Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Βλέπω κάρτες κόκκινες κάρτες μέχρι εκεί που φτάνει το μάτι :p

 

Πάντως την έκλειψη με τέτοια συννεφιά δεν την είδα

 

Κι εγώ είδα ότι οι μισές από τις απαντήσεις (ναι τις μέτρησα!) που πήρε ο άλλος ήταν από λίγο έως λίιιιγο απαράδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είδα ότι οι μισές από τις απαντήσεις (ναι τις μέτρησα!) που πήρε ο άλλος ήταν από λίγο έως λίιιιγο απαράδεκτες.

Όταν θεωρείς ότι ο συνομιλητής σου ή οι συνομιλητές σου είναι χαμηλότερου επιπέδου δεν ασχολείσαι μαζί τους και δε πέφτεις στο επίπεδό τους για να μη πω χειρότερο για να κάνεις σαματά. Και επειδή και εσύ γλίτωσες στο τσακ σήμερα μη το συνεχίζεις με κριτικές.

Η έκλειψη τελικά σήμερα είχε τα καλά της...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκλειψη ηλίου ήταν πως σεληνιαστήκατε όλοι? :p

 

Κι εγώ είδα ότι οι μισές από τις απαντήσεις (ναι τις μέτρησα!) που πήρε ο άλλος ήταν από λίγο έως λίιιιγο απαράδεκτες.

 

Συμφωνώ μαζί σου σε αυτό.

 

Και μεταξύ σοβαρού και αστείου το αντίστοιχο θέμα σε παρακείμενο forum κλειδώθηκε πιο αργά από ότι εδώ :P. Peace love unity and solar eclipse ftw!

Link to comment
Share on other sites

Όταν θεωρείς ότι ο συνομιλητής σου ή οι συνομιλητές σου είναι χαμηλότερου επιπέδου δεν ασχολείσαι μαζί τους και δε πέφτεις στο επίπεδό τους για να μη πω χειρότερο για να κάνεις σαματά.

 

 

Αν θες δώσε μου κάρτα από τώρα αλλά ενημερωτικά εδώ έχω ενστάσεις.

Σοβαρά τώρα δηλαδή? Εκεί έγινε το σώσε, βγήκαν ονοματεπώνυμα φόρα παρτίδα, ο ένας μέχρι και καινούριο thread (που ευτυχώς διαγράψατε και πολύ καλά κάνατε) άνοιξε για να χλευάσει και να κουτσομπολέψει.

Οι μισές απαντήσεις που πήρε ο άλλος ήταν στα όρια του επιτρεπτού (οι άλλες μισές ήταν από admins/σοβαρές/τεκμηριωμένες) και τυχαίνει να τα βλέπει πχ ο hero κι εσύ του λες να δείξει απάθεια?

 

Γιατί να το κάνει?

Επειδή ο άλλος "ενδέχεται να έχει τάσεις μεγαλομανίας"?

Επειδή ο άλλος "αδυνατεί να τεκμηριώσει επιστημονικά την ιδέα του"?

Άρα αν ενας άνθρωπος "είναι όπως είναι" συν "ενδέχεται να κάνει λάθη", τότε του συμπεριφερόμαστε ομαδικώς κατά έναν συγκεκριμένο τρόπο και βγάζουμε το ονοματεπώνυμο του στη φόρα? Αυτό πάλι? Επειδή "με ένα google βρίσκονται όλα" το δικαιολογεί? ή δικαιολογείται η αντεπίθεση επειδη ο άλλος "είναι/κάνει έτσι"? Αλλά δεν δικαιολογείται να αντιδράσει κάποιος που έτυχε και ειδε το σκηνικό?

Και στην περίπτωση του hero (που είμαι εγώ δηλαδή), τι πρέπει να κάνω? Να στείλω PM στην Karmen(-που-θα-με-πει-μαρίκα-έτσι-όπως-το-πάω) και να της πω "να ξέρεις, αυτό που έγινε με την 'τανα κενωνία σήμερα δεν μου άρεσε και θέλω να αλλάξει"?

 

Ξέρεις τι θα μου απαντήσει η Karmen?

"Σοβαρά τώρα δηλαδή?"

(και θα έχει και δίκιο η Karmen αλλά το point μου είναι αλλού)

Link to comment
Share on other sites

Aυτην την στιγμη , εχει πεισμωσει αρκετα και θελει να αποδιξει πως ολοι οι αλλοι εκαναν λαθος για αυτον . Ετσι θα καταφερει να ολοκληρωσει αυτο που αρχισε   :p

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα δηλαδή? Εκεί έγινε το σώσε, βγήκαν ονοματεπώνυμα φόρα παρτίδα, ο ένας μέχρι και καινούριο thread (που ευτυχώς διαγράψατε και πολύ καλά κάνατε) άνοιξε για να χλευάσει και να κουτσομπολέψει.

Σοβαρά τώρα ενοχλήθηκες που είπε κάποιος το ονοματεπώνυμο του topic starter; Είδες τον topic starter να ενοχληθεί; Και αν το ήθελε κρυφό να μην το ανέβαζε στο internet. Sorry αλλά δε θα κάνω το μπαμπούλα και σε αυτό. Αν ο ίδιος είχε πρόβλημα ας έκανε αναφορά και θα το εξαφάνιζα.

Αντί αυτού όμως μας στόλισε ομαδικός. Είτε τον πηγαίναμε με το καλό, είτε με το άγριο + ότι φύγανε πολλά που δε προλάβατε καν να τα δείτε.

Τέλος, επειδή πραγματικά βαριέμαι, ο λόγος που σου απάντησα ήταν άλλος και είχε να κάνει με το μέρος της πρότασης που δεν έβαλες στο quote. Μη μου το παίζεις θιγμένη περιστερά τώρα, δε μπορώ άλλο κάρβουνο σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο όνομα βγήκε στη φόρα; Μόνος του μας έχει πει ότι είναι ο Professor Δελαπόρτας Γεώργιος, που "θα κάνει το Internet πιο εύκολο απο ποτέ.

Θα το πετύχει εφαρμόζοντας την φιλοσοφία της πλατφόρμας και θα κάνει πραγματικότητα αυτό

που είπε ο Μιχάλης Δερτούζος:

"Θα πρέπει το Internet και η χρήση του να είναι τόσο εύκολο όσο μια βόλτα στπ πάρκο."

Πάλι καλά που μερικοί σκεφτόμαστε και μπορούμε να ανάγουμε σε απλούστερα πράγματα τις ποικίλες δυσκολίες, γιατί σήμερα επικρατεί μια κατάσταση "ανώμαλη" που θέλει να κάνει το κόσμο συμβατό με τις υπηρεσίες, όσο πολύπλοκες και αν είναι αυτές, παρά το αντίθετο που είναι και το ορθό!".

 

:rofl:

 

ΥΓ Το βρήκα. Έπρεπε να το βρω, και έπρεπε να το μοιραστώ μαζί σας:

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.