Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 12 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημερούδια. Πλησιάζει η μέρα του χαλβά.

Παραθέτω τον εαυτό μου (ζητώ συγγνώμη):

Βλέπετε ότι ανέφερα τον χαλβά (σκέτο). Τώρα, μακεδονικός θα είναι, σκοπιανός θα είναι, θα σας γελάσω. Τραγικό αλλά ισχύει:hehe:.

Ταραμοσαλάτες (:fie:) και λοιπά νηστήσιμα, από μακριά. Χαλβαδάκι, άντε κανένα χταποδάκι, και λαγάνα. Α, και φασόλια. Και λαδάκι φρέσκο (για τις καθιερωμένες βουτιές)

Είμαι φαν του χαλβά, τι να κάνουμε:p;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος hypnz έγραψε:

Πωωωωω χαλβάς με λαγανιτσα ε;;;; Επίσης χαλβάς με λίγο λεμονακι είναι ότι πρέπει για συνοδευτικό για ρετσινουλα emoji3.pngemoji3.png

Σκέτος/ με μέλι/κακάο.Προτιμώ τον χαλβά Δραπετσώνας (κάνουν και εξαιρετικές χειροποίητες σοκολάτες).

Καλή η ρετσίνα, αλλά, νησιώτης γαρ, προτιμώ το ουζάκι. Ουζάκι, χταποδάκι ξυδάτο, λαγάνα.

Ο χαλβάς από πάνω. Για τη χώνεψη;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DEADLAZARUS said:

 χταποδάκι ξυδάτο

Τι είπες τώρα ρε φίλος. Πόσα χρόνια έχω να φάω χταποδακι ξυδατο... και μου αρέσει πολύ. Την επόμενη φορά στο Ελλάδα μάλλον αυτό θα ζητήσω για ορεκτικο μεζεδάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ζάχο, στη Μυτιλήνη είναι πολύ διαδεδομένος μεζές. Το προτιμώ τον χειμώνα (το καλοκαίρι, πας σε ψητό χταπόδι). 

Το βγάζουν από τη γυάλα που το διατηρούν και έτοιμο. 

Μια που το θυμήθηκα: τρώμε και παστά.

Ο πεθερός μου, ο οποίος έχει κόλλημα με τα παστά, παστώνει λακέρδα. Εξαιρετικός μεζές για ούζο και Καθαρά Δευτέρα;).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Καλημέρα. Βρέχει πάλι. Ο φετινός χειμώνας είναι αρκετά ήπιος από άποψη κρύου, αλλά μας τάραξε στις βροχές.

Ιδανικός χειμώνας, δηλαδή. Εμείς τί να πούμε, που είναι ήπιος, χωρίς βροχές? Θα πούμε το νερό νεράκι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Ιδανικός χειμώνας, δηλαδή. Εμείς τί να πούμε, που είναι ήπιος, χωρίς βροχές? Θα πούμε το νερό νεράκι.

Να σου πω την αλήθεια, προτιμώ το κρύο παρά τη βροχή. Καλή, βέβαια, και η βροχή, αλλά φέτος το παράκανε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.