Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

δεν ξέρω πως το κατάφερες/α αλλά την πρώτη φορά που πάτησα το παραπάνω μου έβγαλε το χτεσινό που έβαλες με το Bluetooth

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

hol support ατάκα της ημέρας

 

[mini rant on]

μετά απο αλλαγή modem/router(τα έπαιξε το διακοπτάκι του power)

παραλαμβάνω χθες ένα zte h108n

και αρχίζει το party

 

1)δεν έχει bridge mode(για την ακρίβεια το κλειδωμένο firmware φταίει)

2)συγχρονίζω ~2,5 mbps χαμηλότερα σε σχέση με το παλιό..

3)δεν είχαν καν όλα τα καλώδια με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδέσω το ρημάδι το splitter

4)είναι γενικά απαράδεκτο,δεν κάνει πραγματικά τίποτε άλλο από το να αλλάξεις username/pass και ρυθμίσεις στο wifi

5)δεν μου αρέσει το είπα :whistling: :whistling:  , είναι άσχημο πως να το κάνουμε

[mini rant off]

 

μετά από κράξιμο στο support μου τηλεφωνούν σήμερα και μου πετάνε το επικό

"εαν θέλετε bridge αγοράστε modem του εμπορίου"....την κακιά σου την ώρα κακοπληρωμένε κακόμοιρε που δουλεύεις εκεί αλλά δεν έχετε τον θεό σας στην HOL....

 

οπότε ψάξιμο στην αποθήκη ...

ανακάλυψα το sagem f@st 2404 που είχα κάποτε απο τον ΟΤΕ (και του είχα βάλε f/w απο  2504)

και ως δια μαγείας γραμμή συγχρόνισε λίγο πιο ψηλά (ευχαριστώ για το μεταβλητό snr ,sagem) και έχω bridge mode

 

τώρα να πω την απαγορευμένη λέξη του ΠΟΘ ή ρισκάρω με μπάνιο στην Ανταρκτική???

Link to comment
Share on other sites

ντροπή...

 

μάλλον δεν το έγραψα σωστά,

αυτό που εννοούσα ήταν ότι, ναι μεν δεν φταει ο υπάλληλος που απλά κάνει ότι μπορεί για να επιβιώσει(δεν πιστεύω πως πληρώνονται και πάνω από τον βασικό εκεί μέσα)

αλλά να μου λες παρε modem του εμπορίου για να έχεις ένα απλό bridge mode(που υπάρχει μέσα στο f/w απλά είναι grayed out) ενώ τα προηγούμενα  modems/routers το υποστήριζαν , εε κάπως μου κάθεται...δεν τους ζήτησα 1gbps ethernet με 802.11ac wi-fi και της παναγιάς τα μάτια στο firmware

 

σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να προσβάλω τον υπάλληλο , στην τελική άλλος ένας πιθανά από εδώ μέσα μπορεί να είναι

 

in hindsight μάλλον μερικές λέξεις έπρεπε να λείπουν από την συγκεκριμένη παράθεση...my bad

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

hd prUn 100'' + DOLBY-DIGITAL-VECTORLOGO-DOT-BIZ-128x128= κόλαση

 

 

αυτά είναι Πέτρε :p

 

 

ps:ίσως έχεις ένα μιιικρό πρόβλημα με τους γείτονες,ίσως πάλι και όχι 

 

Χαχα ρε!! Η αιχμή της τεχνολογίας και να αναλωθεί σε τέτοιες θεάσεις;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.