Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Ναι ρε, μια χαρά. Είχε ξαναγίνει 6 το πρωί στις 9 του μήνα και με ξύπνησε :hehe: ~5 ρίχτερ και με διάρκεια 4-5sec είναι σχετικά μικροί κατ'εμε. Αλλά επειδή είχε χαμηλό εστιακό βάθος και είναι καμία 25ρια χλμ μακρυά, έγινε αρκετά αισθητός!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε σχολιαζω τπτ σημερα...

Μητσοτάκης detected:p.

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ναι ρε, μια χαρά. Είχε ξαναγίνει 6 το πρωί στις 9 του μήνα και με ξύπνησε :hehe: ~5 ρίχτερ και με διάρκεια 4-5sec είναι σχετικά μικροί κατ'εμε. Αλλά επειδή είχε χαμηλό εστιακό βάθος και είναι καμία 25ρια χλμ μακρυά, έγινε αρκετά αισθητός!

Σε ξύπνησε; Στη Μυτιλήνη, όταν έκανε μικροσεισμούς (πριν τον μεγάλο), η γυναίκα μου ξυπνούσε έντρομη και εγώ απλά άλλαζα πλευρό. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Δε σχολιαζω τπτ σημερα...

Πφφφ

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μητσοτάκης detected:p.

Σε ξύπνησε; Στη Μυτιλήνη, όταν έκανε μικροσεισμούς (πριν τον μεγάλο), η γυναίκα μου ξυπνούσε έντρομη και εγώ απλά άλλαζα πλευρό. 

Ναι. Τους καταλαβαίνω εύκολα. Σπάνιο να με ξυπνήσει σεισμός πάντως!

Link to comment
Share on other sites

4-5 sec. Δεν είδα τίποτα, εδώ που είμαι , δεν σηκώθηκα καν από την καρέκλα :hehe: 

https://www.newsit.gr/ellada/seismos-isxyrfi-donisi-tora-stin-athina/2359289/ 

 

Δεν έχει υλικές ζημιές κλπ, λογικό το βρίσκω. 

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που μονίμως γκρινιάζετε ότι οι Δευτέρες είναι ανιαρές, σήμερα κάτι έγινε.:p

Πάντως πλάκα πλάκα να παρακαλάτε να γίνονται τέτοιοι ανώδυνοι σεισμοί για να ξεθυμαίνει η ενέργεια που συσσωρεύεται στη γη. Τώρα τα μ.μ.ε πάντα "κάνουν τη τρίχα τριχιά" ως συνήθως.

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαράζ σεισμών είχαμε από τις 5 του μήνα στην περιοχή, γίνονταν συνέχεια μικροσεισμοί των 2.x, 1.x richter στην Νέα Μάκρη κοντά στο επίκεντρο του "μεγάλου" σημερινού.

Μικρός 3.7 κοντά στην Σαντορίνη, και λίγο αργότερα 3.7 και λίγο πάνω από την Κρήτη, αυτά να μην είναι κακό μαντάτο για τους Σαντορινιούς...

 

Πρέπει να έκανε έναν αρκετά μικρό ( 2-2.1 ) πρίν 10 λεπτά.

Μέρκελ, κανόνισε να μας φας το Santorini Sunset... 3.5R τώρα στην κάτω μεριά της Σαντορίνης...

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Για εσάς που μονίμως γκρινιάζετε ότι οι Δευτέρες είναι ανιαρές, σήμερα κάτι έγινε.:p

Πάντως πλάκα πλάκα να παρακαλάτε να γίνονται τέτοιοι ανώδυνοι σεισμοί για να ξεθυμαίνει η ενέργεια που συσσωρεύεται στη γη. Τώρα τα μ.μ.ε πάντα "κάνουν τη τρίχα τριχιά" ως συνήθως.

 

Στη Μυτιλήνη, πριν τον μεγάλο σεισμό το καλοκαίρι του 2017, επί ένα μήνα έκανε πολλούς μικροσεισμούς. Θυμάμαι μάλιστα ότι πρώτη φορά γινόταν κάτι τέτοιο και με τέτοια διάρκεια.

Κάποια στιγμή, ηρέμησαν τα πράγματα και τότε έγινε και ο μεγάλος σεισμός.

Νομίζω ότι οι μικροσεισμοί είναι θετική εξέλιξη μετά από έναν μεγάλο, γιατί συμβαίνει αυτό που λες: εκτονώνεται η ενέργεια. Αν συμβαίνουν πριν, δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρέχει καταρρακτωδώς. Περιμένω. Σταματάει για λίγο. Πάω να βγω. Αρχίζει ξανά. Με τα πολλά, μπαίνω στο γραφείο. Σταματάει. Πάω να ξαναβγώ για εξωτερικές δουλειές και αρχίζει εκ νέου. @@@@ω την ατυχία μου.:wall::suicide:.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.