Jump to content



Recommended Posts

16 minutes ago, GriGaS said:

και φυσικά κανένας δεν χτυπάει το κακό στην ρίζα του, τους "ανακυκλωτές" που αγοράζουν όλα τα μέταλλα με το κιλό)

 

Και τους παράνομους και αυθαίρετους καταυλισμούς των ευπαθών που κανείς δεν κάνει να πειράξει, ούτε καν κατονομάσει, και που (μεταξύ της πληθώρας τον παρανόμων δραστηριοτήτων τους) αποτελούν τους τροφοδότες των "ανακυκλωτών".

 

Κρίμα φίλε...

 

Edit: Μπράβο ρε τιτανοτεράστιε @astrolabos που τους κατονόμασες. Τελικά δεν είμαστε politically correct forum και πολύ το γουστάρω αυτό.

Έγινε επεξεργασία από pol77
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

δεν εχω κανένα πρόβλημα να κατονομάσω τους γύφτους. βέβαια τελευταίο καιρό έχουν δραστηριοποιηθεί στο επάγγελμα και πακιστανοί οι οποίοι δουλεύουν στους εργολάβους του δεδδηέ και έμαθαν την τέχνη. αλλά και πάλι, όσο υπάρχουν "κλεπταποδόχοι" θα κλέβονται μέταλλα.

 

εκτός και εάν πιστεύεις ότι είναι πιο εύκολο να μαζέψεις αυτούς που κλέβουν με ένα datsun, από αυτούς που είναι 1-2 ανά νομό και παραλαμβάνουν τα κλεμμένα. μία επίσκεψη του ΣΔΟΕ αρκεί για να κλείσουν για πάντα. αλλά κανείς δεν έχει τα @@ να την επιβάλει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τόσο οι κλέφτες όσο και οι κλεπταποδόχοι πρέπει να αντιμετωπίζονται σύμφωνα με τους νόμους και να τιμωρούνται αναλόγως. Ποιο κράτος θα το κάνει όμως; Οι πολιτικοί μας είναι ψηφοθηρικά σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

@GriGaS Εύχομαι να βγάλετε άκρη. Να σου κλέβουν τον κόπο σου, είναι ό,τι χειρότερο.

Στη Μυτιλήνη, το πρόβλημα με τους αθίγγανους (sic) είναι τεράστιο. Έχουν μαζευτεί εδώ όλοι και επιδίδονται σε κάθε λογής παρανομία. Αρκεί να πάει κανείς στα δικαστήρια ανηλίκων και θα δει όλο τον καταυλισμό μαζεμένο. Στο πάρκινγκ έξω από το γραφείο μου, δεν τολμάς να μην δώσεις tip στον γύφτο-παρκαδόρο, γιατί μετά θα ψάχνεις τα σημάδια στο αυτοκίνητό σου. Έχουν δε αλλάξει δυο-τρεις τοποθεσίες (βρωμίζουν την προηγούμενη, πριν μετακινηθούν), και, ως γνωστόν, εκεί που μένουν δεν τηρείται κανένας κανόνας στοιχειώδους υγιεινής.

Από τη μία σκέφτομαι ότι τα παιδιά τους δεν φταίνε, γιατί τα εκμεταλλεύονται οι ίδιοι οι γονείς τους, άσε που δεν γνωρίζουν άλλον τρόπο ζωής. Δεν τους δίδεται καν αυτή η δυνατότητα. Από την άλλη, το ελληνικό κράτος θα πρέπει, κάποια στιγμή, να μεριμνήσει, ώστε ή να ενσωματωθούν αυτοί οι άνθρωποι στην ελληνική κοινωνία (δεν ξέρω, βέβαια, πόσο καλό θα τους κάνει:hehe:), έστω σε κάποιο βαθμό, ή να βρεθούν αντιμέτωποι με την ελληνική δικαιοσύνη.

Υ.Γ. Διακρίνω έναν μεγάλο έρωτα μεταξύ του @astrolabos και του @honda22. Αυτα τα "ψόφα" και "ποιος, αυτός 1-0", παραπέμπουν σε βιτσιόζικες καταστάσεις:hehe::hehe::hehe:.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



[mention=31050]GriGaS[/mention]
Από τη μία σκέφτομαι ότι τα παιδιά τους δεν φταίνε, γιατί τα εκμεταλλεύονται οι ίδιοι οι γονείς τους, άσε που δεν γνωρίζουν άλλον τρόπο ζωής. Δεν τους δίδεται καν αυτή η δυνατότητα. Από την άλλη, το ελληνικό κράτος θα πρέπει, κάποια στιγμή, να μεριμνήσει, ώστε ή να ενσωματωθούν αυτοί οι άνθρωποι στην ελληνική κοινωνία (δεν ξέρω, βέβαια, πόσο καλό θα τους κάνει:hehe:), έστω σε κάποιο βαθμό, ή να βρεθούν αντιμέτωποι με την ελληνική δικαιοσύνη.


Θα σε παραπέμψω στην περίπτωση του καταυλισμου της Μπιρμπίτας, ανάμεσα σε Καλαμάτα και Μεσσήνη.
Είχε κατασκευαστεί από το κράτος ένας πρότυπος καταυλισμός με σπιτάκια προκάτ, νερό, ρεύμα κτλ. Απ' όσο ξέρω, και ας με διορθώσει κάποιος αν ξέρει κάτι παραπάνω, τα σπιτάκια και ότι άλλο μπορούσε να ξηλωθεί, ξηλώθηκε, και τώρα έχουν στηθεί τσαντίρια στη θέση των σπιτιών.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ronin13 έγραψε:


 

 


Θα σε παραπέμψω στην περίπτωση του καταυλισμου της Μπιρμπίτας, ανάμεσα σε Καλαμάτα και Μεσσήνη.
Είχε κατασκευαστεί από το κράτος ένας πρότυπος καταυλισμός με σπιτάκια προκάτ, νερό, ρεύμα κτλ. Απ' όσο ξέρω, και ας με διορθώσει κάποιος αν ξέρει κάτι παραπάνω, τα σπιτάκια και ότι άλλο μπορούσε να ξηλωθεί, ξηλώθηκε, και τώρα έχουν στηθεί τσαντίρια στη θέση των σπιτιών.

 

Μπήκαν οι γύφτοι, τα ξήλωσαν όλα και τα πούλησαν και μετά φώναζαν για την κατάντια του καταυλισμού και ότι το κράτος τους έχει του πεταματού

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πεις ότι δεν θέλουν να ενσωματωθούν, ναι, συμφωνώ. Πολλές φορές, οι ίδιοι δεν επιθυμούν να "υποταχθούν". Δεν γίνεται όμως ν' αντιμετωπίζονται διαφορετικά από τους υπόλοιπους. Δεν μπορούν να πηγαίνουν και να στήνουν καταυλισμούς όπου θέλουν ούτε να ζουν αποκλειστικά από παράνομες δραστηριότητες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Κοστος καινουργιου ?

 

350+φπα το μοτέρ συν κόστος τροχαλίας, επισκευής πίνακα, τοποθετηση. και όλα αυτά για να το πουλήσουν για σίδερα για 30-40 ευρώ

  • Sad 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

και να το πάρεις τι να το κάνεις; να κάθεσαι στο χωράφι στη μέση του πουθενά όλο το βράδυ κάθε βράδυ; αν ήταν αποκλειστικά δική μου η γεώτρηση θα έκανα καμιά πατέντα να κόβει το ρεύμα με ειδικό τρόπο με dummy ασφάλειες και λαμπάκια και θα σου έλεγα τι θα πάθαινε ο επόμενος που θα πήγαινε να κόψει καλώδια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GriGaS said:

και να το πάρεις τι να το κάνεις; να κάθεσαι στο χωράφι στη μέση του πουθενά όλο το βράδυ κάθε βράδυ; αν ήταν αποκλειστικά δική μου η γεώτρηση θα έκανα καμιά πατέντα να κόβει το ρεύμα με ειδικό τρόπο με dummy ασφάλειες και λαμπάκια και θα σου έλεγα τι θα πάθαινε ο επόμενος που θα πήγαινε να κόψει καλώδια...

Πολύ σωστός!

 

Το ξέρεις όμως ότι αυτούς μπορεί να μην τους πιάνουν, αλλά εσένα θα σε έπιαναν αν προκαλούσες "κακό" στον "ευπαθή"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

7 βαθμούς = πολικό κρύο;

 

Z7rxLE3fMC-4.png

Κατω απο 10 ειναι κρυο, κατω απο 5 ειναι πολικο κρυο :p

Αν πεσει υπο του μηδενος δεν βγαινουμε απο το σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δειτε τι κατασταση επικρατει στον καταυλισμο τενις κλαμπ νικη εδω πατρα...

Κατεβαινουν κατω σε μερες που κυκλοφορει κοσμος και κανουν οτι θελουν, στην εναρξη του καρναβαλιου απο την παρεα του αδερφου μου βουτηξαν μεσα στο χαμο μια κοπελα και την φιλησε ενας απο αυτους στο στομα. Οσο ξυλο και να τους δωσεις το σοκ που επαθε η κοπελα δεν αλλαζει.

 

Πας βραδυ με εξοπλισμο Cleaner απο το the division και καθαριζεις.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.