Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 4 ώρες, το μέλος bassplayer έγραψε:

και algofren να προσθεσω!!!

εμενα ο μικρος 4:30 ηθελε τσισα... μετα ηθελε να κατσω διπλα του... μετα ηθελε να πιει νερο... με τα πολλα απο τις 4:30 στο ποδι και μεχρι τις 20:30 που σχολαω πριωνι!!!!

τα ibuprofenοειδή και το ponstan τα έχουμε μόνο για ειδικές - έκτακτες περιστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να μεγαλώσει και μετά θα δεις. Θα την κυνηγάνε οι τριχωτοί. Έτοιμο τον έχω τον σύλλογο "Ο Κοριτσομπαμπάς". Είμαστε αρκετοί..

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος bassplayer έγραψε:

χαχαχαχα! ειστε θεοι!!!!

 

Και οι θεοί γίνονται γονείς. Και όταν γίνουν γονείς, μετατρέπονται σε ημίθεους. Και όταν μιλάμε και για κόρες, ε, τότε γίνονται κοινοί θνητοί-χαλί να με πατήσεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GriGaS said:

τα ibuprofenοειδή και το ponstan τα έχουμε μόνο για ειδικές - έκτακτες περιστάσεις

βασικα ο παιδιατρος μας το ειπε να τα δινουμε εναλλαξ, απο οτι εχω δει το algofren ειναι πιο δυνατο- αποτελεσματικο

 

μηπως να κανουμε thead χαζομπαμπαδες (στυλ facebook :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα δίδυμα που πρόσεχα πριν κάποια χρόνια έβαζα ένα gel που είχε και αλκοόλ. Τα ανακούφιζε προσωρινά αλλά μετά η γκρίνια συνεχιζόταν. Μετά τους δίναμε τα teething rings (κοινώς τα σιλικονένια παιχνίδια που έχουν νερό μέσα) αφού τα είχαμε στο ψυγείο για κάποια ώρα. Και αυτό τα ανακούφιζε προσωρινά.
Τέλος, πριν κοιμηθούνε δίναμε ντεπόν/παναντόλ για να είναι ήρεμα.

Το αλγκοφρεν είναι αρκετά δυνατό και η παιδίατρος των πιο πρόσφατων διδύμων που πρόσεχα μας είχε πει να το δίνουμε κυρίως σε πυρετό που επιμένει.
Πχ σε πυρετό όταν δίναμε ντεπόν έπεφτε από 38.5 σε 38 μετά από 1-2 ώρες... Δε τους έκανε δουλειά.. Σε πυρετό μόνο το αλγκοφρέν ανακουφίζει άμεσα (στη δική μας περίπτωση τουλάχιστον). Παναντόλ δεν είχε τύχει να τους δώσουμε ποτέ..
 

Αυτό που βοηθάει, από την πείρα μου, σε δοντάκια που βγαίνουν είναι να τους δίνετε να μασάνε φαγητό τύπου μπισκοτάκια. Είναι αρκετά σκληρά για να ανακουφίσουν τα ούλα τους που πονάνε μέσα στη μέρα,  αλλά λιώνουν σχετικά γρήγορα στο στόμα και δε προλαβαίνουν να πνιγούν :p 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είχαμε τη συζήτηση για τα δόντια, σήμερα το πρωί ένας από τους κάτω κοπτήρες της μικρής κουνιόταν (σε φάση συν πλην 45 μοίρες ως προς την κατακόρυφο). Έλα να τον βγάλεις μου λέει η σύζυγος. Πρώτη αντίδραση μου κόβονται τα πόδια... Τελικά ήταν πιο απλό από όσο νόμιζα και έτσι πλέον η μικρή είναι μια μικρή φαφουτίτσα.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.