Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Πολλά λαμόγια στον ΣΥΡΙΖΑ...διορίζουν νύχτα τις γκόμενες τους από δασκαλίτσες σε καθηγήτριες πανεπιστημίων...

Λογικό είναι...για αυτό είμαστε και στα χάλια αυτά...αξιοκρατία δικέ μου στο full !!!

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα

Με κάνεις και γελάω...καλά ρε φιλαράκι...τι με πέρασες εμένα ?

 

Κομματόσκυλο ??? Που να πιστεύω ότι η γκόμενα του Τσίπρα μπήκε με το σπαθί της ???

 

Του ΣΥΡΙΖΑ είσαι σύντροφε  ??? (Καλά και να μην μας πει φαίνεται)

 

Εγώ τα κόμματα τα γράφω στα @@ μου...και η αιτία που το επίπεδο έχει φτάσει εδώ είναι από κάτι λαμόγια σαν το Τσιπράκι που το 90 βρίζανε τους "ιμπεριαλιστές" και τώρα τους κάνουν pipeta...

 

Ή μήπως νομίζεις ότι είμαι κανένα πεινασμένο κομματόσκυλο που κάθεται στα 4 για να πάρει θέση στο δημόσιο ???

 

Για αυτό είμαστε εδώ που είμαστε...λαμόγια και καρναβάλια παντού !!!

 

Κατάλαβες συντρόφι ???

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα

Με κάνεις και γελάω...καλά ρε φιλαράκι...τι με πέρασες εμένα ?

 

Κομματόσκυλο ??

Κομματόσκυλο? Όχι

Τρελό σκυλί ναι..

Ανύπαρκτα επιχειρήματα, αδυναμία σκέψη και αναπαραγωγή όλης της ακροδεξιάς βρωμιάς και ρητορικής των τελευταίων 15 ετών.

Good going. 

Link to comment
Share on other sites

 

Βλακεία της, αν δεν αναπληρώσει το μάθημα να μην την πληρώσουν για αυτή την εβδομάδα.

 

 

Αχ ναι καλέ...να την μαλώσουμε και να την κάνουμε ντα την δασκαλίτσα που πήγε σε ιμπεριαλιστική χώρα για δεξιώσεις...

 

Χαχαχαχαχα

 

Είπες δεν ξέρω από soviet...άκου σύντροφε, είχα έναν διδάκτορα από το DDR και εργαζόμασταν κάποτε στο ίδιο γραφείο...τον ρωτώ τι είναι κομμουνισμός και μου απαντά...

 

Κομμουνισμός είναι να σε πυροβολούνε όταν θες να περάσεις τον τοίχο...

Κομμουνισμός είναι να περιμένεις 12 χρόνια να πάρεις αμάξι..

Κομμουνισμός είναι να περιμένεις 7 χρόνια για τηλέφωνο...

Κομμουνισμός είναι να μην μπορείς να ταξιδεύεις σε άλλη χώρα (Βουλγαρία, Ουγγαρία και Τσεχία...μέχρι εκεί...)

 

Και σήμερα τα συντρόφια έχουν τόσες ελευθερίες (και λεφτά έτσι σύντροφε ???) που ούτε η καλύτερη καπιταλιστική χώρα δεν έχει...

 

Δεν θα συνεχίσω σύντροφε, αλλά έχεις πράγματι πλάκα, όταν το συντρόφι το Τσιπράκι με την γκόμενά του πάει σε ιμπεριαλιστική χώρα για δεξιώσεις και πάρτι...και μάντεψε...

Αυτά τα πληρώνω εγώ...κατάλαβες σύντροφε ???

 

Και κάτι άλλο...μάθε ρε σύντροφε ότι όταν κάποιος διαφωνεί μαζί σου δεν είναι ούτε δεξιός ούτε κανένα φασισταριό...δηλαδή έχετε ξεφύγει τελειως...ότι δεν σας αρέσει δεξιός και φασίστας...πόσο cartoon πλέον ???

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε χαρακτήρισα επειδή διαφωνείς μαζί μου, σε χαρακτήρισα γιατί λες ΑΚΡΙΒΩΣ  ότι λένε οι ακροδεξιοί και οι φασίστες, που όπως εσύ, δεν έχουν ιδέα τι ειναι ο Κομμουνισμός. Βασίζοντε απλά σε ότι τους είπε η καθοδήγηση τους.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα, εδώ θεωρείς Κομμουνιστή τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ.. Αυτό και αν ειναι καρτουνίστικο σχήμα. 

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Μπα.. για δώσε info.. Λέει πουθενά ότι δεν θα έπρεπε να δουλευει η σύντροφος του ΠΘ?
Τόσα χρόνια σε αυτό το τόπο και δεν ξέρεις ποια είναι τα καθήκοντα της πρώτης κυρίας; Με στεναχωρείς :p
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε χαρακτήρισα επειδή διαφωνείς μαζί μου, σε χαρακτήρισα γιατί λες ΑΚΡΙΒΩΣ  ότι λένε οι ακροδεξιοί και οι φασίστες, που όπως εσύ, δεν έχουν ιδέα τι ειναι ο Κομμουνισμός. Βασίζοντε απλά σε ότι τους είπε η καθοδήγηση τους.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα, εδώ θεωρείς Κομμουνιστή τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ.. Αυτό και αν ειναι καρτουνίστικο σχήμα. 

 

Σύντροφε...ο Τσίπρας έκανε διαδηλώσεις κατά του Clinton και του ιμπεριαλισμού...και τώρα πάει πάει για δεξιώσεις μαζί του (και με την γκόμενά του)...μήπως έχει χάσει κάτι ???

Αριστερός δεν είναι ο Τσίπρας ???

Τι δουλειά εχει σε ιμπεριαλιστική χώρα σύντροφε ???

Και να παίρνει και μαζί του την γκόμενα ???

 

Ο διδάκτορας σύντρφοφε μεγάλωσε στην DDR...και ξέρει πολύ καλά τι είναι κομμουνισμός.

Εσύ δεν ξέρεις ή μάλλον ξέρεις και τον έχεις μεταφράσει όπως σε συμφέρει, λαμόγια, δημόσιο, βίλες, χρήμα, κότερα, δεξιώσεις σε ιμπεριαλιστικές χώρες...από που και ως που αριστερός είναι πάνω σε κότερο ??? (Τελευταίες διακοπές του Τσίπρα)

 

Ρε θα είστε με το Zastava, θα πηγαίνετε Βουλγαρία για διακοπές και θα έχετε 100€ τον μήνα μισθό !

Αυτός είναι αριστερός σύντροφε.

Το άλλο είναι καπιταλισμός !!!

Έχεις μπερδέψει τις π$#@ες με τις βούρτσες.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια σε αυτό το τόπο και δεν ξέρεις ποια είναι τα καθήκοντα της πρώτης κυρίας; Με στεναχωρείς :p

 

Έλειπα 2 χρόνια σε καπιταλιστική χώρα και απολάμβανα καπιταλισμό ΑΑΑ. Θα μου πεις γιατί η Πρώτη Κυρία δεν πρέπει να δουλευει?

 

(Και στην τελική, που ξέρεις ότι μετά την υπογραφή του τρίτου μνημονίου δεν θελει να τον χωρίσει? :p :P)

Σύντροφε...ο Τσίπρας έκανε διαδηλώσεις κατά του Clinton και του ιμπεριαλισμού...και τώρα πάει πάει για δεξιώσεις μαζί του (και με την γκόμενά του)...μήπως έχει χάσει κάτι ???

Αριστερός δεν είναι ο Τσίπρας ???

Τι δουλειά εχει σε ιμπεριαλιστική χώρα σύντροφε ???

Και να παίρνει και μαζί του την γκόμενα ???

1) To μυαλό του..

2) Κατά δήλωση του ναι, όπως και ο άλλος είναι κατά δήλωση του Εθνικός Σταρ. Ούτε σταρ ειναι ο άλλος, ούτε Αριστερό θεωρώ πλέον τον Τσίπρα.

Αλλά και Αριστερός να ήταν, η Αριστερά και το όραμα της απέχει πολύ από τον Κομμουνισμό όπως τον οραματίζοντε Κομμουνιστικές παρατάξεις, και φυσικά απέχει πολύ από τον Κομμουνισμό όπως τον έχεις εσύ στο μυαλό σου..

3) Καλεσμένος ήταν σαν ΠΘ με τον ΟΗΕ, απαγορευεται να πάει? Η ο ΠΘ δεν έχει χρέος να συσφίγγει της σχέσεις της χώρας με άλλες χώρες?

4) Αν τα πληρωσαν από την τσέπη τους, λίγο με νοιάζει ακόμα και να πάρει όλο του το σόϊ

Link to comment
Share on other sites

Έλειπα 2 χρόνια σε καπιταλιστική χώρα και απολάμβανα καπιταλισμό ΑΑΑ. Θα μου πεις γιατί η Πρώτη Κυρία δεν πρέπει να δουλευει?
 Να δουλεύει ρε Μυραλή, όχι να είναι καθηγήτρια δευτεροβάθμιας αποσπασμένη στο πολυτεχνείο και παράλληλα να κάνει μαθήματα και στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας. Το ότι είναι τραβηγμένο δε μπορείς να το δεις; Ή είναι περίπτωση ριζοσπάστη με το γάιδαρο και αυτή;
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Να δουλεύει ρε Μυραλή, όχι να είναι καθηγήτρια δευτεροβάθμιας αποσπασμένη στο πολυτεχνείο και παράλληλα να κάνει μαθήματα και στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας. Το ότι είναι τραβηγμένο δε μπορείς να το δεις; Ή είναι περίπτωση ριζοσπάστη με το γάιδαρο και αυτή;

Τραβηγμένο ή όχι, μπορεί να το κάνει και ας το κάνει.

Πραγματικά νομίζω ότι το πρόβλημα σου οφείλεται σε μια συντηρητική άποψη που λέει ότι η γυναίκα δεν πρέπει να δουλευει αν ο άντρας της μπορεί να της προσφέρει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαβάζεις τι γράφω φαίνεται. Ή τα διαβάζεις όπως σε συμφέρει

 

 

Ακόμα και νόμιμο 100% να είναι , δεν είναι ηθικό. Όχι για ζευγάρι που θέλει να δώσει παράδειγμα, ως Πρώτοι Πολίτες .

 

Ξανά.. Μπορεί να είναι τραβηγμένο, έτσι όπως το λες ειδικά ακούγεται πολύ τραβηγμένο, αλλά δεν το βρίσκω κακό. Στο μυαλό μου υπάρχει πλήρης ανεξαρτησία της Μπαζιάνα να κάνει ότι θέλει. Όπως θα έκανε αν δεν ηταν με τον Τσίπρα, όπως θα έκανε οποιαδήποτε.

Να το πω αλλιώς, διαφωνώ στο ότι οι πράξεις του καθένα πρέπει να καθορίζοντε από το αν είναι οι πρώτοι πολίτες της χώρας ή οι δευτεροι ή οι τελευταίοι. 

Δεν μπορείς από την μία να λες ότι ο Τσίπρας δεν πρεπει να έχει την Πρωθυπουργική BMW γιατί είμαστε σε κρίση και αυτοχαρακτηρίζεται Αριστερός κτλ κτλ, και από την άλλη να εγκαλείτε την σύντροφο του επειδή αντί να επαναπαυτεί στις πρωθυπουργικές παροχές πάει και προσπαθεί για ένα καλύτερο και ανεξαρτητο δικό της μέλλον.

 

Link to comment
Share on other sites

Ξανά.. Μπορεί να είναι τραβηγμένο, έτσι όπως το λες ειδικά ακούγεται πολύ τραβηγμένο, αλλά δεν το βρίσκω κακό. Στο μυαλό μου υπάρχει πλήρης ανεξαρτησία της Μπαζιάνα να κάνει ότι θέλει. Όπως θα έκανε αν δεν ηταν με τον Τσίπρα, όπως θα έκανε οποιαδήποτε. Να το πω αλλιώς, διαφωνώ στο ότι οι πράξεις του καθένα πρέπει να καθορίζοντε από το αν είναι οι πρώτοι πολίτες της χώρας ή οι δευτεροι ή οι τελευταίοι.  Δεν μπορείς από την μία να λες ότι ο Τσίπρας δεν πρεπει να έχει την Πρωθυπουργική BMW γιατί είμαστε σε κρίση και αυτοχαρακτηρίζεται Αριστερός κτλ κτλ, και από την άλλη να εγκαλείτε την σύντροφο του επειδή αντί να επαναπαυτεί στις πρωθυπουργικές παροχές πάει και προσπαθεί για ένα καλύτερο και ανεξαρτητο δικό της μέλλον.
voulgarakis_969222186.jpg 
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 αντί να επαναπαυτεί στις πρωθυπουργικές παροχές πάει και προσπαθεί για ένα καλύτερο και ανεξαρτητο δικό της μέλλον.

 

 

 

7:28:31 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]diorismos apo tsipra = paei kai prospathei gia ena kalytero kai aneksarthto diko ths mellon...
[7:28:46 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]gia na sou dwsw na katalaveis
[7:28:56 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]o pateras mou exei didaktoriko apo polytexneio
[7:29:00 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]apo ta 30 tou ekei
[7:29:10 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]prospathise polles fores gia kathigiths
[7:29:19 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]pote den mporese thelei trelo politiko meso
[7:29:28 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]mono sta tei anaplhrwths phge :p
[7:29:38 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]kai ayto sta 50 tou
[7:29:49 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]kai h mpaziana twra agwnizetai monh ths...
[7:29:52 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]yeah right..
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ερώτηση, την θεωρώ κάλπικη, κυρίως γιατί καμία σχέση δεν έχει η προσχολική αγωγή με την ιατρική, αλλά ούτε θα ψάξω να βρω στοιχεία, ούτε με ενδιαφέρε. Απλά, δεν θα ήθελα να με χειρουργήσει.

 

Υπονοείς κάτι για το επίπεδο σπουδών της Ιατρικής σχολής του Α.Π.Θ. και για την εκπαίδευση των ειδικευόμενων γιατρών στο Λαϊκό;


https://en.wikipedia.org/wiki/Pompeia_%28wife_of_Julius_Caesar%29

 

This gave rise to a proverb, sometimes expressed: "Caesar's wife must be above suspicion."

 

Link to comment
Share on other sites

 

7:28:31 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]diorismos apo tsipra = paei kai prospathei gia ena kalytero kai aneksarthto diko ths mellon...
[7:28:46 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]gia na sou dwsw na katalaveis
[7:28:56 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]o pateras mou exei didaktoriko apo polytexneio
[7:29:00 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]apo ta 30 tou ekei
[7:29:10 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]prospathise polles fores gia kathigiths
[7:29:19 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]pote den mporese thelei trelo politiko meso
[7:29:28 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]mono sta tei anaplhrwths phge :p
[7:29:38 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]kai ayto sta 50 tou
[7:29:49 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]kai h mpaziana twra agwnizetai monh ths...
[7:29:52 μ.μ.] ♔ Nova ♔ [on VACation]yeah right..

 

 

Τι είναι αυτά που διαβάζω ???

Το γκομενάκι του Τσίπρα είπαμε μπήκε μέσα με το σπαθί της !!!

Χωνέψτε το !!!

 

Το κακό και για εμετικές καταστάσεις είναι ότι κάτι τυπάκια το βλέπουν όπως κάτι το φυσιολογικό...δηλαδή με άλλα λόγια υπάρχει βύσμα εσείς τι πρόβλημα έχετε ???

...πάει και προσπαθεί για ένα καλύτερο και ανεξαρτητο δικό της μέλλον.

 

 

Όχι πάει και προσπαθεί ρε συντρόφι...μπήκε με βύσμα, πήρε μια θέση που δεν άξιζε από κάποιον πολύ πολύ καλύτερό της...

Για τι μας περνάς ???

Για μ@λ@κες ???

 

 Να δουλεύει ρε Μυραλή, όχι να είναι καθηγήτρια δευτεροβάθμιας αποσπασμένη στο πολυτεχνείο και παράλληλα να κάνει μαθήματα και στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας. Το ότι είναι τραβηγμένο δε μπορείς να το δεις; Ή είναι περίπτωση ριζοσπάστη με το γάιδαρο και αυτή;

 

Πρόσεχε, θα σε πει δεξιό και φασίστα, έτσι είναι τα συντρόφια σήμερα...

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

 

«Φονιάδες των λαών Αμερικάνοι», φώναζε ο Α. Τσίπρας το 1999, ναι, ο Αλέξης, που πριν λίγα 24ωρα μίλησε στο ίδρυμα αυτού που πριν 16 χρόνια και συγκεκριμένα στις 19 Νοεμβρίου του 1999, η Αριστερά και φυσικά ο Αλέξης έκριναν ως persona non grata τον Μπιλ Κλίντον.

 

Ρε σεις συριζαίοι...είτε πολύ νούμερα τελικά...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@astrolabos, άλλα αντί άλλων, δεν πειράζει.. Πάμε συντηρητισμός ολέ.

@GriGaS, λάθος διατύπωση δική μου, θεωρώ πολύ περίεργο το ότι την δέχτηκαν για διδακτορικό Ιατρικής με ένα πτυχίο προσχολικής αγωγής, και μετά το διδακτορικό να μπει στην κανονική ιατρική.. Έχω αποδείξεις για κάτι, όχι.. Φωνάζω για κάτι? Όχι.. Αδιαφορώ.

@mad_dog, επαναλαμβάνεσαι.. Αλλά οκ, αφού το λέει και ο♔ Nova ♔ [on VACation] αλήθεια θα είναι μωρέ..

 

Οκ παιδιά.. όλα με μέσο έγιναν, η γυναίκα που έχει άντρα γερό δίπλα της δεν πρέπει να εργάζεται, και αν ο Τσίπρας δεν ήταν ΠΘ θα έπινε μπύρες με τον Φιντέλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.