Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 23 ώρες, το μέλος kostas_gs έγραψε:

Ωραια δε λεω ειμαι ασχετος απο ποδηλατο. Χθες ομως πραγματικα ενιωθα τοσο μεγαλη διαφορα με τους τροχους, που δε νομιζω οτι ηταν ιδεα μου ή χαρα μου.

Εχει οντως τοσο μεγαλη διαφορα ρε γαμωτο;;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν πας απο τους βαρύτερους σε ελαφρότερους ναι έχει διαφορά. Άλλαξες και τα κέντρα σωστά? Οπότε βοηθάει και αυτό. Να το χαρείς όσο δεν πάει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hello you guys,

 

Βρισκομαι ακομα σε σταδιο αναζητησης, οπως ειχα αναφερει και σε ενα προηγουμενο ποστ, για ποδηλατο βουνου. Εχω βρει ενα Cube Aim ii 2014 σε λογικη τιμη ~350$. Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι καλο? Μερικα απο τα περφπεριφεριακα ειναι τα εξης:

 

Fork: Santour xct 100mm

Rear derailer: shimano acera

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, slalom said:

Καλο ειναι, να 'ναι μονο το νουμερο σου

Καλημερα το πηρα τελικα μιας και ηταν σε αριστη κατασταση. Η αναρτησουλα ισως χρειαστει αλλαγη, αλλα μια βολτα Υμηττο θα με πισει...

Ευχαριστω!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.sportstracklive.com/track/detail/agras/Cycling/2072261

 

@trendy Με σταματησε η αστυνομία. Ήταν το ασφαλίτικο στο φανάρι και το περνάω από δεξιά και με κόκκινο (ειχε τρελη ορατοτητα και δεν υπηρχε ψυχη)

Ταυτοτητα? Τσου.Κυρηγμα εκει μια ώρα αλλά τελικά με άφησαν :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, l2phile said:

Με σταματησε η αστυνομία. Ήταν το ασφαλίτικο στο φανάρι και το περνάω από δεξιά και με κόκκινο (ειχε τρελη ορατοτητα και δεν υπηρχε ψυχη)

Ταυτοτητα? Τσου.Κυρηγμα εκει μια ώρα αλλά τελικά με άφησαν :D

Αφού δε σου έκαναν και αλκοτέστ πάλι καλά να λες. Αλλά είσαι και εσύ Γκόρτσος, λες και δεν τους βλέπεις τους ντόπιους πώς σταματάνε στα φανάρια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος wrong method έγραψε:

Εκοψαν κλήση... 700 ευρώ σε ποδηλάτη που πέρασε με κόκκινο [εικόνα] | iefimerida.gr

 

έπρεπε να πέσεις σε αυτόν μλκ, να δω τι θα έλεγες :hehe:  

Καλά του έκαναν! Μα τι μ@λ@κες αρθρογραφούν.

" Και αυτό είναι κάτι που έχει προκαλέσει πολλές συζητήσεις, κυρίως  για το ότι οι επιπτώσεις από την παραβίαση του φαναριού από ένα ποδήλατο δεν έχει τις ίδιες επιπτώσεις με την ίδια παραβίαση από ένα μηχανοκίνητο όχημα."

 

Αν πέσουν επάνω στο αυτ/νητο μου ένας ποδηλάτης ή ένας μοτoσυκλετιστής,, και οι δύο μπορεί να πεθάνουν, η θα προκαλέσουν φθορές στο όχημά μου (μάλιστα ο ποδηλάτης δεν έχει ασφάλεια, οπότε τρέχα να αποζημιωθείς). Που είναι η διαφορά;

 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος wrong method έγραψε:

Εκοψαν κλήση... 700 ευρώ σε ποδηλάτη που πέρασε με κόκκινο [εικόνα] | iefimerida.gr

 

έπρεπε να πέσεις σε αυτόν μλκ, να δω τι θα έλεγες :hehe:  

Δε θα σταματαγα ποτέ. Θεωρεισαι πεζός και οτι περνας απο τη διαβαση

Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Ρωτα τον ασφαλιστη σου

"θελω να ασφαλισω το ποδηλατο μου"

δηλ;

 

http://www.snowguide.gr/mountain-bike/item/kodikas-odikis-kykloforias-podilatou

https://www.aig.com.gr/personal/bike-insurance

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πιστέψω ότι τρολάρεις σε ένα τόσο σοβαρό ζήτημα,γιαυτό θα υποθέσω ότι μιλάς σοβαρά...

η θέση είναι άκρως επικίνδυνη για σένα -αλλά βασικά για όλους τους υπολοίπους αφού γράφεις στα παπάκια σου τον ΚΟΚ

φίλε μου με συγχωρείς, αλλά η στάση σου μόνο κακό κάνει στον κόσμο του ποδηλάτου 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να σκεφτω τι θα συμβει σε μενα και σε καποιον αλλον αν περασω με 40χμ/ω ενα κοκκινο φαναρι στην Ποσειδωνος.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.