Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Συνδρομη για μπισκοτα εχεις  ? :p

Οτι και να δοκιμασα δεν εποιασε , πλεον θα ειμαι με μια τελεια στην μουρη . Ταινιες βλεπω απο αποσταση οποτε δεν με νοιαζει . Το παιχνιδι που παιζω αυτην την στιγμη ειναι μαυρο , οποτε ουτε εκει φαινεται   :p

 

Αραγε ποσο να πιανει η οθονη αμα την δωσω

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να'χω κρατήσει στην αποθήκη μου την πρώτη tft που πήρα το 2003, όταν είχα περάσει στη σχολή (sony sdm x72)

αν τη βρω κ τη θες, δικιά σου

 

Ευχαριστώ για την προσφορά σου, αλλά 17άρα δεν είχα ποτέ και δε σκοπεύω τώρα στα γεράματα! :D:p

Link to comment
Share on other sites

όσες ίντσες και να είναι η crt σου, 1000 φορές με τάμπλετ 11άρι (που λέει ο λόγος) παρά crt.. κάνεις κακό σε σένα/τα μάτια σου/το κεφάλι σου.. γιατί να κάθεσαι μπροστά σε ένα πολυβόλο; Τόσο τρομερή κι ασυναγώνιστη ποιότητα; Πάρε μια lcd/tft.. έχουν πέσει απίστευτα οι τιμές τους... δε μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό δηλαδή, όχι τπτ άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Ήθελα να πάρω μια σε κάποια φάση το 2014, άρχισα το ψάξιμο, πελάγωσα, είδα ότι για μια καλή ήθελα πολλά λεφτά, συνέβησαν μετά και άλλα προσωπικά γεγονότα που ήταν σημαντικότερα από το να ασχολούμαι για οθόνη και το αμέλησα.

Αλλά πραγματικά σιχαίνομαι τις οθόνες που όταν κουνάω το κεφάλι μου πάνω-κάτω, αλλάζουν τα χρώματα. Και τσάμπα να μου έδιναν μια τέτοια, θα την πε΄ταγα σε λίγες μέρες, αφού την κακοποιούσα βάναυσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Ήθελα να πάρω μια σε κάποια φάση το 2014, άρχισα το ψάξιμο, πελάγωσα, είδα ότι για μια καλή ήθελα πολλά λεφτά, συνέβησαν μετά και άλλα προσωπικά γεγονότα που ήταν σημαντικότερα από το να ασχολούμαι για οθόνη και το αμέλησα.

Αλλά πραγματικά σιχαίνομαι τις οθόνες που όταν κουνάω το κεφάλι μου πάνω-κάτω, αλλάζουν τα χρώματα. Και τσάμπα να μου έδιναν μια τέτοια, θα την πε΄ταγα σε λίγες μέρες, αφού την κακοποιούσα βάναυσα.

δεν παίζουν πια οθόνες που αλλάζουν χρώματα με το πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες γινόταν το 2004, ή το 2014, αλλά σε κάτι πάρα πολύ φθηνό. Σε οθόνη υπολογιστή καλή, που δεν χρειάζεται να δώσεις έναν μισθό, δεν γίνονται αυτά. Τεσπα, δεν έχει λόγο να το συζητάμε.. θα ανοίξεις θέμα αν χρειαστεί. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, όταν έρθει η ώρα, θα ανοίξω θέμα. Εν τω μεταξύ, πρέπει να κάνω καμιά βόλτα σε τίποτα μαγαζιά με οθόνες να το δω με τα μάτια μου αυτό:

 

δεν παίζουν πια οθόνες που αλλάζουν χρώματα με το πάνω κάτω

 

Όχι μόνο χρώματα, νομίζω το gamma τους g@mietai.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζουν πια οθόνες που αλλάζουν χρώματα με το πάνω κάτω

βγηκανε τα ΤΝ απο την παραγωγη ?  καποιοι εδω μεσα εχουν δωσει  1 νεφρο για ROG swift που ειναι επισης TN εστω και 8bit. ( για να παιζουν single player casualιες, κοντρες με τον γειτονα στο uniengine, BFonline στον ταδε server φαση KDR <= 1.5 or kick - noobs only και ραλλακια   :rofl:  )  

 

καλως ή κακως το σοβαρο μαυρο σε συνδυασμο με την αριστη χρωματικη αποδοση μιας CRT του 2003 τα βρισκεις πολυ δυσκολα σε LCD του 2016 ειδικα οταν μιλαμε για 150-200 ευρω ευρος τιμης τα οποια δεν σου περισσευουν κιολας. 

 

το gamma shift και οι στενες γωνιες ειναι ενα σοβαρο θεμα οταν εχεις συνηθισει σε CRT, ειδικα οταν αναφερομαστε σε TN  οπου οσο αυξανονται οι ιντσες, ο πονος γινεται ακομα μεγαλυτερος ( that's what she said :p )

 

τα περι ηλεκτρομαγνητικης ,μη ιοντιζουσας ακτινοβολιας τα ακουω βερεσε ! πλεον ειμαι σιγουρος οτι αμα ξαναμπω μαζι με το smartphone στην κοιλια της μανας μου παλι 3G - wifi - ραδιοφωνο θα πιανω, if you know what I mean ..... 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.