Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Βλέποντας τα spreads σήμερα και χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας. Ελπίζω να έχει αρχίσει να κουρδίζει τους ζουρνάδες ο ΠΘ.....

 

 

Κατσε να βαλω να σου απαντησει ενας φιλος μου γιατι εσυ εισαι κολλημενος σε προεκλογικο mood...

 

http://youtu.be/wHUSMf3Fkas?t=48s

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα γινουμε 81,αλλα οταν ακουω καποιους να λενε για την καταργηση του 5ευρου απο τα νοσοκομεια και το που θα βρουμε τα λεφτα,ανεβαζω θερμοκρασια...

 

Και ενα πραγμα που με νευριαζει ακομα περισσοτερο ειναι η σταση της Γερμανιας.Το εκανε το 2012,το κανει και τωρα,θα πρεπει να καταλαβουν Μερκελ και Σοιμπλε οτι οσο κινουνται με βαση τις εσωτερικες δημοσκοπησεις και επηρεαζουν εξωτερικους παραγοντες εις βαρος των αδυναμων κρατων,πως μπορει να ορθοποδησει μια οικονομια??Αφου αποδομουν καθε προσπαθεια δημοσιονομικης προσαρμογης.Αυτο το πραγμα να κουνανε το δαχτυλο σε καθε κυβερνηση και σε λαους καποτε θα πρεπει να σταματησει...

 

Αν καποιος καταστρεφει και θελει να βλαψει το ευρω αυτη ειναι η Γερμανια,ειναι σιγουρο οτι στο τελος θα μεινει με το ευρω στο χερι,το κλιμα αλλαξε σε Αμερικη και Ασια,εδω πρεπει να παμε σαν τα κουτσαβακια στο δρομο που χαραξε η Γερμανια....υπεροπτες μια ζωη!

Έγινε επεξεργασία από argi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα spreads σήμερα και χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας. Ελπίζω να έχει αρχίσει να κουρδίζει τους ζουρνάδες ο ΠΘ.....

 

Λες και δεν ξερεις πως λειτουργουν τα hedge funds και τα μηχανακια εντολες; Λες και δεν υποπτεύεσαι οτι ειναι ενα μετρο πιεσης το ολο σκηνικο; Ελα....

Link to comment
Share on other sites

Λες και δεν ξερεις πως λειτουργουν τα hedge funds και τα μηχανακια εντολες; Λες και δεν υποπτεύεσαι οτι ειναι ενα μετρο πιεσης το ολο σκηνικο; Ελα....

Black boxes δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά ομολόγων λόγω κουκουρουκου ρευστότητας. Δέχομαι ότι αυτό που λες ισχύει σε μεγάλο βαθμό και άρα μιλάμε για market driven πτώση αλλα αν είδες δεν είπα ότι φταίει σε κάτι. Για όνομα του θεού άλλωστε 2 μέρες είναι ΠΘ τι ευθύνες να του ρίξω; Αυτό που απλά είπα ότι αν έχει κάποιο τροπο να καθησυχάσει την αγορά καλό είναι να το κάνει κάπου τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Black boxes δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά ομολόγων λόγω κουκουρουκου ρευστότητας. Δέχομαι ότι αυτό που λες ισχύει σε μεγάλο βαθμό και άρα μιλάμε για market driven πτώση αλλα αν είδες δεν είπα ότι φταίει σε κάτι. Για όνομα του θεού άλλωστε 2 μέρες είναι ΠΘ τι ευθύνες να του ρίξω; Αυτό που απλά είπα ότι αν έχει κάποιο τροπο να καθησυχάσει την αγορά καλό είναι να το κάνει κάπου τώρα.

 

Σωστός! να καθησυχάσει τις αγορές που αναστάτωσε ο Σαμαράς με την κινδυνολογία του προεκλογικά.

Όταν έβγαινε ο πρωην πρωθυπουργός και έλεγε "μάγκες αν βγει ο Σύριζα θα πάρετε το τρίτο το μακρύτερο" (που οι αγορές έβλεπαν ότι θα βγει ΣΙΓΟΥΡΑ , γιατι εσύ ξέρεις καλύτερα απο μένα ότι οι αγορές δεν ειναι γιαγιαδες να πιστεύουν ότι θα αλλαξουν οι δημοσκοπήσεις) τότε προφανώς κάποιος πρέπει να τους καθησυχάσει.

 

Πάντως έχει πολύ μεγάλο ήθος η φράξια του Σαμαρά μέσα στη ΝΔ. Δε φτάνει που τα έκανε ***** προεκλογικά με την ακροδεξιά και τρομοκρατική ρητορία, τώρα περιμένει στη γωνία κάνοντας προσευχές να πάει η πατρίδα (που τόσο αγαπάει) κατα διαόλου ώστε να μη χάσει από τους Καραμανλικούς τη μονη καρέκλα που του έμεινε . Ευτυχώς οι δεξιοί στην Ελλάδα (εννοώντας τον κόσμο που ψηφίζει) δεν είναι τόσο χαζοί και θα του γυρίσουν την πλάτη στο τέλος (προσωπική εκτίμηση η τελευταία πρόταση έτσι, δεν ειναι flame προς εσενα που μας έχεις πει πόσο αγαπάς το τρίγωνο Βορίδης-Αδωνις-Σαμαρας :p)

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! να καθησυχάσει τις αγορές που αναστάτωσε ο Σαμαράς με την κινδυνολογία του προεκλογικά.

Όταν έβγαινε ο πρωην πρωθυπουργός και έλεγε "μάγκες αν βγει ο Σύριζα θα πάρετε το τρίτο το μακρύτερο" (που οι αγορές έβλεπαν ότι θα βγει ΣΙΓΟΥΡΑ , γιατι εσύ ξέρεις καλύτερα απο μένα ότι οι αγορές δεν ειναι γιαγιαδες να πιστεύουν ότι θα αλλαξουν οι δημοσκοπήσεις) τότε προφανώς κάποιος πρέπει να τους καθησυχάσει.

Πάντως έχει πολύ μεγάλο ήθος η φράξια του Σαμαρά μέσα στη ΝΔ. Δε φτάνει που τα έκανε ***** προεκλογικά με την ακροδεξιά και τρομοκρατική ρητορία, τώρα περιμένει στη γωνία κάνοντας προσευχές να πάει η πατρίδα (που τόσο αγαπάει) κατα διαόλου ώστε να μη χάσει από τους Καραμανλικούς τη μονη καρέκλα που του έμεινε . Ευτυχώς οι δεξιοί στην Ελλάδα (εννοώντας τον κόσμο που ψηφίζει) δεν είναι τόσο χαζοί και θα του γυρίσουν την πλάτη στο τέλος (προσωπική εκτίμηση η τελευταία πρόταση έτσι, δεν ειναι flame προς εσενα που μας έχεις πει πόσο αγαπάς το τρίγωνο Βορίδης-Αδωνις-Σαμαρας :p)

Απο τη μια λες ότι οι αγορές δεν είναι κορόιδα να πιστεύουν την κάθε παπαντζα αλλα απο την άλλη μας λες ότι ψαρωσαν απο την κινδυνολογία του Σαμαρα; Σου φαίνεται λογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια λες ότι οι αγορές δεν είναι κορόιδα να πιστεύουν την κάθε παπαντζα αλλα απο την άλλη μας λες ότι ψαρωσαν απο την κινδυνολογία του Σαμαρα; Σου φαίνεται λογικό αυτό;

Αυτό που λέω είναι ότι ο Σαμαράς έλεγε παπάτζες και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η πολιτική του Σαμαρά τους εξασφάλιζε κέρδη έπαιζαν τον εκβιασμό μιας ολοκληρης κοινωνίας. Βέβαια σήμερα που έχουν λήξει οι εκλογές μπορεις με κάθε ειλικρίνεια να μας πεις αν πιστεύεις ότι οδηγούμαστε σε καταστροφή , γιατι προς το παρόν βλέπω διεθνές κύμα συμπαράστασης στην Ελλάδα, βλέπω κ*λοχαρτο στο μπάνιο μου ,τα λιγοστά ευρώ μου στην τράπεζα, τον Πάγκαλο ζωντανό και όχι αυτόχειρα και τον Άδωνι κάτοικο Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μιληστε μου για αγορες... πεστε μου για spreads...αναπτυξτε μου μεθοδους να καθησυχασει ο Αλεξης τις """"αγορες""""....

 

http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=671526

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι ότι ο Σαμαράς έλεγε παπάτζες και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η πολιτική του Σαμαρά τους εξασφάλιζε κέρδη έπαιζαν τον εκβιασμό μιας ολοκληρης κοινωνίας. Βέβαια σήμερα που έχουν λήξει οι εκλογές μπορεις με κάθε ειλικρίνεια να μας πεις αν πιστεύεις ότι οδηγούμαστε σε καταστροφή , γιατι προς το παρόν βλέπω διεθνές κύμα συμπαράστασης στην Ελλάδα, βλέπω κ*λοχαρτο στο μπάνιο μου ,τα λιγοστά ευρώ μου στην τράπεζα, τον Πάγκαλο ζωντανό και όχι αυτόχειρα και τον Άδωνι κάτοικο Ελλάδας.

Σε ποιους εξασφαλιζε κέρδη?

Link to comment
Share on other sites

Στους δανειστές.

 

Κόλπο ήταν για να μας κάνουν να τους μισήσουμε. Πέρα από την πλάκα, το ΔΝΤ νομίζω είναι το τελευταίο μαξιλαράκι οικονομικής στήριξης σε περιπτώσεις χρεοκωπίας. Και κάπου είχα διαβάσει ότι από πάντα είχε κακή φήμη στην αντιμετώπιση που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Στους δανειστές.

 

http://www.euro2day.gr/news/economy/article/568915/gap-mhnyma-stoys-kerdoskopoys-h-sthrixh-apo-ee.html

 

you_guys_see_what_i_did_there__meme_face

 

edit :

 

meanwhile ...

 

οσο αυνανιζονται το cheeprah και το eurogroup .. 

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/xrima/xamhlo-etoys-gia-to-xrhmatisthrio-mini-krax-me-ptwsh-7-ston-geniko-deikth-timwn.3272127.html

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Για να σε εκβιάσουν, πρέπει να έχεις κάτι να σου πάρουν.

 

Όταν σου τα έχουν πάρει όλα, εδώ και καιρό, με τι θα σε εκβιάσουν?

 

Επιπρόσθετα μας σπάσανε τα νεύρα 5 χρόνια τώρα οι κοπρίτες. Αν η αφρόκρεμα του Έλληνα πολίτη που Υπουργοποιείται είναι ο Άδωνις, ο Βορίδης, ο Ταμήλος και η Βούλτεψη, τότε καλά μας κάναν 5 χρόνια και μας σκίσαν το κορμί.

 

Στο τέλος-τέλος τους δοκίμασα και τώρα θα δοκιμάσω τους άλλους! Και ρε παιδιά, στην τιμή μου το λέω, και σκ@τ@ να τα κάνει ο Τσίπρας, επιτέλους αν την πληρώσω θα την πληρώσω γιατί επιτέλους ΕΓΩ ΕΦΤΑΙΞΑ και όχι γιατί "μαζί τα φάγαμε"!

 

Για τελευταίο έχω να πω αυτό που είχα πεί πιο πρίν: Περιμένω την ώρα που θα δω τον Βενιζέλο (και όλη την παρέα των λαμόγιων) πίσω από τα κάγκελα -τουλάχιστον- να το βαράνε οι κρατούμενοι και φύλακες μαζί! Δυστυχώς δεν πρόκειται να γίνει, όποτε μένω με την ανείπωτη χαρά να βλέπω, ή μάλλον να μην βλέπω τον πρώην ΠΘ στο Μαξίμου...

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέω είναι ότι ο Σαμαράς έλεγε παπάτζες και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η πολιτική του Σαμαρά τους εξασφάλιζε κέρδη έπαιζαν τον εκβιασμό μιας ολοκληρης κοινωνίας. Βέβαια σήμερα που έχουν λήξει οι εκλογές μπορεις με κάθε ειλικρίνεια να μας πεις αν πιστεύεις ότι οδηγούμαστε σε καταστροφή , γιατι προς το παρόν βλέπω διεθνές κύμα συμπαράστασης στην Ελλάδα, βλέπω κ*λοχαρτο στο μπάνιο μου ,τα λιγοστά ευρώ μου στην τράπεζα, τον Πάγκαλο ζωντανό και όχι αυτόχειρα και τον Άδωνι κάτοικο Ελλάδας.

 

 

Ώπα ώπα μην πας να ξεφύγεις. Δε θα είναι τόσο εύκολο. Μίλησες για τις ημέρες πριν τις εκλογές και είπες ότι ο Σαμαράς ταίζε τις αγορές κουτόχορτο μιλώντας για καταστροφή αν έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ, και στα καπάκια λες ότι οι αγορές δε μασησαν απο τα σενάρια ανάκαμψης. Εντάξει καταλαβαίνω ότι πρέπει να προπονείστε αυτές τις ημέρες στο άλμα Μελισσανίδη και στο τριπλό αξέλ αλλά όπως καταλαβαίνεις δε θα σε αφήσω να κάνεις κωλοτούμπα μέσα στην ίδια πρόταση. 

 

Και όσο εσύ θα προσπαθείς να το ρίξεις στο ζειμπέκικο, και ο SLN να λέει τα δικά του τα χαριτωμένα, έρχεται ο καψερός ο Δραγασάκης (Γιάγκο είναι ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης απλά στο λέω φίλε) και ουσιαστικά κάνει αυτό που είπα ότι πρέπει να γίνει. Προσπαθει να καθησυχάσει τις αγορές.

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/dragasakhs-milame-gia-dialogo-kai-oxi-gia-tsampoykades.3273051.html

 

Οπότε κρύφες και φανερές συριζαίικες ψυχούλες μου εδώ μέσα μη σηκώνετε γκάζια απότομα γιατί σας βγάζουν βλάκες οι δικοί σας.

 

Εξαιρώ απο το παραπάνω σχόλιο τον narta που ο άνθρωπος είπε ήρεμα και χωρίς επαναστατικές φανφάρες για ποιους λόγους κατα την άποψη του έγινε στο ΧΑ και στα ομόλογα ότι έγινε και τέλος.

Στους δανειστές.

 

Έλα να γελάσουμε λίγο. Βάλε μας μια το μεσοσταθμικό κόστος δανεισμού των δανειστών της Ελλάδας, ή για να στο κάνω εύκολο βάλε μας το 10ετές ομόλογο των χωρών που συνδράμουν στο πρόγραμμα και μετά βάλε μας τι επιτόκιο πληρώνει η Ελλάδα σε αυτούς. Άντε γιατί καλή η παπάτζα, αλλά έχει και ένα όριο

@cyberdyne, ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι δεν έχουν τίποτα να σου πάρουν 

Link to comment
Share on other sites

Ομπάμα σε Τσίπρα: «Είμαι έτοιμος να σε βοηθήσω»

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ Μπαράκ Ομπάμα είχε τηλεφωνική επικοινωνία με τον πρωθυπουργό Αλέξη Τσίπρα, προκειμένου να τον συγχαρεί για την εκλογική του νίκη. Σύμφωνα με τον τηλεοπτικό σταθμό Mega, πηγές του Μεγάρου Μαξίμου τόνισαν ότι ο Ομπάμα είπε στον Έλληνα πρωθυπουργό ότι το στοίχημα για την Ευρώπη είναι να τελειώσει η λιτότητα και να εφαρμοστούν πολιτικές ανάπτυξης με στόχο την ανόρθωση της οικονομίας της γηραιάς ηπείρου.

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, ο Αμερικανός πρόεδρος υποσχέθηκε στον Αλέξη Τσίπρα ότι θα υπάρξει άμεση συνεργασία ΗΠΑ - Ελλάδας και μάλιστα προσδιόρισε ότι αυτό θα γίνει σε επίπεδο υπουργών οικονομικών των δύο χωρών.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@cyberdyne

 

Άσχετο με τρομολαγνία και εκλογικά και συνομωσίες κτλ κτλ. Πες ότι μια ωραία ημέρα κάποιος θέλει να σε καταργήσει γιατί απλά δεν τον εξυπηρετείς πια.

 

Κατ' αρχήν θα χάσεις την υπογραφή σου. Διότι βλέπω ότι έχεις μαζεμένο αρκετό μετρητό εκεί. Φαντάσου δλδ σε τι βαθμό θα πρέπει να οδύρονται αυτοί που για "υπογραφή" έχουν το ημερήσιο ψωμί και τις πάνες για το παιδί τους.

Μετά έρχονται και τα άλλα που ίσως δεν είναι υλικά.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπες Δραγασάκη. Αν είναι αυτός που θυμάμαι (πρέπει να είχα δει ένα yt video πιο παλιά) τότε είναι ολίγον δυνατούλης σαν πολιτικός και μυαλό.

Να σου πω την αλήθεια ψιλοφοβάμαι να τον ξαναδω για να μην τύχει να γοητευτώ από τις συνιστώσες του συριζα.

 

 

Στο τέλος-τέλος τους δοκίμασα και τώρα θα δοκιμάσω τους άλλους! Και ρε παιδιά, στην τιμή μου το λέω, και σκ@τ@ να τα κάνει ο Τσίπρας, επιτέλους αν την πληρώσω θα την πληρώσω γιατί επιτέλους ΕΓΩ ΕΦΤΑΙΞΑ και όχι γιατί "μαζί τα φάγαμε"!

 

Τι κουλό είναι αυτό?

 

Λες: "ψήφισα/ψηφίσαμε συριζα οπότε αν κάνουν μαλακία, θα πω εγώ έφταιξα" καλά μέχρι εδώ.

Αλλά ας πούμε το πασοκ δεν το "ψήφισα/ψηφίσαμε" πριν δεκαετίες??

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα μην πας να ξεφύγεις. Δε θα είναι τόσο εύκολο. Μίλησες για τις ημέρες πριν τις εκλογές και είπες ότι ο Σαμαράς ταίζε τις αγορές κουτόχορτο μιλώντας για καταστροφή αν έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ, και στα καπάκια λες ότι οι αγορές δε μασησαν απο τα σενάρια ανάκαμψης. Εντάξει καταλαβαίνω ότι πρέπει να προπονείστε αυτές τις ημέρες στο άλμα Μελισσανίδη και στο τριπλό αξέλ αλλά όπως καταλαβαίνεις δε θα σε αφήσω να κάνεις κωλοτούμπα μέσα στην ίδια πρόταση. 

 

Και όσο εσύ θα προσπαθείς να το ρίξεις στο ζειμπέκικο, και ο SLN να λέει τα δικά του τα χαριτωμένα, έρχεται ο καψερός ο Δραγασάκης (Γιάγκο είναι ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης απλά στο λέω φίλε) και ουσιαστικά κάνει αυτό που είπα ότι πρέπει να γίνει. Προσπαθει να καθησυχάσει τις αγορές.

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/dragasakhs-milame-gia-dialogo-kai-oxi-gia-tsampoykades.3273051.html

 

Οπότε κρύφες και φανερές συριζαίικες ψυχούλες μου εδώ μέσα μη σηκώνετε γκάζια απότομα γιατί σας βγάζουν βλάκες οι δικοί σας.

Οποιος κριτικάρει τον κύριο Σαμαρά είναι Συριζαίος. Μάλιστα , ότι πείτε κύριε.

Έιχες ψιλομαζευτεί αλλά άρχισες τώρα τους β πληθυντικούς και τις ειρωνίες. Μάλλον σου έπεσε βαρύ το "8-0 του αλέξη" που είπε και ο Χατζηνικολάου. Το θέμα είναι ότι με το ύφος σου φαίνεται σαν να εύχεσαι να πάνε κατα διαόλου τα πάντα απλά για να συνεχίσει να κυβερνάει η ομάδα σου. Για τον αν είμαι κρυφός ή φανερός Συριζαίος ή αν προπονούμαι για άλματα δεν έχω να σου απαντήσω κάτι αλλά να ξέρεις ότι με αυτή τη σάπια ρητορική (που κληρονόμησες απο τους Μουρούτηδες που βρίζαν τους ίδιους τους ψηφοφόρους στα τουίτερ) θα καταλήξεις να βρίζεις 2.200.000 ψηφοφόρους του Σύριζα. Δε μου κάνει εντύπωση, είναι ζήτημα κουλτούρας και όχι πτυχίων ή γνώσεων οικονομικών όρων κλπ.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως που είδες τα άλματα. Ισχυρίστικα ότι ο Σαμαράς κινδυνολογούσε για προεκλογικούς λόγους (πράμα που ειναι αποδεκτό ακόμη και απο το εσωτερικο της ΝΔ) και θεωρώ ότι σε κάποιο βαθμό οι δηλώσεις ενός Πρωθυποργού μιας χώρας Α επηρεάζουν τη στάση των αγορών απέναντι στη χώρα Α. Απο κει και πέρα προφανώς η στάση αυτή καθορίζεται όχι μόνο από στεγνές οικονομικές προβλέψεις ή δηλώσεις αλλά λειτουργεί και ως μοχλός πίεσης για την εφαρμογή πολιτικής που θα με βόλευε. Άρα αν οι αγορές θέλουν Σαμαρά γιατι να μην πιέσουν σε αυτή την κατεύθυνση? Που ειναι το άλμα? και που κάνω λάθος στο συλλογισμό μου?

Έγινε επεξεργασία από 3likos
Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΪΑ.....

 

(Έναρξη κειμένου με έμφαση)

 

2 μέρες έχουμε κυβέρνηση και όλοι οι αντι-Συριζαίοι έχετε λυσσάξει να κριτικάρετε και να πετάτε χολή είτε στο κλειδωμένο θέμα των εκλογών είτε εδώ είτε στων ειδήσεων.  Τόση πρεμούρα πια να τους καταδικάσετε ακόμα δε τους είδαμε? 

 

Οι παραπάνω γραμμές είναι και ο λόγος που δε κάθομαι να αναλύσω και να κάνω καμία κουβέντα προς το παρόν ή και για λίγο καιρό ακόμα πριν καν δω τι θα πράξει ο Τσίπρας και οι δικοί του.

Και please.....μη μου αρχίσετε οτι υποστηρίζω Τσίπρα. Πρόσφατα έχω δηλώσει την εναντίωσή μου στο ΣΥΡΙΖΑ την τελευταία 5ετία και το πόσο νερό έχει ρίξει στο ιδεολογικό του κρασί για να ανέβει επιτέλους στην εξουσία. Το αν είναι θεμιτό ή όχι που το έπραξε αυτό είναι άλλη συζήτηση που θα πατήσει πάνω στο αν τελικά έκανε πράγματα προς το καλύτερο. Αν τα έκανε για να ανέβει και να τη φορέσει αργότερα στα λαμόγια καλά έκανε. Αν όχι ο πρώτος θα είμαι που θα κράξω. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ από την ανάληψη της εξουσίας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Άρα αν οι αγορές θέλουν Σαμαρά γιατι να μην πιέσουν σε αυτή την κατεύθυνση? Που ειναι το άλμα? και που κάνω λάθος στο συλλογισμό μου?

 

α) οι αγορές δεν ελέγχονται απόλυτα από κάποιον συγκεκριμένα

β) υπάρχει ανθρώπινος παράγοντας

γ) υπάρχει αλληλεπίδραση με όλους

δ) μια τεράστια ανοικτή οικονομία όπως η USA έχει σαφώς μεγαλύτερη επιρροή ΑΛΛΑ δεν υπάρχει απόλυτος έλεγχος. Αν υπήρχε, θα ήταν όλα "Worldwide United States of America" ήδη και δεν θα τσακώνονταν οι χώρες μεταξύ τους.

 

 

 

Πρόσφατα έχω δηλώσει την εναντίωσή μου στο ΣΥΡΙΖΑ την τελευταία 5ετία και το πόσο νερό έχει ρίξει στο ιδεολογικό του κρασί για να ανέβει επιτέλους στην εξουσία.

 

Για δώσε (ξανά) την τεκμηρίωση σου. Όποτε μπορείς έχεις χρόνο, thanks!

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.