Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

WWW.CAPITAL.GR

Συμφωνία-απάντηση στην τηλεοπτική πειρατεία που παραμένει ανεξέλεγκτη αναμένεται να ανακοινωθεί ανάμεσα στις δύο...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WWW.ERTNEWS.GR

Μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα στο Παρίσι, καθώς ο τζουντόκα Θεόδωρος Τσελίδης...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.SDNA.GR

Μια εκπληκτική κούρσα έκανε ο Απόστολος Χρήστου στα 200μ. ύπτιο, όπου κατάφερε να πάρει τη 2η...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.SDNA.GR

Εμμανουήλ Καραλής από… χαλκό: ο σπουδαίος Μανόλο με άλμα στα 5.90 στον τελικό του επί κοντώ...

 

 

WWW.SDNA.GR

Ο Αρμάντ Ντουπλάντις, ο αθλητής που φαίνεται να μην έχει όρια, έγραψε ξανά ιστορία!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

και σήμερα παιζουμε με Γερμανία.

τι φοβερό μπάσκετ παίζουν...τους ειδα με Γαλλία και τρόμαξα... μονο αυτοί (και αν) μπορουν να κοντράρουν τους Αμερικάνούς - με δύο τόνους διαλέγετε και παίρνετε...Its coming home !! αχαχαχα.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2024 at 1:33 PM, Cyber_Cookie said:
WWW.IN.GR

Κατά τη διάρκεια μιας χαοτικής συνέντευξης Τύπου, ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Ουμάρ Κρεμλέφ ισχυρίστηκε ότι η Ιμάνι Κελίφ ήταν άντρας

 

Confused Comedy GIF

 

 

Εφόσον γίνονται δεκτές αυτές οι ιδιαίτερες περιπτώσεις, φοβάμαι πως σύντομα θα επεκταθεί αυτή η αποδοχή ώστε να περιλαμβάνει και τον κάθε crossdresser που δυσκολεύεται να διακριθεί στους άντρες και ξαφνικά συνειδητοποιεί πως είναι γυναίκα...

 

Σε διάφορες περιπτώσεις συμβαίνει ήδη, σύντομα και στους Ολυμπιακούς αγώνες.

 

Αν αυτοπροσδιορισθώ ως 13 χρονών, θα με αφήσουν να πάω να πάρω κανένα παγκόσμιο πρωτάθλημα παίδων ξέρω 'γω; Τι, όχι; Άδικη πατριαρχική κοινωνία...

 

Πρόοδος...

 

 

Έγινε επεξεργασία από acct
quote
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Γιάννης_84 said:

Εφόσον γίνονται δεκτές αυτές οι ιδιαίτερες περιπτώσεις, φοβάμαι πως σύντομα θα επεκταθεί αυτή η αποδοχή ώστε να περιλαμβάνει και τον κάθε crossdresser που δυσκολεύεται να διακριθεί στους άντρες και ξαφνικά συνειδητοποιεί πως είναι γυναίκα...

 

Σε διάφορες περιπτώσεις συμβαίνει ήδη, σύντομα και στους Ολυμπιακούς αγώνες.

 

Αν αυτοπροσδιορισθώ ως 13 χρονών, θα με αφήσουν να πάω να πάρω κανένα παγκόσμιο πρωτάθλημα παίδων ξέρω 'γω; Τι, όχι; Άδικη πατριαρχική κοινωνία...

 

Πρόοδος...

 

 

 

 

Οι διοργανωτές και η ΔΟΕ λένε πως ισχύει "ότι γράφει το διαβατήριο".

Αν μπορείς να βγάλεις ένα με ηλικία 13 και υπάρχει παιδική ολυμπιάδα μπορείς μάλλον.

Αλλά δε νομίζω καμιά σοβαρή ομοσπονδία να σε πάρει στα σοβαρά οπότε θα μείνεις με την ολυμπιάδα στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις την ουσία αλλά δεν πειράζει. Ελπίζω μόνο να μην προσγειωθείς απότομα όταν χρειαστεί να ισοπεδωθεί σε κάποιο άθλημα π.χ. καμιά κόρη σου από κάποια 《γυναίκα》 με XY και ό,τι αυτό συνεπάγεται...

 

Παραδείγματα τέτοια υπάρχουν και μάλιστα ειδικά στα μαχητικά αθλήματα υπάρχει και αυξημένη επικινδυνότητα. Αλλά αφού το γράφει το διαβατήριο, όλα καλά και σωστά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Γιάννης_84 said:

Χάνεις την ουσία αλλά δεν πειράζει. Ελπίζω μόνο να μην προσγειωθείς απότομα όταν χρειαστεί να ισοπεδωθεί σε κάποιο άθλημα π.χ. καμιά κόρη σου από κάποια 《γυναίκα》 με XY και ό,τι αυτό συνεπάγεται...

 

Παραδείγματα τέτοια υπάρχουν και μάλιστα ειδικά στα μαχητικά αθλήματα υπάρχει και αυξημένη επικινδυνότητα. Αλλά αφού το γράφει το διαβατήριο, όλα καλά και σωστά.

 

 

 

Εσύ την χάνεις που το ξεχείλωσες με αναφορες για 13χρονα κλπ.

 

Στο οτι η αρμοδια ομοσπονδια λέει οτι ατομο με αντρικά χρωμοσώματα δεν μπορεί να θεωρηθεί γυναίκα και η ΔΟΕ για να προσελκύσει δε ξέρω τι και ποιους κάνει λάστιχο τους κανόνες εσύ σε τι διαφωνείς; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ με τη ΔΟΕ και εξ αφορμής του γεγονότος εκφράζω την ανησυχία μου για ακόμα χειρότερα πράγματα που σε αρκετές περιπτώσεις ΗΔΗ συμβαίνουν και τα περιστατικά πληθαίνουν. Παρεμπιπτόντως και κάποιοι άκυροι ηλικιακοί αυτοπροσδιορισμοί έχουν σε κάποιες περιπτώσεις επιτραπεί να 《περάσουν》 (όχι ακόμα σε αθλητικούς αγώνες ευτυχώς, αλλά βάζοντας με άλλους τρόπους ανήλικα σε κίνδυνο δυστυχώς) και γι' αυτό το ανέφερα. Ως ένα παράδειγμα εξόφθαλμης και απαράδεκτης αδικίας που θα βοηθούσε έναν συμφεροντολόγο να επωφεληθεί. Τώρα αν σου φάνηκε ξεχείλωμα, είσαι ελλειπώς ενημερωμένος.

 

Εν τω μεταξύ την αρμόδια ομοσπονδία την κάνουνε ξου και επιχειρούν να μπει άλλη ομοσπονδία ως αρμόδια στη θέση της.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Γιάννης_84 said:

Ελπίζω μόνο να μην προσγειωθείς απότομα όταν χρειαστεί να ισοπεδωθεί σε κάποιο άθλημα π.χ. καμιά κόρη σου από κάποια 《γυναίκα》 με XY και ό,τι αυτό συνεπάγεται...

 

Αν προσπαθήσει να μας ερμηνεύσει ένας ιστορικός 1000 χρόνια από σήμερα, είναι σίγουρο ότι θα θεωρήσει πως είμαστε μια εξόχως ευημερούσα κοινωνία. Έχοντας λύσει όλα μας τα προβλήματα, καθόμαστε και ασχολούμαστε νυχθημερόν με το αν είναι δίκαιο να συμμετέχει σε ένα γυναικείο αγώνισμα μια γυναίκα αθλήτρια με γενετική ιδιαιτερότητα που ίσως της δίνει πλεονέκτημα (εντός της διακύμανσης για γυναίκες αθλήτριες) έναντι άλλων αθλητριών.

 

Να χαλάσω τη σούπα και να πω ότι μάλλον έχει λίγο περισσότερη σημασία αν η κόρη μας έχει εκπαίδευση, δουλειά, στέγη, κοινωνική ασφάλιση, περίθαλψη, πρόσβαση στη δικαιοσύνη. Αν τα έχει όλα αυτά, ας μη διακριθεί και στο χόμπι της, δε χάθηκε ο κόσμος.

 

Είμαι σίγουρος ότι, αν η Καλίφ επιχειρούσε να παντρευτεί γυναίκα, οι μισοί σκούζοντες για τους Ολυμπιακούς θα διαμαρτύρονταν ότι έχει βιαστεί ο θεσμός του γάμου και είναι ανήκουστο γυναίκες να παντρεύονται γυναίκες.

 

Η πραγματικότητα είναι ότι η ανθρώπινη βιολογία δεν εκπορεύεται από την Προς Εφεσίους Ε΄ 20-33. Με 8 δις ανθρώπους στον πλανήτη θα δούμε και ιδιαίτερες περιπτώσεις. Όσοι δεν μπορούν να τις ανεχτούν, μπορούν να κλείσουν την τηλεόραση.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε προς συζήτηση θέμα, κάποιος μπορεί να βρει κάποιο άλλο σημαντικότερο, για να πει μην ασχολείστε τόσο πολύ με το χ, υπάρχει και το ψ. Ο ορισμός του whataboutism. Εδώ πάντως ασχοληθήκαμε με χχ και χψ, δηλαδή με τη βιολογία την κανονική και όχι με την προς Εφεσίους. Και διευκρίνησα πως περισσότερο ανησυχώ για τις προεκτάσεις που θα έχει, όχι μόνο για τις δύο συγκεκριμένες περιπτώσεις της πυγμαχίας. Πράγματι first world problem, δεν θα διαφωνήσω, αλλά δεν βλάπτει να γίνεται και καμιά επισήμανση εδώ κι εκεί γιατι η παράνοια πρόοδος κερδίζει πολύ έδαφος σε κάθε ευκαιρία και δεν θέλω να είμαι από αυτούς που δεν είπαν ποτέ και τίποτα.

 

Έτσι από περιέργεια, ποια η αποψή σου για τον Γουίλιαμ τόμας που ντύθηκε Λία ή για τον άλλον που σακάτεψε μια κανονική γυναίκα σε τελικό MMA και την έστειλε κανά μήνα νοσοκομείο; Έχεις, ή αρκεί απλώς να κλείσω την τηλεόραση και όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Γιάννης_84 said:

Παρεμπιπτόντως και κάποιοι άκυροι ηλικιακοί αυτοπροσδιορισμοί έχουν σε κάποιες περιπτώσεις επιτραπεί να 《περάσουν》 (όχι ακόμα σε αθλητικούς αγώνες ευτυχώς, αλλά βάζοντας με άλλους τρόπους ανήλικα σε κίνδυνο δυστυχώς) και γι' αυτό το ανέφερα. Ως ένα παράδειγμα εξόφθαλμης και απαράδεκτης αδικίας που θα βοηθούσε έναν συμφεροντολόγο να επωφεληθεί. Τώρα αν σου φάνηκε ξεχείλωμα, είσαι ελλειπώς ενημερωμένος.

 

Κατανοώ τις ανησυχίες σου, αλλά το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προστατεύεις το παιδί σου από ό,τι θεωρείς επικίνδυνο.

Αν και δεν έχω δει περιστατικά με άκυρους ηλικιακούς αυτοπροσδιορισμούς γύρω μου, κίνδυνοι για τα παιδιά όπως η παιδοφιλία και οι παιδοβιασμοί που αν κατάλαβα πως υπονοείς υπάρχουν ήδη στην κοινωνία μας.

Μη το ξεκινήσουμε αυτό τώρα, αυγουστιάτικα όμως. Βασικά αν θες go on, δε θα συμμετάσχω όμως. 

 

 

26 minutes ago, acct said:

 

Αν προσπαθήσει να μας ερμηνεύσει ένας ιστορικός 1000 χρόνια από σήμερα, είναι σίγουρο ότι θα θεωρήσει πως είμαστε μια εξόχως ευημερούσα κοινωνία. Έχοντας λύσει όλα μας τα προβλήματα, καθόμαστε και ασχολούμαστε νυχθημερόν με το αν είναι δίκαιο να συμμετέχει σε ένα γυναικείο αγώνισμα μια γυναίκα αθλήτρια με γενετική ιδιαιτερότητα που ίσως της δίνει πλεονέκτημα (εντός της διακύμανσης για γυναίκες αθλήτριες) έναντι άλλων αθλητριών.

 

Να χαλάσω τη σούπα και να πω ότι μάλλον έχει λίγο περισσότερη σημασία αν η κόρη μας έχει εκπαίδευση, δουλειά, στέγη, κοινωνική ασφάλιση, περίθαλψη, πρόσβαση στη δικαιοσύνη. Αν τα έχει όλα αυτά, ας μη διακριθεί και στο χόμπι της, δε χάθηκε ο κόσμος.

 

Είμαι σίγουρος ότι, αν η Καλίφ επιχειρούσε να παντρευτεί γυναίκα, οι μισοί σκούζοντες για τους Ολυμπιακούς θα διαμαρτύρονταν ότι έχει βιαστεί ο θεσμός του γάμου και είναι ανήκουστο γυναίκες να παντρεύονται γυναίκες.

 

Η πραγματικότητα είναι ότι η ανθρώπινη βιολογία δεν εκπορεύεται από την Προς Εφεσίους Ε΄ 20-33. Με 8 δις ανθρώπους στον πλανήτη θα δούμε και ιδιαίτερες περιπτώσεις. Όσοι δεν μπορούν να τις ανεχτούν, μπορούν να κλείσουν την τηλεόραση.

 

Ναι και τι να σκεφτούν; Οτι 3 στους 4 έχουν κάτω από 1000€ στην τράπεζα σύμφωνα με τα data της ΤτΕ; :hehe:

 

Kατα τ' αλλα δε μπορείτε κύριοι να μας αφαιρέσετε το δικαίωμα να memeάρουμε τα γεγονότα.

Οχι όλα, έχουμε και λίγο common σενς, αλλά το συγκεκριμένο meme δημιουργήθηκε για αυτή την είδηση.

Και τριγκάρει κόσμο απ όλες τις πλευρές και κολλάει γάντι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος sstav έγραψε:

και σήμερα παιζουμε με Γερμανία.

τι φοβερό μπάσκετ παίζουν...τους ειδα με Γαλλία και τρόμαξα... μονο αυτοί (και αν) μπορουν να κοντράρουν τους Αμερικάνούς - με δύο τόνους διαλέγετε και παίρνετε...Its coming home !! αχαχαχα.

Σκέψου να είχαν και Αμπέλ στον πάγκο τι θα έκαναν :hehe: :bleh: 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Γιάννης_84 said:

Έτσι από περιέργεια, ποια η αποψή σου για τον Γουίλιαμ τόμας που ντύθηκε Λία ή για τον άλλον που σακάτεψε μια κανονική γυναίκα σε τελικό MMA και την έστειλε κανά μήνα νοσοκομείο; Έχεις, ή αρκεί απλώς να κλείσω την τηλεόραση και όλα καλά;

 

Δεν ξέρω καν για ποιο πράγμα μιλάς. Η κλειστή τηλεόραση μοιάζει να είναι "μια κάποια λύσις", που έλεγε κι ο C.P. Cavafy. 🤷‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.SDNA.GR

Κι αυτό δικό του. Το καμάρι της Ελλάδας, ο Μίλτος Τεντόγλου έφερε το πρώτο χρυσό από το Παρίσι με...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Δεν ξέρω καν για ποιο πράγμα μιλάς. Η κλειστή τηλεόραση μοιάζει να είναι "μια κάποια λύσις", που έλεγε κι ο C.P. Cavafy. 🤷‍♂️

Δεν περίμενα κάτι περισσότερο. Το ένα δεν πειράζει, το άλλο δεν το ξέρω, το παράλλο μην ασχολείσαι και μην ενημερώνεσαι. Αρκεί επ' ουδενί να μην γίνει καμιά παραδοχή ότι ναι ρε παιδί μου, στο τάδε θέμα υπάρχει ξεχείλωμα και πρέπει να λογικευτούν ορισμένοι. Όχι, με τίποτα. Όσοι δεν συμπαθούμε και με τους οποίους συνήθως διαφωνούμε, 《απαγορεύεται》 να έχουν δίκαιο σε οτιδήποτε, ούτε και στα πιο αυταπόδεικτα και προφανή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

Κολακεύεσαι αν θεωρείς ότι δε σε συμπαθώ. Δε μου προκαλείς κανένα ιδιαίτερο συναίσθημα. Μάλιστα ξέρεις ότι ενίοτε έχω συμφωνήσει μαζί σου. Όμως, αν δεν ήταν τόσοι στη χώρα που ασχολούνται με μπούρδες, τα πραγματικά προβλήματα δεν θα είχαν ξεχειλώσει στο σημείο που είναι σήμερα.

 

Η επισήμανση και η αντίθεση στον κατά σύστημα βιασμό της κοινής λογικής, δεν είναι μπούρδες, αντιθέτως η έλλειψή τους συμβάλλει τα μέγιστα στο ξεχείλωμα όλων των πραγματικών προβλημάτων. Δεν μας φτάνουν οι διάφοροι δόλιοι, τώρα δίνουμε άφεση και στους παρανοϊκούς, πως να μην ξεχειλώνουν τα προβλήματα; Τώρα τα περί κολακείας κλπ, αδιάφορα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.