Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

φακκκκκκκκκκκκκκκκ,το μοναδικό γλυκό που έχω μέσα στο σπίτι,είναι ζάχαρη  :crazy:

Μια φέτα ψωμί, λίγο καλό ελαιόλαδο και ένα πασπάλισμα την ζάχαρη από πάνω. Κλασικό γρήγορο χωριάτικο γλυκάκι, αλλά εντάξει εκεί έπαιζε ΨΩΜΙ και ΛΑΔΙ, όχι δήθεν ψωμί και δήθεν λάδι που πουλάνε σε σουπερμάρκετ και φούρνους.

 

Επίσης κρόκος αυγού με ζάχαρη. Τα βάζεις σε ποτήρι και τα ανακατεύεις/χτυπάς μέχρι να ασπρίσει το τελικό μείγμα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μενουμε σε ισογειο , και η πολυκατοικια ειναι περαστε κοσμε.Το ισογειο δεν ειναι εντος πολυκατοικιας, ειναι παραπλευρως.

 Εχει ποδηλατα παντου. Χτες γαβγισε το σκυλι εντονα (και το δικο μας και αυτο που γιατροπορευουμε και ειναι δεμενο εξω) , και ακουσαμε θορυβο στο πισω μερος (εχει κηπο περιμετρικα). Ακουω και ενα "νταβαι μπλιατ" , και τα ακουσα/ειδα ολα. Βγηκα με μαχαιρι κρητικο ( ενθυμιο απο 5ημερη ακομα) που εχω εξω , μακερωσω μπλιατ εσενα λεω. Κρυφτηκαν και το εσκασαν απο τα κιγκλιδωματα τα οποια βρηκαμε λυγισμενα (οδηγουν σε δρομο).

Newbies. Στο φευγιω αφησαν και κουκουλα , ανοιχτη μια πορτουλα που δν ανοιγει ποτε, πατησαν σκατουλες της σκυλας μου.. Ωραιοι. Ακομα περιμενω την ασφαλεια.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κρόκος αυγού με ζάχαρη. Τα βάζεις σε ποτήρι και τα ανακατεύεις/χτυπάς μέχρι να ασπρίσει το τελικό μείγμα.

 

O παππούς μου μας το έφτιαχνε αυτό για γλυκό. Σήμερα απορώ πώς το έτρωγα αυτό το πράμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μενουμε σε ισογειο , και η πολυκατοικια ειναι περαστε κοσμε.Το ισογειο δεν ειναι εντος πολυκατοικιας, ειναι παραπλευρως.

 Εχει ποδηλατα παντου. Χτες γαβγισε το σκυλι εντονα (και το δικο μας και αυτο που γιατροπορευουμε και ειναι δεμενο εξω) , και ακουσαμε θορυβο στο πισω μερος (εχει κηπο περιμετρικα). Ακουω και ενα "νταβαι μπλιατ" , και τα ακουσα/ειδα ολα. Βγηκα με μαχαιρι κρητικο ( ενθυμιο απο 5ημερη ακομα) που εχω εξω , μακερωσω μπλιατ εσενα λεω. Κρυφτηκαν και το εσκασαν απο τα κιγκλιδωματα τα οποια βρηκαμε λυγισμενα (οδηγουν σε δρομο).

Newbies. Στο φευγιω αφησαν και κουκουλα , ανοιχτη μια πορτουλα που δν ανοιγει ποτε, πατησαν σκατουλες της σκυλας μου.. Ωραιοι. Ακομα περιμενω την ασφαλεια.

Ψιλό επικίνδυνο αυτό που έκανες

 

indiana-jones-gun-beats-sword-o.gif

 

O παππούς μου μας το έφτιαχνε αυτό για γλυκό. Σήμερα απορώ πώς το έτρωγα αυτό το πράμα.

 

Αν είναι φρέσκο το αυγό, τρώγεται και είναι και μια χαρά, εφόσον είσαι παιδί. Αν είσαι μεγάλος ναι, το βλέπεις αλλιώς. Και εγώ παίζει να έχω 27-30 χρόνια να φάω κάτι τέτοιο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω, αλλα εδω που μενουμε ειναι ψιλοεπικινδυνα γενικως. Εχει μειωθει το θεμα εγκληματικοτητας στην περιοχη , αλλα ειναι ξεφραγο αμπελι η πολυκατοικια, και το ισογειο ειναι ευκολα προσβασιμο απο την πισω πλευρα. Εκει που βγηκα μονο με σναιπερ με πετυχαιναν :p 

Link to comment
Share on other sites

Μενουμε σε ισογειο , και η πολυκατοικια ειναι περαστε κοσμε.Το ισογειο δεν ειναι εντος πολυκατοικιας, ειναι παραπλευρως.

 Εχει ποδηλατα παντου. Χτες γαβγισε το σκυλι εντονα (και το δικο μας και αυτο που γιατροπορευουμε και ειναι δεμενο εξω) , και ακουσαμε θορυβο στο πισω μερος (εχει κηπο περιμετρικα). Ακουω και ενα "νταβαι μπλιατ" , και τα ακουσα/ειδα ολα. Βγηκα με μαχαιρι κρητικο ( ενθυμιο απο 5ημερη ακομα) που εχω εξω , μακερωσω μπλιατ εσενα λεω. Κρυφτηκαν και το εσκασαν απο τα κιγκλιδωματα τα οποια βρηκαμε λυγισμενα (οδηγουν σε δρομο).

Newbies. Στο φευγιω αφησαν και κουκουλα , ανοιχτη μια πορτουλα που δν ανοιγει ποτε, πατησαν σκατουλες της σκυλας μου.. Ωραιοι. Ακομα περιμενω την ασφαλεια.

 

 

 

giphy.gif

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.