Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Ο Πάνος Παναγιωτόπουλος είπε ότι έχει πληροφορίες ότι ο Σαμαράς θα είναι πάλι υποψήφιος στις ανοικτές διαδικασίες του κόμματος

Ο Παναγιωτόπουλος τρώει ληγμένα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παναγιωτόπουλος τρώει ληγμένα. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Τώρα που το σκέφτομαι ήταν από τους πρώτους που στήριξαν Σαμαρά στην εκλογή της ΝΔ. Η Ντορίτσα του χρωστάει ένα μεγάλο ευχαριστώ. Οπότε μπορεί να μην είναι πληροφορίες, αλλά προσωπική του ευχή.

Link to comment
Share on other sites

Θετικό μου φαίνεται εμένα, ιδίως αν είναι όντως απαίτηση των έξω και όχι απόφαση του Βαρουφ. Δείχνει ότι η Ελληνική πλευρά ενδιαφέρεται για συμφωνία και όχι να πάρει το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος και να πάει και να πουλήσει μαγκιές. Αλλά για τον Βαρουφάκη μιλάμε. Παίζει κανείς να μην του ζήτησε να παραιτηθεί και να είναι σάλτσες όλα αυτά τα "δεν με ήθελαν".

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνετε παιδιά, θέλει την ησυχία του ο άνθρωπος για να ζεστανει τις μηχανες της Δραχμής..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, @yanni, o DJD δείχνει και την ταξική μεριά του αποτελέσματος. Που βλέπεις την διχόνοια ? Στα συμφέροντα ? Είναι δυνατόν εσύ και εγώ να έχουμε τα συμφέροντα με τους πολύ πλούσιους? Αιώνες και αιώνες "διχόνοιας"/διαφοράς σ'αυτό.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, @yanni, o DJD δείχνει και την ταξική μεριά του αποτελέσματος. Που βλέπεις την διχόνοια ? Στα συμφέροντα ? Είναι δυνατόν εσύ και εγώ να έχουμε τα συμφέροντα με τους πολύ πλούσιους? Αιώνες και αιώνες "διχόνοιας"/διαφοράς σ'αυτό.

 

Βασικά το έχω βαρεθεί αυτό.

Στο σχολείο καθηγητές vs μαθητές

Στον στρατό παλιοί vs νέοι.

Στην κοινωνία πολλά παραδείγματα X vs Y.

Αν είναι να ράβουμε αστεράκια στο σακάκι της απέναντι άποψης, καλλιεργούμε διχόνοια. Εγώ αυτό ξέρω. Είχαμε τον Σαμαρά με το μαύρο στην ΕΡΤ και τις επιτάξεις, τώρα με τον ΣΥΡΙΖΑ καλλιεργείται μεθοδικά ότι η άλλη άποψη, η οποιαδήποτε άλλη άποψη, είναι αυτή των βολεμένων, των διαπλεκόμενων και των δανειστών. Το μόνο που καταφέρνει κάποιος με αυτό είναι να βάζει παρωπίδες στον εαυτό του. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Μπορεί η τσουβαλοποίηση αυτού του τύπου να αποτρέπει πολλούς αναποφάσιστους να επιλέξουν να υποστηρίξουν την άλλη άποψη, υπό τον φόβο(έπαιξε πολύ αυτή η λέξη τον τελευταίο καιρό) μην χαρακτηριστούν άσχημα, αλλά προσωπική άποψη, δεν είναι καλό αυτό. Ξανά λέω. Μπορεί να κάνω λάθος. Μπορεί να το βλέπω ρομαντικά, να είμαι αφελής ή να έχω πλήρως παρεξηγήσει ένα διαφορετικό τρόπο σκέψης και προσέγγισης των πραγμάτων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι το φέρνεις επί προσωπικού, έτσι ?

Μου πετάς ένα deal with it, αντί να το πάρω προσωπικά, απαντάω με λίγο πλακίτσα κοιτώντας το avatar σου. Το εκμεταλλεύεσαι για να μου την πεις. Το έχω ξανά πει. Για να σε σεβαστούν εδώ μέσα κάποιοι, πρέπει να είσαι καθίκι. Αν το πας στο χαλαρό και στην πλάκα, θα στο πετάξουν στην μούρη. Λυπάμαι πολύ. Ξέρω ξέρω. Deal with it.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον yanni.

Μη κοιτάτε το ταξικό. Θα δημιουργηθεί διχόνοια χωρίς λόγο.

Έχουμε άλλα προβλήματα ακόμα για να ασχοληθώ και όχι να φαγωθούμε.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποια διχόνοια ρε επιτέλους; Τελείωσε αυτή η καραμέλα. Ότι πούλησε πούλησε. Σοβαρευτείτε.

 

Τώρα που θα σκάσουνε τα ωραία τα μέτρα, να δείτε πως θα ηρεμήσουν όλοι.

 

Υπομονή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.