Jump to content



Recommended Posts

ΟΛΑ καλά :)


Επροχθές ξαναασχολήθηκα με την τεχνολογία. Έπρεπε να αγοράσω κινητό. Ρε που πάνε αυτοί 4+4+2 πυρήνες και φτάνουν τα 2GHz σε κινητό ?  διαστημόπλοιο θα πετάξουμε?

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 13 λεπτά, το μέλος eleozz έγραψε:

οκ τον προηγούμενο μήνα ήμουν γκαντέμης,  άλλα κι αυτόν?

 

5 δουλειές πάω να κάνω, 11 θα γίνουν σκ@$&...

 

FML

story of my life

 

μόνο χθες και σήμερα:

έβαλα 2 πλυντήρια (ταυτόχρονα) και το ένα μπούκωσε επειδή είχε βάλει μια προηγούμενη σουτιέν και κράτησε το συρματάκι της μπανέλας.. έμεινε μέσα το νερό, μύριζαν βούρκο τα ρούχα, μπλόκαρε και το πλυντήριο γιατί ήταν ηλεκτρονικό κι έπρεπε να το ανοίξω να βγει το νερό, αλλιώς δεν άνοιγε η πόρτα.. ξανά πλυντήριο κι άπλωμα... τελειώσαμε με τον κολλητό 3 τη νύχτα (πάνω από τα πλυντήρια είχε προειδοποίηση για τα σουτιέν) :angry::rant85:

 

κλείνω το βράδυ εισιτήρια για ελλάδα για την επόμενη βδομάδα.. με τα χίλια ζόρια κι αφού μου δέχτηκε την τρίτη κάρτα.. οι άλλες δυο έτρωγαν άκυρο.. σήμερα το πρωί σκάει μήνυμα από την τράπεζα ότι έκανα κάτι σαν υπερανάληψη και πρέπει να καλύψω το ποσό (ούτε ήξερα ότι μπορώ) έως το μεσημέρι.. και σκάει και mail από δουλειά για συνέντευξη εκείνη τη μέρα (οπότε πρέπει να μεταφέρω τα εισιτήρια άλλη μέρα)

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Προσωπική γνώμη, δεν μπορούμε να έχουμε. Για μένα αντιπροσωπεύεις την νέα γενιά κομματικού φανατισμού για τα επόμενα 30 χρόνια. Και μην το βλέπεις ως προσβολή. Ξεσκίστηκες τα προηγούμενα χρόνια στην κομματική προπαγάνδα. Αγωνίστηκες σκληρά για αυτό τον τίτλο. Και δεν θέλω τη καλημέρα σου, ούτε να με ξανακάνεις mention. Μια χαρά σε είχαμε ξεχάσει. Τίποτα άλλο.

 

πριν 7 ώρες, το μέλος Myralis έγραψε:

As you wish, την χειρότερη μέρα να έχεις και mention ποτέ ξανα, εσύ εισαι όμως αυτός που με θυμήθηκε τουλάχιστον 2 φορές τους τελευταίους 12 μήνες.
Τώρα, προσωπική γνώμη μπορείς να έχεις, χλευη και ψέματα όμως δεν μου αρέσουν.

 

Για την ιστορία, δουλευω σε ιδιωτική εταιρεία λογισμικού, που βρήκα μόνο μόνος μου χωρίς κανένα πολιτικό ή μη πολιτικό κονέ, και δεν έχω την παραμικρή ιδέα για την πολιτική ιδεολογία αφεντικών και συναδέλφων.

 

Αν συμφωνούσαμε όλοι μεταξύ μας δεν θα είχε ανακαλυφθεί ο διάλογος και αν δεν είχε ανακαλυφθεί ο διάλογος δεν θα υπήρχε ο ακρογωνιαίος λίθος της επιστημονικής έρευνας, η διαλεκτική. Οπότε δε θα είχαμε υπολογιστές, άρα δε θα υπήρχε Λάμπης άρα δε θα είχαμε γνωριστεί, έστω και ψηφιακά :p

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν πειράζει να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, ούτε πρέπει να προσωποποιούμε το μίσος μας.

Προσπαθήστε να (ξανα)ανακαλύψετε την χαρά του διαλόγου και διαφωνίας, γιατί στο κάτω κάτω διαφωνούμε για να μάθουμε από αυτό. Αν τα ξέραμε όλα δε θα είχε πλάκα, έτσι δεν είναι;

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

καλημέρα σε όλους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες -όλους εκείνους που γιορτάζουν σήμερα...

@Lakisss @azazil1190

Φιλαρακι μου σε ευχαριστώ για τις ευχες και ανταποδιδω.Με υγεια χαρες τυχη και οτι αλλο επιθυμείς. 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Καλημέρα και χρονια πολλα σε ολους. Η μιση Ελλαδα πρεπει να γιορταζει σήμερα :hehe:

 

 

@Lakisss υγεια χαρα και ευτυχια :)

 

Αγαπη σε παρακαλώ το Νικος ειναι απο τα πιο σπανια ονοματα παγκοσμιος.Σαν το Γιωργος, Γιαννης κτλ:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πολύχρονος ρε συ και πολυκλοκάριστος :hehe: !!!! 

Ευχαριστώ ευχαριστώ κοπελα! Και εσυ οτι επιθυμείς με υγεία και χαρες!Εκ μερους ολων των Νικοληδων ευχαριστουμε για τις ευχες.Ανταποδιδουμε και να μας χαίρεστε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, karmen1983 said:

Και εκεί το χέρι μου πρέπει να βάλω :p 

 

Πρόσεχε μη σπάσεις κάνα νύχι! :p 

 

7 hours ago, karmen1983 said:

 Με πήραν απο το συνεργείο μόλις. Δεν ήταν η μπαταρία αλλά είχαν φαγωθεί κάτι καλώδια και έκανε βραχυκύκλωμα. Πάλι καλά λέει που δε πήρε φωτιά.

7 hours ago, karmen1983 said:

Κάτω απο τη σέλα μου είπαν. Δεν ασχολούμαι με δαύτα είμαι άσχετη με μηχανοκίνητο Moto/auto :p 

 

Καλώς το μεροκάματο του μάστορα!! Δε λέω, δίνω και 5% πιθανότητα να έχει δίκιο.

 

7 hours ago, xkabamarux said:

Περναμε σχεδον τη μιση ζωη μας πανω σε αυτο.

 

μαξηλαρι

 

Ε, όχι και τη μισή, λιγότερο από το 1/3. Άντε το 1/3 το πολύ.

 

Μαξιλάρι.

Sorry ο Grammar Nazi δεν κάνει διακρίσεις. :p 

 

2 hours ago, Delijohn said:

είχε βάλει μια προηγούμενη σουτιέν και κράτησε το συρματάκι της μπανέλας

 

Αυτό πρέπει να εξεταστεί πάραυτα και ενδελεχώς!

 

 

1 hour ago, astrolabos said:

 

Αν συμφωνούσαμε όλοι μεταξύ μας δεν θα είχε ανακαλυφθεί ο διάλογος και αν δεν είχε ανακαλυφθεί ο διάλογος δεν θα υπήρχε ο ακρογωνιαίος λίθος της επιστημονικής έρευνας, η διαλεκτική. Οπότε δε θα είχαμε υπολογιστές, άρα δε θα υπήρχε Λάμπης άρα δε θα είχαμε γνωριστεί, έστω και ψηφιακά :p

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν πειράζει να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, ούτε πρέπει να προσωποποιούμε το μίσος μας.

Προσπαθήστε να (ξανα)ανακαλύψετε την χαρά του διαλόγου και διαφωνίας, γιατί στο κάτω κάτω διαφωνούμε για να μάθουμε από αυτό. Αν τα ξέραμε όλα δε θα είχε πλάκα, έτσι δεν είναι;

 

 

 

Αντώνη, ...εσύ;

 

Α, και μη ξεχάσω, υπάρχει ειδικό θέμα για ευχές στους εορτάζοντες, so GTFO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά η μέρα σήμερα ήταν.....

Γυρνώντας από μια δουλειά πριν καμιά ώρα με το αυτοκίνητο, παραλίγο να είχαμε τρεχάματα. Με το μπλε εγώ αντιμέτωπος με 2 χάρους.

Του ενός του ήρθε να πεταχτεί μπροστά μου (με το γκρι) και ο άλλος (με το κόκκινο) να μου κλείσει τον δρόμο και να κάτσει στην μέση, και οι δυο σχεδόν ταυτόχρονα σε διάστημα 2-3 δευτερολέπτων, βρεγμένος ο δρόμος, πάλι καλά δεν έτρεχα. Αυτόν με το γκρι τον είχα ψιλιαστεί ότι θα την κάνει την μαλ.... του, αυτόν με το κόκκινο ούτε που το φαντάστηκα.

 

Στιγμιότυπο από 2016-12-06 19-35-45.png

Spoiler

εις διπλούν  

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.