Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Εσύ πόσα λεφτά θα έπαιρνες στη θέση του ώστε να να καλύψεις δύο επισκέψεις+βενζίνες+εργασία+φπα αγοράς μοτέρ+εγγύηση καλής λειτουργίας για κανένα τουλάχιστον χρόνο;

ποιες βενζίνες μας λες , το μοτερ το παραγγέλνεις όπως παραγγέλνεις τα σουβλάκια που θα φας το βράδυ , ή όπως παραγγέλνεις από μεγάλα ηλεκτρονικά καταστήματα και το συνολικό κόστος είναι 150 ευρώ του μοτερ μαζί με τα έξοδα αποστολής !

 

εγώ θα έπαιρνα ένα 50αρικο με απόδειξη εργασίας για να βγάλω το παλιό και να βάλω το καινούργιο δεν θα χρέωνα τον πελάτη άλλα 150 ευρώ επειδή μπορώ και γουστάρω μου λείπουν για να πάω να πάρω το καινούργιο iphone

 

Μεταξύ μας για ΦΠΑ , αποδείξεις ξέρεις τι γίνεται στο Ελλάδα

 

Άλλο να σου δώσει ο πελάτης 350ε σαν σύνολο και άλλο να σου δώσει 200 ευρώ (και μετά κάθονται και κλαίνε γιατί δεν έχουν δουλειά) μαθαίνουμε σιγά σιγά τις κομπίνες παντού

Link to comment
Share on other sites

Mε σαλιο ισα που περναω τα 100μ. Η κατι εχει το σαλιο του ..ή κατι δεν εχει το δικο μου.

 

Απλωνω σαμπουαν με το δαχτυλο και οταν επιστρεψω απο θαλασσα αλλα και δευτερη φορα πριν παω.

(η πρωτη στρωση μενει και 15ωρες δλδ)

 

Απο κει και περα οσο λιγοτερο νερο παρει τοσο το καλυτερο και εννοειται οχι χερια/δαχτυλα εσωτερικα των φακων.

(Μια μικρη βουτιτσα στο νερο ισως βοηθησει την ορατοτητα εκτος νερου Για μεσα στο νερο ειναι οκ και χωρις "βουτιτσα"...απλα να μην αγκαλιαζω σαλουφες θελω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έπαιρνα ένα 50αρικο με απόδειξη εργασίας για να βγάλω το παλιό και να βάλω το καινούργιο δεν θα χρέωνα τον πελάτη άλλα 150 ευρώ επειδή μπορώ και γουστάρω μου λείπουν για να πάω να πάρω το καινούργιο iphone

 

Δεν ξέρω τι επαγγέλεσαι, αλλά ο ελεύθερος επαγγελματίας δεν έχει μόνο τα έξοδα που νομίζεις.

Υπάρχουν βενζίνες, επισκέψεις, ευθύνη, εργασία, γνώση,, φπα, εφορίες, ΟΑΕΕ, τέλη επιτηδεύματος, έξοδα καταστήματος, έξοδα εργαλείων δουλειάς, έξοδα αυτ/του, και πολλά άλλα. Με 50 ευρώ αυτά δεν βγαίνουν, και μη νομίζεις ότι τα μοτέρ χαλάνε κάθε μέρα και πέφτουν τα λεφτά απ' τον ουρανό.

Δεν είναι δημόσιος υπάλληλος που του πληρώνει η υπηρεσία τα πάντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του forum,


 


Ειμαι φοιτητης και προσπαθω να κανω την πτυχιακη εργασια μου και χρειαζομαι 3 λεπτα απο το χρονο σας να συμπληρωσετε το ερωτηματολογιο αν δε σας κανει κοπο!


 


Το θεμα ειναι το Κινητο Εμποριο-(Mobile Commerce) Mελετη περιπτωσης στο Νομο Αττικης.


 


https://el.wikipedia...τρονικό_εμπόριο


 


Στο λινκ απο πανω λεει στο τι αναφερεται το κινητο εμποριο και παρακατω παραθετω το λινκ του ερωτηματο λογιου:


 


https://docs.google.com/forms/d/19Z3k5oCtIh2R69i76Dj9G49jd4QB3evI9mrSeK1qfWc/viewform?usp=send_form


 


Σας Ευχαριστω Πολυ!

Έγινε επεξεργασία από BaamBam
Link to comment
Share on other sites

Είχα πει ότι δε θα γράψω ξανά στο ΠΟΘ, αλλά για αυτό θα κάνω μια εξαίρεση.

Με 25€ το μήνα, αίτηση ηλεκτρονικά εχθές το επόγευμα, σύνδεση σήμερα στις 10 το πρωί.

Τα χαιρετίσματά μου στον πΟΤΕ!

post-33266-0-90790700-1438282934_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

www.savetheio.gr

 

@karmen1983, aka Αγαπη Αερακη aka η πιο χυμωδης γυναικα του φορουμ :D

 

  17 22 29 31 44 και τζοκερ το 4 (ανακοινωθηκε το νουμερο χωρις να σταματησουν να κουνιουνται τα μπαλακια ή  στραβωθηκα πριν  την ωρα μου :S )

 

 

@honda22

 

ΤΖΑΚ-NOT με 2 επιτυχιες ! 

troll-face-twerking-dancing-twerk-dance-

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

www.savetheio.gr

 

@karmen1983, aka Αγαπη Αερακη aka η πιο χυμωδης γυναικα του φορουμ :D

 

  17 22 29 31 44 και τζοκερ το 4 (ανακοινωθηκε το νουμερο χωρις να σταματησουν να κουνιουνται τα μπαλακια ή  στραβωθηκα πριν  την ωρα μου :S )

 

 

@honda22

 

ΤΖΑΚ-NOT με 2 επιτυχιες ! 

troll-face-twerking-dancing-twerk-dance-

 

Βιάστηκε να διαβάσει το σκονάκι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.