Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

16 minutes ago, Delijohn said:

Το διάβασα κι αυτό.... :rolleyes:

 

13 minutes ago, Rusty_Cookie said:

81817-slap-frowning-joffrey-nodding-mGgt

 

 

Αυτή την έβλεπα παλιά, είχε εκπομπή σε κάποιο μικρό κανάλι. Έχει τύπο, μην την κρίνετε μόνο από αυτό το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rusty_Cookie said:

ωπ δειτε γουατ αη κεημ ακρος

Το είδα εχθές. Δεν κατάλαβα ακριβώς πως γίνεται η κατάταξη, αλλά όσον αφορά στην προσωπική μου εμπειρία, εδώ είδα σαφώς υψηλότερο επίπεδο γνώσεων, οργάνωσης, μεθοδολογίας. Ακόμα και οι συνεντεύξεις είναι σημαντικά δυσκολότερες με 1η, 2η, τεχνικές ερωτήσεις και ασκήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτού: 557-0 :p

αυτού που έχω στην υπογραφή

 

Προσπαθώ να συνηθίσω τη ρώγα (ή ρόγα?), αλλά και εκεί δυσκολεύομαι. Μάλλον στη λίστα των αγορών με βλέπω να προσθέτω και κάποιο Bluetooth mouse...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wizard! said:

Το είδα εχθές. Δεν κατάλαβα ακριβώς πως γίνεται η κατάταξη, αλλά όσον αφορά στην προσωπική μου εμπειρία, εδώ είδα σαφώς υψηλότερο επίπεδο γνώσεων, οργάνωσης, μεθοδολογίας. Ακόμα και οι συνεντεύξεις είναι σημαντικά δυσκολότερες με 1η, 2η, τεχνικές ερωτήσεις και ασκήσεις.


Δεν είναι κάποιο poll ή κάποια στατιστικά απο την κάθε χώρα. Η κατάταξη έχει βγει με τα scores που έχουν λάβει οι διαγωνιζόμενοι (ανα χώρα) στους διαγωνισμούς επίλυσης προβλημάτων του Hackerrank.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, papajim said:

Δεν είναι κάποιο poll ή κάποια στατιστικά απο την κάθε χώρα. Η κατάταξη έχει βγει με τα scores που έχουν λάβει οι διαγωνιζόμενοι (ανα χώρα) στους διαγωνισμούς επίλυσης προβλημάτων του Hackerrank.

Ναι, το γνωρίζω αυτό, αναφέρομαι στον ακριβή τρόπο της κατάταξης. Γιατί αν πάμε 1000 από Ελλάδα και 40.000 από τη Ρωσσία, πως βαθμολογούμαστε...;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Τα στατιστικά επαναφέρονται κάθε μέρα στις 06.00 :p

Καλά μια φορά την ημέρα μόνο σκοράρει αυτός; Ντιπ άχρηστος ρε παιδάκι μου!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wizard! said:

Ναι, το γνωρίζω αυτό, αναφέρομαι στον ακριβή τρόπο της κατάταξης. Γιατί αν πάμε 1000 από Ελλάδα και 40.000 από τη Ρωσσία, πως βαθμολογούμαστε...;

http://blog.hackerrank.com/which-country-would-win-in-the-programming-olympics/

 

Αν δεις πως βγήκαν τα results είναι avg απο κάθε χώρα σε καθε domain.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.