άλλα ακολουθούν (peugeot, focus, civic, auris, pulsar, c4 )...

Δεν βλέπω κανέναν λόγo να προτιμήσει κάποιος GOLF. 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε forum της εταιρίας (όχι official), χρήστης που αγόρασε το Biturbo λέει τα καλύτερα, όπως και όσοι το έχουν κάνει test drive.

Επίσης διάβασα ότι παίζει έκδοση με διαφορετικό σύνδεσμο πίσω που πατάει ακόμα καλύτερα.

 

Φθηνό όπως λες δεν είναι, αλλά επειδή το έχω δει από κοντά δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα κανένα τους.

Είναι πραγματικά ένα αυτοκίνητο που προσφέρει τα πάντα και προσωπικά αν αγόραζα σήμερα αυτοκίνητο, θα ήταν στις πρώτες μου επιλογές.

 

Επίσης πολύ ωραίο μου φάνηκε και το Mokka που είδα πριν μερικές μέρες περνώντας από την αντιπροσωπεία να το παραλαμβάνει μια γυναίκα :T:

 

Το Biturbo θα είναι τρέλα. Και το καλό είναι ότι δε ξεφεύγει από καθημερινό αμάξι.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Τις βάζεις χωρίς δεύτερη σκέψη :p

 

Άμα δεν ήταν χαμηλωμένο, θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο. Δε ξέρω γιατί αλλά όσα χαμηλωμένα βλέπω, τα προτιμώ "μαμά".

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος csaris έγραψε:

Με της "μπιπ" το χαβα ο καθενας... :p

 

Nα τις βαλω ή καγκουρευει... work 19x8,5 et25

 

  Hide contents

 

IMHO όχι.... Θες και λίγο σήκωμα νομίζω...

Για δες κι εδώ japan racing ;) (σε μαύρες)

Link to comment
Share on other sites

Δες και σε μαύρο - νίκελ. Δε ξέρω αν του πηγαίνουν αλλά γενικά είναι αρκετά όμορφες. Ο συνδυασμός αυτός δηλαδή.

 

Επίσης όπως είπε και ο @cyberdyne θες ψήλωμα, και στο αισθητικό κομμάτι, δε κάθεται καλά στο μάτι.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια χαρα ψηλος ειμαι απλα ειναι απο μακρια η φωτο κ φαινεται ετσι!

 

Δεν την εχει σε αλλο χρωμα δυστυχως και θελει παραγγελια, ενα διμηνο ευκολα.

 

Νομιζω οτι ειναι λιγο τολμηρος ο συνδυασμος bronze ζαντας και λευκου χρωματος.

 

Ποιοτηκα ειναι αψογη η ζαντα και made in japan, οχι κινεζικο σκουπιδι οπως οι japan racing @cyberdyne! :p

 

Η αλλη που κοιταω ειναι αυτη:

 

oz superturismo lm σε μαυρο.

 

 

 

c63-1.JPG

c63-4.JPG

main (20 of 23).jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, UltraB said:

Όχι αυτή, καλύτερα η προηγούμενη.

Βέβαια παίζει να του πηγαίνει καλύτερα, άμα δεν τις δεις στο αμάξι... :/

Δυστυχως λογω κρισης δεν υπαρχει τιποτα στοκ.

 

Μονο τις work βρηκα στοκ και πηγα και εβαλα τη μια διπλα να δω πως φαινεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.