Jump to content



Recommended Posts

καποια νουμερα μπορει να ειναι δεκαδικοι :)

 nope....Αν ισχύει αυτό που λες τότε όποιος το δαχτυλογράφησε έκανε λάθη, θα έπρεπε να αφήνει κενά πριν τον επόμενο υποψήφιο αριθμό για να φαίνονται καθαρά αν το ( , ) χρησιμοποιείται για να δηλώσει υποδιαστολή ή  το "κόμμα" για το επόμενο νούμερο

τα μαθηματικα μου πάντως είναι χάλια πλέον και αν και ψιλοκουρασμένος στο 5λεπτο δεν έχω βρει απάντηση.

μοναδικό σενάριο οτι δε σε υποχρεώνει να χρησιμοποιήσεις όλα τα τετράγωνα (fill the boxes....όχι fill ALL the boxes) άρα μπορείς αυθαίρετα να συμπληρώσεις μόνο τα 2.

Link to comment
Share on other sites

15+15=30  δεν λεει πουθένα να συμπληρώσεις ολα τα κουτιά  :pleasantry: 


 

3!+11+13=30

 

παρντον έβαλες θαυμαστικό για να σου βγει ;;;;;; ΛΜΑΟΟΟΟ  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 

πόντιε :p

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

open at your own risk

 


Στη γέφυρα του υπερωκεάνιου εμφανίζεται ο πλοίαρχος, αφού έχουν συγκεντρωθεί όλοι οι επιβάτες για τους κάνει μια ανακοίνωση.
-Έχω να Σας πω ένα καλό κι ένα κακό νέο.
-Πες μας το καλό πρώτα.
-Κερδίσαμε 11 Όσκαρ.

Ο πιτσιρικάς ήταν σκράπα στα μαθηματικά. Δεν τα έπαιρνε με τίποτε. Οι γονείς του, στην απελπισία τους και παρ όλο που ήταν άθεοι, αποφάσισαν να τον γράψουν σε ένα ιδιωτικό σχολείο που διοικούνταν από καλόγριες και που είχε πολύ καλή φήμη.
Ένα μήνα μετά, ο γιος τους άρχισε να φέρνει συνεχώς δεκάρια στα μαθηματικά. Οι έρμοι γονείς έπαθαν πλάκα.
- Πώς έγινε αυτό το καλό; έχουν καλύτερους δασκάλους στο νέο σου σχολείο;
- Μπα, το ίδιο είναι.
- Έχουν καλύτερα βιβλία;
- Μπα, τα ίδια έχουν.
- Ε, τότε;
- Κατάλαβα από την πρώτη μέρα, πως εκεί παίρνουν τα μαθηματικά πολύ στα σοβαρά και πως αν δεν τα κατάφερνα, την είχα βαμμένη!
- Και πως το κατάλαβες αυτό;
- Μόλις μπήκα στην τάξη, είδα στον τοίχο το αγαλματάκι ενός τύπου που ήταν καρφωμένος πάνω στο σύμβολο του συν

Αγάπη μου, νομίζω ότι υποτιμάς ένα από τα παιδιά μας.
-Εγώ; Ποιο; Τον Κώστα, την Εύα ή τον χοντρό;


Μπαίνουν σε ένα μπαρ ένας Έλληνας, ένας Ιταλός, ένας Γερμανός, ένας Πακιστανός, ένας Πόντιος, μια ξανθιά, μια μελαχρινή, μια κοκκινομάλλα, ο Τοτός, η Αννούλα , ο Τζάκι κι ο Μπιλ...
Και λέει ο μπάρμαν..
-Πλάκα μου κάνετε;

Σε ένα εστιατόριο ο πελάτης λέει στο γκαρσόν:
- Σας παρακαλώ, μπορείτε να πάρετε το κοτόπουλο να το ψήσετε λιγάκι ακόμα?
- Γιατί, τι έχει?
- Μου τρώει τις πατάτες!

O σκύλος σας είναι επιθετικός;
-Όχι,δεξί μπακ...

Πέθανε ο ιδιοκτήτης των village cinemas. Η κηδεία θα γίνει αύριο στις: 16:20 , 18:45 , 20:15 και σε 3D 22:30

Τι είπε η οδοντογλυφίδα στο σπίρτο;
Προχώρα κεφάλα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 nope....Αν ισχύει αυτό που λες τότε όποιος το δαχτυλογράφησε έκανε λάθη, θα έπρεπε να αφήνει κενά πριν τον επόμενο υποψήφιο αριθμό για να φαίνονται καθαρά αν το ( , ) χρησιμοποιείται για να δηλώσει υποδιαστολή ή  το "κόμμα" για το επόμενο νούμερο

τα μαθηματικα μου πάντως είναι χάλια πλέον και αν και ψιλοκουρασμένος στο 5λεπτο δεν έχω βρει απάντηση.

μοναδικό σενάριο οτι δε σε υποχρεώνει να χρησιμοποιήσεις όλα τα τετράγωνα (fill the boxes....όχι fill ALL the boxes) άρα μπορείς αυθαίρετα να συμπληρώσεις μόνο τα 2.

 

Με αυτους τους αριθμους που δινει το αποτελεσμα δεν βγαινει. Οποτε υπαρχει καποιο twist. Ενα απο αυτα ειναι η χρηση δεκαδικων. 9,1+7,9+13=30

Στο Quora υπαρχει ολοκληρο θεμα με πιθανες λυσεις. Διαλεξε και παρε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά, η δικιά σου έγινε λιώμα στο πάρτυ.

- Δε μπορεί, ούτε το βάζει στο στόμα.

- Δε θέλω να σε ξανάστεναχωρήσω...

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.