Jump to content



Recommended Posts

Ευχάριστη νότα στη γειτονιά τελευταία αποτελεί μια φωλιά περιστεριών που έχει φτιαχτεί ακριβώς απέναντί μου, στο κενό που δημιουργεί η υδρορροή με τον τοίχο.

Παρατηρώ τον καθημερινό αγώνα τον γονιών να μαζέψουν τροφή, το τάισμα του νεοσσού στο στόμα, αλλά και το πόσο γρήγορα επιστρέφουν στη φωλιά όταν αυτό βάζει τις φωνές.

Το μικρό ήδη έχει μεγαλώσει, έχει ξεθαρρέψει και δοκιμάζει τα φτερά τους συνεχώς. :)  Σήμερα ξεψάρωσε και βγήκε λίγο από τη φωλιά στο καλώδιο παροχής της ΔΕΗ. :)

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Παρτε ένα γκουγκλοαμαξο το απ το πρωι που πήγαινα στη δουλειά.

 

 

11209390_10206293833922869_8026455384821

http://www.protothema.gr/technology/article/475619/se-11-atuhimata-ehoun-eblakei-ta-auto-odigoumena-autokinita-tis-google-/

να θυμίσω πως εδώ στην ελλάδα, έχει γίνει 2 φορές αν θυμάμαι καλά απόπειρα να κλαπούν ή να γίνουν βανδαλισμοί εναντίον τους...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.protothema.gr/technology/article/475619/se-11-atuhimata-ehoun-eblakei-ta-auto-odigoumena-autokinita-tis-google-/

να θυμίσω πως εδώ στην ελλάδα, έχει γίνει 2 φορές αν θυμάμαι καλά απόπειρα να κλαπούν ή να γίνουν βανδαλισμοί εναντίον τους...

 

Άλλα είναι τα χωρίς -ενεργό- οδηγό. Το παραπάνω είναι απλά Google Maps - Street View. Παίρνει φωτογραφίες όσο κάποιος το οδηγεί κανονικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω δει να'χουν οδηγό... μόνα τους πάνε.. αυτά με οδηγό ίσως κάνουν άλλο πράγμα

Στην Ελλάδα απαγορεύεται να υπάρχει αυτοκίνητο χωρίς οδηγό, με εξαίρεση τα πιλοτικά όπως το λεωφορείο στα Τρίκαλα. Όλα τα Street View cars οδηγούνται χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν εμπιστευτώ αυτόνομο όχημα, θέλω να έχει GNU compliance. Αν ακριβοί routers και firewalls έχουν security vulnerabilities, δεν ξέρω τί μπορεί να κρύβεται σε closed source binary (firmware).

 

root@mycar: # /etc/init.d/brakesd stop

root@mycar: # 

Connection dropped by remote host.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.