Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

@RootX,

 

 

έμμεσο ('emesoουδέτερο 
επίθετο
που γίνεται πλάγια έμμεσος τρόπος

 

 

@karmen1983,

Αγάπη όταν ο άλλος σου λέει: αυτά τα λες πίσω απο το πληκτρολόγιο αυτό που εγώ καταλαβαίνω είναι "αν τα πεις μπροστά μου παίζει μπουκέτο".

Όσον αφορά το φωτεινός παντογνώστης με την ίδια λογική που εσύ παίρνεις το πίσω απο το πληκτρολόγιο σε face value, θα σε παρακαλούσα να το πάρεις και αυτό. Κοινώς το παλικάρι απο βαπόρια ξέρει, απο ομόλογα ξέρει, απο πολιτική ξέρει ε φωτεινός παντογνώστης είναι.

 

 

Σου φαίνεται κάπως αυτό που τώρα μόλις σου είπα; Ναι και εμένα το να μην καταλαβαίνετε τι ακριβώς σας λέω μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο. Και επειδή προφανώς ειρωνεύομαι, ρίξε μου εμένα τη μερίδα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια έκανα report να δω τι θα γίνει.

 

 

RootX spawned.

Karmen1983 spawned.

jpavly spawned.

 

 

Ψιτ. Μην τυγχόν και πεις "από περιέργεια να χρεοκοπήσει η Ελλάδα να δω τι θα γίνει" γιατί θα διαλυθεί η Ευρώπη με τέτοια πρόβλεψη χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τοποθετηθείς αλλού και να μας πεις πόσα κιλά make-up (ή σοβάτισμα, αναλόγως σε ποιον το κάνεις) χρησιμοποιείς.

Αφού το πιάσαμε που το πιάσαμε το θέμα, ήρθατε κι εσείς που ήρθατε στο θέμα, ευκαιρία είναι.

 

 

RootX spawned.

Karmen1983 spawned.

jpavly spawned.

 

Υπό νορμάλ συνθήκες θα ήταν αποκλεισμός μόνο από το θέμα. Υπό αυτές τις συνθήκες αναβαθμίστηκε σε ban από το forum.

Αφήνω ένα μικρό περιθώριο να επέλεξες πολύ λάθος χιούμορ σε ακόμα πιο λάθος στιγμή.

Το θέμα κλειδώνει μέχρι νεοτέρας.

Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω διαθεση να ειρωνευτω κανενα εδω μεσα, οποιος θελει (ή μαλλον χρειαζεται) να παρει hardware καλο ειναι να το κανει συντομα, στην Αργεντινη παραδειγματος χαριν, ο 4790K παιζει στα 650$ και μαλιστα  "προσφορα" 

Link to comment
Share on other sites

Έκτακτο EuroGroup μέσα στην εβδομάδα με θέμα την συνέχιση ή όχι παροχής ρευστότητας στις Ελληνικές τράπεζες με τον μηχανισμό ELA.

 

Αυτά είναι :D

 

Πάμε Δυνατά! Δώσε ένα τέλος να αρμόζει.. Κάνε μια έξοδο μεγάλη

 

 

Πολύ μπροστά ο Νότης

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν όποιος έχει λερωμένη την φωλιά του σαν και σένα να μην διαμαρτύρεται.

Κανένας δεν σε πείραξε όταν με ονόμασες μaλάκα επειδή εξέφρασα την άποψη μου για τον αγαπημένο σου Λιαντίνη.

Όλα έχουν ένα όριο αλλά προφανώς δεν το γνωρίζεις αφού η αμετροέπεια είναι το χαρακτηριστικό σου.

Πίσω από το πληκτρολόγιο πάντα....

 

Σώπα καλέ;

 

Δλδ εσύ δεν είσαι πίσω από το πληκτρολόγιο; Όσοι γράφουν στο φόρουμ δεν είναι πίσω από το πληκτρολόγιο. Και από ότι βλέπω κρατάς και στοιχεία από το παρελθόν όπου οι "διαφορετικοί" από εσένα "ατόπησαν". Δεν ήξερα να στείνομαι με τις ώρες για να σας φακελώσω κιόλας όπως εσύ. Προφανώς σε εσένα και σε κανα δυο άλλους αρέσει αυτό το σπορ. Συμπάθαμε αλλά έχουμε και σοβαρότερα πράγματα να κάνουμε. Πιθανολογώ πως εσύ είσαι μάλλον περισσότερο του κανονικού πίσω από το πληκτρολόγιο σου και κάτι άρχισε να πηγαίνει στραβά.

 

Ξέρεις εσύ απο όρια; Από πότε; Από τότε που κάνεις τον άλλον να "ελπίζει" να καταστραφεί η χώρα; Α ναι...αστεικάκι! Ώχου το! Πως το είπες αυτό με την αμετροπρέπεια; Μάλιστα. Στο είπε ο άλλος, δεν λες να το καταλάβεις. "ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞ ΙΔΙΩΝ".

 

Όσο για τα VIP κτλ, το συνεχίζω. Ο άλλος ο παλέουρας μας αποκάλεσε φανερότατα χαζούς, τρολλ και τα δικά του κατά τα γνωστά, επειδή απαίτησε ο παιδί να μην γράφουμε τίποτα για την κυβέρνηση επειδή είναι φρέσκια. Πατήθηκε και το κομβίον που γράφει αναφορά, αλλά το ποστ συνεχίζει να υπάρχει.

 

Ξέρω ότι είστε ένα παρεάκι οι περισσότεροι, αλλά δεν θα την μασάμε συνεχώς την τσίχλα.

 

Αν ενδιαφέρεσαι να με δεις απο κοντά, το εισιτήριο για Λάρισα με το τρένο κάνει περίπου 30 ευρώ. -------------- η διεύθυνση μου. Αν θες και το τηλέφωνο ζήτα το μου σε PM.

 

Έτσι, Γιάγκο, Μάκη, Τάσο, Γιώργο, Βαγγέλη, Διονύση, Δημήτριε;

Έγινε επεξεργασία από DJD
Διεγράφηκε η διεύθυνση.
Link to comment
Share on other sites

χωρις να εχω διαθεση να ειρωνευτω κανενα εδω μεσα, οποιος θελει (ή μαλλον χρειαζεται) να παρει hardware καλο ειναι να το κανει συντομα, στην Αργεντινη παραδειγματος χαριν, ο 4790K παιζει στα 650$ και μαλιστα  "προσφορα" 

 

Εγω επιμένω, οτι υπο Κ.Σ. εγκεφαλικης λειτουργειας των υπευθυνων της ΕΚΤ και της ΕΕ του Βορα δεν θα γινει τιποτα. Ειναι ΠΟΛΛΑ αυτα που θα χάσουν μπροστα στην ΣΥΝΕΧΙΣΗ χρηματοδότησης της Ελλάδας (δεν αναφερω καν την λεξη κουρεμα). ΠΟΛΛΑ.

 

Αν ο εγωισμός και η Γερμανικη μποτα υπερισχύσει του ρεαλισμού, το γεγονός οτι θα ειναι ακριβό το Χ εισαγόμενο προϊον για την Ελλάδα, για τα επόμενα 1-2 χρόνια αξίζει την θυσία μπροστά στην παρακολουθηση αποδόμισης του ευρω, της ΕΕ και της σταδιακής κατάρρευσης για αλλη μια φορα στην ιστορια, της Γερμανικης αλαζονίας 

 

 

 

Θα πω δύο λόγια μόνο και πάρτε το όλοι όπως θέλετε.

Δεν ψήφισα στις τελευταίες εκλογές και δεν ξέρω και τι θα ψήφιζα.

 

Αλλά είναι η πρώτη φορά τα τελευταία 2 χρόνια που κατεβαίνω Ελλάδα και βλέπω ελπίδα στα πρόσωπα γνωστόν και φίλων. Μπορεί να μην γίνει τίποτα από αυτά που ανακοίνωσε

η σημερινή κυβέρνηση αλλά αυτό το πράγμα είχα καιρό να το δω.

 

Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Σαν Έλληνας που νοιάζεται για τους ανθρώπους που έχει αφήσει πίσω και που τους βοηθάει όσο γίνεται περισσότερο, αυτό που εύχομαι είναι να μπορέσουν όλοι να αποκτήσουν ξανά τη χαμένη αξιοπρέπειά τους...

Είναι δύσκολο να γυρνάς στην Ελλάδα και να ψάχνεις τους κρυμμένους λογαριασμούς των γονιών σου για να δεις τι θα πληρώσεις επειδή ξέρεις (χωρίς να σου το έχουν αναφέρει) πως θα τους κόψουν το ρεύμα ή το τηλέφωνο...

 

 

Αυτο. ΜΟΝΟ αυτο.

 

Οι white collar douchbags και τα λοιπά φιλελε αποβράσματα δεν μπορουν να καταλάβουν τι σημαινει αξιοπρέπεια. Γιατι ποτε δεν ειχαν.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Καμμένος: Αν χρειαστώ τον Θεοδωράκη, θα μιλήσω κατευθείαν με τον Μπόμπολα

«Σας έχω επαναλάβει πολλές φορές ότι αν χρειαστώ κάτι, αντί να μιλήσω με τον κ. Θεοδωράκη, θα μιλήσω κατευθείαν με τον κ. Μπόμπολα. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι ο κ. Θεοδωράκης είναι ένας πολύ καλός μάγειρας στο κρητικό του εστιατόριο, αλλά μπορεί, απογοητευμένος από το ότι δεν έγινε κυβέρνηση για να εξυπηρετήσει τα αφεντικά του, να συνεχίσει να μαγειρεύει κοχλιούς προς τέρψιν των φίλων του».

Παράλληλα, από τα βέλη του κ. Καμμένου δεν γλίτωσε ούτε ο Αντώνης Σαμαράς, ο οποίος «σύρει τη ΝΔ στη νέα πολιτική του ερημιά».

«Ο Αντώνης Σαμαράς μπορεί να παραμείνει στην ηγεσία του συνονθυλεύματος Πολιτικής Άνοιξης και ΛΑΟΣ που ο ίδιος δημιούργησε. Ουδέποτε ήταν στη Νέα Δημοκρατία. Άλλοτε την ανέτρεπε, άλλοτε την εκβίαζε και άλλοτε την καταλάμβανε με εισαγωγή στελεχών που στο παρελθόν δεν θα τολμούσαν να περάσουν την πόρτα της ΝΔ. Νέα Δημοκρατία και Αντώνης Σαμαράς είναι δύο έννοιες που δεν συνάδουν. Φοβάμε πολύ ότι δεν θα υπάρχουν πλέον ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος», συμπλήρωσε.

Ο πρόεδρος των ΑΝΕΛ προαναγγέλλει επίσης την άμεση καταβολή των αναδρομικών για τους εν ενεργεία στις Ένοπλες Δυνάμεις.

«Για να καταλάβουμε τα μεγέθη, τα 60 εκατομμύρια για τους εν ενεργεία στις Ένοπλες Δυνάμεις, που αφορούν στην εκτέλεση της απόφασης των αναδρομικών του Συμβουλίου της Επικρατείας, είναι το 50% από όσα έδωσε ο κ. Σαμαράς με μία τροπολογία για το Μέγαρο Μουσικής», τονίζει, σημειώνοντας ότι η πρώτη εντολή που έδωσε είναι η άμεση πληρωμή του επιδόματος παραμεθορίου για τον Στρατό Ξηράς, το οποίο στοιχίζει περίπου δυο εκατομμύρια το μήνα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιμένω, οτι υπο Κ.Σ. εγκεφαλικης λειτουργειας των υπευθυνων της ΕΚΤ και της ΕΕ του Βορα δεν θα γινει τιποτα. Ειναι ΠΟΛΛΑ αυτα που θα χάσουν μπροστα στην ΣΥΝΕΧΙΣΗ χρηματοδότησης της Ελλάδας (δεν αναφερω καν την λεξη κουρεμα). ΠΟΛΛΑ.

Αν ο εγωισμός και η Γερμανικη μποτα υπερισχύσει του ρεαλισμού, το γεγονός οτι θα ειναι ακριβό το Χ εισαγόμενο προϊον για την Ελλάδα, για τα επόμενα 1-2 χρόνια αξίζει την θυσία μπροστά στην παρακολουθηση αποδόμισης του ευρω, της ΕΕ και της σταδιακής κατάρρευσης για αλλη μια φορα στην ιστορια, της Γερμανικης αλαζονίας

Αυτο. ΜΟΝΟ αυτο.

Οι white collar douchbags και τα λοιπά φιλελε αποβράσματα δεν μπορουν να καταλάβουν τι σημαινει αξιοπρέπεια. Γιατι ποτε δεν ειχαν.

Μάλιστα. Ποτέ δεν είχανε αξιοπρέπεια και πάνω απο όλα ποτέ δεν αγαπήσαμε την πατρίδα μας. Επίσης ΕΜΕΙΣ δεν έχουμε φίλους ή συγγενείς στην Ελλάδα. Jax συγνώμη που θα ρωτήσω ότι θα ρωτήσω με αφορμή το δικό σου ποστ, βασικά δε θα το ρώταγα ποτέ αν ο narta δεν είχε προσθέσει το δικό του κομμάτι αλλα έτσι απο περιέργεια.

Είμαστε ένας περίδρομος εργαζόμενοι του εξωτερικού στο the lab. Πόσοι απο εμάς είμαστε δηλωμένοι στην ΔΟΥ κατοίκων εξωτερικού και πληρώνουμε κανονικά τον φόρο που μας αναλογεί στην Ελλάδα; Το αφήνω έτσι και αν δε δω απάντηση θα επανέλθω με mentions. Επίσης Ζάχο δεν αμφισβητώ αυτό που λες για την ελπίδα. Παρόλο που εμένα μου συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Δλδ να με παίρνουν φίλοι και γνωστοί και να με ρωτάνε τι παίζει να γίνει και αν πρέπει να βγάλουν τις λιγοστές οικονομίες τους απο την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι γραμμένος στην ΔΟΥ εξωτερικού γιατί πληρώνω 50% φόρους εδώ και γιατί δεν έχω εισοδήματα στην Ελλάδα.

Η κοπέλα μου είναι γραμμένη εδώ αλλά πληρώνει κανονικά ΕΝΦΙΑ στην Ελλάδα γιατί έχει κάτι στο όνομα της, άσχετα αν είναι αναξοιοποίητο. 

 

Και ναι αντώνη φυσικά.

 

Εγώ θέλω να πάρω ένα αυτοκίνητο να έχω Ελλάδα πχ, θα πρέπει να πληρώνω τέλος ταξινόμησης (φυσικά), ασφάλεια (φυσικά), αλλά θα πρέπει να πληρώνω ΚΑΙ εφορία στο εισόδημα που ΔΕΝ έχω αλλά θα ΕΠΡΕΠΕ να είχα για να μπορώ να έχω ένα αμάξι πχ 1600 κυβικά. 

 

Εκτός αυτού, εγώ αν και μάλλον είμαι σε άλλου κύκλους ελπίδα δεν βλέπω στους δικούς μου κάτω... 

 

Και δεν έχω θέμα με τον Αλέξη per say, και ναι δεν τον ψήφισα αλλά ναι ΘΕΛΩ να πετύχει. 

Το θέμα που έχω είναι πως σαν white collar douchbag ( ευχαριστώ καιρό είχα να το ακούσω ) καταλαβαίνω μερικά πράγματα παραπάνω απο εσάς τους έντιμους πολίτες και η νοοτροπία του "κατεβάζω παπάκια και σας μαμάω στην παιδική χαρά" δεν λειτουργεί ακριβώς έτσι "στους κύκλους μας".

 

ΜΑΚΑΡΙ να κάνω λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Wait, όταν δουλεύεις στο εξωτερικό πληρώνεις πάλι ΚΑΙ στην Ελλάδα;  :huh:

Υποτίθεται ναι, απλά η διαδικασία για την αλλαγή είναι λίγο σπαστική (γραφειοκρατία με τον τόνο) και λίγοι άνθρωποι το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ναι, απλά η διαδικασία για την αλλαγή είναι λίγο σπαστική (γραφειοκρατία με τον τόνο) και λίγοι άνθρωποι το κάνουν.

Myralis δούλευες Ολλανδία αν δεν απατώμαι. Μπήκες στην αρμόδια ΔΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

Wait, όταν δουλεύεις στο εξωτερικό πληρώνεις πάλι ΚΑΙ στην Ελλάδα;  :huh:

 

Υπηρχε ενα loophole (αδοκιμος ορος, δεν ξερω αν ειναι η γραφειοκρατεια που λενε οι απο πανω) οπου οποιοσδηποτε πολιτης ΕΕ δεν επιτρεπεται να πληρωνει σε 2 κρατη φορους, αλλα ως πολιτης της ΕΕ φορολογησαι για ολα τα "εντος-ΕΕ" εισοδηματα σου μονο μια φορα (δεν ξερω απο ποιαν εφορια ομως. Της επιλογης σου???).

Τωρα το bold ειναι λιγο ανεκδοτο σχετικα με το τι πρεπει να κανεις για να εισαι "ενταξει". Πολυ λιγο το ειχα ψαξει... πονοκεφαλιασα και κατεληξα οτι ειναι πιο "ανωδυνο" να πληρωνεις και στα εδω και στα εκει... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.