Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Nαι ε;

 

Εγώ θυμάμαι τον "εθνάρχη" τον Πασοκτσή να λέει ΟΧΙ στα Σκόπια και με εμπάργκο μάλιστα...

Θυμάμαι κάτι ΟΧΙ με συλλαλητήρια για τον ίδιο λόγο από τον άλλο τον εθνάρχη μας.

 

Και μετά, και μετά; Είδαμε αποτέλεσμα; Ή μήπως  οι "εθνάρχες" είχαν δικά τους @@ και έλεγαν ότι έλεγαν στας τηλεοράσεις?

 

edit: Προστέθηκε ένας εθνάρχης ακόμα και μπήκε πλυθηντικός.

 

Μιλαμε για οχι με @@ οχι @@ οχι

 

Παντως διαβασα κατι πολυ σωστό:

 

 

Αυτό που θα έχει ανάγκη η Ελληνική κυβέρνηση, αν σταθεί όρθια, είναι πολίτες στους δρόμους. Να ξέρουν με ποιον πραγματικά διαπραγματεύονται.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φετινό είναι, απάντηση στο "αν βγει ο συριζα θα γυρίσουμε στη δραχμή" που τσίριζαν οι γεωργιάδηδες: The Treaty says that becoming a member of the Euro area is irrevocable

 

Δεν ξέρω αν το έχεις πάρει χαμπάρι αλλά κανένας δεν μπορούσε να διώξει την Ελλάδα από το ευρώ. Το μόνο που μπορούσε να γίνει, είναι να πει η Ελλάδα από μόνη της "παίδες φεύγω" με ότι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά αυτό δεν ωφελει κανέναν, ούτε την ίδια την Ελλάδα.

 

Επίσης, αν πάλι δεν πήρες χαμπάρι (που σίγουρα το πήρες αλλά κάνεις την πάπια για να στηρίξεις την αντι-σαμαραϊκή πεποίθηση σου), οι δηλώσεις από γεωργιάδηδες κτλ που λες, σταμάτησαν όταν ο συριζα έβγαλε σαφή θέση υπερ του ευρώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις πάρει χαμπάρι αλλά κανένας δεν μπορούσε να διώξει την Ελλάδα από το ευρώ. Το μόνο που μπορούσε να γίνει, είναι να πει η Ελλάδα από μόνη της "παίδες φεύγω" με ότι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά αυτό δεν ωφελει κανέναν, ούτε την ίδια την Ελλάδα.

Δεν ξέρω αν το πήρες χαμπάρι, αλλά εσύ είπες ότι με την στάση (διπλής) των προηγούμενων, δεν γυρίσαμε στη δραχμή. Κι εγώ σου εξήγησα ότι δεν μπορούσαν να μας διώξουν. Και τώρα μου λες ότι δεν μπορούνε να μας διώξουν λες και ανακάλυψες νέα ήπειρο.

 

Επίσης, αν πάλι δεν πήρες χαμπάρι (που σίγουρα το πήρες αλλά κάνεις την πάπια για να στηρίξεις την αντι-σαμαραϊκή πεποίθηση σου), οι δηλώσεις από γεωργιάδηδες κτλ που λες, σταμάτησαν όταν ο συριζα έβγαλε σαφή θέση υπερ του ευρώ.

Επίσης, αν πάλι δεν πήρες χαμπάρι, τυχαίο τουίτ του μπουμπούκου:

20 ιανουαρίου 2015. Πριν 11 μέρες. 5 μέρες πριν τις εκλογές. Θα γυρίσουμε στη δραχμή κι ούτε θα το καταλάβουμε.

Αν πάλι δεν το πήρες χαμπάρι, ο Γεωργιάδης δε σταμάτησε να τρομοκρατεί ούτε μετά τις εκλογές, που θα ήταν λογικό να σταματήσει γιατί ήταν μπουκωμένος.

κουάκ κουάκ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω αν το πήρες χαμπάρι, αλλά εσύ είπες ότι με την στάση (διπλής) των προηγούμενων, δεν γυρίσαμε στη δραχμή. Κι εγώ σου εξήγησα ότι δεν μπορούσαν να μας διώξουν. Και τώρα μου λες ότι δεν μπορούνε να μας διώξουν λες και ανακάλυψες νέα ήπειρο.

 

Για πες μου παλικάρι τι θα γινόταν με μια στάση πληρωμών και τότε έλλειμα ~15%. Έτσι για να μάθω.

 

 

Επίσης, αν πάλι δεν πήρες χαμπάρι, τυχαίο τουίτ του μπουμπούκου:

20 ιανουαρίου 2015. Πριν 11 μέρες. 5 μέρες πριν τις εκλογές. Θα γυρίσουμε στη δραχμή κι ούτε θα το καταλάβουμε.

Αν πάλι δεν το πήρες χαμπάρι, ο Γεωργιάδης δε σταμάτησε να τρομοκρατεί ούτε μετά τις εκλογές, που θα ήταν λογικό να σταματήσει γιατί ήταν μπουκωμένος.

κουάκ κουάκ...

 

Thanks για το τουιτ αλλά φαντάζομαι το "δεν παρακολουθώ twitter" θα σου φανεί καραμέλα. Όπως και καραμέλα μου ακούγονται αυτά που λες εσύ.

 

Άσε που με τον όρο "γεωργιάδηδες" κτλ νόμιζα εννοούσες την πλειοψηφία των δεξιών που (χονδρικά χονδρικά) έλεγαν "αν γίνουν αυτά, τότε μάλλον πάμε σε δραχμή". Δεν ήξερα ότι πρέπει οπωσδήποτε να επικεντρωθούμε στο συγκεκριμένο πρόσωπο. Αλλά αφου το θες έτσι, σου έχω δύο διαφορετικές απαντήσεις:

α) Ο εν λόγω άνθρωπος είναι μπουκωμένος επειδή έχει για γυναίκα κάποια επιπέδου Μανωλίδου, όχι σαν εκείνες της αριστερής πτέρυγας που βάφονται/ξυρίζονται/περιποιούνται μια φορά το πάσχα και μιά φορά κάθε δεύτερα χριστούγεννα.

 

β) Τα κουακ κουακ στα επιστρέφω και μαζί με αυτά θα ήθελα να σου επιστρέψω ένα άλλο τουιτ που πήρε το μάτι μου. Αλλά μου είναι too much effort να το ψάχνω για να κάνω αντιπαράθεση με έναν μη-αντικειμενικό. Συγγνώμη που δεν είμαι μηχανή, ούτε διατίθεμαι να αφιερώσω 10 ώρες ψάξιμο οπότε εν τέλει σου επιστρέφω μόνο τα κουακ κουακ.

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου παλικάρι τι θα γινόταν με μια στάση πληρωμών και τότε έλλειμα ~15%. Έτσι για να μάθω.

 

Που κολλάει αυτό, για έξοδο από το ευρώ δεν μιλάγατε?

 

Thanks για το τουιτ αλλά φαντάζομαι το "δεν παρακολουθώ twitter" θα σου φανεί καραμέλα. Όπως και καραμέλα μου ακούγονται αυτά που λες εσύ.

Καραμέλα δεν είναι, αλλά τώρα δεν μπορείς να πεις ότι δεν το είπε. Αν δεν φορούσες παρωπίδες θα έλεγες "Ουπς, δίκιο έχεις, my fault"

 

Άσε που με τον όρο "γεωργιάδηδες" κτλ νόμιζα εννοούσες την πλειοψηφία των δεξιών που (χονδρικά χονδρικά) έλεγαν "αν γίνουν αυτά, τότε μάλλον πάμε σε δραχμή". Δεν ήξερα ότι πρέπει οπωσδήποτε να επικεντρωθούμε στο συγκεκριμένο πρόσωπο. Αλλά αφου το θες έτσι, σου έχω δύο διαφορετικές απαντήσεις:

... αντιθέτως ψάχνεις αστείες δικαιολογίες.

 

α) Ο εν λόγω άνθρωπος είναι μπουκωμένος επειδή έχει για γυναίκα κάποια επιπέδου Μανωλίδου, όχι σαν εκείνες της αριστερής πτέρυγας που βάφονται/ξυρίζονται/περιποιούνται μια φορά το πάσχα και μιά φορά κάθε δεύτερα χριστούγεννα.

!!!!! Που κολλάει η γυναίκα του με το αν είναι μπουκωμένος, και το άλλο είναι απλά αβάσιμο, ηλιθιο ψέμα.

 

β) Τα κουακ κουακ στα επιστρέφω και μαζί με αυτά θα ήθελα να σου επιστρέψω ένα άλλο τουιτ που πήρε το μάτι μου. Αλλά μου είναι too much effort να το ψάχνω για να κάνω αντιπαράθεση με έναν μη-αντικειμενικό. Συγγνώμη που δεν είμαι μηχανή, ούτε διατίθεμαι να αφιερώσω 10 ώρες ψάξιμο οπότε εν τέλει σου επιστρέφω μόνο τα κουακ κουακ.

Σε απλά ελληνικά, "δεν έχω να απαντήσω"

Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν φορούσες παρωπίδες θα έλεγες "Ουπς, δίκιο έχεις, my fault"

 

Κάνε ένα post search αν σε ενδιαφέρει να μάθεις πόσες φορές έχω πει το "έκανα λάθος" που λες.

 

Όταν το κάνεις αυτό και τα μετρήσεις όλα, τότε θα απαντήσω στις άλλες τις βλακείες που σχολιάζεις.

Σε απλά ελληνικά "προτιμώ να αφιερώσω τον χρόνο μου και κάπου αλλού"

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου παλικάρι τι θα γινόταν με μια στάση πληρωμών και τότε έλλειμα ~15%. Έτσι για να μάθω.

 

Δεν έχω το θεωρητικό υπόβαθρο. για πες μας εσύ που το έχεις

 

Thanks για το τουιτ αλλά φαντάζομαι το "δεν παρακολουθώ twitter" θα σου φανεί καραμέλα.

 

καθόλου καραμέλα. Δικαίωμά σου. Απλά, συνήθως όταν βάζουν μπολντ, υπογραμμίζουν και είναι τόσο κάθετοι σε αυτό που λένε, και το οποίο είναι λάθος, οι αντικειμενικοί, συνηθίζουν να πετάνε κι ένα mea culpa. Δεν πετάνε λάσπη στον άλλον που τους έδειξε ότι είναι λάθος...

 

Άσε που με τον όρο "γεωργιάδηδες" κτλ νόμιζα εννοούσες την πλειοψηφία των δεξιών που (χονδρικά χονδρικά) έλεγαν "αν γίνουν αυτά, τότε μάλλον πάμε σε δραχμή".

 

δεν έχω όρεξη να ψάξω και τους γιακουμάτους που πάνε κάθε μέρα και βλέπουν αν τα ράφια των σουπερμαρκετ έχουν αδειάσει. Αν θες κάτσε ψάξε εσύ...

 

α) Ο εν λόγω άνθρωπος είναι μπουκωμένος επειδή έχει για γυναίκα κάποια επιπέδου Μανωλίδου, όχι σαν εκείνες της αριστερής πτέρυγας που βάφονται/ξυρίζονται/περιποιούνται μια φορά το πάσχα και μιά φορά κάθε δεύτερα χριστούγεννα.

 

Τι εννοείς; έχει "μεσαίο πόδι" η μανωλίδου και του το δίνει; κι εσύ που το ξέρεις; σόδομα και γόμορα...

 

β) Τα κουακ κουακ στα επιστρέφω και μαζί με αυτά θα ήθελα να σου επιστρέψω ένα άλλο τουιτ που πήρε το μάτι μου. Αλλά μου είναι too much effort να το ψάχνω για να κάνω αντιπαράθεση με έναν μη-αντικειμενικό. Συγγνώμη που δεν είμαι μηχανή, ούτε διατίθεμαι να αφιερώσω 10 ώρες ψάξιμο οπότε εν τέλει σου επιστρέφω μόνο τα κουακ κουακ.

 

Κρίμα ρε γαμώτο. Μας είχες ταράξει στην αντικειμενικότητα και τις σωστές απόψεις σου, και ήρθα εγώ και στα χάλασα όλα. Ζητώ ταπεινά συγνώμη.

 

ή αλλιώς, κουάκ κουάκ, από κάποιον μη αντικειμενικό που κάνει την πάπια για να στηρίξει την αντισαμαραϊκή πεποίθησή του, λέγοντας ψευδώς ότι λέγανε οι δεξιοί ότι θα βγούμε από το ευρώ αν κερδίσει ο σύριζα, που τελικά ήταν αληθές. Πλάκα έχετε.

 

ΥΓ Επειδή ξεφύγαμε εδώ, και εδώ είναι για ειδήσεις, μήπως κάποιος μοντ να τα μεταφέρει στα ανέκδοτα, γιατί δεν ταιριάζει πουθενά αλλού αυτή η συζήτηση;

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ Επειδή ξεφύγαμε εδώ, και εδώ είναι για ειδήσεις, μήπως κάποιος μοντ να τα μεταφέρει στα ανέκδοτα, γιατί δεν ταιριάζει πουθενά αλλού αυτή η συζήτηση;

 

Σωστά μαζί με τα δικά σου βεβαίως βεβαίως.

Εννοείται ότι δεν έχω σκοπό να διαβάσω τι έγραψες σήμερα για να προλάβω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος. Από αύριο βλέπουμε.

 

Κι όπως λες κι εσύ, κουακ κουακ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μαζί με τα δικά σου βεβαίως βεβαίως.

 

ούτε κατανόηση κειμένου; συζήτηση = λεγόμενα του ενός + λεγόμενα του άλλου. που πάω και μπλέκω ρε κάθε φορά... Σα να κλέβω λάδι από εκκλησία...

Link to comment
Share on other sites

Σα να κλέβω λάδι από εκκλησία...

 

Κι εγώ με τον άλλον τον καραγκιόζη τις προάλλες συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει να αφιερώνω παραπάνω από 10 δεύτερα σε τέτοιες σαχλαμάρες αλλά δεν το έκανα και θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα post search αν σε ενδιαφέρει να μάθεις πόσες φορές έχω πει το "έκανα λάθος" που λες.

 

Όταν το κάνεις αυτό και τα μετρήσεις όλα, τότε θα απαντήσω στις άλλες τις βλακείες που σχολιάζεις.

Σε απλά ελληνικά "προτιμώ να αφιερώσω τον χρόνο μου και κάπου αλλού"

K9PZlEk.png

 

Tα παράπονα σου στους διαχειριστές αλλά το σύστημα δεν παίζει.

Αυτό με την Μανωλίδου θα μου το εξηγήσεις γιατί ακόμα δεν το κατάλαβα? Α, και να ανακαλέσεις την μπαρούφα για τις Αριστερές τύπισσες ή να το εξηγήσεις γιατί τέτοια πυροτεχνήματα δεν τα δεχομαι. Και για τις δεξιές έχουν ακουστεί αηδίες αλλά δεν κάθομαι να τις γράφω από εδώ και από εκεί..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ειναι χυδαίο να αναπαράγει κανεις στερεότυπα σχετικά με βρωμικες-γεματες τριχες αριστερές ή μπαρόβιες δεξιές. Δείχνει απλά τα κόμπλεξ που έχει γύρω απο τη σεξουαλικότητα (του) και το πώς έχει στο μυαλό του τις γυναίκες γενικότερα.

 

Δεν είπε κανεις για αριστερούς άνδρες που δεν σιδέρωσαν το παντελόνι τους παρα μονο για αριστερές που δεν έβαψαν το μάτι τους συχνά. Ε όντως τι να συζητήσεις με τέτοιους ανθρώπους τώρα?

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

Λογικά πράγματα λέει.

 

Το θέμα ειναι ΕΝΑ: ο κόσμος που ψηφησε την κυβέρνηση να ειναι έτοιμος να την υποστηρίξει. Στον δρόμο αλλα και στις πληρωμες. Η λογικη δεν πληρώνω ΕΝΦΙΑ/ΦΠΑ/ΔΟΣΕΙΣ πρεπει να πεθανει. Το κράτος εχεο συνέχεια και για να μπορέσει να κανει διορθώσεις η νεα κυβερνηση πρεπει να ειναι ακομη κυβερνηση αυριο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, ο Ολλανδός δε μάσησε. Μπράβο Γιούρεν. Καλά αντιμετώπισες τον Έλληνα υπουργό. Και αναρωτιούνται γιατί δεν τους έγινε καν πρόταση συγκυβέρνησης. Να είναι στις διαπραγματεύσεις για να μας βάζουν αυτογκολ οι εκπρόσωποι του Μπόμπολα...

 

εδιτ: Προσθήκη λινκ

Έγινε επεξεργασία από deninho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10410432937302176282.jpg

 

Αλληλεγγυη στον Nταισενμπλουμ για το καλο της Γερμανιας απο της προοδευτικες δυναμεις του yes man!

Αραγε ποιος φταιει για τις εκροες καταθεσεων 14 δις ευρω απο τον δεκεμβριο εως σημερα,ποιος μιλουσε για grexit και ποιος συνεχιζει να τρομοκρατει ακομα και μετα τις εκλογες.

Αλλα δεν βαριεσαι,ακομα και αν πληρωσουμε τη νυφη αλλη μια φορα,η Γερμανια θα την πληρωσει αργοτερα εις διπλουν...

 

Εως τοτε.

 

varoufakismedaiseblo.jpg

Έγινε επεξεργασία από argi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.