Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από το άρθρο είναι ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να είσαι έξω από το χορό και να κατηγορείς. Όταν όμως πιάνεις το τιμόνι, σταματάς τις ακροβασίες και οδηγάς ίσια για να μην πέσεις πάνω στο διάζωμα ή στο χαντάκι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νιώθω καμία ανάγκη να δικαιολογήσω κανέναν. Ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ τον Φλεβάρη, ΟΧΙ στο δημοψήφισμα και μετά έφυγα από τη χώρα. Αν ήμουν εκεί, δε θα τους ψήφιζα. Γιατί ψηφίζω; Για να έχω την ψευδαίσθηση ότι έχω το δικαίωμα. Δεν το καυχιέμαι όμως, όπως κάνετε πολλοί. Άλλοι σκηνοθετούν, εμείς απλά επιλέγουμε το θίασο.
Κάνε μου την χάρη λοιπόν και εμάς που μείναμε να φάμε τα σκ@τ@ στην μούρη να μας δείχνεις λίγο σεβασμό παραπάνω και να μην παίρνεις φόρα για το τι "μας βολεύει".
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από το άρθρο είναι ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να είσαι έξω από το χορό και να κατηγορείς. Όταν όμως πιάνεις το τιμόνι, σταματάς τις ακροβασίες και οδηγάς ίσια για να μην πέσεις πάνω στο διάζωμα ή στο χαντάκι

 

Όταν πουλάς το διαφορικό την μηχανή δίσκο πλατό ακρόμπαρα, απλά πιάνεις το τιμόνι, δεν οδηγείς τίποτα. Το αμάξι το έχει άλλος, εσύ έχεις κουφάρι.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου ζητάω τίποτα περισσότερο ή λιγότερο απο το να μου πεις αν βλέπεις σε αυτούς που μια φορά και ενανκαιρο ηταν στο άρμα του ΣΥΡΙΖΑ απο επιθυμία/επιλογή/ λιγούρα, ανάλογη συμπεριφορά με αυτή που καταλογίζεις στους μνημονιακούς. Τοσο απλά.

 

Ποια συμπεριφορά ακριβώς; Ειλικρινά τώρα δε ξέρω τι θέλεις να σου πω. Αυτούς που ξέρω εδώ μέσα και ψήφισαν-υποστήριζαν-προτιμούσαν (πες το όπως θες) τον φλεβάρη σύριζα κι αυτοί που το έριξαν όχι στο δημοψήφισμα θέλεις να βγουν και να συνεχίσουν να υποστηρίζουν συριζα; Αυτό μου λες; Αν ναι, προφανώς κι είναι τελείως διαφορετική η συμπεριφορά, γιατί θα ήταν παράλογο. Δε μπορείς να τον υποστηρίζεις για να κάνει το Α και να σου φέρνει όχι το Β, αλλά το Ω και να συνεχίζεις να σαι υπέρ του. Η διαφορά λοιπόν είναι ότι όταν ο Αντωνάκης υποσχόταν το σκίσιμο των μνημονίων (και πριν αλλά και μετά με τα σελίδα σελίδα) οι υποστηρικτές του αφόδευσαν αν έκανε 180 μοίρες ή όχι στροφή την επόμενη ακριβώς μέρα.

 

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από το άρθρο είναι ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να είσαι έξω από το χορό και να κατηγορείς. Όταν όμως πιάνεις το τιμόνι, σταματάς τις ακροβασίες και οδηγάς ίσια για να μην πέσεις πάνω στο διάζωμα ή στο χαντάκι

Δημοσιόγραφος είναι, όχι πολιτικός, τη δουλειά του κάνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Δημοσιόγραφος είναι, όχι πολιτικός, τη δουλειά του κάνει.

 

 

Αυτά τα 2, έχει πολλαπλώς επαληθευτεί πως είναι συγκοινωνούντα δοχεία. Επομένως, γνωρίζουμε και το λόγο που γράφει ότι γράφει....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μου την χάρη λοιπόν και εμάς που μείναμε να φάμε τα σκ@τ@ στην μούρη να μας δείχνεις λίγο σεβασμό παραπάνω και να μην παίρνεις φόρα για το τι "μας βολεύει".

1. Για να το παίρνεις προσωπικά και να θίγεσαι, καταλαβαίνω ότι "σε παίρνει η μπάλα".

2. Από τη στιγμή που δεν επιχειρηματολογείς σε τίποτα και μόνο προσπαθείς να με προσβάλεις, δείχνει ότι δεν έχεις τίποτα ουσιαστικό να πεις.

3. Τα σκ@τά τα τρως από δική σου επιλογή και μόνο. Εγώ πήρα το ρίσκο μου, αποδέχθηκα τις συνέπειες και θα κρίνω μόνος μου αν ήταν σωστή απόφαση. Όποιος επιλέγει να είναι έρμαιο των καταστάσεων, δεν έχει δικαίωμα να διαμαρτύρεται. Το ίδιο ισχύει για όσους ψήφιζαν 45 χρόνια ΠΑΝΔΟΚ και αποδεχόντουσαν τις ρεμούλες, το φαγοπότι, τα φακελάκια, τις μίζες, τους φωτογραφικούς διαγωνισμούς, το καταπέτασμα που φαγώθηκε στα Ολυμπιακά Έργα και περίμενε μήπως φάει κανένα κομμάτι ψωμί από τα σκουπίδια. Επίσης, το ίδιο ισχύει για όσους έκαναν τα στραβά μάτια στην ταβέρνα, τα μπουζούκια και το μπαρ που δεν έκοβε αποδείξεις, στον ηλεκτρολόγο, το γιατρό, την κλήση που έσβηνε, την άδεια που πήρε ή το σπίτι που αγόρασε στα καμμένα, το γνωστό που που πήρε την επιδότηση από το ΕΣΠΑ ή τα Ντελόρ και την έκανε διακοπές, και που δήλωνε ότι έχει 1 στρέμα αγροτεμάχιο και 500€ εισόδημα για να πάρει την τζιπάρα του με μειωμένη τιμή. Όλοι αυτοί που τώρα κατηγορούν το ΣΥΡΙΖΑ, που απλά έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και ζούνε με την ψευδαίσθηση ότι αν ήταν άλλος θα είχαμε γίνει Ελβετία.

Link to comment
Share on other sites

 περιμενα να δω κανα "ανταρτικο" παλι και απογοητευτηκα :(

 

μονο ο mitchellojohnny πηγε να κανει κατι αλλα αυτο αποδειχθηκε μια τρυπα  στο νερο (στο WC της βουλης   :hehe:

 

δεν μαμιεται, εχουμε νεο κομμα απο την ζωιτσα και ψηφοφορια για το  ασφαλιστικο σε 1-2 μηνες απο τωρα.

 

στο ενδιαμεσο αντι για μελομακαρονα ο κοσμος τρωει το σανο του λαζοπουλου, μια χαρα κελαηδησε και αποψε το i5  ( δεν μιλαω για επεξεργαστες λολ ) 

 

update : ο μπουμπουκος με ακουσε και ετρεξε να αποδωσει δικαιοσυνη :rofl: :rofl: 

 

http://www.newsbomb.gr/politikh/parapolitika/story/652016/xamos-me-lazopoylo-kai-adoni-tin-ora-toy-al-tsantiri

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

1. Για να το παίρνεις προσωπικά και να θίγεσαι, καταλαβαίνω ότι "σε παίρνει η μπάλα".

 

 

Σας βολεύει να ξεχνάτε μια σημαντική λεπτομέρεια.

 

 

όπως κάνετε πολλοί

 

Εσύ ξεκίνησες με τα quote στα post μου και τα συμπεράσματα για μένα πετώντας με στο ίδιο σακί με τους "βολεύει", "ξεχνάτε" και "κάνετε". Εγώ λοιπόν θα σε βάλω στο ίδιο σακί με αυτούς που πάντοτε ψήφιζαν τον "λεφτά υπάρχουν" και μετά, όπως εδώ, το παίζουν θύματα, κάνουν τους ανήξερους και ξεσπάνε στους άλλους που δεν επέλεξαν να είναι τόσο στενόμυαλοι πάνω από την κάλπη. Είναι εύκολο να κατηγορείς τους άλλους λοιπόν, για τα δικά σου λάθη. Αν αναρωτιέσαι γιατί φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, κακώς αναρωτιέσαι. Η απάντηση σε αυτό το ερώτημα ήταν πάντα εκεί. Μαζί σου. Όσο για μένα, εγώ θα κάτσω εδώ και θα φάω στην μούρη το αποτέλεσμα των δικών σου ψήφων.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά την Ρωσία ξέχνα τη. Το παραμύθι που πουλάνε κατά καιρούς διάφοροι για την σύμμαχο Ρωσία,

Ποιός μίλησε για συμμάχους τώρα; Η Τουρκία έχει αποσχιστικές τάσεις στο εσωτερικό της. Έχει τους Κούρδους, έχει τους Ρώσους που ψάχνουν για αφορμή.

Δεν ήταν τυχαίο το σύνθημα "Οι μάρτυρες(σσ τζιχαντιστές μάλλον και οι δικοί τους στρατιώτες) δεν πεθαίνουν. Η πατρίδα δεν διαμελίζεται" που φώναζαν οι Τούρκοι φίλαθλοι κατά τη διάρκεια του ενός λέπτου σιγής σε έναν αγώνα που διεξήχθη μετά τα γεγονότα στο Παρίσι.

 

http://www.protothema.gr/world/article/510780/tourkia-perissoteroi-apo-50000-anthropoi-diadilosan-kata-tis-tromokratias-ton-kourdon/

 

Ενδιαφέρουσα επιχειρηματολογία.....  Πολύ αριστερή, δε λέω, αλλά μας τά'παν και άλλοι, πού μόλις τα φερε η κατάρα και κυβέρνησαν, τους φιλάν χέρια, πόδια και λερωμένες ποδιές. Άσε που αναρρωτιέμαι.... Πόσο μακριά μπορείς να πάς με αυτή σήμερα ??? Η ΔΕΗ, ο ΟΤΕ, το σουπερμάρκετ, ο βενζινάς και το περίπτερο είναι οι ''μαυραγορίτες'' (μερικοί δε είναι και μονοπώλια  ;) ) που οικειοθελώς τους παραχωρείς τον παρά σου για να πάρεις, ρευμα, τηλέφωνο, μπετζίνα, και τσιγάρα αντίστοιχα.

Μόνο να μου πείς, πότε τό'χεις σκοπό να το εφαρμόσεις αυτό το δόγμα, να είμαι απο μια άκρη να κάνω χάζι...

 

Πες τα στον "αριστερό" ΟΗΕ που αναγνωρίζει το κυριαρχικό δικαίωμα στα κράτη να αθετούν την πληρωμή του χρέους τους, αν ευρισκόμενα σε κρίση, κινδυνεύει η αξιοπρεπής διαβίωση των πολιτών τους.

Μου φαίνεται ότι αρκετοί εδώ μέσα δεν έχουν καταλάβει τί είναι κράτος και για ποιόν σκοπό υπάρχει. Δηλαδή ποίοι το δημιούργησαν και το εντέλλουν.

 

Κράτος χωρίς κοινωνία, δηλαδή άτομα που συμβιώνουν και συνεργάζονται για να παράξουν περισσότερα, δεν έχει νόημα. Κοινωνία που να συμφωνούν όλοι σε ένα πράγμα δεν υπάρχει. Οπότε επιλέγεις αν θες κράτη που να επιβάλλουν οι λίγοι τη βούλησή τους στους πολλούς, ή το ανάποδο. Αλλιώς παίρνεις τα βουνά. Κράτος που παίρνει πρωτοβουλία προστασίας κάποιων ευπαθών ομάδων εκφράζει τη βούληση αυτών που το ανέδειξαν. Αλλιώς οι ίδιοι θα αλλάξουν τη σύνθεσή του. Εκείνο που αλλάζει ανάλογα με το πολίτευμα είναι το ποιός αναδεικνύει το κράτος(τα όργανα όπως η κυβέρνηση). Δεν έχει σημασία ο τίτλος "δημοκρατία" αν με διάφορα τρυκ όπως το μπόνους των 50 εδρών, οι κυβερνήσεις συνεργασίας κ.α. καταφέρνεις να κυβερνάς με τη μειοψηφία του ΝΑΙ σε όλα.

 

Αφήνω ασχολίαστα τα περί μονοπωλίου όταν αναφερόμαστε σε ΔΕΚΟ. Το τί αποστολή έχει μια ΔΕΚΟ, άσχετα με το πώς λειτουργούν στην ολιγαρχική Ελλάδα, το καταλαβαίνεις από το αρτικόλεκτο.

 

 

Έχει προσπαθήσει να κάνει ρύθμιση έτσι ώστε να πάρει ενημερότητα; Δεν χαίρομαι με αυτό που έπαθε, αλλά το δεν πληρώνω πρέπει να βγεί από την νοοτροπία μας επιτέλους.

Απ'όσο ξέρω αν δεν πληρώσεις μία/δύο δόσεις ή δημιουργήσεις νέα χρέη έστω και ένα ευρώ η ρύθμιση χάνεται. Κάποιος που αποδεδειγμένα δεν έχει φράγκο μπορεί να κρατήσει τέτοιες ρυθμίσεις;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ποια συμπεριφορά ακριβώς; Ειλικρινά τώρα δε ξέρω τι θέλεις να σου πω. Αυτούς που ξέρω εδώ μέσα και ψήφισαν-υποστήριζαν-προτιμούσαν (πες το όπως θες) τον φλεβάρη σύριζα κι αυτοί που το έριξαν όχι στο δημοψήφισμα θέλεις να βγουν και να συνεχίσουν να υποστηρίζουν συριζα; Αυτό μου λες; Αν ναι, προφανώς κι είναι τελείως διαφορετική η συμπεριφορά, γιατί θα ήταν παράλογο. Δε μπορείς να τον υποστηρίζεις για να κάνει το Α και να σου φέρνει όχι το Β, αλλά το Ω και να συνεχίζεις να σαι υπέρ του. Η διαφορά λοιπόν είναι ότι όταν ο Αντωνάκης υποσχόταν το σκίσιμο των μνημονίων (και πριν αλλά και μετά με τα σελίδα σελίδα) οι υποστηρικτές του αφόδευσαν αν έκανε 180 μοίρες ή όχι στροφή την επόμενη ακριβώς μέρα.

 

Δημοσιόγραφος είναι, όχι πολιτικός, τη δουλειά του κάνει.

 

 

Ρε Κώστα πόσο πιο φραγκοδίγραγκα να στο κάνω; Σου είχα παραθέσει στην αρχή αυτής της συζήτησης 3-4 παραδείγματα όπου οι τότε κοψοχέρηδες του Συριζα διέρυγνιαν τα ιματιά τους για συγκεκριμένες συμπεριφορές των κακών δεξιών. Να στα ξαναπώ; Ευχαρίστως.

Για παράδειγμα για τη γκόμενα του Κεδίκογλου πρέπει να είχαμε αφιερώσει και 5 σελίδες εδώ μέσα. Είδες πολλά ποστ για τα δισέγγονα που διορίζουν οι της ΠΦΑ κυβέρνησης; Για το καπνογόνο του Βαρβιτσιώτη στην Πάολα πρέπει να είχαν πέσει και 5-6 καρκίνοι εδώ μέσα. Είδες σχόλιο για τις ζειμπεκιές της κυβερνητικής μας εκπροσώπου; Αλλά ξέχασα ζειμπέκικος είναι χορός λύπης και η αγαπητή μας πολιτικός απλά εκφράζει το νταλκά της για τα μέτρα που επιφέρει στην ελληνική κοινωνία. Μήπως είδες ποστ επι ποστ για τα vulture funds που ήρθαν να μας πάρουν τα σπίτια; Για τις ΑΜΚ των ελληνικών τραπεζών που γίνονται έναντι πινακίου φακής; Ο Γιάγκος πχ πριν κάτι μήνες κόντευε να σκάσει που μπορεί να ενεργοποιηθούν τα cocus της προηγουύενης ΑΜΚ (άσχετα που είχα δείξει τότε δεν υπάρχει ούτε μια στο δις να ενεργοποιηθούν).  
 

 

Για την ασθενική μνήμη του Σταθάκη και τις λεβεντιές του Φλαμπουράρη μήπως. Να σου θυμίσω τι είχαμε γράψει εδώ μέσα για το πόθεν έσχες του Χαρβούβελη;

 

Και άσε τα ιμάτια. Μήπως είδες κανέναν να σχίζει κυλότα εδώ μέσα για τα παιδάκια μου λυποθυμάνε στα σχολεία; Μήπως για τις αυτοκτονίες; Εκτός και αν όλα τα παιδάκια πλέον πάσχουν απο παχυσαρκία και αν το κύμα φυγής στο εξωτερικό είναι απο ψυχολόγους και ψυχιάτρους που πλέον δε βρίσκουν δουλειά στην Ελλάδα καθώς το μενταλιτέ των Ελλήνων πλέον άλλαξε απο τις "κερδάμε παντού" επιδόσεις της καλύτερης κυβέρνησης όλων των εποχών.

 

Long story short, εσείς που μας τα είχατε κάνει μπαλόνια με το ηθικό πλεονέκτημα της ΠΦΑ είστε οι τελευταίοι που έχετε το δικαίωμα να ομιλείτε για δυο μέτρα και δυο σταθμά.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα στον "αριστερό" ΟΗΕ που αναγνωρίζει το κυριαρχικό δικαίωμα στα κράτη να αθετούν την πληρωμή του χρέους τους, αν ευρισκόμενα σε κρίση, κινδυνεύει η αξιοπρεπής διαβίωση των πολιτών τους.

Μου φαίνεται ότι αρκετοί εδώ μέσα δεν έχουν καταλάβει τί είναι κράτος και για ποιόν σκοπό υπάρχει. Δηλαδή ποίοι το δημιούργησαν και το εντέλλουν.

 

  Με 21++ Κ $ κατα κεφαλήν ΑΕΠ και ΔΑΑ που σε κατατάσσει στην 29η θέση παγκοσμίως, σε ποιόν να μιλήσεις για κρίση, και ποιός να σε πιστέψει. Και να σημειωθεί εδώ παρακαλώ, ότι προσωπικά διαβιώ με πολύ πολύ λιγότερα απο το αναγραφόμενο κατά κεφαλήν ΑΕΠ, και είμαι μια χαρά. Οπότε ο ΟΗΕ καλά μπορεί να τα λέει (και να μην ανοίξουμε τώρα εδώ κουβέντα πόσο και αν του δίνει σημασία κανένας, ή πόση ισχύ έχουν τα δικά του λεγόμενα), αλλά μάλλον εσύ τα έχεις μπερδέψει, ή (ευτυχώς) δεν έχεις τη δυνατότητα να φανταστείς πως είναι η απόλυτη ένδεια, που θα δικαιολογούσε τις ενέργειες που προάγει ο ΟΗΕς. (Αλήθεια, πότε προέτρεψε έστω και έναν π/θ ο γ.γ. του ΟΗΕ να προβεί στις ενέργειες που αναφέρεις ???  ;) )

 

Αφήνω ασχολίαστα τα περί μονοπωλίου όταν αναφερόμαστε σε ΔΕΚΟ. Το τί αποστολή έχει μια ΔΕΚΟ, άσχετα με το πώς λειτουργούν στην ολιγαρχική Ελλάδα, το καταλαβαίνεις από το αρτικόλεκτο.

 

 

Και απο πότε μια επιχείρηση κοινής ωφέλειας πρέπει να ζημιώνει συνεχώς, ζητώντας έξτρα ποσά σε φόρους για τη λειτουργία της ??? Το ενδεχόμενο να βγαίνει με ισοσταθμισμένο ισολογισμό ή ακόμα καλύτερα με μικρά έστω κέρδη, ώστε να μπορεί να δείχνει και το κοινωνικό της πρόσωπο, δεν σου πέρασε απο το μυαλό ε ?? Ούτε του Φωτόπουλου του πέρασε

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με 21++ Κ $ κατα κεφαλήν ΑΕΠ και ΔΑΑ που σε κατατάσσει στην 29η θέση παγκοσμίως, σε ποιόν να μιλήσεις για κρίση, και ποιός να σε πιστέψει.
 

Όταν πήγα 3η λυκείου, χρειάστηκε να αλλάξω σχολείο. Είχαμε λοιπόν μια κακογ@νη φιλόγογο που μας έκανε Στοιχεία Δημοκρατικού Πολιτεύματος και Φιλοσοφία. Όταν πήραμε βαθμούς στο πρώτο τρίμηνο, οι περισσότεροι ήταν έξαλλοι με αποτέλεσμα να κάνουμε αποχή. Ήρθε λοιπόν ο λυκειάρχης, μας ρώτησε ποιό είναι το πρόβλημα και του εξηγήσαμε. Έκανε λοιπόν μια έρευνα:

Μαθητές κάτω από τη βάση: 2

Μαθητές με 10-15: 70%

Μαθητές με 16-20: 30%

Του φάνηκαν πολύ φυσιολογικά τα ποσοστά και μας ζήτησε να μην το συνεχίσουμε.

Επειδή τα πήρα κρανίο, γιατί κανείς δεν είχε καταλάβει τι γινόταν, του ζήτησα να κάνουμε πάλι την έρευνα αλλά λίγο διαφορετικά. Για να μην πολυλογώ, τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Μαθητές κάτω από τη βάση: 2
Μαθητές με 10-12: 70%

Μαθητές με 13-17: 0
Μαθητές με 18-20: 30%

 

Δε μου λέει τίποτα το κατά κεφαλήν εισόδημα, αφενός γιατί είναι μεικτό, οπότε δε φαίνεται αν πληρώνεις 10-20-50% φόρο σε αυτό και δεύτερον αν εσύ βγάζεις 200.000 και άλλοι 9 από μηδέν, το ίδιο νούμερο θα βγει, αλλά δε δείχνει την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

^^^ σκέψου λοιπόν οι χώρες με κατά κεφαλήν 2 και 3 χιλιάρικα $ σε τι κατάσταση βρίσκονται.

 

Το αν μας ευχαριστεί ή όχι κάτι αυτής της κλίμακας είναι εντελώς αδιάφορο. Με την ίδια κλίμακα μετρούσαν τους πάντες και μέχρι το 2009, με την ίδια τους μετράνε και τώρα. Επομένως μια χαρά μέτρο σύγκρισης έχεις (τουλάχιστον μεχρι να προτείνεις κάτι καλύτερο)

Link to comment
Share on other sites

Σας βολεύει να ξεχνάτε μια σημαντική λεπτομέρεια. Ο Τσίπρας δεν ήρθε, τον έφερε ο Αντωνάκης. Όπως επίσης, ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έριξε την κυβέρνηση, την έριξε ο Αντωνάκης (έχει εμπειρία άλλωστε). Αναλογιστείτε λοιπόν, γιατί το έκανε και θα σας λυθούν όλες οι απορίες περί της πορείας που θα είχε η χώρα, αν θα κάναμε στάση πληρωμών, αν θα τρώγαμε 3ο και χειρότερο μνημόνιο, αν θα είχαμε capital control, και πολλά άλλα. Ο Αντωνάκης φέρθηκε έξυπνα, τράβηξε την περόνη, έδωσε τη χειροβομβίδα στον διψασμένο για δόξα Τσίπρα κι έφυγε.

Φήμες θέλουν τα Σαμαρα να εχει ψήσει την Περιστερα να απειλήσει τον Τσίπρα με 3μηνη αποχή σεξ αν κανει κανα αστείο και ψηφίσει Δημα. Επίσης στα βίντεο με τις και καλά δωροδοκίες δεν ειναι ο Χαικαλης αλλα ο Φαηλος ξυρισμένος και μεταμφιεσμένος ως Χαικαλης. Επιπλέον οι στιχομυθίες που είχαν βγει απο το φουμπου δεν ηταν τίποτα άλλο απο το Μουρουτη που έπαιζε μπάλα με δίπλα accounts. Ολα αυτά δεν ηταν τίποτα άλλο απο μέρη του master plan του Σαμαρα να χάσει την εξουσία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν τα Σαμαρα να εχει ψήσει την Περιστερα να απειλήσει τον Τσίπρα με 3μηνη αποχή σεξ αν κανει κανα αστείο και ψηφίσει Δημα. Επίσης στα βίντεο με τις και καλά δωροδοκίες δεν ειναι ο Χαικαλης αλλα ο Φαηλος ξυρισμένος και μεταμφιεσμένος ως Χαικαλης. Επιπλέον οι στιχομυθίες που είχαν βγει απο το φουμπου δεν ηταν τίποτα άλλο απο το Μουρουτη που έπαιζε μπάλα με δίπλα accounts. Ολα αυτά δεν ηταν τίποτα άλλο απο μέρη του master plan του Σαμαρα να χάσει την εξουσία.

 

Από καλαμπούρια ξέρης πολλά! Αυτοκριτική δεν βλέπω.

Εγώ όταν χάσω έναν πελάτη στεναχωριέμαι και προσπαθώ να καταλάβω τι έκανα λάθος.

Εσύ μάγκας γράφεις «του Σαμαρα να χάσει την εξουσία» σαν να μην φέρεις ευθύνη.

Με τις συμβουλές σας έχασε την εξουσία, δεν ήταν μόνος του.

 

Για τις τράπεζες και την ανακεφαλαιοποίηση ολόκληρο μάθημα μου παρέδωσες πριν κατι σελίδες, τώρα τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Από καλαμπούρια ξέρης πολλά! Αυτοκριτική δεν βλέπω.

Εγώ όταν χάσω έναν πελάτη στεναχωριέμαι και προσπαθώ να καταλάβω τι έκανα λάθος.

Εσύ μάγκας γράφεις «του Σαμαρα να χάσει την εξουσία» σαν να μην φέρεις ευθύνη.

Με τις συμβουλές σας έχασε την εξουσία, δεν ήταν μόνος του.

Για τις τράπεζες και την ανακεφαλαιοποίηση ολόκληρο μάθημα μου παρέδωσες πριν κατι σελίδες, τώρα τίποτα;

Εξαρτάται απο τον πελάτη. Αν σκάσει πελάτης και σου ζητήσει σκάφος 50 μέτρων, αβύθιστο που να μπορεί να βγάζει 130 κόμβους ταχύτητα και ολα αυτά με 10 χιλιάδες ευρώ τιμή και σου φύγει θα το πάρεις ως ανεπάρκεια δίκη σου το οτι δεν εκλεισες τη συμφωνία;

Link to comment
Share on other sites

^^^ σκέψου λοιπόν οι χώρες με κατά κεφαλήν 2 και 3 χιλιάρικα $ σε τι κατάσταση βρίσκονται.

 

Το αν μας ευχαριστεί ή όχι κάτι αυτής της κλίμακας είναι εντελώς αδιάφορο. Με την ίδια κλίμακα μετρούσαν τους πάντες και μέχρι το 2009, με την ίδια τους μετράνε και τώρα. Επομένως μια χαρά μέτρο σύγκρισης έχεις (τουλάχιστον μεχρι να προτείνεις κάτι καλύτερο)

 

Link to comment
Share on other sites

Φήμες θέλουν τα Σαμαρα να εχει ψήσει την Περιστερα να απειλήσει τον Τσίπρα με 3μηνη αποχή σεξ αν κανει κανα αστείο και ψηφίσει Δημα. Επίσης στα βίντεο με τις και καλά δωροδοκίες δεν ειναι ο Χαικαλης αλλα ο Φαηλος ξυρισμένος και μεταμφιεσμένος ως Χαικαλης. Επιπλέον οι στιχομυθίες που είχαν βγει απο το φουμπου δεν ηταν τίποτα άλλο απο το Μουρουτη που έπαιζε μπάλα με δίπλα accounts. Ολα αυτά δεν ηταν τίποτα άλλο απο μέρη του master plan του Σαμαρα να χάσει την εξουσία.

Ωωωωω, τι είπες τώρα; Ξαφνιάστηκα!

Πες μας λοιπόν, αφού είσαι ο Φωτεινός Παντογνώστης, για ποιό λόγο ο εργοδότης σου έκανε τις προεδρικές 6 μήνες νωρίτερα.

Αν βρεις τη σωστή απάντηση, κερδίζεις Χριστουγεννιάτικες πυτζάμες με στάμπα τον Αντωνάκη ντυμένο Rudolf και η μυτούλα θα αναβοσβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς ολους τους πρωην υποστηρικτες/ψηφοφορους του Συριζα (ακομη και αυτους που δεν γραφουν πλεον).

 

Τωρα που τους 'δοκιμασατε' και αυτους τι; Αν γινονταν αυριο εκλογες προς τα που θα κοιτουσατε;

 

Προσωπικα εχω να ψηφισω πανω απο 10ετια και αυτο γιατι δεν βρισκω καποιο κομμα να με αντιπροσωπευει. Υπαρχουν αξιολογοι ανθρωποι σε ολα τα κομματα αλλα ειναι πολυ λιγοι. Δεν μπορω να ψηφισω το x κομμα επειδη ο y με βαση τα δικα μου κριτηρια ειναι καταλληλος για βουλευτης.

 

Αν υπηρχε κουλτουρα συνεργασιας τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.