Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

 

Σεβασμός στον πελάτη

Η απάντηση της εταιρείας δείχνει και τον σεβασμό προς τον πελάτη κάτι που δεν είναι τυχαίο καθώς όλοι γνωρίζουν πως η Nissan Νικ. Ι. Θεοχαράκης Α.Ε δίνει μεγάλη έμφαση στην ικανοποίηση του πελάτη. Όσο για το αυτοκίνητο ενδεχομένως να επισκευαστεί και να χρησιμοποιηθεί από την εταιρεία για προσωπικές της ανάγκες.

 

Αυτό το κομμάτι του άρθρου γιατί το παρέλειψες εσκεμμένα; Και να συμπληρώσω ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως δημοσιογραφικό ή όχημα test drive.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κομμάτι του άρθρου γιατί το παρέλειψες εσκεμμένα; Και να συμπληρώσω ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί ως δημοσιογραφικό ή όχημα test drive. 

Εσκεμμένα; :lol: . Εμένα με ενδιέφερε το γεγονός και η στάση της εταιρίας. Αν εσένα σε ενδιέφερε και ο σχολιασμός του γεγονότος καλά έκανες και τον έβαλες. Από τη στιγμή που βάζω την πηγή, όποιος θέλει μπαίνει και βλέπει όλο το άρθρο. 

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
Link to comment
Share on other sites

1 νεκρός σήμερα στην Nubring (θεατής)

 

παρακάτω βλέπουμε το αυτοκίνητο πως πετάει (είναι στην πρώτη μεγάλη ευθεία μετά τις πρώτες στροφές ... δείτε το βίντεο)

 

 

μπροστά η μούρη έπρεπε να είχε λίγο περισσότερη κλήση

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχτές ερχόμενος από τη πίτα με προσπέρασε EVO υπολογίζω με καμιά 180-200αρα στη γέφυρα της Ροσινιόλ... το περίεργο είναι ότι τον πήγαινε καρότσα ενα τζιποειδές της Lolvo. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο νομίζω θα ήταν αν στην Πεντέλη , στις στροφές

τον πήγαινε καρότσα.

Εξαρτάται το τζιποειδές αλλά για ευθεία έχουμε προτάσεις με

τουλάχιστον 350hp απο Volvo μεριά χωρίς να υπολογίζω

πιθανό γαργάλημα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, XC60 T6 = 304 hp + Polestar = 330hp  + πιθανό γαργάλημα ασφαλείας = 360+

 

Άνετα για ένα στοκ Evo (γελάμε εδώ) ή το πιθανότερο με οδηγό που δεν ήθελε-δεν μπορούσε.

 

Και οι 2 off βέβαια ,για 180-200 στον Κηφισό που μια στραβή να κάτσει θα φτάσεις μέχρι τα 5G του Allοu :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνω. Δύο φορές με το αμάξι της δουλειάς μέσα σε 1 μήνα πάτησα βίδα!! Τα λάστιχα είναι πολύ καλά, έχουν δλδ "τακούνι" - πέλμα. Και τις δύο φορές εκεί καρφώθηκαν οι βίδες. Στα ενδιάμεσα πηγαίνει κανένα χαλίκι. Αλλά σήμερα ήταν το αποκορύφωμα.

Άκουγα στο μπροστά - δεξί λάστιχο ξαφνικά ένα τακ - τακ σαν να είχε αρπάξει το λάστιχο σακούλα και την γυρνούσε. Πήγα στο λάστιχά χωρίς να έχει χάσει αέρα το λάστιχο και χωρίς να ξέρω τι κάνει θόρυβο. Το σήκωσε και βρήκαμε τη....βίδα. Γιατί έκανε τακ - τακ; Γιατί δεν ήταν απλώς καρφωμένη η βίδα, ήταν και η ροδέλα της και προεξείχε αρκετά και ακουγόταν όποτε χτυπούσε στην άσφαλτο !!! Ξυλόβιδα μου φάνηκε...Πέρυσι το καλοκαίρι πάτησα καρφί δύο φορές....Πήρα τώρα ένα κομπρεσέρ αέρα που το βάζεις στον αναπτήρα γιατί φοβήθηκε το μάτι μου. Στον πατέρας μου πέρυσι σε δρόμο κανονικό, κεντρικό στα 30 μέτρα του ξεφούσκωσαν και τα δύο λάστιχα στην πάπια. Ευτυχώς ο άνθρωπος που πήγαινε αργά. Ο λαστιχάς πρέπει να μας κάνει κορνίζα στο μαγαζί :lol:  

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας.

 

μετα την αλλαγη του αισθητηρα λ ξαναναψε το check eng. , το παω μου λεει ειναι ο δευτερος αισθητητρας λ....

 

ξερει κανεις πως λεγεται? γιατι μπαινω στο onparts.gr και δε μπορω να τον βρω.

 

edit: μαλλον ειναι ακριβως ιδιος με τον 1

Έγινε επεξεργασία από performer
Link to comment
Share on other sites

Αν είχα το pc της υπογραφής σου και αντίστοιχο αυτοκίνητο πάνω από 1900κυβικά θα έκανα την καρδιά μου πέτρα για τους υπόλοιπους που τα βγάζουν πέρα με ταμείο ανεργίας και τη σύνταξη του ενός από τους 2 γονείς.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φράγμα αλλά γιατί με τα κυβικά?

Δηλαδή ένα μερτσεντέ 1600 με 15 τούρμπο που κάνει 30 και 40 και 50000 είναι λιγότερο πολυτελές από ένα φίατ 2.5 κυβικά που κάνει 2-3 χιλιάρικα μεταχείρω?

Απλά είναι η εύκολη λύση να βαράς τα κυβικά, λάθος κατ'εμέ, θα έπρεπε να μπαίνει με την αξία πώλησης (ούτε καν την εργοστασιακή γιατί κι εκεί έκαναν κομπίνες).

 

edit:

Αυτό ήθελα να ανεβάσω, την εσωτερική άποψή από το Punto μου με τις τελευταίες μοντίφες που έκανα, δερμάτινο τιμόνι, κονσόλα με CD changer, abarth πλαίσιο λεβιέ κλπ.

 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153203962899173&l=4ea0445f3a

Έγινε επεξεργασία από sotiris
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.