Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

δεν ειναι ετσι, στο swap συνηθως ανταλλαζεις επιτοκια,  πχ  κυμαινομενο με σταθερο ..... 

 

 

παραδειγμα : 

 

πας εσυ στην τραπεζα  και ζητας δανειο, σου λενε 10% σταθερο.

 

παει ο ταδε που εχει επιχειρηση και περισσοτερα λεφτα απο σενα, του λενε 8%  ή κυμαινομενο

 

με το swap ξαναλεω ανταλασσονται  κυμαινομενα επιτοκια με σταθερα ή  ισοτιμιες νοσμιματος 

 

ο καζακης δεν απευθυνεται σε ηλιθιους, ενα swap για να γινει, συνηθως πρεπει να εχουν και οι 2 πλευρες συμφερον, μπορει να γινει ομως και  οταν  ο ενας αναζητει ασφαλη κατασταση ενω ο αλλος  εχει ορεξη για  τζογο 

 

αλλο ενα παραδειγμα : 

 

ο τακης εχει δανειο σε δολλαρια, φοβαται οτι το δολλαριο θα ανεβει κι αλλο οποτε μεσω επενδυτικης τραπεζας  βρισκει τον μακη ο οποιος εχει δανειο το ιδιο ποσο σε ευρω και κανουν την τραμπα  

 

απο την στιγμη που δεν ειναι γνωστοι οι πληρεις οροι με τους οποιους εγινε το swap. ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει :)

ΟΚ, θα δεχτώ ότι δεν τα καταλαβαίνω τα οικονομικά σε βαθμό που να μπορώ να καταλάβω ικανοποιητικά το παράδειγμά σου. Το ερώτημα είναι. Χρεώθηκε το κράτος 50 δις;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα δεχτώ ότι δεν τα καταλαβαίνω τα οικονομικά σε βαθμό που να μπορώ να καταλάβω ικανοποιητικά το παράδειγμά σου. Το ερώτημα είναι. Χρεώθηκε το κράτος 50 δις;

Πως ρε Γιάννη να στο πει κανεις αυτό αν δε δούμε τα swaps? πάντως γενικώς για παπαντζα που ακούγεται. Να θυσιάσεις 49δις για να πάρεις 5 ειναι τραβηγμένο.

Πάντως ο μόνος τρόπος για να λειτουργήσει εμπροσθοβαρές (frontloaded) προγραμμα παροχών σαν αυτό που διαφήμιζαν οι τΣυριζαιοι (αλήθεια τι έγινε το προγραμμα της Θεσσαλονίκης) θα ήταν να κάνουν frontload στα έσοδα. Με λίγα λόγια δηλαδή να έπαιρναν προκαταβολικά έσοδα επόμενων ετών για να τα χρησιμοποιήσουν προκειμένου να αναθερμανθεί η οικονομία. Ένα τέτοιο εγχείρημα ενδεχομένως να λειτουργούσε αν το haircut δεν ήταν πολύ μεγάλο και αν η ανάπτυξη της οικονομίας ήταν μεγαλύτερη απο αυτό το haircut.

Παντως το ξαναλέω πολύ ησυχία εχει πέσει εδώ μέσα. Αν η ΝΔ είχε κανει τα μισά απο αυτά που εχει κανει/πει η καλύτερη κυβέρνηση όλων των εποχών θα είχαμε διαβάσει εδώ μέσα πύρινους λόγους. Έτσι. Δε σας χάλασε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως το ξαναλέω πολύ ησυχία εχει πέσει εδώ μέσα. Αν η ΝΔ είχε κανει τα μισά απο αυτά που εχει κανει/πει η καλύτερη κυβέρνηση όλων των εποχών θα είχαμε διαβάσει εδώ μέσα πύρινους λόγους. Έτσι. Δε σας χάλασε.

 

Γιάννη ησυχία δεν έχει πέσει. Τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, τα μέλη "κατηγορούντες τον ΣΥΡΙΖΑ" σε κάθε ευκαιρία πετάνε μια δημοσιογραφική κιτρινίλα για να ικανοποιήσουν την ανάγκη απενοχοποίησης (γιατί και ο ΣΥΡΙΖΑ τα ίδια κάνει)..και όλοι οι υπόλοιποι (όχι απαραίτητα ΣΥΡΙΖαίοι).....απλά τηρούν στάση αναμονής γιατί ακόμα είναι νωρίς. Πόσο νωρίς και πόσο ακόμα?

Τί να σου πω...τουλάχιστον τους μπλε-πράσινους τους είχαμε στο σβέρκο κοντά 30χρόνια μέχρι να αποφασίσουμε να τους ρίξουμε από κυβερνήσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ησυχία δεν έχει πέσει. Τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, τα μέλη "κατηγορούντες τον ΣΥΡΙΖΑ" σε κάθε ευκαιρία πετάνε μια δημοσιογραφική κιτρινίλα για να ικανοποιήσουν την ανάγκη απενοχοποίησης (γιατί και ο ΣΥΡΙΖΑ τα ίδια κάνει)..και όλοι οι υπόλοιποι (όχι απαραίτητα ΣΥΡΙΖαίοι).....απλά τηρούν στάση αναμονής γιατί ακόμα είναι νωρίς. Πόσο νωρίς και πόσο ακόμα?

Τί να σου πω...τουλάχιστον τους μπλε-πράσινους τους είχαμε στο σβέρκο κοντά 30χρόνια μέχρι να αποφασίσουμε να τους ρίξουμε από κυβερνήσεις.

Ποια ειναι η κιτρινιλα Γιώργο μου; Η κατρουγκαλιαδα; Τα φορολογικά της πεθεράς του Βαρουφάκη; Ότι υπόγραψε αγγλικό δίκαιο και δουκάτο του Λουξεμβουργου ο Τσιπρας; Ότι έταξε 70-30 για το Αιγαίο ο Καμμενος; Οι ΠΝΠ και τα ΠΔ; Η διαδικασία του κατεπείγοντος; Το ότι έσκασε νομοσχέδιο με μαρκίζα την ΕΒΖ και μέσα εκει βάζουν στην ίδια μοίρα φοροοφειλέτες με λαθρέμπορους; Το ότι αυτοί που μας έλεγαν ότι ο ΕΝΦΙΑ ειναι αντισυνταγματικός τώρα βάζουν και πρόστιμο σε όσους δεν τον πληρώνουν; Ποιο απο όλα ειναι κιτρινιλα; Και αν μου πεις όλα τα αποπανω τότε υπάρχουν κάτι κουμάσια εδώ μέσα που η συμπεριφορά τους τα τελευταία 5 χρόνια πρέπει να τους εχει βγάλει ίκτερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κιτρινίλα τα θεωρώ όχι μόνο αυτά που είναι τελείως ψέμματα...αλλά και αυτά που έχουν μια μικρή δόση αλήθειας με μπόλικες άλλες σάλτσες, αλλά αναπαράγονται για να αποτελέσουν κατηγορητήριο.

Μόνο οι γραφικοί έχουν αυταπάτες οτι η ΣΥΡΙΖΑ θα αποτελέσει το Μεσσία (έρχεται και Πάσχα βοήθεια μας :hehe:

Οι υπόλοιποι απλά εύχονται να μπει έστω μια μικρή τάξη και να αρχίσουμε να βαδίζουμε προς τη σωστή κατεύθυνση έστω και με ρυθμούς χελώνας γιατί τέτοια είναι η φύση και ιδιοσυγκρασία του Έλληνα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ησυχία δεν έχει πέσει. Τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ, τα μέλη "κατηγορούντες τον ΣΥΡΙΖΑ" σε κάθε ευκαιρία πετάνε μια δημοσιογραφική κιτρινίλα για να ικανοποιήσουν την ανάγκη απενοχοποίησης (γιατί και ο ΣΥΡΙΖΑ τα ίδια κάνει)..και όλοι οι υπόλοιποι (όχι απαραίτητα ΣΥΡΙΖαίοι).....απλά τηρούν στάση αναμονής γιατί ακόμα είναι νωρίς. Πόσο νωρίς και πόσο ακόμα?

Τί να σου πω...τουλάχιστον τους μπλε-πράσινους τους είχαμε στο σβέρκο κοντά 30χρόνια μέχρι να αποφασίσουμε να τους ρίξουμε από κυβερνήσεις.

Αυτό είναι προσβλητικό. Αν είναι οποιοδήποτε ποστ κάνουμε με αιχμές ή ερωτήματα προς τις κινήσεις της κυβέρνησης, να τα χαρακτηρίζεις αυτομάτως κιτρινίλες για αυτοϊκανοποίηση της ανάγκης απενοχοποίησης αυτού που τα κάνει, δεν μας τα λες καθόλου καλά. Άμα είναι να σου στέλνουμε με πμ ότι είναι να ποστάρουμε εδώ και δεν εκθειάζει την κυβέρνηση να μας λες πόσο κίτρινα είναι και σε τι βαθμό θα μας αυτοϊκανοποιούσε.

Κατά τα άλλα καλή ιδέα να περιμένουμε άλλα 30 χρόνια μέχρι να αποφασίσουμε το αν οι κιτρινίλες τελικά δεν ήταν κιτρινίλες για αυτοϊκανοποίηση. Είμαι σίγουρος ότι κάποιος πέταξε την ίδια ιδέα το 81 όταν ο ΑΝΔΡΕΑΣ (όλα κεφαλαία) ανέβαινε για πρώτη φορά στην εξουσία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα φορολογικά της πεθεράς του Βαρουφάκη;
 

 

Εννοείς οτι δεν είχε ταμπελάκι ΕΟΤ; Που από οσο λένε είναι εντελώς τυπική διαδικασία; Το "φορολογικα" από που προκύπτει;

 

 και δουκάτο του Λουξεμβουργου ο Τσιπρας; 

 

Το διάβασες το άρθρο 6.2, ή πίστεψες οτι λένε τα σιτε της ΧΑ για εκχώρηση εθνικής κυριαρχίας;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προσβλητικό. Αν είναι οποιοδήποτε ποστ κάνουμε με αιχμές ή ερωτήματα προς τις κινήσεις της κυβέρνησης, να τα χαρακτηρίζεις αυτομάτως κιτρινίλες για αυτοϊκανοποίηση της ανάγκης απενοχοποίησης αυτού που τα κάνει, δεν μας τα λες καθόλου καλά. Άμα είναι να σου στέλνουμε με πμ ότι είναι να ποστάρουμε εδώ και δεν εκθειάζει την κυβέρνηση να μας λες πόσο κίτρινα είναι και σε τι βαθμό θα μας αυτοϊκανοποιούσε.

Κατά τα άλλα καλή ιδέα να περιμένουμε άλλα 30 χρόνια μέχρι να αποφασίσουμε το αν οι κιτρινίλες τελικά δεν ήταν κιτρινίλες για αυτοϊκανοποίηση. Είμαι σίγουρος ότι κάποιος πέταξε την ίδια ιδέα το 81 όταν ο ΑΝΔΡΕΑΣ (όλα κεφαλαία) ανέβαινε για πρώτη φορά στην εξουσία.

 

ε όχι και προσβλητικό και οτι είμαι εγκάθετος. μη τα ξαναλέμε και τα ξαναγράφουμε. είμαι πολέμιος της αριστεράς του ΣΥΡΙΖΑ τα τελευταία χρόνια και το δηλώνω ξανά. Η κίτρινη δημοσιογραφία όμως ζει και βασιλεύει. Στη γωνία περιμένει η πλειοψηφία την τωρινή κυβέρνηση με τα εξάσφαιρα σε θέση headshot. Προφανώς και δε θα απαγορεύσω σε κάποιον να λέει αυτά που πιστεύει. Απλά απάντησα στην απορία του LL γιατί τόση ησυχία.

Αν δε σας αρέσει η άποψή μου report στη Δ.Ο. να κριθούν τα γραφόμενά μου. Συνεχίζω να πιστεύω πάντως οτι η στρατηγική απενεχοποίησης, βρίσκοντας και το παραμικρό ψεγάδι στις κινήσεις της κυβέρνησης, και βγάζοντας τα στη φόρα σε στυλ TABLOIDS, παίζει δυνατά και οργανωμένα από πολύ κόσμο.

Αυτά. :)

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

ε όχι και προσβλητικό και οτι είμαι εγκάθετος. μη τα ξαναλέμε και τα ξαναγράφουμε. είμαι πολέμιος της αριστεράς του ΣΥΡΙΖΑ τα τελευταία χρόνια και το δηλώνω ξανά. Η κίτρινη δημοσιογραφία όμως ζει και βασιλεύει. Στη γωνία περιμένει η πλειοψηφία την τωρινή κυβέρνηση με τα εξάσφαιρα σε θέση headshot. Προφανώς και δε θα απαγορεύσω σε κάποιον να λέει αυτά που πιστεύει. Απλά απάντησα στην απορία του LL γιατί τόση ησυχία.

Αν δε σας αρέσει η άποψή μου report στη Δ.Ο. να κριθούν τα γραφόμενά μου. Συνεχίζω να πιστεύω πάντως οτι η στρατηγική απενεχοποίησης, βρίσκοντας και το παραμικρό ψεγάδι στις κινήσεις της κυβέρνησης, και βγάζοντας τα στη φόρα σε στυλ TABLOIDS, παίζει δυνατά και οργανωμένα από πολύ κόσμο.

Αυτά. :)

Σε πιο σημείο σε αποκάλεσα εγκάθετο; Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου. Και δεν με ενδιαφέρει η προσωπική σου άποψη για τον ΣΥΡΙΖΑ. Δεν βλέπω επίσης καμία σχέση μεταξύ του "η κίτρινη δημοσιογραφία ζει και βασιλεύει" με το "σε κάθε ευκαιρία πετάνε μια δημοσιογραφική κιτρινίλα για να ικανοποιήσουν την ανάγκη απενοχοποίησης". Αυτό που έγραψες, από την μία γενικεύει και κατατάσσει ΟΛΑ τα άρθρα που δεν είναι ευνοϊκά προς την κυβέρνηση - με βάση το ότι τα επικαλούνται "τα μέλη "κατηγορούντες τον ΣΥΡΙΖΑ""' - στην κατηγορία της "κίτρινης δημοσιογραφίας" και από την άλλη αποτελεί προσβλητικό σχόλιο που, αν και δεν αναφέρεται σε κάποιον προσωπικά, περιλαμβάνει ΟΛΟΥΣ όσους ποστάρουν άρθρα εδώ μέσα τα οποία, με τα όποια προσωπικά σου κριτήρια, κατατάσσεις στην "κίτρινη δημοσιογραφία". Επίσης δεν με ενδιαφέρει το αν θεωρείς ότι η πλειοψηφία - αλήθεια γιατί η πλειοψηφία; - περιμένει με τα εξάσφαιρα στην γωνία, διότι ούτε αυτό δικαιολογεί αυτό που έγραψες.

 

Προφανώς και δεν θα απαγορέψεις κάποιον να πει την άποψή του. Απλά περιμένεις στην γωνία με το εξάσφαιρο σε θέση headshot για να του πεις πόσο απαξιωτικά τον βλέπεις. Τα περί ΔΟ και report,... ενδιαφέρον σχόλιο. Σας φτύνω κατάμουτρα, να βγούμε και από πάνω. Ωραίο. Η σάλτσα στο τέλος, απλά συνεχίζει το στυλ του προηγούμενου ποστ, απλά πιο παραστατικά.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Υπόθεση P-3B Orion: Ιδού οι υπογραφές Α.Σαμαρά και Ε.Βενιζέλου στο ΚΥΣΕΑ!

 

Η γελοιότητα που εκτυλίσσεται τις τελευταίες ημέρες με την υπόθεση των «πολεμικών αεροπλάνων» όπως αναφέρουν κάποιοι, ως να πρόκειται για λεξιλόγιο δημοτικού σχολείου, ή και νηπιαγωγείου, δηλαδή των Αεροσκαφών Ναυτικής Συνεργασίας και Ανθυποβρυχιακού πολέμου P-3B, φαίνεται ότι δεν έχει όρια όπως όρια δεν έχει και το χρήμα που έχει πέσει από τα "μαύρα ταμεία" συγκεκριμένης ανταγωνιστικής εταιρείας.

 

Ιδού λοιπόν η απόφαση του ΚΥΣΕΑ της συγκυβέρνησης ΝΔ-ΠΑΣΟΚ με ημερομηνία μόλις 13 Οκτωβρίου 2014, όπου οι Α.Σαμαράς και Ε.Βενιζέλος και φυσικά πρωτοκλασάτα στελέχη της κυβέρνησης με προεξάρχοντα τον νυν επίτροπο στην ΕΕ Δ. Αβραμόπουλο, υπογράφουν φαρδιά-πλατιά το πρόγραμμα εκσυγχρονισμού των P-3B Orion, έχοντας βέβαια προσδιορίσει και το ποσό!

 

Και όλα αυτά σε συνέχεια της απόφασης της Επιτροπής Αμυνας της Βουλής που στις 30 Ιουλίου 2014 ενέκρινε με πλειοψηφία των κομμάτων της κυβέρνησης το πρόγραμμα!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό προχώρησαν το θέμα των Orion. 500 εκατομμύρια στα χέρια των Αμερικανών για να καλμάρουν, πριν το ταξίδι του Τσίπρα στην Ρωσία και η έγκριση της προηγούμενης κυβέρνησης με τις σχετικές υπογραφές ώστε να υπάρχει περιορισμένη αντίδραση και πλήρη δικαιολόγηση της εν λόγω απόφασης, στο εσωτερικό. Αν η ανταγωνιστική εταιρία, η οποία μπορεί να μην υπάρχει αλλά ένας δράκος στο παραμύθι πάντα προσθέτει πόντους, είναι Ευρωπαϊκή, μπορεί να αποτελεί μήνυμα προς τους Ευρωπαίους. Σε συνδυασμό με το ταξίδι στην Ρωσία είναι ξεκάθαρη δήλωση "Πάω με Αμερικανούς και Ρώσους" του Τσίπρα προς τους Ευρωπαίους "Έλα να σου πούμε ποιους να κρατήσεις στην κυβέρνηση, ποιους να διώξεις και ποιους να βάλεις στην θέση τους". Αν η εταιρία ήταν Ρωσική, τότε οι συνομιλίες θα έχουν αντίστοιχα αποτελέσματα με αυτές του ΓΑΠ μετά την εκλογή του το 2009, όταν και πήγε στην Ρωσία για να μιλήσει για πράσινα άλογα.

 

Πάντως έχει πλάκα η λογική του αρθρογράφου. Από την μία υπάρχει ανταγωνίστρια εταιρία που ρίχνει χρήματα από μαύρα ταμεία στα κομματικά στελέχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ για να μην προχωρήσει η εν λόγω συμφωνία, από την άλλη, τα ίδια στελέχη που πήραν αυτές τις μίζες από τα εν λόγω μαύρα ταμεία, είχαν εγκρίνει την συμφωνία. Ρε μας δουλεύουν και οι αρθρογράφοι ρε. Μας έχουν για τόσο ηλίθιους, που το έχουν δεδομένο ότι ότι σάλτσα ρίξουν στο άρθρο τους, εμείς θα την καταπιούμε. Και νόμιζα ότι στις διακρατικές συμφωνίες δεν παίζουν με τίποτα μίζες. Ή μήπως παίζουν τελικά;

 

Υ.Γ. Θα ενέκρινα και με τα δύο χέρια πρόγραμμα αναβάθμισης των φωτοτυπικών στα οποία έβγαλαν τα αντίγραφα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η κιτρινιλα Γιώργο μου; Η κατρουγκαλιαδα; Τα φορολογικά της πεθεράς του Βαρουφάκη; Ότι υπόγραψε αγγλικό δίκαιο και δουκάτο του Λουξεμβουργου ο Τσιπρας; Ότι έταξε 70-30 για το Αιγαίο ο Καμμενος; Οι ΠΝΠ και τα ΠΔ; Η διαδικασία του κατεπείγοντος; Το ότι έσκασε νομοσχέδιο με μαρκίζα την ΕΒΖ και μέσα εκει βάζουν στην ίδια μοίρα φοροοφειλέτες με λαθρέμπορους; Το ότι αυτοί που μας έλεγαν ότι ο ΕΝΦΙΑ ειναι αντισυνταγματικός τώρα βάζουν και πρόστιμο σε όσους δεν τον πληρώνουν; Ποιο απο όλα ειναι κιτρινιλα; Και αν μου πεις όλα τα αποπανω τότε υπάρχουν κάτι κουμάσια εδώ μέσα που η συμπεριφορά τους τα τελευταία 5 χρόνια πρέπει να τους εχει βγάλει ίκτερο.

 

Πολύ μου άρεσε που τα 500 εκ για εξοπλιστικά είναι γεγονός ενώ οι 550k θέσεις εργασίας παλαιότερα στεγνή μπλόφα. Αν και είμαι της άποψης ότι σε ένα βαθμό χρειάζονται, δεν μπορούσε η μπλόφα να γίνει προς τα έξω ξέρω γω?

Βέβαια έτσι είναι αυτά. Άλλοι οι γερμανοτσολιάδες και άλλοι αυτοί που αγοράζουν γερμανικά (ή μη) εξοπλιστικά συστήματα για την άμυνα της χώρας.

 

 

 

Εννοείς οτι δεν είχε ταμπελάκι ΕΟΤ; Που από οσο λένε είναι εντελώς τυπική διαδικασία; Το "φορολογικα" από που προκύπτει;

 

 

Το διάβασες το άρθρο 6.2, ή πίστεψες οτι λένε τα σιτε της ΧΑ για εκχώρηση εθνικής κυριαρχίας;

 

 

Γιατί ξέρεις ε? Αν τα 1-2 παραδείγματα του LL_NEO είναι όχι τόσο ισχυρά (ή λανθασμένα), τότε αυτό κάνει λανθασμένο το όλο point του LL_NEO (πόσο μάλλον όταν έχει γράψει 8-9 πράγματα παράλληλα).

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η τωρινή κυβέρνηση μείωσε τα ποσά που διαθέτει για να ερευνηθούν οικονομικά σκάνδαλα. Αυτό ψέμματα? Αλήθεια? Το κατάλαβα λάθος επειδή διάβασα το άρθρο διαγώνια? Καλά τα "success story" επειδή ο άλλος μας είπε εν τέλει ψέμματα με το τζαμπα wi-fi, αλλά από την άλλη πλευρά τι γίνεται? Κράξιμο γιοκ?

Link to comment
Share on other sites

«άθλια κομματική διαφήμιση της κ. Κωνσταντοπούλου»

 

Δεν έχει άδικο η ΝΔ εδώ. Η Ζωή έχει πάρει φόρα και δεν την σταματάει τίποτα. Ότι αυτοδιαφημίζεται 24/7 είναι δεδομένο. Αν έχει να πει κάτι η Κωνσταντοπούλου και η επιτροπή, να το πουν με αποτελέσματα. Trailers σήμερα και κινηματογραφικές ταινίες αύριο, χωρίς ουσιαστικά αποτελέσματα, δεν λένε τίποτα. Και βέβαια τα trailers αν βγαίνουν και στα ιδιωτικά κανάλια, αυτομάτως ισοδυναμεί με έξοδα.

 

Τώρα το «Έλεξγε το, Διάγραψέ το», και το 70%, που φαίνεται σε ένα σημείο του διαφημιστικού, μάλλον απευθύνεται περισσότερο εντός του ΣΥΡΙΖΑ, σε Τσίπρα και Βαρουφάκη(70%καλό μνημόνιο) πιο συγκεκριμένα, παρά στον τυχαίο θεατή του τρέιλερ.

 

post-33281-0-29018500-1428410604_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι το επικοινωνιακό παιχνίδι για να τονίσουν πως τηρούν ότι υποσχέθηκαν. Θα βγει κάτι από ακόμη μία επιτροπή; Ή θα έχουμε πάλι ένα πυροτέχνημα; Το trailer ίσως να μην έχει αποδέκτη μόνον την Ελλάδα. Ίσως το βγάλανε για να παιχτεί στη Γερμανία και όσες άλλες χώρες μας έχουν βάλει το κεφάλι κάτω από το πόδι τους. Οι ξένοι πολιτικοί ειδικά στη Γερμανία, ότι δε θέλουν να το πούνε αυτοί, το στέλνουν στις εφημερίδες τους και το γράφουν εκείνες. Πόλεμος προπαγάνδας, εντυπώσεων; Θα δείξει. Ότι πάντως λέγεται και παίζεται στην Ελλάδα κάνει το γύρο του κόσμου. 

Έγινε επεξεργασία από Alexgk
Link to comment
Share on other sites

"Βόμβα" για παράνομη τραπεζική χρηματοδότηση ιδιοκτητών ΜΜΕ

 

Στο υπόμνημά του προς τον εισαγγελέα Οικονομικού Εγκλήματος ο κ Νικολόπουλος αναφέρεται στη διαφήμιση που λάμβαναν τα κανάλια από Τράπεζες λέγοντας χαρακτηριστικά: «Μου καταγγέλλουν ότι μία τράπεζα σε μία χρονιά έδωσε για διαφήμιση 25 εκατομμύρια ευρώ (χωρίς να συνυπολογίζονται τα ποσά που πάνε σε διαφήμιση εκτός διαφημιστικών γραφείων), την ώρα που η εξαγορά της Αγροτικής Τραπέζης μόνο 95 εκατομμύρια ευρώ. Συγκλονιστικό δεν είναι; Μιας χρονιάς διαφήμιση κοστίζει όσο το ¼ μιας μεγάλης Τράπεζας! Μπορεί φυσικά κάποιος να αντιληφτεί το μέγεθος αυτής της διαφημιστικής δαπάνης.»

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.